www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety I

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety I

Publikováno: 22.7.2020
Letní prázdniny a dovolenkové období jsou v plném proudu. Díky následujícím tipům hravě zvládnete plánování programu víkendové rodinné dovolené a výlety proměníte na nezapomenutelná dobrodružství.

Zážitkový svět Mendlingtal (Göstling)

Alpské potoky kdysi zdobilo velké množství vodních kanálů, říčních bran, chodníčků, mlýnských kol a přehrad. V oblasti Göstling se místní obyvatelé rozhodli tyto dřevěné prvky v horách zrekonstruovat, díky čemuž vznikl velmi oblíbený zážitkový svět Mendlingtal a trasa „Auf dem Holzweg“ – cestičky vytvořené dřevěnými lávkami, které vedou podél horského žlabu na spouštění dřeva.

zážitková stezka Mendlingtal, (c) Rene Jagersberger, most-media.at

Objevíte zde krásné skalnaté úkazy, rokle a napínavé zážitkové zastávky a stanoviště. V rámci zážitkového světa jsou k dispozici také staré mlýny, naučné stezky i pocitová stezka, po které se mohou děti procházet naboso.

zážitková stezka Mendlingtal, (c) Rene Jagersberger, most-media.at   zážitková stezka Mendlingtal, (c) Rene Jagersberger, most-media.at

Nebelstein: turistická trasa se zážitkovými zastávkami

Zážitková turistická trasa Nebelstein (Nebelstein Erlebnis-Wanderweg) je turistický okruh s délkou přibližně 11 kilometrů. Netřeba se však bát projít všechny kilometry, zdoláte je doslova „hravě“! O zábavu a rozmanitost se vám totiž postará šest zážitkových zastávek podél trasy. Ta vede přes vrchol hory Nebelstein (1017 m n. m.) A kromě nádherné panenské přírody a úžasných výhledů na jednotlivých stanovištích poznáte svět živlů, které dokonale charakterizují tuto oblast: kámen, dřevo, rašelinu a lesní zvěř. Čekají na vás dřevěné stavby, kamenné hřiště a dokonalá vyhlídka.

turistická trasa Nebelstein, (c) Dominic Weber

Objevte mravenčí stezku Coronas Ameisenpfad

Nová zážitková stezka „Po stopách krále lesa“ v St. Corona vede přes 15 hravých a vzdělávacích stanic. Děti se zde dozvědí vše o životě a úkolech těchto maličkých, ale důležitých obyvatel lesa.

Ameisenpfad, (c) Gerhard Buchacher

Mravenec se právem označuje za krále lesa. Vždyť dokáže na dlouhé vzdálenosti unést mnohonásobně větší břemeno, než je hmotnost jeho vlastního těla. Zároveň staví věže a tunely, přičemž udržuje lesy a louky čisté. Zážitková stezka se rozprostírá u Kampsteine ​​na trase dlouhé 2,5 km a skvěle se hodí pro rodiny s dětmi. Na nejvyšším bodě túry se u umělého rybníka nachází „Relax-Reich“ s lehátky a lavičkami.

Cyklovýlet plný zážitků do města zahrad

Cyklostezka po nábřeží Dunaje vás zavede do města zahrad Tulln se všemi jeho lákadly a nově i pro děti. Na své cestě se stanete průzkumníky v Tullnských zahradách – se stezkou v korunách stromů a největším přírodním hřištěm v Dolním Rakousku.

zahrady Tulln, (c) Niederösterreich-Werbung / Rita Newman

Vydejte se po stopách starých Římanů a Nibelungů, kteří chodili po stejných cestách. Ponořte se do světa malého Egona Schieleho, který se narodil na železniční stanici v Tullnu, objevte místa pro hry a zážitky uprostřed přírody – například přírodní zážitkovou stezku Donau, Spuren.Langenlebarn a přírodní lužní koupaliště v Tullnu.

Cyklistika ve Wachau: od jednoho hřiště k druhému

Až 25 pravděpodobně nejzajímavějších a nejkrásnějších kilometrů Dunajské cyklostezky je jako stvořených pro pestrý rodinný výlet na kolech. Po cestě na vás čekají skvělá hřiště plná zážitků, krásné přírodní koupaliště, pískové pláže, romantické vesničky, impozantní zříceniny hradu, zajímavé muzeum a mnoho možností k odpočinku. Kompou se přeplavíte na druhou stranu řeky a zpět se vrátíte lodí nebo vlakem.

cyklistika ve Wachau, (c) Niederösterreich Werbung / Stefan Fuertbauer

GPS: 47°48'25.8"N 14°56'00.2"E (Göstling)

 

Zdroj: Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Dominic Weber (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Vinařský podzim – snoubení tradice s inovací
Publikováno: 30.9.2020
Na vinařských akcích si během podzimu v Dolním Rakousku můžete vychutnat víno téměř všude – přímo ve vinicích, vinných uličkách, sklípcích, restauracích, ale i na ulici. Domácí nazývají dolnorakouský vinařský podzim i pátým ročním obdobím. Od srpna do listopadu je totiž víno středem pozornosti místního života.

Jihočeský kraj: nová publikace Pod jedním nebem
Publikováno: 5.9.2020
Organizace z Dolního Rakouska spolu s projektovými partnery vydala novou knihu o zajímavých místech, muzeích i památkách v česko-rakouských příhraničních regionech s názvem Pod jedním nebem.

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety II
Publikováno: 29.7.2020
Dolní Rakousko nabízí množství výletních míst, která zajistí pohodu, zábavu i osvěžení pro každého člena rodiny – děti i dospělé. Praktická dostupnost vám navíc zjednoduší cestování, proto dnes dokončíme inspirace na krátké letní výlety.

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu
Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Dolní Rakousko: Podzim plný zážitků
Publikováno: 29.9.2019
Rekreačních tipů nikdy není dost, proto vám přinášíme inspiraci na místa, která se vyplatí vidět i během podzimního období, navíc jsou vhodná i pro rodiny s dětmi. V Dolním Rakousku si vybere téměř každý. Nevěříte?

Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky
Publikováno: 18.12.2019
Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké, oslovují tedy především rodiny a začátečníky.

Dolní Rakousko: Region milovníků pohybu, jídla a kultury
Publikováno: 21.6.2020
Příroda, klid a nekonečný prostor – ideální místo k získání nových zážitků. Dolní Rakousko nabízí hluboké lesy a vinohrady lemovaný Dunaj, mohutné hory, ale také pestrou kulturu a zajímavou historii. S uvolněním omezení se dolnorakouský kraj stává turistickým tipem letošního léta.

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Dolní Rakousko: Vychutnejte si jaro u sousedů
Publikováno: 3.4.2016
Pomalu, ale jistě se začínají zelenat pastviny, rozkvétat ovocné stromy nebo vinice. Jinými slovy začíná jarní sezona a s ní probíhají i všelijaké akce. My jsme si pro vás připravili cestu za různými požitky do dolnorakouského regionu, kde vás provedeme nejen skvělými festivaly, ale i nejkrásnějšími výletními cíli.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.1.2021
Křehké vánoční ozdoby sestavené z maličkých třpytivých perliček, které znají celé generace, se vyrábějí v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné stříbro v podobě hvězdiček, zvonků či postaviček, které jsou světovým unikátem a technologii výroby zná jen hrstka lidí, se dočkalo zápisu do UNESCO.

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 1. 2021
svátek:Vladislav
dnes:
pondělí 18.1.
1 °C
zítra:
úterý 19.1.
2 °C