www.infoglobe.cz » Itálie, Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře

Itálie, Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře

Publikováno: 18.11.2022
Bari je hlavní město regionu Apulie, leží na pobřeží Jaderského moře a po Neapoli je druhým největším městem v jižní Itálii. Cesta na Bari je vcelku rychlá. Letecky to sem z Prahy trvá asi hodinu a půl.

Podzimní čtení vám přináší:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

Pro cestu z letiště do centra vám tu každý doporučí vlak, který je hned u východu. Jízdenka stojí jen pár eur a můžete platit jak kartou, tak hotově. Vlak jede přímo do stanice Bari Centrale. Dále pak můžete použít autobus, který je označený jako shuttle bus. Autobus je klimatizovaný a pohodlný. Úplně nejlepší a nejlevnější variantou je však městská hromadná doprava za euro. Autobus je označen číslem 16. Jedinou nevýhodou je, že je to klasický městský autobus, který staví na více zastávkách.

hrad Castello Normanno Svevo   pohled od hradu Castello Normanno Svevo

Ve městě se nachází nepřeberné množství památek. Tou první je hrad Castello Normanno Svevo, který stojí na starověkých základech. Tento hrad byl původně pevností, ale ve 13. století byl přestavěn a v renesančním období byl dodělán rohovými baštami. Tento hrad je i takovou vstupní branou do starého města. Nejvýznamnější památkou je zcela určitě Basilica di San Nicola, ve které jsou ukryty ostatky svatého Mikuláše. Ty sem z Myry (nachází se v dnešním Turecku) přivezlo několik námořníků. Na zdech můžete vidět pohřební nápisy, vchod baziliky zdobí fresky s arabskými a byzantskými prvky. I dnes je cílem mnoha poutí.

Basilica di San Nicola

Snad ve všech uličkách města je pověšené čerstvě vyprané prádlo. Takže to všude voní po aviváži. Po dalších metrech zase narážíme na stánky s ovocem či kavárničky. Když budete mít pocit, že jste prošli snad úplně všechno, vyrazte omrknout místní pláže. Podél pobřeží se budete kochat krásnými výhledy na město, přístav, ale i na rybáře stojící u kraje a chytající ryby. Po 20 minutách chůze budete na pláži, kde můžete načerpat síly na hledání nějaké dobré restaurace a na nákupy. Kousek od staré části Bari se totiž nachází ulice plné obchodů s módními značkami a sem tam se najde i nějaká ta kavárna.

náměstí v Bari   přístav v Bari

K večeru se ulice začínají plnit lidmi. V kavárnách posedávají turisté, restaurace pomalu otevírají a lidé se jen tak procházejí uličkami. Snad všechny restaurace v Bari se specializují na mořské plody a není se čemu divit, když k tomu mají tak blízko. Takže ať si člověk dá cokoliv, nikdy neudělá chybu.

písečná pláž Bari  ruch v ulicích  ulička ve staré části Bari

Město snad osloví všechny druhy turistů. Můžete se válet na pláži, procházet se historickými centrem či si jen sednout do kavárny a sledovat dění kolem.

 

GPS: 41°07'46.9"N 16°52'13.1"E

Text a foto: Kateřina JanovskáDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Itálie, poloostrov Gargano – ostruha italské boty
Publikováno: 2.8.2015
Hornatý a zelený poloostrov Gargano náleží k jihoitalskému regionu Puglia (Apulie) a milují jej kromě turistů a cyklistů i botanici z celé Evropy. To pro mimořádné bohatství druhů orchidejí (je jich tu prý 85!) a zbytky původního středomořského opadavého lesa, který se zde nazývá Foresta Umbra.

Itálie, Bari – Polignano a Mare společně s Monopoli
Publikováno: 25.11.2022
Po noci strávené v Bari jsme měli namířeno do městečka Polignano a Mare. Nejlépe se sem dostanete vlakem, který jezdí podél celého pobřeží snad každou půlhodinu. Lístek si koupíte v automatu na nádraží a můžete zaplatit i kartou. Doba jízdy je 30 minut.

Itálie, Alberobello – město překrásných domečků
Publikováno: 2.12.2022
Naší třetí zastávkou je městečko Alberobello, které se nachází v italské provincii Bari. Alberobello je pro mnoho turistů jedno z těch zajímavějších italských měst. Je známé díky své unikátní architektuře domečků, které jsou postaveny ve stylu „trulli“.

Itálie, Lecce – v objetí baroka
Publikováno: 4.5.2018
V minulém díle jsme strávili nějaký čas na Sardinii a dnes se opět přesuneme na pevninu. Naším cílem bude město Lecce, které najdete na podpatku pověstné italské boty.

Itálie, Kalábrie – klid ve špičce italské boty
Publikováno: 21.7.2022
Někdy mám dojem, že se na tuhle část Itálie trochu zapomíná, a přitom je tak překrásná. Kalábrie se nachází na jihu Apeninského poloostrova a je známá především dlouhými plážemi, nádhernou krajinou, národními parky, přírodou a skvělou kuchyní.

Itálie – města duchů
Publikováno: 5.4.2021
V celé Itálii je až na dvacet tisíc měst duchů, ano, je to neuvěřitelné číslo. Na svědomí ho má časté zemětřesení a sesuvy půdy, a tím pádem nevyhovující podmínky pro zemědělství a život. Dnes spolu navštívíme ta nejznámější vylidněná města a dozvíme se něco o jejich minulosti a současnosti.

Itálie, Sicílie: Národní park Zingaro
Publikováno: 30.9.2021
Jeden z nejkrásnější národních parků Sicílie leží na severozápadě ostrova. Je to nejstarší národní park na Sicílii, který vznikl v roce 1981. Pro ty z vás, kteří jste milovníky pěší turistiky, bude tento trek nezapomenutelný. I já ho mám stále v živé paměti a je to jedno z míst, kam bych se ráda při další cestě na Sicílii vrátila. Pojďme ho objevit spolu.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Gargano, poloostrov v Apulii
Pobřeží poloostrova Gargano tvoří až 50 m vysoké vápencové útesy s vymletými jeskyněmi a bělostný...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

27.5.2023
Také toto léto se můžete těšit na množství akcí nebo novinek, které spolu s obrovským přírodním potenciálem, kulturním bohatstvím a kvalitou poskytovaných služeb zaručí, že region Horehroní se stane pro turisty oblíbenou dovolenkovou destinací.
24.5.2023
Nenechte si ujít tradiční noční výstup na hrad Bezděz v sobotu 27. května od 19-té hodiny. Čeká na vás bohatý doprovodný program, ukončený fantastickou ohňovou šou.
23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 29. 5. 2023
svátek:Maxmilián
dnes:
pondělí 29.5.
11 °C
zítra:
úterý 30.5.
14 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X