www.infoglobe.cz » ČR: ZOO Chleby – tip na výlet s dětmi

ČR: ZOO Chleby – tip na výlet s dětmi

Publikováno: 18.8.2013
Malou zoologickou zahradu Chleby najdeme ve stejnojmenné obci nedaleko města Nymburk ve Středočeském kraji. Z Prahy a okolních obcí je dobře dostupná především autem díky nedaleko ležící dálnici D11.

ZOO Chleby je jednou z nejmenších zoologických zahrad v České republice a zároveň o první soukromou ZOO v České republice. Popularitu získala, na rozdíl od velkých zoologických zahrad, především umožněním mnohem těsnějšího kontaktu s chovanými zvířaty. Navzdory opravdu malé rozloze je zde možné s dětmi nebo bez nich strávit celé odpoledne. I vstupné je poměrně příznivé – 90 Kč pro dospělé.

ZOO byla založena v roce 1997, původně ze soukromé sbírky exotického ptactva, které bylo postupně doplňováno dalšími a dalšími zvířaty, včetně sladkovodního akvária. Postupně přibývala další a další zvířata. Dnes ZOO chová přibližně 70 druhů zvířat.

Zoo Chleby

Co je zde tedy možné vidět?

Největší koncentrace nejmenších návštěvníků byla hned za vchodem v ohradě s několika želvami. Želvy byly úžasně krotké, děti je hladily a mazlily se s nimi. Hned v sousedství želv bydlela morčata a jim podobní malí živočichové.

Asi nejvíce času jsme strávili v koutku s kozami, ovcemi, lamami, buvolem a prasátky, kde měli návštěvníci rovněž přístup i do jejich koutku. My jsme pro jistotu zůstali za plotem a pozorovali naši malou, jak s radostí krmila všechna zvířata v pokladně zakoupeným krmivem skrz plot. V oddělení exotického ptactva jsme viděli různé druhy barevných papoušků, jeden z nich zdravil všechny, kteří na něho mluvili, pozdravem AHOJ.

Zoo Chleby

Zoo Chleby  Zoo Chleby  Zoo Chleby

Krátkodobě jsou v ZOO deponované tři guerézy plaštíkové – černobílé opičky, dále je možné vidět ochočenou gepardici, rodinku gibonů žlutolících, unikátní expozici řeky Labe s tuzemskými rybami i vodníkem a nedávno zde byl otevřen unikátní pavilon pro surikaty a křováky. Právě o ně byl v době naší návštěvy ze stran návštěvníků asi největší zájem, oni si ale v klidu v letním počasí spali a na návštěvníky nedbali.

Zoo Chleby

Návštěvníci se rovněž mohou zúčastnit krmení dravců i dikobraza a ti odvážnější se mohou vyfotografovat s krotkým papouškem. Kromě živých zvířat zde naleznete i sochy Zoo Chlebyněkterých již vyhynulých zvířat v životní velikosti. V ZOO je též vysázeno velké množství vzácných rostlin, jmenovitě například na 15 druhů bambusů.

Pro malé návštěvníky má ZOO připravené rovněž zázemí na hraní (pískoviště a malé dětské hřiště), pro malé i velké rovněž malou venkovní restauraci s pergolou, kde vám za Zoo Chlebykaždého počasí ochotně připraví jednoduché jídlo. K odpočinku během prohlídky slouží mnoho laviček a travních ploch po celém areálu, kde si návštěvníci mohou udělat například piknik.

O víkendech ZOO v rámci svých možností pořádá i komentované prohlídky. V pokladně je možné zakoupit klasické suvenýry – pohlednice a turistické známky a také velké množství plyšových zvířátek v různých velikostech.

Určitě do chlebské ZOO rádi opět zavítáme. Strávili jsme tam krásné odpoledne a naše malá dcera byla nadšená. Všem s radostí doporučuji.

Text/foto: Pavlína Rouhová

           Diskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Poděbrady - polabská srdeční záležitost - VIDEO
Publikováno: 23.3.2010
Nevelké lázeňské město, kde se nevyplácí startovat auto, je zpestřením jinak monotónní polabské krajiny. Když ale projíždíte, stojí za to se tam zastavit.

Kersko aneb příliš hlučná samota - VIDEO
Publikováno: 20.4.2010
Chcete být na dosah přírodě? Máte rádi vůni a zvuky lesa? Vydejte se do Kerska. Místa, které miloval spisovatel Bohumil Hrabal.

Sadská: kopec čnějící nad polabskou rovinou-VIDEO
Publikováno: 27.4.2010
Kousek od Poděbrad, necelých 40 kilometrů od Prahy a taky v okrese Nymburk najdete Sadskou - historicky velmi zajímavé místo.

Nymburk: inspirace Bohumila Hrabala-VIDEO
Publikováno: 3.8.2010
Nymburk – okresní město středních Čech, je a zřejmě vždycky bude ve stínu nedalekých lázní Poděbrady. Nemá sice kolonádu ani léčivé prameny, míst, která ale člověk může obdivovat, má Nymburk dostatek. Třeba středověké hradby nebo Postřižinské pivo.

ČR: Kopidlno - město historických rodů
Publikováno: 1.9.2013
Město je utvořeno z bývalých samostatných obcí. Kopidlno je tvořeno z částí: Kopidlno, Drahoraz, Mlýnec, Ledkov, Pševes. Roku 1998 určil předseda poslanecké sněmovny obec Kopidlno městem.

ČR, Poděbrady: hydroelektrárna jako z filmu - VIDEO
Publikováno: 28.8.2012
Poděbrady se vrací ke své zašlé slávě z dob první republiky. Alespoň tomu všechno nasvědčuje. Oproti minulým rokům tohle město výrazně ožilo. Je plné lidí, plné zábavy a míst, kam je možné se vypravit. Nutno říct, že mu to opravdu sluší. Ve městě takovém už jsme ale byli, tentokrát vás zavedeme na místo, které je nejen příjemné, ale také užitečné – k hydroelektrárně Poděbrady.

ČR: Sázíme budoucnost
Publikováno: 7.11.2019
Nadace Partnerství za podpory Ministerstva životního prostředí se rozhodla změnit krajinu k lepšímu tím, že hodlá vysadit 10 milionů stromů mimo les, a to během pěti let. Nyní máte jedinečnou možnost přidat ruku k dílu v sobotu 9. listopadu ve Vestci u Prahy, kde vzniká výsadba Aleje svobody k oslavě 30 let od sametové revoluce.


Souvisejicí fotogalerie

ČR: Poděbrady – krátké zastavení
Město na Labi je známé zejména ze dvou pohledů – jako proslavené lázně a také typickou kulatou vě...

ČR: Nymburk - Hrabalovo město
Foto: Klára Svobodová


Souvisejicí videa

ČR, Poděbrady: hydroelektrárna vlastně filmová
Hydroelektrárna na Labi v lázeňském městě Poděbrady začala fungovat roku 1919. Spolu s pohyblivým...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.10.2020
Pandemie koronaviru, která zasáhla celou Evropu, se nevyhnula ani organizaci Evropské noci vědců. V důsledku toho se poprvé od svého vzniku místo posledního zářijového pátku festival vědy v celé Evropě uskuteční 27. listopadu a ve změněném formátu.
23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 26. 10. 2020
svátek:Erik
dnes:
pondělí 26.10.
12 °C
zítra:
úterý 27.10.
7 °C