www.infoglobe.cz » ČR, Zlín – unikátní zoologická zahrada

ČR, Zlín – unikátní zoologická zahrada

Publikováno: 26.7.2017
Dnes vás zavedeme na jedno úžasné místo, které se nachází přibližně 10 kilometrů od centra Zlína. Místo, které v roce 1930 založil nepsaný král obuvi Tomáš Baťa. Asi už tušíte, že řeč bude o zlínské zoologické zahradě, kterou místní nazývají i zoo Lešná.

Zoologická zahrada ve Zlíně není klasickou zahradou, na jejím území totiž stojí zámek a nádherný park. Můžete se zde setkat s ošetřovateli, navštívit zázemí, absolvovat exkurze a komentované krmení, dokonce se ubytovat v její těsné blízkosti. Parkování je na více místech bezplatné. Najdete zde také úschovnu zavazadel a kol, přebalovací pult, půjčovnu kočárků, vozíků pro seniory, dětský koutek a samozřejmostí je pokrytí WIFI sítí. ZOO je přístupná celoročně.

zlínská ZOO

informační tabule   zlínská ZOO

Po praktických informacích se už přesuneme do světa zvířat, kterých zde žije více než 200 druhů. Celá zahrada je rozdělena na základě kontinentů. Postupně navštívíte Afriku, kde se vám představí paviáni, plameňáci, lemuři, hyeny, surikaty, nosorožci, žirafy i sloni. Dále si projdete Asii s pandami červenými, tapíry, gibony, různými druhy ptactva a samozřejmě tu nechybí ani tygři. Neméně poutavá pro vás bude Austrálie s klokany, novoguinejskými psy, které zoo chová jako jediná v Evropě, a své zastoupení tu má i třeba černá labuť. Expozice Ameriky vás zase provede světem tropů, kde žijí lenochodi, tukani, ryby atd. Nacházejí se zde také vydry obrovské, roztomilí tuleni, kapybary či mravenečník velký. Všechny expozice jsou tematicky zařízené, barevně a stavebně odlišené. Doplněné jsou o různé kamenné reliéfy, ukázky obydlí, malby, sochy a informační tabule, které vás poutavým způsobem provedou světem zvířat, přírody a historie.

zlínská ZOO

zlínská ZOO   zlínská ZOO

Unikátní zážitek nabízí vstup do expozic opeřenců, pštrosů či klokanů, kde se dostanete za pletivo a můžete tak pozorovat tyto živočichy z bezprostřední blízkosti. Určitě nevynechejte ani zátoku rejnoků, která nemá v Evropě obdoby. Rejnoky tu budete nejen pozorovat, ale dokonce je zde můžete i nakrmit. V pavilonu najdete i menší akvária s mořskými živočichy. Další velkou atrakcí jsou tučňáci, kteří jako jediní ve střední Evropě plavou ve slané vodě. Zajímavé je i chovné centrum mloků či terária.

zlínská ZOO

Příznivcům botaniky zoologická zahrada zase nabízí výlety do Japonska. Zahrada Mu-Shin je největší japonskou zahradou v České republice. Své zastoupení zde má i Mexiko s kaktusy a agáve a v neposlední řadě je zde zřízena expozice rostlin z éry dinosaurů.

japonská zahrada

A jestli pořád nemáte dost, určitě navštivte zámek Lešná, který byl postaven v letech 1887 až 1894. Vidět tu můžete sbírky obrazů, porcelánu a dobového nábytku. Zámek je ukázkou vysoké úrovně bydlení šlechty z konce 19. století. V současnosti je kromě prohlídek zámek využíván i pro svatební obřady.

zámek Lešná

zámek Lešná   zlínská ZOO

Součástí zámku je romantický anglický park, který vyzdvihuje jeho krásu a zároveň vytváří oázu klidu. Své zastoupení zde má přes 1100 druhů dřevin, což ho řadí mezi jeden z nejcennějších zámeckých parků na Moravě. Jeho projití spolu s prohlídkou zoo a návštěvou zámku se bohužel za jeden den stihnout nedá, proto si výlet určitě naplánujte na více dní. Doporučujeme využít zoo vláček, který vám zkrátí cestu k jednotlivým expozicím.

zlínská ZOO

Zoo připravuje projekt Karibuni, který návštěvníky provede po oblasti střední a západní Afriky. Hlavní atrakcí bude nový komplex výběhů pro slony. Své zastoupení zde budou mít i primáti, šelmy, kopytníci či hrošíci. Nové expozice dostanou i papoušci kea a nelétavý pták kiwi. A to ani zdaleka není vše.

zlínská ZOO

Zoologická zahrada ve Zlíně je vskutku nádhernou rodinnou atrakcí, kde si na své přijdou nejen děti, ale i dospělí. Máte-li rádi přírodu, zvířata, architekturu, historii a klidnou atmosféru, vyrazte do Zlína, určitě si odnesete nepřeberné množství zážitků.

zlínská ZOO

GPS: 49°16'17.5"N 17°42'53.6"E

Text: Oskár Mažgút

Foto: Roman Tvarožka

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Východní Morava – tento rok ještě přitažlivější II.
Publikováno: 26.5.2022
U pozvánek na zajímavé akce v rámci Východní Moravy budeme pokračovat i dnes. Nenechte si ujít Víkend otevřených zahrad (11. - 12. 6.) v Květné a Podzámecké zahradě v Kroměříži.

ČR: Sázíme budoucnost
Publikováno: 7.11.2019
Nadace Partnerství za podpory Ministerstva životního prostředí se rozhodla změnit krajinu k lepšímu tím, že hodlá vysadit 10 milionů stromů mimo les, a to během pěti let. Nyní máte jedinečnou možnost přidat ruku k dílu v sobotu 9. listopadu ve Vestci u Prahy, kde vzniká výsadba Aleje svobody k oslavě 30 let od sametové revoluce.

ČR, Velké Karlovice – Valašský horský ráj
Publikováno: 6.1.2021
Velké Karlovice jsou obcí s pozoruhodnými přírodními krásami, památkami, stavbami původní srubové architektury a s rozsáhlou nabídkou služeb pro turisty. Dnes tuto malebnou vesničku s přibližně 2400 obyvateli navštívíme.

ČR, Baťův otisk na Moravě i ve světě I
Publikováno: 31.3.2021
Před 145 lety se narodil významný obuvník, podnikatel a vizionář Tomáš Baťa, který změnil tvář jednoho moravského města, trendy v celosvětovém obuvnictví i principy úspěšného managementu. Dnes se vydáme po jeho stopách.

ČR, Baťův otisk na Moravě i ve světě II
Publikováno: 7.4.2021
Po krátkém představení Tomáše Bati v minulém díle se dnes zaměříme na jeho dědictví v podobě principů podnikání či památek, které nám zde zanechal.

ČR: Pomozme nakrmit zvířata v zoo
Publikováno: 9.4.2021
Tato doba není snadná ani pro zoologické zahrady. Nejdříve zvířatům chyběly proudící davy návštěvníků, nyní jsou velký problém chybějící příjmy ze vstupného. Peníze rychle docházejí, pomoc od státu není dostatečná, ale zvířata musejí jíst každý den. A vy můžete pomoct je nakrmit.

ČR: Východní Morava – tento rok ještě přítažlivější I.
Publikováno: 25.5.2022
Turistická sezóna 2022 bude pro návštěvníky Východní Moravy mimořádně bohatá. Programová nabídka přitom neoplývá jen mnohými, časem prověřenými trumfy. Region opírající se o staletou lidovou kulturu, stále živou folklorní tradici a gastronomii, o početné přírodní nebo duchovní památky bude nyní díky novinkám turisticky ještě atraktivnější.

Zlín - boty a velcí sportovní talenti
Publikováno: 13.4.2010
Když se řekne Zlín, každému se nejspíš vybaví silný příběh klanu podnikatelů Baťových. Ten z útrob města dýchá dál. Odráží se na zdech letitých továren, ve jménech ulic, nebo v názvu místní university.

ČR: Valašské Meziříčí - klidná moravská síla - VIDEO
Publikováno: 21.6.2011
Dvě řeky protékají Valašským Meziříčím, významným moravským městem, a obě se jmenují Bečva - Vsetínská a Rožnovská. A obě se ještě ve ValMezu nebo Valašských Benátkách, jak se Valašskému Meziřící přezdívá, spojí v jednu jedinou – Bečvu. ValMez má tedy vlastně řeky tři.

ČR, Otrokovice – průmyslové město na rozmezí tří regionů
Publikováno: 2.8.2017
Po minulé návštěvě zlínské zoologické zahrady dnes navštívíme druhé největší město v okrese Zlín, které leží na soutoku řek Moravy a Dřevnice.

ČR, Luhačovice – krásné lázně a zajímavé okolí I
Publikováno: 9.8.2017
Lázně Luhačovice jsou krásné, malebné a léčivé v každém ročním období. Vždy zas a znova okouzlují návštěvníky rozmanitou architekturou, krásným okolím a všudypřítomnou zelení.

ČR, Luhačovice – krásné lázně a zajímavé okolí II
Publikováno: 16.8.2017
Po minulém představení Luhačovic a jejich světoznámých lázní se dnes vydáme za krásnými přírodními, kulturními i historickými památkami v okolí. Pohybovat se budeme po oblasti svérázného Valašska, pohostinného Slovácka a úrodné Hané.

ČR, Valašské Klobouky: městečko mnoha podob – VIDEO
Publikováno: 31.3.2015
Jihovýchodně od města Zlín se nachází obec Valašské Klobouky, kterou protéká říčka Klobučka (Brumovka) a obklopuje ji pohoří Bílých Karpat a Vizovických vrchů. Doslechli jsme se, že obec nabízí vícero zajímavých zážitků, a tak jsme se rozhodli pro její návštěvu.

ČR: Luhačovice - Valašsko pravé - lázeňské
Publikováno: 9.9.2011
Jestliže naše zastavení v několika lázeňských městech vypovídala spíše o tom, že lázeňství v Česku upadá, Luhačovice jsou v tomto ohledu výjimečné.

ČR, Kroměříž – podmanivá krása I
Publikováno: 15.3.2017
Dnes se vydáme do města nádherných uliček, náměstí, sakrálních staveb, úžasných zahrad a UNESCO památek. Budeme se toulat po jednom z nejkrásnějších historických měst České republiky, které se díky mimořádným dějinám, kultuře a vzdělanosti nazývá i Hanácké Athény. Asi už pomalu tušíte, že řeč bude o městě Kroměříž.

ČR, Holešov – historie, osobnosti a památky
Publikováno: 29.1.2017
Na západním okraji Hostýnských vrchů v okrese Kroměříž se rozprostírá městečko Holešov, které je známé hlavně díky raně baroknímu zámku s velkolepým francouzským parkem a poměrně bohatou židovskou historií.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Zlín – nejhezčí zoo na Moravě
Navštivte prostřednictvím následujících fotografií snad nejkrásnější zoologickou zahradu na Morav...

ČR, Kroměříž – český klenot
Prostřednictvím naší fotogalerie vás zavedeme do města úžasných zahrad a historických památek, kd...

ČR, Holešov a Rymice – dva rozdílné světy
Město Holešov se nachází na západním okraji Hostýnských vrchů a nabízí návštěvníkům procházku po ...

ČR: Valašské Klobouky a rozhledna na Královci
Jihovýchodně od Zlína se nachází obec Valašské Klobouky, kterou obklopuje pohoří Bílých Karpat a ...

ČR, Lázně Luhačovice – oddech pro tělo i duši
Lázně Luhačovice jsou nejen tradiční lázeňské a relaxační městečko, které nabízí širokou škálu sl...


Souvisejicí videa

ČR, Valašské Klobouky – městečko z nadhledu
Při našich toulkách Českou republikou jsme se zastavili také v malebném městečku Valašské Klobouk...

ČR: Valašské Meziříčí nebo také ValMez
Valašské Meziříčí, kterému se ale neřekne jinak než ValMez. Městu, které má dvě řeky a dva zámky ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
2.8.2022
Léto je v plném proudu a my vás zveme na zajímavý gastrofestival Kmínové (Rascové) chutě Vysočiny, který bude probíhat 6. srpna od 10-té na zámku Žďár nad Sázavou.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 7. 8. 2022
svátek:Lada
dnes:
neděle 7.8.
13 °C
zítra:
pondělí 8.8.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X