www.infoglobe.cz » Itálie: Návštěva perly Benátské riviéry

Itálie: Návštěva perly Benátské riviéry

Publikováno: 30.6.2019
Po týdnu se opět vracíme do přímořského letoviska Bibione, které se těší velké oblibě turistů. Příjemné chvíle strávené na písečných plážích na chvilku vyměníme za poznávání historie.

Pod označení Benátská riviéra spadá hned několik severoitalských pobřežních měst. Její hranice jsou tvořeny Jaderským mořem a Benátským zálivem, resp. Benátským krajem (regionem). Kromě Benátek sem patří města Verona, Padova, Vicenza, Treviso, ale i známé zimní středisko Cortina d'Ampezzo. Historicky jde přibližně o území bývalé Benátské republiky, která byla přičleněna k Itálii až v roce 1866. Riviéra je vyhledávána hlavně kvůli dlouhým písečným plážím, které pozvolna klesají do moře. Díky tomu ji mají v oblibě rodiny s dětmi.

Bibione

Mezi nejvíce navštěvovaná letoviska patří Lignano, Caorle, Porta Santa Margherita, Duna Verde, Eraclea Mare, Lido di Jesolo, Cavallino, Lido di Venezia a jižně od Benátek pak ještě Chioggia Sottomarina a Rosolina Mare. Ale snad největší perlou je právě Bibione.

Bibione

Bibione   Bibione

Letovisko Bibione vyrostlo v polovině 20. století, kdy se postupně začalo s úpravou zalesňování a kultivování půdy podél přibližně osmikilometrového pobřeží jižně od ústí řeky Tagliamento do moře. Toto tehdejší předměstí městečka San Michele a Tagliamento, jehož historické centrum leží přes deset kilometrů od pobřeží proti proudu této řeky, se zakrátko stalo samostatným administrativním celkem.

Bibione

V současnosti má Bibione přes 2 a půl tisíce stálých obyvatel. Nejrušnější je centrum Spiaggia s množstvím obchodů (včetně oblíbeného tržiště), restaurací, kaváren, diskoték a dalších atrakcí, jako jsou termální lázně, lunapark a podobně. O kousek dál se nacházejí rezidenční čtvrti (označované Lido dei Pini, Lido del Sole), za kterými vyrostla ještě čtvrť Pineda, ležící na konci pevninského výběžku mezi mořem a lagunou Litoranea Veneta. Síť zdejších kanálů vytvořila z letoviska Bibione jakýsi ostrov, který od vnitrozemí odděluje rezervace Parco Naturale Val Grande.

Bibione

Sláva Bibione se zrodila zejména v 80. a 90. letech 20. století, kdy ho objevili rekreanti převážně z Německa a Rakouska. Po pádu železné opony i turisté z dalších středoevropských zemí. Bibione nabízí širokou škálu ubytovacích a stravovacích zařízení – od nejluxusnějších hotelů a penzionů až po jednodušší apartmánové domy a bungalovy.

Apart Hotel Imperial – vodní svět

Jedním z těch nejlepších ubytovacích zařízení je Apart-hotel pro děti v Bibione, který se zaměřuje na rodiny s dětmi. Už při ubytování dostanete sluneční brýle a plyšovou hračku, jakož i dětskou výživu značky Hipp. Děti určitě ocení úžasnou hernu a dospělí zas dětskou školku. Bezplatná půjčovna kol i se sedačkami pro děti je v tomto hotelu samozřejmostí.

Apart Hotel Imperial – dětský svět

Komfortní ubytování v klidném prostředí, dobré snídaně a ty nejlepší večeře dodají vaší dovolené punc výjimečnosti. Hotel vám zajistí rezervaci stolu, vyhrazené místo na pláži s lehátky a plážovými osuškami, jakož i jednou týdně občerstvení u bazénu zdarma. A že je ten bazén opravdu velký a skvělý, o tom se musíte přesvědčit už sami.

Bibione

Bibione je snad jedno z mála cenově vyhovujících letovisek, které si mohou dovolit i mladé rodiny s dětmi či senioři. Čekají vás upravované pláže poskytující dostatek prostoru ke slunění nebo odpočinku ve vodě, těšte se také na sportovní vyžití – plážové hry, hřiště a tenisové kurty, ale i windsurfing a jachting.

GPS: 45°38'00.2"N 13°02'50.6"E

 

Text: PR, Oskár Mažgút, redakce

Foto: redakce, Maria Ondrejková, aparthotelimperial.eu

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie, Bibione – klidná dovolená u moře
Publikováno: 23.6.2019
Dnes navštívíme jedno z nejoblíbenějších letovisek v Itálii – Bibione, které je z pohledu vzdálenosti doslova za rohem. Skvělé ceny, úžasné ubytování, bohaté kulturní i sportovní zázemí, čisté moře a prostorné písečné pláže.

Itálie: Benátky – město mezi vodními kanály I
Publikováno: 17.6.2017
Jestli jste ještě nebyli v severoitalských Benátkách, je ideální čas tam vyrazit. Centrum nezná hluk aut ani chaos na silnicích a hlavním dopravním prostředkem je zde loď jakékoliv velikosti, rychlosti a pohonu. Díky své svéráznosti láká mnoho turistů v kterémkoliv ročním období. Mimo sezonu je tu sice méně turistů, ale i v létě se sem vejdete. Dnes vám poskytneme pár praktických rad.

Itálie, Bibione – ideální destinace na dovolenou
Publikováno: 17.7.2016
Asi už každý z nás slyšel o severoitalském přímořském středisku Bibione, které již léta patří mezi nejlevnější a zároveň nejoblíbenější dovolenková letoviska. Samozřejmě pokud přidáme poměrně malou vzdálenost od naší vlasti, tak rozhodnutí zda jet, nebo nejet padne rychle.

Bibione: symbol benátské riviéry
Publikováno: 23.5.2011
Italské letovisko Bibione patří u nás asi k nejznámějším destinacím pobytů u moře, navíc vzdáleností a cenovou hladinou i nejdostupnějším z nabídky cestovních kanceláří. I proto je dobré vědět o něm něco nad rámec příjemných chvil, strávených na dlouhých písečných plážích.

Itálie: Alpentrip VIII. - Ztraceni v Benátkách I.
Publikováno: 7.10.2012
Místo, jehož kouzlu musí podlehnout každý, kdo se třeba jen na pár hodin toulá křivolakými uličkami nad kanály tohoto jedinečného města. Natož když se v něm regulérně ztratíte, jako se to povedlo nám.

Itálie, Benátky – město mezi vodními kanály II
Publikováno: 24.6.2017
Jak se do Benátek dostaneme a kolik peněz si na cestu vzít, již víme. Pojďme si nyní pomalu představit zajímavosti Benátek. Jejich nedílnou součástí je samozřejmě gondola. Tu si můžete zaplatit téměř kdekoliv za sjednocenou cenu (u hlavních památek i v úzkých kanálech).

Itálie, Brescia – zajímavé město mezi Benátkami a Milánem
Publikováno: 23.2.2018
Brescia patří ke skrytým klenotům severní Itálie a je snadné ji přehlédnout, protože v okolí je mnoho jiných měst, která jsou turistickými průvodci protěžována. Jmenujme například Milán nebo nedaleká jezera Gardo a Como. Přitom v Brescii je toho k vidění poměrně hodně. Navíc považte, že město leželo na důležité římské obchodní stezce.

Itálie: Alpentrip IX. - Ztraceni v Benátkách II.
Publikováno: 14.10.2012
Druhý díl netradičního putování po jednom z nejpozoruhodnějších měst Evropy bude také snad o něco málo optimističtější.

Itálie: Benátky - když vás Jadran omrzí I.
Publikováno: 28.10.2013
Svého času jsem provázela naše turisty po Benátkách a patřilo se, pokud možno i názorně, seznámit je s význačnými umělci a jejich díly, kteří v tomto městě nebo okolí žili a tvořili. Basilika dei Frari - velkolepý chrám nacházející se poblíž mostu Rialto, nabízel hned několik typů.

Itálie: Benátky - když vás Jadran omrzí II.
Publikováno: 4.11.2013
Většina Canovových známých soch existuje v kreslené podobě, jako modely ze sádry, ale i v mramorovém vyhotovení v několika variantách. Svědčí to o obrovské snaze a hledání mistra dovést svou vizi konečného díla k dokonalosti.

Itálie: Benátky – světoznámý karneval
Publikováno: 4.2.2013
Carnevale di Venezia, nebo také Benátský karneval, který je nejslavnější svého druhu v Evropě, každoročně do Benátek přitáhne obrovské množství návštěvníků z celého světa.

Itálie: Benátské ostrovy – Burano
Publikováno: 10.10.2011
K nejnavštěvovanějším ostrovům v Benátském zálivu patří malebný ostrůvek Burano. Přestože se nepyšní takovými historickými pamětihodnostmi jako samotné Benátky, turisty tam láká zejména pestrobarevný kolorit poklidného městečka a také výrobky místní krajkářské tradice.

Itálie: Benátské ostrovy – Murano
Publikováno: 26.9.2011
V Benátské laguně se údajně ukrývá 118 větších a malých ostrovů. Některé jsou vzájemně spojeny mosty a od pradávna tak vytvářely zajímavé osídlení, chráněné před nepřáteli hlubokou vodou a zrádnými močály. Některé leží trochu bokem od historických památek v centru Venezie, přesto však více z nich stojí za návštěvu.

Itálie: Další populární ostrovy v Benátském zálivu
Publikováno: 8.7.2017
Objevování centra Benátek je úžasným cestovatelským a kulturním zážitkem. Množství turistů, kteří se ve stejnou chvíli nacházejí na stejném místě, je však veliké, proto máte občas pocit, že potřebujete uniknout na chvíli do klidu. Využijte vodního MDH a vydejte se i na nedaleké ostrovy, kde již nepanuje shon velkoměsta.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie, Bibione – moře na dosah
Pokud nechcete dlouho cestovat, ale máte rádi přímořskou atmosféru, tak ideálním místem pro vás j...

Itálie: Benátky – město na vodě
Hlavní město severoitalského regionu Benátsko nabízí turistům během celého roku nezapomenutelné z...

Itálie: Benátky – Pestrobarevný karneval
Carnevale di Venezia nebo Benátský karneval každoročně do Benátek přiláká množství turistů z celé...

Itálie, Benátky: Jeden večer v Benátkách
Letní večer v Benátkách... Foto: Jan Chaloupka, červenec 2012

Itálie: Maják v Bibione
Málokdo z návštěvníků jadranského letoviska Bibione na Benátské riviéře viděl zblízka maják Al Fa...

Itálie: Benátky – rozhled ze zvonice
Campanilla (zvonice) naproti chrámu svatého Marka patří ke stavbám, vytvářejí typickou benátskou ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 12. 7. 2020
svátek:Bořek
dnes:
neděle 12.7.
20 °C
zítra:
pondělí 13.7.
22 °C