www.infoglobe.cz » Mallorca – ostrov zážitků a přírodních krás

Mallorca – ostrov zážitků a přírodních krás

Publikováno: 10.9.2021
Dnes vás zavedeme na španělský ostrov Mallorca, který se nachází v západní části Středozemního moře a je součástí autonomní oblasti Baleárských ostrovů. Přestože za okny momentálně probíhá zima v plném proudu, právě začátek roku je ideálním na plánování letní dovolené. Proto se můžete následujícími řádky inspirovat a alespoň trochu poznat lákadla tohoto zářivého ostrova.

Na největší ostrov Španělska se dostanete buď letecky, nebo lodí. Hned po příjezdu se zamilujete do přírodních scenerií, kterých je tu nepočítaně. Díky velkému počtu slunečných dní a příjemnému mořskému klimatu si dovolenou budete užívat. Všude kolem jsou piniové lesy, květinová aranžmá, okouzlující pláže, romantická městečka, azurové moře a v neposlední řadě majestátní hory.

letecký pohled

cesta letadlem   sportoviště

Mallorca patří mezi nejoblíbenější světové destinace a během sezony se zde vystřídá více než 10 milionů turistů. Navzdory tomuto enormnímu množství se nemusíte bát přelidnění. Domluvíte se zde několika světovými jazyky a místní obyvatelé vás budou vítat s otevřenou náručí. Chudobu či velké třídní kontrasty tu nenajdete.

pobřeží

Historie Mallorky je spojována s Římany, Maury i Byzantinci, důkazem jsou mnohé architektonické památky. Najdete zde pozůstatky i 84 obranných věží, které chránily ostrov před barbarskými piráty z Afriky. V současnosti je ekonomika ostrova založena výhradně na cestovním ruchu.

katedrála La Seu

místní umělec   hrad

Hlavním městem ostrova je Palma de Mallorca, která vás okouzlí historickým centrem, všelijakými restauracemi a vyhlášenou městskou pláží Playa de Palma. Najdete zde i nejstarší čokoládovnu. Mezi turisticky oblíbená místa patří i Manacor, který proslavila výroba umělých perel či řezbářská výroba. Město je také rodištěm světové tenisové hvězdy Rafaela Nadala. K vyhledávaným letoviskům patří i Can Picafort, kde kromě moderní obchodní promenády uvidíte i dlouhou pláž zdobenou pískovými hrady. Za návštěvu určitě stojí několik vesniček vybudovaných na skalách roztroušených po celém ostrově, jeskyně a pobřeží s vysokými útesy a plážemi. Pláže zde najdete oblázkové, písečné, zlaté, bílé i černé. Nevšední je i výlet po přírodní rezervaci Puig de Galatzo.

rezervace Puig de Galatzo

Na vzhledu katedrály La Seu v hlavním městě se podepsal slavný Antoni Gaudí. Díky vitrážím vytváří nepopsatelné barevné divadlo. Nevšední je i návštěva tržiště Mercat del Olivar, kde si můžete nakoupit čerstvé maso, zeleninu, ovoce a samozřejmě ryby i místní speciality. Pro milovníky historie doporučujeme návštěvu hradu Castell de Capdepera, který leží na východním pobřeží. Kdysi sloužil na ochranu před piráty. Porto Cristo zas nabízí pohled na tradiční španělskou rybářskou vesnici s malebným přístavem, kde se na vodě houpe množství loděk, člunů i větších lodí. Úžasná jsou i městečka Valldemossa či Soller. Při výletech po ostrově možná narazíte i na arabské lázně, kartuziánský klášter či městečko strmých uliček a umělců – Deia.

vesničky vybudované na skalách

pláže   pláže

Mallorca nabízí i sportovní vyžití, najdete tu desítky tenisových kurtů, golfové hřiště, zařízení provozující vodní sporty či množství akvaparků, kde se vyřádí nejen děti, ale i dospělí. Vybrat si tu může ze stovek pláži, ale i z odlehlejších zátok. Najdete tu i nádherné útesy, z nichž můžete bezpečně skákat do moře.

přístav

Kromě klasické sangrie ochutnejte i tvrdší anýzový likér hierbas či sladkou dobrotu ensaimadas. Mořské plody za dostupné ceny či zdejší klobásky také nevynechejte. Ke gastronomickým požitkům patří i zábava, nechte se třeba unášet rytmy flamenca.

tržiště

Neváhejte a půjčte si auto, využijte místní autobusovou dopravu nebo si sjednejte plavbu na katamaránu. Využijte pohostinství místních obyvatel a zažívejte skutečná dobrodružství.

GPS: 39°38'16.8"N 2°54'01.6"E

Text: Oskár Mažgút

Foto: Mário Lipovský

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Kanárské ostrovy, Tenerife – evropská perla oceánu
Publikováno: 25.5.2019
Pokud právě přemýšlíte nad letošní dovolenou, určitě ve svém výběru nezapomeňte na Kanárské ostrovy. Ačkoliv se geograficky jedná o součást afrického kontinentu, patří pod Španělsko. Tenerife je jejich největším ostrovem a láká nejen klidnou atmosférou, ale náročnější turisty přitahuje i pro svou neopakovatelnou krásu sopečné přírody.

Španělsko I.: Barcelona - katalánské centrum - VIDEO
Publikováno: 21.4.2015
Druhé největší město Španělska, katalánské centrum, velmi oblíbený cíl digitálních nomádů a hlavně místo, odkud si přivezete nespočet krásných zážitků. Barcelona je velice vstřícná pro všechny typy cestovatelů a můžete ji navštívit v kterékoliv roční období.

Španělsko, Ibiza – cestujeme po ostrově II
Publikováno: 3.9.2021
Naším dalším cílem při projíždění ostrova je místo zvané Atlantis, ale také národní park Ses Salines.

Španělsko, Ibiza – cestujeme po ostrově I
Publikováno: 27.8.2021
Ibiza je ostrov plný možností. Ať člověk touží po objevování historických památek, nebo hledá nedotčenou přírodu, malé i velké pláže. My se dnes na pár zajímavých míst vydáme.

Španělsko, Mallorca: Palma
Publikováno: 21.6.2017
Palma de Mallorca (oficiálně pouze Palma) je hlavní a zároveň největší město Baleárských ostrovů. A jak si tu užijete dovolenou?

Španělsko, Andalusie - výlet za romantikou I.
Publikováno: 17.5.2015
Ať už vás zlákají rušné ulice Sevilly, rytmy flamenca a sevillany, tajemnost Córdoby, půvab přímořského Cádizu nebo nádhera Granady se zasněženým pozadím Sierry Nevady, tohle si prostě nemůžete nechat ujít...

Španělsko, Barcelona: katalánská metropole I.
Publikováno: 26.10.2012
Vítejte u našeho seriálu věnovaném fascinujícímu španělskému městu Barcelona, o němž vám přineseme tři díly. V nich poznáte, že to je město, které byste podle možností měli alespoň jednou v životě spatřit.

Španělsko, Cordoba – město dvou kultur
Publikováno: 25.7.2016
V jižní části Španělska zvané Andalusie leží krásné městečko provoněné pomerančovníky – Cordoba (španělsky psáno Córdoba), zapsané na seznam UNESCO. Turisty láká především svou arabskou architekturou, kterou toto město pochytilo z dob okolo roku 1000, kdy bylo zásadním bodem islámské kultury.

Španělsko, Girona – malý bonus na cestě do Barcelony
Publikováno: 26.3.2014
Určitě nejsem jediná, která k výletu do Barcelony využila služeb nízkonákladové letecké společnosti. Musím říct, že jsem tohoto kroku nikdy nelitovala, spíše naopak. Byla jsem mile překvapena několika zážitky, které mi tato cesta nabídla jako bonus.

Španělsko, Malaga – město, které žije
Publikováno: 18.7.2016
Malaga (španělsky psáno Málaga) je druhým největším městem ve španělské oblasti Andalusie. Rozkládá se na pobřeží středozemního moře a je centrem známého letoviska Costa del Sol neboli Pobřeží slunce.

Španělsko, Toledo - výlet za romantikou VI.
Publikováno: 21.6.2015
Po cestě z Cádizu do Toleda jsem se ještě zajela na pár dní podívat do Lisabonu. Myslím, že si konečně zasloužím trošinku pohodlí a sprchu, tak se tentokrát ubytuju v hostelu.


Souvisejicí fotogalerie

Španělsko, Mallorca – ostrovní ráj
V naší dnešní fotogalerii vás zavedeme na jeden z Baleárských ostrovů – Mallorcu. Tento největší ...

Španělsko: Barcelona – přímořská kráska
Město, které nikdy nespí! Asi tak bychom velmi ve zkratce charakterizovali druhé největší španěls...

Španělsko – v rytmu flamenca
Španělsko (oficiálně Španělské království) leží na Pyrenejském poloostrově, o který se dělí s Por...

Španělsko:Toulky Barcelonou
Hlavní město Katalánska - Barcelona leží na pobřeží Středozemního moře v severovýchodní části Špa...

Španělsko: Pohoří Sierra Nevada
Pohoří Sierra Nevada s nejvyšší horou Španělska Mulhacén (3482 m) se táhne nedaleko kulturního mě...

Španělsko: Córdoba
Město ležící na jihu Španělska, kde mimo jiné stojí slavná křesťansko-muslimská Mezquita. Foto: ...

Španělsko: Vzhůru do Granady! II.
Pokračování procházky po jednom z nejúžasnějších měst iberského poloostrova. Foto: Maxim Kucer

Španělsko: Křížem krážem Valencií I.
Valencie je hlavním městem stejnojmenné provincie. Město obývá přes 800 tisíc lidí, kteří mohou b...

Španělsko: Barcelona - město snů
Barcelona je hlavním městem Katalánska, autonomní španělské provincie ležící na severovýchodě zem...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Podzimní atmosféra

31. 8. – 31. 10. 2021
1. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS + mapa
3. cena:
Festivalový balíček Infofest 2021
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
3. cena redakce:
Vstupenka na ONLINE cestovatelskou besedu od Cestovatelská kina (jen pro SR)

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.9.2021
V sobotu 9. října 2021 se ve vícero městech, městských částech a obcích bratislavské župy uskuteční tradiční Jablkové hodování. Tento svátek všech milovníků zdravého ovoce přinese ochutnávky i dobrou zábavu.
21.9.2021
Oblíbený festival vědy – Evropská noc výzkumníků se letos uskuteční 24. září 2021, ale kvůli neutichající pandemii bude jeho hlavní program v interaktivním online studiu. Festival bude doplněný o aktivity na školách a další doprovodné akce nebo soutěže.
18.9.2021
Víte, co je teď za týden? Je Evropský týden mobility. A co to znamená?
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Rakousku:

Rakousko

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Vídeň

Salzburg: Jeviště světa

Národní park Vysoké Taury a město Kaprun

Parndorf – nákupní městečko

Baden u Vídně – lázeňské město

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 22. 9. 2021
svátek:Darina
dnes:
středa 22.9.
15 °C
zítra:
čtvrtek 23.9.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X