www.infoglobe.cz » Německo – aktivní víkend u Lužických jezer

Německo – aktivní víkend u Lužických jezer

Publikováno: 10.8.2020
Skvělým způsobem, jak strávit slunečný letní víkend, je výlet k Lužickým jezerům (Lausitzer Seenland), která se nacházejí v Německu, přibližně dvě hodiny jízdy autem z Prahy.

My jsme se tento víkend vydali navštívit dvě ze zdejších jezer – Bärwalder See a Scheibe See. Kolem obou jezer se nacházejí cyklostezky s krásným hladkým povrchem. Jsou vhodné pro silniční kolo i kolečkové brusle. A ty jsme si vezli právě i my.

Bärwalder See

Bärwalder See se nachází v Sasku a je jeho největším jezerem. Je také nejblíže k Česku. Podél cyklostezky je několik kempů, občerstvení, odpočívadel, bezplatných toalet i nádherných písečných pláží s čistou vodou. Pláže jsou poměrně velké, takže se zde pěkně rozprostře i větší počet návštěvníků a není tu tzv. hlava na hlavě. Okruh na Bärwalder See je dlouhý 22 kilometrů, jedná se především o rovinu s opravdu mírnými téměř výjimečnými stoupáními a sjezdy. Pro kolečkové brusle jsou zde podmínky naprosto ideální. Projíždí se krásnou přírodou, kde pohled na jezera i okolní krajinu trošku kazí snad jen vzdálené chladící věže elektrárny Boxberg. Kousek od hlavního parkoviště (5 eur na 24 hodin) se také nachází tzv. Ucho Evropy – zemina upravená do tvaru lidského ucha, dlouhá 350 metrů s amfiteátrem. Dá se projít nebo projet na terénním kole a občas se zde konají kulturní akce. Jen pozor, na parkovišti ani v moderních občerstveních nelze platit kartou. Kromě cyklistiky nebo bruslení jsou zde skvělé podmínky i pro vodní sporty – vodní lyže, skútr, plachtění atd.

okruh na Bärwalder See

Po bruslení a koupačce se ještě vydáváme na 25 kilometrů vzdálený půlkruhový kamenný most Rakotzbrücke (také známý jako Ďáblův most), který nás zaujal tím, že vypadá jako z pohádky. Popojíždíme autem a k mostu pak vyrážíme 4 kilometry dlouhou lesní cestou vedoucí malými jezírky, jež ústí do zámeckého parku Rhododendron Park Kromlau. Procházka je opravdu nádherná, okolní krajina i park mají úžasnou atmosféru. Most bude ale až do konce roku v rekonstrukci, takže jestli chcete mít zážitek úplný, vydejte se sem až napřesrok.

cestou na Rakotzbrücke   cestou na Rakotzbrücke

Rakotzbrücke

Následujícího dne jedeme k jezeru Scheibe See. Tady je nepatrně horší cyklostezka, není zde tolik odpočinkových míst, občerstvení a dalšího vyžití, ale je tu zase méně lidí. Koupat se dá na několika menších pěkných písečných plážích. Zaparkovat je možné bez poplatku ve vesničce Riegel. Okruh kolem jezera je dlouhý přibližně 13 kilometrů, ale dá se navázat a plynule pokračovat ještě kolem vedlejšího jezera Bernsteinsee. Trasa okolo tohoto jezera pak začíná na okraji městečka Burg a je dlouhá 11 kilometrů.

GPS: Bärwalder See 51°22'56.5"N 14°31'03.9"E

 

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Německo, Pirna – vstupní brána do Saského Švýcarska – VIDEO
Publikováno: 4.6.2019
Po cestě z Děčína do Drážďan určitě neminete zhruba 40tisícové město Pirna, které slouží nejen jako ideální vstupní brána do Saského Švýcarska, ale díky krásnému historickému centru je sama o sobě oblíbenou výletní destinací.

Německo: Drážďany, baroko z labského pískovce
Publikováno: 20.6.2019
Nejoblíbenější jsou Drážďany o adventu, kdy sem jezdíme na proslulé trhy a také na nákupy do Primarku. Byla by ale škoda neprohlédnout si také historické centrum města, je to krásná a povznášející procházka, která bude nakonec určitě delší, než si naplánujete. Na mnoha místech se totiž nebudete moci vynadívat.

Německo, Saské Švýcarsko – Häntzschelstiege, ferrata pro začátečníky
Publikováno: 5.10.2015
Kovový zvuk karabin, železný žebřík, kramle, ostré hrany skály a nezapomenutelný výhled na krajinu údolí Labe.

Německo, Saské Švýcarsko – Pfaffenstein a Barbarine
Publikováno: 23.11.2015
Krása skal tkví v jejich šedivosti, rozmanitosti, jedinečnosti a v jejich tichém zasazení v přírodě. Kámen je neživý, ale skála dýchá a tepe stejně jako vaše srdce, když se ocitnete na jejím vrcholu. Vydáváme se na trek k hoře Pfaffenstein a skalní věži Barbarine, které leží na jedné z nejkrásnějších cest Saského Švýcarska.

Německo, Saské Švýcarsko – trek na nejvyšší horu a okolí
Publikováno: 16.11.2015
Hned za branou Děčína se otevírá kolébka skalních tváří Saského Švýcarska. To získalo své jméno díky dvěma švýcarským mladíkům, kteří studovali v Drážďanech, a nedaleké přírodní prostředí jim připomínalo domov.

Německo, Saské Švýcarsko: Světoznámá pevnost Königstein
Publikováno: 19.8.2017
Famózní skalní komplex, labské esíčko, nedobytná sláva, outdoorová lákadla, výstava fotografií, cestovatelské přednášky, poučné a cestovatelské hry pro děti.

ČR, České Švýcarsko: Jetřichovice a Mariina vyhlídka – VIDEO
Publikováno: 17.7.2018
Nenápadná obec na Děčínsku má o návštěvníky postaráno. Jetřichovice totiž patří mezi jedno z center národního parku České Švýcarsko a nedaleké Jetřichovické stěny lákají výletníky všech typů. Od rodin s malými dětmi až po milovníky lezení.

ČR, České Švýcarsko: Výlet do soutěsek Kamenice – VIDEO
Publikováno: 3.7.2018
Pokud vyrazíte na výlet do národního parku České Švýcarsko, rozhodně byste neměli minout jednu z nejoblíbenějších částí – soutěsky řeky Kamenice nedaleko Hřenska, kde vás mimo jiné čeká plavba na lodičkách a spousta majestátních skalních útvarů.


Souvisejicí fotogalerie

Německo, Saské Švýcarsko – skalní ráj
Národní park Saské Švýcarsko navazuje na ten náš – České Švýcarsko, nemusíte se tedy vydávat nika...


Souvisejicí videa

ČR, České Švýcarsko: Jetřichovice a Mariina vyhlídka
Nenápadná obec na Děčínsku je jedním z center národního parku České Švýcarsko. Vesnice vznikla ja...

ČR, České Švýcarsko: Výlet do soutěsek Kamenice
Navštívíte-li národní park České Švýcarsko, soutěsky řeky Kamenice nesmíte minout. Čeká vás tu tř...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Objevujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

2.7.2022
Vydejte se na výlet a poznejte tajemství slovenské přírody s novou aplikací Lesmír, která simuluje skutečného průvodce. Naviguje vás po trase vybrané „lesmírné“ stezky.  
29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
28.6.2022
Aktuální ročník festivalu Hudební léto nabídne 10 nezapomenutelných koncertů a uměleckých vystoupení z různých hudebních žánrů. Příznivci kvalitní hudby se opět můžou těšit na bohaté kulturní léto v lázeňském městě Trenčianské Teplice.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 4. 7. 2022
svátek:Prokop
dnes:
pondělí 4.7.
19 °C
zítra:
úterý 5.7.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X