www.infoglobe.cz » Egypt, část 2.: Letovisko snů Hurghada

Egypt, část 2.: Letovisko snů Hurghada

Publikováno: 31.5.2012
V předchozím článku jsme si řekli pár slov o Egyptě obecně. Dnes se podíváme trošku více na známé letovisko Hurghada. Je to egyptské město a také přístav na pobřeží Rudého moře. Původně to ale byla malá rybářská osada.

Během celého následujícího dne byla prohlídka tří hotelů nacházejících se v Hurghadě. Vyslechli jsme si několik vět z historie tohoto města a samozřejmě prošli jeho zákoutí. Zajímavostí je, že naše cestovka byla založena výslovně na dovolenou orientující se na Egypt. Vznikla úplně jako v pohádce. Mladá delegátka z Německa a dědic hotelového impéria se do sebe zamilovali, následně se vzali a využili své zkušenosti z oblasti cestovního ruchu. Dodnes se snaží turistům nabízet to nejlepší, co se týká hotelových služeb v Egyptě.Historie a zajímavosti Hurghady


Hurghada se dělí na několik oblastí. Nejsevernějši letovisko El Gouna bylo vytvořeno uměle vykopanými lagunami, které jsou propojeny na otevřené moře. Kolem lagun jsou rozmístěny luxusní hotely v arabském stylu. Celé letovisko působí velmi čistým a klidným dojmem. Připomíná lázeňské město. Centrum Hurghady tvoří jeho stará část, takzvaná El Dahar, je to vlastně nejstarší část a právě zde původně stála malá obydlí místních rybářů. V této části se nejlépe pozná způsob egyptského života. Najdete zde malé obchůdky a tržiště. Ještě i dnes je centrum Daharu tvořeno původní zástavbou, šedými, nízkými panelovými domy. Na pobřeží se nacházejí těsně vedle sebe původní hotely, které jsou rodinného typu a jejich pláže jsou vybudované do písmene U. Jižním směrem navazuje část Sakkala, je to na rozdíl od starého El Daharu novější a modernější turistické centrum. Dá se říci, že je to jedna dlouhá nákupní ulice směřující od severu až k jihu. Na jedné straně ji lemují hotely na pláži a na druhé straně malé městské hotýlky a stále se rozrůstající obytné čtvrti směrem do vnitrozemí. Mezi Sakkaly a Daharu se při pobřeží nachází mezinárodní přístav, z něhož vyplouvají trajekty a rychlolodě do Sharm El Sheik a Saúdské Arábie. U přístavu je malá loděnice a rybí trh, na kterém si můžete v kteroukoli denní hodinu zakoupit čerstvé ryby.

Nové hotely vznikají jižně od Hurghady přes oblast Shahl Hasheesh, až po oblast Makadi. Shahl Hasheesh v překladu znamená "zelené údolí" a stává se novým hitem na dovolenou. Od Hurghady leží asi 20 km u pobřeží Rudého moře a poskytuje výborné podmínky pro potápění a zkoumání bohaté podmořské fauny a flóry. Makadi Bay je nejkrásnějším místem rekreantů, jsou zde luxusní hotely, možnost potápění, zábavy. Je to místo plné slunce, moře a relaxace. Jsou zde nádherné korálové útesy, pro romantickou dovolenou je to nejlepší, co v Egyptě najdete.Hurghada je největším egyptským turistickým centrem v oblasti Rudého moře a má přibližně 40 000 obyvatel.

Od 90. let 20. století prožívá velmi rychlý rozvoj, a to díky výstavbě množství hotelů, vybudování nového mezinárodního letiště a přílivu zahraničních investic do rostoucího turistického ruchu. Díky velmi dobře vybudované infrastruktuře pro turisty, dlouhým písečným plážím a nabídkám zajímavých výletů do okolí za historií této zajímavé země, se stala oblíbenou dovolenkovou destinací.


                                    
Léto a léto


Podnebí je tu na hranici mezi typicky pouštním a subtropickým. Průměrná roční teplota je 25 °C. Právě pro tuto teplotu je Hurghada velmi oblíbená pro turisty po celý rok. Žertem se říká, že v Hurghadě jsou jen dvě roční období, a to léto a léto. Jedno léto je horké a suché, druhé teplé s vlhkým vzduchem.

My jsme měli to štěstí, že jsme zažili v dubnu 40 °C na slunci a také písečnou bouři. Vypadalo to, jako když je u nás mlha, s tím rozdílem, že všude ve vzduchu byl písek. Člověk měl pocit, že ten písek i dýchá. Po celém dni jsme si měli možnost prohlédnout orientální taneční show a večer byl volný program. V každé recepci je přístupná wifi, takže kdo chtěl, mohl se spojit s domovem, no a jak to pokračovalo v Údolí králů, co jsou Memnonovy kolosy a co najdete v Luxoru si přečtete zase příště.

Text a foto: Karin Hörmannová

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Egypt, část 1.: Krajina nevšedních zážitků
Publikováno: 24.5.2012
Egypt je velmi zajímavá severoafrická přímořská krajina, obklopující se Středozemním a Rudým mořem, zejména tehdy, když ani nevíte, že tam pojedete. Její historie je neodmyslitelně spojena s legendami opředenou řekou Nil, která ovládala náboženský, hospodářský i společenský život již za dob starověkých Egypťanů.

Egypt, část 3.: Luxor a Údolí králů
Publikováno: 7.6.2012
V předchozí části jsme absolvovali prohlídku Hurghady. Dnes si popovídáme o dalších zajímavých místech v Egyptě a od našeho průvodce se dozvíme i něco o místních zvycích.

Egypt, část 4.: Chrámový komplex Karnak
Publikováno: 14.6.2012
V předchozím článku o Egyptě jsme si povídali o místech jako je Luxor, Údolí králů a Chrám Hatšepsut. Tentokrát se dočtete o chrámech v Karnaku.

Egypt, část 5.: Sharm El Sheikh a Rudé moře
Publikováno: 21.6.2012
V předchozích článcích jste se dočetli o Egyptských městech jako je Hurghada, Luxor nebo Karnak. Tentokrát se vydáme do letoviska Sharm El Sheikh a lodí na plavbu po Rudém moři.

Izrael: Mrtvé moře – sůl nad zlato
Publikováno: 19.6.2013
Na hranicích Jordánska a Izraele se nachází nejníže položená vodní plocha na světě, kterou všichni znají pod názvem Mrtvé moře. Toto bezodtokové slané jezero je nejen turistickým lákadlem pro cestovatele, zlatým dolem pro firmy těžící zde léčivou sůl, ale také klenotnicí bohaté a poutavé historie.

Egypt, Nuweiba - Na toulkách po Sinajském poloostrově
Publikováno: 9.4.2014
Nuweiba leží přímo na Sinajském poloostrově u Aqabského zálivu. Je to pískem zalitá nenápadná vesnička, která je součástí Egypta. Ačkoli je rozlohou malá a nenápadná, je rájem na zemi, kde zaručeně najdete relax a pohodu.

Egypt, Luxor: Výlet za starodávnými chrámy a hrobkami
Publikováno: 30.3.2020
Dnes se spolu vydáme na jeden z nejoblíbenějších výletů v Egyptě. Za pouhý jeden den můžeme objevit pradávné poklady egyptské historie. Podíváme se do slavného Údolí králů, na Memnonovy kolosy, chrám královny Hatšepsut a chrámový komplex v Karnaku.


Souvisejicí fotogalerie

Egypt: Sharm el Sheikh – město plné života
Poměrně známé turistické letovisko se nachází na pobřeží Rudého moře. Návštěvníci si zde určitě p...

Egypt: Turistická místa Luxor a Karnak
Návštěvníci Egypta by si určitě neměli nechat ujít možnost prohlédnout si stará města Luxor ...

Egypt: Hurghada – místo pro  oddech
Egyptské letovisko Hurghada leží v oblasti Rudého moře a je poměrně často doporučovanou dovolenko...

Egypt a jeho krásy
Egypt je jednou z oblíbených prázdninových destinací, kterou si v poslední době vyhledá...

Egypt - Podmořský život
Představujeme unikátní fotografie podmořského života, jaký je možno vidět ve většině egyptských l...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mezi květy

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Kniha Krkonoše zámé i neznámé z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Putování českou přírodou z Knižního klubu
Cena redakce:
Víkendový pobyt pro 2 osoby se snídaní a neomezeným vstupem do wellness v hotelu Zlatý Lev**** v Žatci!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.4.2020
Ať vám Velikonoce přinesou hodně radosti, zdraví, klidu i splněných cestovatelských tužeb, které jsou prozatím ve značné míře omezené. Běžte se ve dnech volna projít do přírody a načerpejte novou energii.
9.4.2020
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci už léta nemělo dostatek výstavních prostor. Před dvěma lety počaly práce na přístavbě ve tvaru obřího broušeného krystalu. Stavební práce byly v minulých dnech dokončeny, otevření je plánováno po restriktivních opatřeních, nová expozice pak na konec letošního roku.
8.4.2020
Velikonoce jsou tu, a proto jsme moc rádi, že vám ve spolupráci s Muzeem Polička můžeme přinést fotonávod na výrobu vrkoče.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - BRAZÍLIE a SALVADOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVADORU:

 

BRAZÍLIE:

Paraty – bez aut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže (I., II.)

Amazonie – cesta do pralesa

Manaus: Paříž Jižní Ameriky

Z Uruguaye do Porto Alegre

 

SALVADOR:

Alegría – cesta k laguně

Joya de Cerén a San Salvador

 

Vše důležité, co byste o Brazílii měli vědět, najdete zde a o Salvadoru zde.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 10. 4. 2020
svátek:Darja
dnes:
pátek 10.4.
16 °C
zítra:
sobota 11.4.
12 °C