www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Adventní tradice, historie a kouzelná místa

Dolní Rakousko: Adventní tradice, historie a kouzelná místa

Publikováno: 24.11.2019
V době blížících se Vánoc se v Dolním Rakousku otevírají brány zámků, klášterů a kovářských dílen. Také umění řemeslníků a trubačů můžete poznávat na rozmanitých adventních trzích. Předvánoční atmosféru umocňují nejen působivé koše s hořícím ohněm a hrnky horkého moštu, ale i nádherné prostředí. Staré zvyky, na které se ve vánočním spěchu často zapomíná, zde je zažijete téměř na každém kroku.

Zveme vás na návštěvu 6 dolnorakouských regionů, které jsou díky výhodné poloze v okolí Vídně snadno dostupné veřejnou dopravou i autem.

Weinviertel - (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl

Weinviertel - (c) Weinviertel Tourismus / Astrid Bartl   Weinviertel, Kellergasse - (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Weinviertel – zvyky a tradice vinného regionu

Zažijte, jaké byly Vánoce a advent kdysi, a to díky sklepním uličkám a kulisám historických památek v regionu Weinviertel. Pokud zde budete hledat vánoční koláčky, přejte si „Weihnachtskrapferl“! Jde totiž o místní označení sladkého svátečního pečiva. Radostné očekávání Vánoc si můžete zpříjemnit procházkou nejdelší sklepní uličkou v Evropě v obci Hadres nebo při procházce přes Loamgrui, idylickou vesničku s přibližně 60 lisovnami. Všechny tipy na adventní trhy v této oblasti najdete zde.

Weinviertel, Kellergasse - (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Gaming - (c) Mostviertel Tourismus, schwarz-koenig.at

Zářivé Vánoce – horký mošt a železné jiskry

Světlo a oheň, mošt a železo. Patroni regionu Mostviertel se ve své nejlepší podobě prezentují na adventním akcí „Zářivé Vánoce“ (Flammende Weihnacht). Oheň a chlad vytvoří v zámcích Waidhofen a. d. Ybbs, Neubrücke, St. Peter in the Au, v kovářství ve městě Ybbs, v kartuziánském klášteře Gaming a opatství Seitenstetten příjemnou a výjimečnou předvánoční atmosféru. Malé, ale kouzelné adventní akce v Lunzu, Sonntagbergu, Rosenau a Reinsbergu poprvé obohacují nabídku trhů. Více adventních výletních tipů najdete zde.

Waidhofen - (c) Mostviertel Tourismus, schwarz-koenig.at

Melk - (c) Niederösterreich Werbung / Michael Liebert

Advent ve Wachau – zažijte jedinečné historické kulisy

Soustřeďte se na to podstatné – rodinu a přátele a vychutnejte si nejklidnější období roku. Tam, kde kvetou vinice, ovocné sady a zahrady v celé své kráse, nastává v zimě skutečný klid. Zámky Rossatz a Spitz, opatství Melk a Göttweig i zříceniny hradů Dürnstein a Aggstein se uprostřed země světového kulturního dědictví během programu „Adventu ve Wachau“ stávají dějištěm adventních koncertů a trhů. Když zatroubí trubači a vůně svařeného vína se šíří údolím Dunaje, všude nastává klidná atmosféra. Tradiční vánoční trhy na náměstí Rathausplatz v St. Pölten, hlavním městě Dolního Rakouska, nabízejí vše, co si od trhů přejete a na co se vždy nejvíce těšíte. Zároveň si nenechte ujít úplnou novinku! V lesku vánočních světýlek se během prvního letošního adventního víkendu poprvé rozzáří botanická zahrada GARTEN TULLN. Přehled všech adventních trhů v oblasti Wachau najdete zde.

Göttweig - (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst   St. Polten - (c) Niederösterreich Werbung / Robert Herbst

Bad Vöslau - (c) Märchenhaften Advent, Silke Ebster

Ve Vídeňském lese se rozzáří zejména dětské oči

Adventní trhy ve Vídeňském lese jsou stejně pestré jako adventní kalendář v dětském pokoji. Před kouzelně nasvíceným hradem v Bad Vöslau pobíhají živé vánoční stromky a pohádkové postavičky. Na hradě Neuhaus se zjeví i Perinbaba, která zatřese svojí peřinou a probere dětem pohádkový příběh. Na cestu do minulosti vás zavede prohlídka historických místností bývalého mysliveckého zámku Habsbursko-Lotrinské dynastie, která je exkluzivně přístupná návštěvníkům adventních trhů.

Bad Vöslau - (c) Märchenhaften Advent, Rene Kussnow

Kirschlag - (c) Wiener Alpen / Christian Kremsl

Zimní adventní túra ve Vídeňských Alpách

Zamrzlé potoky a zasněžené hory jsou jedinečnými přírodními lokalitami adventních trhů. Ve Vídeňských Alpách je návštěva útulných vánočních trhů často spojená se zimní procházkou. Na hradním kopci vysoko nad městem Kirschlag při pití punče si v ruinách hradu můžete vychutnat dokonalý pohled na kopce pohoří Bucklige Welt. V elegantním zámku Reichenau se můžete procházet mezi stánky a ochutnat šunku ze zvěřiny připravenou podle starého receptu, uzeného pstruha a trhance. Všechny další tipy na adventní trhy v této oblasti najdete zde.

Reichenau - (c) Wiener Alpen / Christian Kremsl

advetní trhy, Rosenburg - (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Ve Waldviertelu je řemeslo srdeční záležitostí

Ručně vyráběné produkty dodávají dárkům ještě více jedinečnosti a krásy. Mnohé řemeslné kousky ze stánků vánočních trhů na zámku Rosenburg, v Grafenegg, Zwettlu a ve městě Weitra vás pod stromečkem potěší. Na adventních trzích se můžete inspirovat a pak si v rámci Waldviertelské řemeslných týdnů vyzkoušet řemesla na vlastní kůži. Na chvilku se tak stanete soustružníky, hrnčíři nebo tkalci. Pokud by vám to však nestačilo, s pomocí skutečných profesionálů se na akci Waldviertler Häferlgucker naučíte uvařit nejednu specialitu z máku, brambor, piva, bylinek atd.

řemesla ve Waldviertelu - (c) Waldviertel Tourismus, Robert Herbst   Waldviertler Häferlgucker - (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Zde si můžete objednat zdarma brožury s programem adventních dolnorakouských akcí nebo si můžete bez čekání stáhnout katalog online v PDF zde.

městečko Weitra - (c) Waldviertel Tourismus, Studio Kerschbaum

Přejeme vám ty nejkrásnější vánoční trhy v Dolním Rakousku.

GPS: 48°12'09.2"N 15°38'07.8"E (Sankt Pölten)

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: (c) Niederösterreich Werbung / Michael Liebert (úvodní), (c) při fotografiích

Textová úprava: redakceDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: 4 tipy na nevšední zážitky
Publikováno: 21.3.2018
Jaro patří mezi nejvhodnější období, kdy vyrazit do Dolního Rakouska a objevovat jeho krásy. Ujeďte zimě na kole, vydejte se na nové turistické stezky, ochutnejte mladá vína a vychutnejte si horské slunce během posledních lyžařských dní.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko – návštěva rozmanitých vinařských slavností
Publikováno: 27.3.2019
Dolní Rakousko je rájem nejen pro cyklisty a turisty, ale je to především země prvotřídního vína. Sport, tradiční gastronomii a také degustaci vín vám nabízejí regiony nedaleko slovenských i českých hranic i během jara.

Dolní Rakousko: 6 skvělých tipů na letní výlety do přírody
Publikováno: 5.7.2017
Dolní Rakousko je výjimečné svou výbornou infrastrukturou, skvělými službami a nesčetnými možnostmi na výlety do přírody a hor. Během horkých letních dnů právě hory a lesy nabízejí příjemné osvěžení, zábavu a dobrodružství. Vybrali jsme pro vás šest tipů na výlety s nevšedními zážitky typickými pro dolnorakouský kraj.

Dolní Rakousko: Cyklistický ráj uprostřed Evropy
Publikováno: 19.4.2017
Síť cyklostezek s celkovou délkou přes 4 200 kilometrů, osm top cyklostezek s promyšlenou infrastrukturou, cykloregiony s tematickým zaměřením, hvězdicové cyklistické stezky, nově zřízené bikeparky, traily a rodinné cyklostezky, to vše na vás čeká v Dolním Rakousku.

Dolní Rakousko: Cyklotrasy, které propojují celou Evropu
Publikováno: 1.5.2019
Cyklistická sezona nám již začala, a proto vás dnes pozveme na zkušební jízdu po evropských cyklostezkách EuroVelo. Na kole budeme poznávat krásy přírody, památek i míst. Jako výchozí zemi pro nezapomenutelné cyklistické zážitky si vybereme Dolní Rakousko.

Dolní Rakousko: Kam se vyplatí jet na kole
Publikováno: 1.5.2016
Pomalu, ale jistě už začíná cyklistická sezona, proto je nejvyšší čas vytáhnout své kolo z garáže nebo sklepa, umýt ho, namazat, dohustit kola a vydat se za dobrodružstvím. Pro ty, co rádi objevují svět na kolech, jsme připravili pár zajímavých tematických okruhů u našich sousedů.

Dolní Rakousko: Letní osvěžení, zábavné výlety a jedinečné zážitky na horách I
Publikováno: 19.6.2016
Pokud nevíte, kam jet v létě, hory jsou skvělou alternativou k dovolené u moře. Osvěží vás horský vítr a slunit se můžete na lesních mýtinách a terasách. Žádná přeplněná koupaliště, zácpy ani hučící klimatizace. Pouze krásné hory, křišťálová jezera a útulné chaty. Tak neváhejte a pojeďte s námi na jednodenní výlet, víkendový pobyt nebo na celou letní dovolenou do dolnorakouských hor.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Na kole různorodou krajinou
Publikováno: 6.5.2015
V těchto dnech se nám do rukou dostala zcela nová cyklomapa Dolního Rakouska, která nabízí kromě 7 hlavních TOP cyklistických okruhů i cyklostezky vhodné pro rodiny s dětmi i náročnější horské cyklostezky, ale především zcela nové tipy na hvězdicové výlety se zážitkovými místy a atrakcemi.

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech
Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 17. 6. 2021
svátek:Adolf
dnes:
čtvrtek 17.6.
31 °C
zítra:
pátek 18.6.
32 °C