www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety II

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety II

Publikováno: 29.7.2020
Dolní Rakousko nabízí množství výletních míst, která zajistí pohodu, zábavu i osvěžení pro každého člena rodiny – děti i dospělé. Praktická dostupnost vám navíc zjednoduší cestování, proto dnes dokončíme inspirace na krátké letní výlety.

Rychlá bobová dráha Eibl Jet Türnitz

Oblíbená celoroční bobová dráha Eibl Jet Türnitz nabízí adrenalinový zážitek z rychlé jízdy. Nachází se uprostřed kouzelné přírody pastvin a luk. Na jedné straně si tak užijete pořádnou zábavu při bobování, na druhé straně relax v krásné přírodě. Dráha poskytuje i bezbariérový přístup a je otevřena za každého počasí.

bobová dráha EIBL Jet Türnitz, (c) tuernitz.at

Bílí tygři v zoo Kernhof

Zoo Kernhof je domovem pro velbloudy, lamy či nosály a v posledních letech se populárními stali zejména bílí tygři. V tomto originálním a nejmodernějším zařízení pro tygry v Evropě se o ně nejen starají, ale také je trénují. A to vše včetně tygří školky. Ve spolupráci s programem na ochranu živočišných druhů zde kromě toho žijí i jediní sněžní leopardi v Dolním Rakousku.

bílá ZOO, (c) Karl Gruber

Medvědi v přírodním lese Arbesbach

Medvědí les Arbesbach (Bärenwald Arbesbach) je jedno ze tří útočišť medvěda hnědého, které má pod patronátem mezinárodní organizace pro ochranu zvířat „Čtyři tlapky“. Zvířata, která dosud žila u soukromých chovatelů nebo v cirkusech, zde našla optimální prostředí s podmínkami odpovídajícími jejich potřebám. Aktuálně se zde nachází 6 medvědů, kteří mají k dispozici zalesněnou oblast o rozloze více než 1,3 ha, díky čemuž můžete tato impozantní zvířata obdivovat v jejich přirozeném prostředí.

medvědi v Arbesbachu, (c) Baerenwald Arbesbach Mairhofer

Plavba lodí nebo na člunu je vždy skvělým zážitkem

V létě vás jistě osvěží projet se po hladině Dunaje, ať už dřevěnou loďkou, luxusní výletní lodí, nebo na katamaránu s proudovým pohonem. Ve Wachau jezdí od dubna do října mezi Kremsem, Spitzem a Melkem výletní lodě soukromých společností, které si můžete objednat buď přímo ve Wachau, nebo online.

výletní loď, (c) Brandner Schiffahrt, https://www.brandner.at/en/

Navíc během hlavní sezony jezdí každou neděli z Tullnu do Wachau historický parník MS Stadt Wien. A z Vídně se můžete rychle přepravit rovnou do Bratislavy katamaránem Vienna City-Liner, cesta trvá pouze hodinu a 15 minut. Můžete však cestovat i dobrodružnějším způsobem. Lodní mlýn v obci Orth / Donau nabízí plavbu na dřevěné lodi typu „Tschaike“, která je originální replikou dunajské lodi z roku 1530.

výletní loď, (c) DDSG Blue Danube, https://www.ddsg-blue-danube.at/

Na průzkumné cestě Traisentalskou cyklostezkou

Kolem řeky Traisen můžete s dětmi bezpečně kroužit na úseku Traisentalské cyklostezky v St. Pöltenu, která je vyhrazena pro rodiny s dětmi. Trasa vede podél říčky a nabízí rozmanité příležitosti sesednout z kola. Např. u jezer Viehofner Seen můžete přesednout z kola na vodní kolo a do veslařského člunu. Nebo projdete po dřevěné lávce na naučnou stezku Feldmühle, kde můžete pozorovat žáby, motýly a žluté lekníny.

Traisentalská cyklotrasa, (c) Mostviertel Tourismus / weinfranz.at

Pokud chcete, můžete vylézt na vyhlídkovou věž nebo navštívit restauraci Seedose. Pokračujete podél velkých hřišť ke čtvrti s vládními a úředními budovami. Zde můžete navštívit Dolnorakouské muzeum s jeho skvělými akvárii a terárii nebo vyjít na vyhlídkovou zvonící věž a podívat se na hlavní město Dolního Rakouska (St. Pölten) z ptačí perspektivy.

Traisentalská cyklotrasa, (c) Mostviertel Tourismus / weinfranz.at

GPS: 48°12'16.7"N 15°37'22.5"E (St. Pölten)

Zdroj: Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Mostviertel Tourismus / weinfranz.at (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Vychutnejte si pestré akce na zámku Schloss Hof
Publikováno: 31.8.2021
Impozantní zámek Schloss Hof, postavený ve vizuálně přitažlivém barokním stylu, návštěvníky uchvátí nejen působivou architekturou a půvabem přírodních prvků, ale i lákavým programem pro malé i velké.

Dolní Rakousko: dokonalé místo pro rodinnou dovolenou II
Publikováno: 1.8.2021
V tipech na letní dovolenou v Dolním Rakousku budeme pokračovat i dnes. Objevíte nádherné jezero, zchladíte se v jeskyni, uvidíte architektonicky jedinečné kamptalské vily, prožijete noc na zámku, kde své líbánky strávili Sissi a František Josef, a nakonec poznáte baštu letního osvěžení.

Dolní Rakousko: dokonalé místo pro rodinnou dovolenou I
Publikováno: 25.7.2021
Prázdniny jsou v plném proudu a kam jinam vyrazit s dětmi než do krásné přírody nebo za hravým poznáváním historie a zábavnými zážitky. V Dolním Rakousku si na své přijdou malí i velcí. Zažijte prázdniny na farmářském dvoře, procházku s lamami, turistické toulky nebo se podívejte zápas gladiátorů.

Dolní Rakousko: Vinařský podzim – snoubení tradice s inovací
Publikováno: 30.9.2020
Na vinařských akcích si během podzimu v Dolním Rakousku můžete vychutnat víno téměř všude – přímo ve vinicích, vinných uličkách, sklípcích, restauracích, ale i na ulici. Domácí nazývají dolnorakouský vinařský podzim i pátým ročním obdobím. Od srpna do listopadu je totiž víno středem pozornosti místního života.

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety I
Publikováno: 22.7.2020
Letní prázdniny a dovolenkové období jsou v plném proudu. Díky následujícím tipům hravě zvládnete plánování programu víkendové rodinné dovolené a výlety proměníte na nezapomenutelná dobrodružství.

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Region milovníků pohybu, jídla a kultury
Publikováno: 21.6.2020
Příroda, klid a nekonečný prostor – ideální místo k získání nových zážitků. Dolní Rakousko nabízí hluboké lesy a vinohrady lemovaný Dunaj, mohutné hory, ale také pestrou kulturu a zajímavou historii. S uvolněním omezení se dolnorakouský kraj stává turistickým tipem letošního léta.

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Dolní Rakousko: Unikátní místa a divoká letní příroda
Publikováno: 12.8.2015
Léto je jako stvořené na turistiku a s ní spojené výjimečné zážitky. Nedávno jsme byli na návštěvě Dolního Rakouska, kde jsme absolvovali několikadenní túru, ale i vycházky po historických stezkách. Poznávali jsme divokou přírodu a v následujících řádcích vám naše putování přiblížíme a možná vás i inspirujeme.

Dolní Rakousko: nezapomenutelná výletní místa
Publikováno: 19.8.2015
Pokud hledáte tipy na zajímavé výlety, tak v nedalekém Dolním Rakousku je určitě najdete. Během horkého léta se můžete zchladit plavbou po největším podzemním jezeře v Evropě nebo cestovat v čase nostalgickým expresem. Milovníci zvířat a přírody si mohou prohlédnout jejich život pod vodní hladinou v přírodním parku Unterwasserreich a vydat se pozorovat medvědy z Arbesbachu. A to zdaleka není vše.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách III
Publikováno: 3.7.2016
Ve dvou předchozích dílech našeho miniseriálu o tipech na výlety v dolnorakouských horách jsme si představili místa, která byste během léta rozhodně měli navštívit. Dnes tomu nebude jinak.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Podzimní požitky
Publikováno: 9.10.2016
V Dolním Rakousku je již podzim v plném proudu a neodmyslitelně se pojí s vínem. Více než 100 dolnorakouských obcí připravuje pestré slavnosti.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Podzimní atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakce:
Vstupenka na ONLINE cestovatelskou besedu od Cestovatelská kina (jen pro SR)

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.9.2021
V České republice je asi čtyřicet tisíc vyznačených cyklotras s celkovou délkou přibližně 8800 km a 55 bike nebo trail parků, ze kterých zhruba třetina splňuje ty nejnáročnější požadavky. Díky mírnému rázu českých pohoří a příjemným teplotám je tato krajina ideální podzimní cyklistickou destinací porovnatelnou s cyklo velmocemi, jako je Itálie nebo Rakousko.
25.9.2021
Světový den cestovního ruchu se každoročně slaví 27. září a jeho cílem je zvyšovat povědomí v rámci mezinárodního společenství o významu cestovního ruchu, jeho sociálních, kulturních, environmentálních i ekonomických hodnotách a přínosu k dosažení cílů udržitelného rozvoje.
22.9.2021
V sobotu 9. října 2021 se ve vícero městech, městských částech a obcích bratislavské župy uskuteční tradiční Jablkové hodování. Tento svátek všech milovníků zdravého ovoce přinese ochutnávky i dobrou zábavu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Rakousku:

Rakousko

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Vídeň

Salzburg: Jeviště světa

Národní park Vysoké Taury a město Kaprun

Parndorf – nákupní městečko

Baden u Vídně – lázeňské město

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 28. 9. 2021
svátek:Václav - Státní svátek - Den české státnosti
dnes:
úterý 28.9.
19 °C
zítra:
středa 29.9.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X