www.infoglobe.cz » ČR, Žatec: Pivo, wellness, kolo v jakémkoli pořadí

ČR, Žatec: Pivo, wellness, kolo v jakémkoli pořadí

Pokud se právě rozhlížíte, limitováni nemožností cestování do zahraničí, kde by bylo pěkné strávit pár dní dovolené, máme pro vás dobrý tip – Žatec, město chmele a piva na řece Ohři, je útulné maloměsto s řadou turistických lákadel a zajímavostí, s jedním moc přívětivým hotelem a luxusní cyklostezkou podél Ohře.

Komíny a vyhlídky

Začněme na náměstí Svobody, loubí kolem náměstí a dvoupatrové domy mu dodávají malebnost a dominuje mu radnice se 47 metrů vysokou věží z roku 1362. Nahoru vede 140 schodů, a pokud je zdoláte, budete odměněni hezkým výhledem na město a jeho zachovalé památky a také na pár zvláštností, na které jsou žatečtí pyšní. Nejdříve vám asi padne do oka les komínů, které patří sušárnám chmele. Je jich přes třicet a prý mají svá jména – mohou slavit jmeniny ;-). Jednou ročně tu probíhá akce „Hurá na komíny“, během které se konají hromadné výstupy pod vedením Svazu českých komínářů. Nám, pohodlnějším turistům, ovšem stačí radniční věž. Za hezkého počasí z ní přehlédnete celé České Středohoří a traduje se, že kdo zahlédne charakteristickou siluetu hradu Házmburka, může si něco přát! S velkou pravděpodobností bude jeho přání vyslyšeno. Pokud se budete chtít porozhlédnout po kraji ještě před dokončením rekonstrukce radnice, je vám k dispozici vyhlídková věž Chmelařského muzea.

Žatec (Pixabay)

Minichmelnička a pivař Lupulín

V informačním centru na náměstí si můžete vyzvednout mapky a prospekty k vycházkám po místních památkách a pozoruhodnostech. Hned za infocentrem je nejmenší chmelnička na světě a také je tu hrob nejstaršího pivaře. Přezdívá se mu Homo lupulus aka Lojza Lupulín a jméno dostal podle botanického názvu chmele Humulus lupulus. Jeho hrob byl archeology objeven při rekonstrukci náměstí a nebyla v něm pouze kostra, ležel vedle ní i pohár o objemu 0,492 l a plochý kámen se sedmi vrypy. Z toho, že vrypy nebyly přeškrtnuty, historici usoudili, že Lupulín zemřel dříve, než stihl zaplatit.

Na náměstí nepřehlédnete nápadný a dominantní morový sloup a procházku nejspíše zakončíte v pivovaru nebo na druhém konci města v Chmelařském muzeu.

Žatec

Kde hlavu složit?

V centru všeho dění, jen za jedním rohem od náměstí, stojí čtyřhvězdičkový hotel Zlatý lev****. Sama budova hotelu je stavební památkou z období první republiky, ale po rekonstrukci, která z ní udělala pohodlný hotel se skvělými službami pro unavené turisty. Hosté mohou relaxovat ve wellness, jehož součást je finská sauna, parní lázně, ochlazovna, ledová kašna, whirpool… Nově je součástí hotelu také indická restaurace Jaipur, v níž indický personál připravuje opravdu autentické pokrmy. Rezervujte si svá místa včas, podnik rychle získává proslulost.

Zlatý lev, pokoje   Zlatý lev, bar   Zlatý lev, wellness

Na výlety do okolí

Cyklisté si tu vychutnají páteřní cyklotrasu č. 6, která vede podél Ohře z Litoměřic až do Saska. Z Žatce tedy na obě strany a v obou směrech vede stezka do hezkých výletních míst. Mezi dosud málo známé cíle patří například zámek Stekník.

Zámek Stekník

Romanticky omšelá stavba s rokokovou fasádou leží v terasovité rozlehlé zahradě. V sezoně se zde konají prohlídky, jejichž zlatým hřebem jsou fresky a iluzivní nástěnné malby doplněné štukovým dekorem z období baroka. Necelé dva kilometry odsud stojí známý menhir Zakletý mnich, kdo je citlivý na různé energetické proudy, toto je místo, kde je jistě silně pocítí.

mezi chmelnicemi

Rezervujte si svůj pobyt v hotelu Zlatý lev****, Oblouková 228, Žatec

GPS: 50°19'40.9"N 13°32'44.6"E

Webové stránky: zlaty-lev.cz

Telefon na recepci: +420 776 348 000

 Email: recepce@zlaty-lev.cz

Hotel Zlatý Lev Žatec

Text: Radka Snížková, hotel Zlatý lev****

Foto: archiv hotelu Zlatý lev****, PixabayDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Velké Březno: trpaslík mezi zámky – VIDEO
Publikováno: 11.2.2014
S několika nej si lidé spojují zámek ve Velkém Březně, ležící nedaleko Ústí nad Labem. Mezi českými zámky je úplným trpaslíkem – tedy nejmenší. Je ale také nejmladší a podle mnohých zároveň jeden z nejkrásnějších.

ČR, Nižbor: Barokní zámek a sklárna v srdci křivoklátských lesů – VIDEO
Publikováno: 14.5.2019
Křivoklátsko patří podle mě k jedněm z nejkrásnějších koutů naší země. Zdaleka však nejde jen o samotný hrad Křivoklát, největší kouzlo mají zdejší listnaté lesy, údolí Berounky a pamětihodnosti, které oblast ukrývá. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je díky zámku a okolí i obec Nižbor. Pojďme se do ní společně vypravit.

ČR, Valeč – to pravé baroko
Publikováno: 18.12.2014
Městečko, zámek ve správě NPÚ a přírodně krajinářský park, to všechno vám umožní zažít pocit, že nebesa sestoupila na zem, přesně tak, jak to zamýšleli barokní projektanti. Architektura, která stoprocentně využívá přírodní scenérie, dotváří je monumentálními kulisami, uměleckými díly a promyšlenou výsadbou ušlechtilých dřevin, navozuje meditační nálady a rozpoložení.

Žatec: město chmele – VIDEO
Publikováno: 9.11.2010
Příjezdová cesta směrem od Prahy dává tušit, že Žatec není jen tak obyčejné město. Pokud si člověk, který Žatec navštíví, přece jen neodveze žádné zvláštní dojmy, městu nedaleko německých hranic zůstává alespoň jedno faktické prvenství - je totiž největší v celém lounském okrese.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Žatec: město, kde je pivo doma
Žatec, město nedaleko německých hranic a dominantou Českého středohoří má co nabídnout i v zimě. ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 30. 5. 2020
svátek:Ferdinand
dnes:
sobota 30.5.
16 °C
zítra:
neděle 31.5.
13 °C