www.infoglobe.cz » Egypt, Nuweiba - Na toulkách po Sinajském poloostrově

Egypt, Nuweiba - Na toulkách po Sinajském poloostrově

Publikováno: 9.4.2014
Nuweiba leží přímo na Sinajském poloostrově u Aqabského zálivu. Je to pískem zalitá nenápadná vesnička, která je součástí Egypta. Ačkoli je rozlohou malá a nenápadná, je rájem na zemi, kde zaručeně najdete relax a pohodu.

Nuweiba je jedním z mála míst na světě, které nejsou poznamenány lidskou rukou. Výhled z Nuweiby je skutečně kouzelný, protože hned přes moře vidíte písčité skalnaté pobřeží Saúdské Arábie, a nalevo pobřeží Izraele a Jordánska. Je to zvláštní a silný pocit, když si představíte, že jste jakoby součástí tak velkých světů... Nuweiba je pomyslnou spojnicí mezi vyhledávanými egyptskými letovisky, kterými jsou Sharm El Sheikh na jihu Sinajského poloostrova a Taba v severní části Sinajského poloostrova.

Egypt

Neposkvrněná panenská příroda

Ačkoliv je Nuweiba jen jakousi malou zastávkou na cestě k letoviskům, její okolí přímo volá po obdivu. Ti, kteří rádi cestují po afrických písčitých oblastech, si určitě přijdou na své. Příjezd do této pískem zalité vesnice je okouzlující. Z každé strany vás obklopují majestátní pískovcové skály, zpoza nich vykukují zlatavé sluneční paprsky a azurová obloha. Nemůžete se vynadívat na tu krásu. Na chvíli u vás zavládne pocit, jako byste byli součástí beduínského doprovodu z dávných dob... Velmi autentický zážitek, protože ani zprava, ani zleva na vás nezírají billboardy, nebo hypermarkety, městská hromadná doprava, nebo nedočkaví a uspěchaní cestující. Nic, jen klid a zároveň euforie, která vás zalévá při pohledu na tu krásu. Když se najednou zastaví čas a skály odkryjí své tajemství, užíváte si překrásný panoramatický výhled na malou vesničku u pobřeží, zvanou Nuweiba. Před vámi se zračí křišťálově čisté zářivé moře odrážející sluneční paprsky. Na moment chcete popohnat velblouda a obhlédnout si tu krásu zblízka, dotknout se toho, co právě vidíte, ráje na zemi.

EgyptEgypt

Jen písek a slunce

V Nuweiba vám nehrozí žádné zklamání z přehnaného městského či turistického ruchu. Naopak, kam se podíváte, všude vládne klid, který ještě umocňuje šum moře. Několik hotelů podél pobřeží dotváří efekt "letoviska" J.

EgyptEgypt

Po stopách zábavy a zážitků

Noční život s diskotékovou zábavou v Nuweiba jen sotva najdete. Pokud se vydáte večer na procházku do vesnice, objevíte pár obchůdků se suvenýry, nějaké to venkovní posezení, kde sedí hrstka hlučných arabů u ibiškového čaje a vodní dýmky. Sem tam na vás zpoza rohu vykouknou podivné vývařovny s domácími specialitami, které "lákají" turisty J. Těžko si nevšimnout kolemjdoucích velbloudů žeroucích místní plastikové nádobky... že by alternativní zpracování odpadu? Inu, není se co divit, když v celém Egyptě je problém s uskladněním povalujících se odpadků.

Egypt

Text a foto: Daniela Durkáčová

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Egypt, část 1.: Krajina nevšedních zážitků
Publikováno: 24.5.2012
Egypt je velmi zajímavá severoafrická přímořská krajina, obklopující se Středozemním a Rudým mořem, zejména tehdy, když ani nevíte, že tam pojedete. Její historie je neodmyslitelně spojena s legendami opředenou řekou Nil, která ovládala náboženský, hospodářský i společenský život již za dob starověkých Egypťanů.

Egypt, část 2.: Letovisko snů Hurghada
Publikováno: 31.5.2012
V předchozím článku jsme si řekli pár slov o Egyptě obecně. Dnes se podíváme trošku více na známé letovisko Hurghada. Je to egyptské město a také přístav na pobřeží Rudého moře. Původně to ale byla malá rybářská osada.

Egypt, část 3.: Luxor a Údolí králů
Publikováno: 7.6.2012
V předchozí části jsme absolvovali prohlídku Hurghady. Dnes si popovídáme o dalších zajímavých místech v Egyptě a od našeho průvodce se dozvíme i něco o místních zvycích.

Egypt, část 4.: Chrámový komplex Karnak
Publikováno: 14.6.2012
V předchozím článku o Egyptě jsme si povídali o místech jako je Luxor, Údolí králů a Chrám Hatšepsut. Tentokrát se dočtete o chrámech v Karnaku.

Egypt, část 5.: Sharm El Sheikh a Rudé moře
Publikováno: 21.6.2012
V předchozích článcích jste se dočetli o Egyptských městech jako je Hurghada, Luxor nebo Karnak. Tentokrát se vydáme do letoviska Sharm El Sheikh a lodí na plavbu po Rudém moři.


Souvisejicí fotogalerie

Egypt: Sharm el Sheikh – město plné života
Poměrně známé turistické letovisko se nachází na pobřeží Rudého moře. Návštěvníci si zde určitě p...

Egypt: Turistická místa Luxor a Karnak
Návštěvníci Egypta by si určitě neměli nechat ujít možnost prohlédnout si stará města Luxor ...

Egypt: Hurghada – místo pro  oddech
Egyptské letovisko Hurghada leží v oblasti Rudého moře a je poměrně často doporučovanou dovolenko...

Egypt a jeho krásy
Egypt je jednou z oblíbených prázdninových destinací, kterou si v poslední době vyhledá...

Egypt - Podmořský život
Představujeme unikátní fotografie podmořského života, jaký je možno vidět ve většině egyptských l...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.9.2019
Přemýšleli jste někdy, jaké to je být uprostřed sportovního zápolení na olympijských hrách a mít přitom možnost zachytit emoce, které jsou všude kolem? To nadšení, očekávání, euforie i zklamání, slzy štěstí i zármutku nad skvělým či nepovedeným výkonem, možnost zachytit okamžiky, na které se čeká dlouhé čtyři roky a pro někoho jsou jen jednou za život…
21.9.2019
V rámci Dne architektury máte jedinečnou možnost navštívit multifunkční sportovní halu v Dolních Břežanech nedaleko Prahy, která připomíná mimozemskou vesmírnou loď. Prohlídka bude komentována architektem Jakubem Našincem, který stavbu sám navrhl. Sraz je v pátek 4. 10. v 11 hodin před halou, na adrese Na Vršku 290, Dolní Břežany.
20.9.2019
Oblíbený mezinárodní festival současného umění – Bílá noc se uskuteční od 27. do 29. září v Bratislavě a od 4. do 6. října v Košicích. Letošní novinkou bude prodloužení trvání festivalu z jedné na tři noci.


Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 22. 9. 2019
svátek:Darina
dnes:
neděle 22.9.
19 °C
zítra:
pondělí 23.9.
18 °C