www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy

Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

advent – (c) Raimo Rumpler

Během následujících víkendů můžete navštívit trhy na zámcích, v klášterech či na hradech. Objevte malé kouzelné náměstí a vánoční domky v přírodě. Všechny kraje Dolního Rakouska připravují tradiční trhy s množstvím místních pochoutek a originálních vánočních dárků.

Adventní trhy v regionu Donau

Nezaměnitelná vůně svařeného vína, čerstvých perníků a výhled na zamrzlé vinice z horké vířivky? Tak může vypadat váš předvánoční romantický výlet do dolnorakouského Wachau. Den můžete strávit procházkou po vinicích, pěkně v teple u krbu v hotelu či v lázních. Večer se rozzáří vánoční světla na adventním trhu kolem zámku Dürnstein. Za návštěvu určitě stojí i adventní vesnička v blízkém Melku.

Dürnstein – (c) Donau Niederösterreich / Andreas Hofer

Region Donau nabízí i další trhy s kulisou romantických hradů a zámků nebo tajemných klášterů. Tisíce světýlek ozáří nádvoří zámku Eckartsau a Schloss Hof, kde se konají také speciální vánoční prohlídky a trhy. V případě, že si jako kulisu dopřejete nádherný klášter v Göttweig, adventní nálada bude dokonalá.

Vánoční trhy v regionu Mostviertel

Waidhofen – (c) Niederösterreich Werbung / schwarz-koenig.at

Předvánoční trhy v Mostviertelu budou ve znamení zářícího světla a žhavého ohně. Kovářské řemeslo má totiž v tomto regionu dlouhou tradici. Svařený mošt a oplatky na šesti vánočních trzích jsou pro návštěvníky zárukou jedinečného adventního zážitku. Trhy připravují například na zámcích Töpperschloss, St. Peter v Au a ve Waidhofen an der Ybbs. Pravé křesťanské Vánoce připravuje klášter Seitenstetten a na náměstí v St. Pöltenu (hlavní město Dolního Rakouska) naleznete největší trhy v regionu.

Adventní trhy v regionu Waldviertel

Zwettl – (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at

Pravděpodobně nejromantičtější vánoční trhy v celém Dolním Rakousku zažijete v jedinečném prostředí zámku Rosenburg. Regionální prodejci, umělci a řemeslníci předvedou waldviertelské speciality, umění a budou vás svádět k ochutnávání tradičních specialit. Vánoční trhy v Garsere už léta patří k nejkrásnějším v regionu. Atmosféru dotváří živá hudba a ohňové show. Krásné trhy připravují i ​​na zámku Weitra či Jaidhof, ve Zwettlu i Graffeneggu.

Vánoční trhy v regionu Weinviertel

Kellergasse, Hadres – (c) Weinviertel Tourismus / Wurnig

V Dolním Rakousku to v prosinci žije i v oblasti Weinviertel, která je přímo na českých hranicích. Sklepní uličky se obléknou do předvánoční výzdoby a nabídnou skvělá vína i atmosféru trochu netradičního adventu. Mezi nejoblíbenější patří uličky ve Wolkersdorf, Velm-Götzendorfe, Kellergasse v Retzu, nejdelší sklepní ulička Evropy v Hadresu nebo uličky v Loamgrui, v Unterstinkenbrunnu a Wunderbergu.

Vánoční trhy ve Vídeňských Alpách

Johannesbachklamm – (c) Wiener Alpen / Franz Zwickl

Hned dva adventní trhy okouzlí návštěvníky romantické části Vídeňského Nového Města. Na náměstí se otevírají trhy pod silnou gotickou věží chrámu a od začátku prosince přivítají hosty i menší a komornější trhy. Předvánoční náladu podpoří výstava jesliček ve sklepě Netterlkeller. Před Vánocemi ožije zámek Reichenau kouzelnou show či koncerty dechové hudby a gospelových sborů. Pokud chcete uniknout vánočnímu shonu, na adventních trzích v Seebenteine ​​si přijdete na své. Na jesličkové cestě si nechají nahlédnout přes rameno řezbáři, kováři a umělečtí soustružníci. Trhy připravují i ​​ve skanzenu v Krumbachu, na zřícenině Kirchschlag, v soutěsce Johannesbachklamm a v Rohre najdete živé jesličky a ledový strom.

Vánoční trhy ve Vídeňském lese

Weinviertel – (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl

Pokud si chcete užít přímo císařský advent, zavítejte na jih od Vídně do města Baden. Okouzlí vás zářící předvánoční oslava a úžasný místní trh – adventní míle. Středověký adventní trh s kupci a řemeslníky na vás čeká v Mödlingu. Kolotoče, obří kolo, Ježíškova pošta a jízdy v kočáru se o víkendech konají v Leobersdorfu. Za návštěvu stojí i trhy v Berndorfu, v Klosterneuburgu, malé a milé trhy na hradě Neuhaus, na zámku Hernstein a Bad Vöslau i v klášteře Heiligenkreuz.

Ještě více tipů na vánoční a adventní trhy v Dolním Rakousku i s přesnými termíny jejich konání najdete zde.

GPS: (Sankt Pölten) 48°12'09.2"N 15°38'07.8"E

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Waldviertel Tourismus, ishootpeople.at (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Podzim plný zážitků
Publikováno: 29.9.2019
Rekreačních tipů nikdy není dost, proto vám přinášíme inspiraci na místa, která se vyplatí vidět i během podzimního období, navíc jsou vhodná i pro rodiny s dětmi. V Dolním Rakousku si vybere téměř každý. Nevěříte?

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu
Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Rakousko: Slovenské dny v národním parku Donau-Auen
Publikováno: 12.5.2019
Národní park Donau-Auen (Dunajské luhy) zve všechny slovenské milovníky přírody na prohlídku výstavy „Donauraum“ se slovenským průvodcem na zámku Orth v obci Orth an der Donau (jen 35 km od Bratislavy).

Dolní Rakousko: Rekonstrukce barokní zahrady zámku Schloss Hof je úspěšně dokončena
Publikováno: 31.5.2019
Máme pro vás úžasnou novinku. Po 15 letech detailní rekonstrukce podle historického vzoru je barokní zahrada dokončena. Návštěvníci mají možnost obdivovat jedinečný půvab všech zahradních teras.

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Rakousko: Dobrodružný výlet do hor
Publikováno: 4.9.2019
Dopřejte si nezapomenutelný zážitek, kterým je východ slunce na nejvyšší hoře Dolního Rakouska, na kopci Schneeberg. Přijměte naše pozvání na dobrodružný víkendový výlet vhodný pro všechny, kteří hledají něco nového, chtějí zažít něco diametrálně odlišného od každodenního života a přitom se chtějí v každé situaci cítit bezpečně.

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech
Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.

Dolní Rakousko – region skvělých výstav a festivalů
Publikováno: 2.5.2018
Dolnorakouský region je i letos místem konání skvělých výstav či festivalů, které se opravdu vyplatí navštívit. Vydáte se spolu s námi po stopách nevšedních zážitků. Prostřednictvím zajímavých výstav se podíváme na historii našeho jídelníčku, poznáme krásu zelených uměleckých děl nebo navštívíme světovou výstavu obrovských fotografií.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Dolní Rakousko: Cyklovýlety pro všechny
Publikováno: 17.6.2018
Po týdnu se opět vracíme do Dolního Rakouska, které nabízí řadu krásných cyklostezek vedoucích skrz malebnou přírodu, kolem památek nebo míst nabízejících gastronomický zážitek. Dnes si představíme ty nejoblíbenější z nich.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.10.2019
Ve čtvrtek 7. listopadu otevře v Trenčíně své brány čtrnáctý ročník festivalu dobrodružných filmů HoryZonty. Akce bude probíhat v kině Hvězda a v klubu Paprsek.
20.10.2019
Martinský cestovatelský festival Bez hranic se již po deváté uskuteční 6.–9. listopadu. Festival opět přinese zajímavé přednášky o cestování, lidech, kultuře i přírodě.
19.10.2019
Jednou z hlavních kulturních událostí letošního roku na Pražském hradě je výstava věnovaná českému a římskému králi Václavu IV. a umění jeho doby, kterou můžete navštívit až do 3. listopadu, denně od 10 do 18 hodin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 21. 10. 2019
svátek:Brigita
dnes:
pondělí 21.10.
15 °C
zítra:
úterý 22.10.
13 °C