www.infoglobe.cz » Německo: Ingolstadt – spojení historie a moderní atmosféry

Německo: Ingolstadt – spojení historie a moderní atmosféry

Publikováno: 2.10.2013
Ingolstadt je město na Dunaji známé zejména díky automobilce Audi. Má však i bohatou historii, největší slávu zažilo začátkem 15. století, kdy bylo sídlem bavorských vévodů. Staré město není velké, všechny důležité památky se dají stihnout projít za dvě hodiny.

Navíc, turistické centrum vás přímo na vlakové nádraží vybaví mapami , letáky a užitečnými informacemi, díky kterým zvládnete plnohodnotnou prohlídku i bez průvodce.

Město plné historie s moderní atmosférou
Původně gotická budova staré radnice pochází ze 14. století. V roce 1882 byla přestavěna do současné podoby v neo - renesančním slohu a dnes slouží jako kancelář starosty. Hned vedle ní se nachází i nová - moderní radnice s kavárnou a pasáží, která vede na náměstí Viktualienmarkt. Tam se, jak již název naznačuje, konají pravidelné trhy s domácími produkty a řemeslnými výrobky. V zimě tento prostor ovládnou vánoční trhy a stánky sahají až k mírně ošumělému městskému divadlu.

Městské divadloNová radnice

Stará radnice
Netradiční muzea
V gotické budově Nového zámku na nábřeží Dunaje je Bavorské vojenské muzeum. Zámek dal v polovině 15. století postavit vévoda Ludvík VII. Bradatý. V muzeu lze vidět staré zbraně, výzbroje a různé artefakty bavorské vojenské minulosti. Na nádvoří jsou rozestavěny bohatě zdobené kanóny a naproti stojí barokní hodinová věž. Pod ní se dá přejít na náměstí Paradeplatz, jemuž dominuje kašna se sochou císaře Ludvíka Bavorského. Sbírka lékařských nástrojů a přístrojů v Německém muzeu historie medicíny dokumentuje vývoj lékařství od dob antiky až po současnost. Nachází se v překrásné barokní budově staré fakulty anatomie s vlastní botanickou zahradou plnou léčivých rostlin. Další zajímavé expozice jsou v muzeu konkrétního umění, v muzeu hraček a v bavorském policejním muzeu.

Bavorské vojenské muzeum, pohled od DunajeBavorské vojenské muzeum

Hodinová věž                        

            

Dominanty města

Velkolepá Katedrála nejsvětější panny Marie s masivní střechou a dvěma věžemi je největším pozdně - gotickým kostelem svého druhu v Bavorsku. Vysoký oltář, složený z více dřevěných tabulek nabízí obraz na každý den liturgického roku. Jen pár metrů od katedrály stojí středověká Křížová brána, známý symbol Ingolstadtu .

Katedrála nejsvětější panny MarieKatedrála nejsvětější panny MarieDvoukřídlový oltář

Svět aut
V průmyslové zóně na sever od centra sídlí automobilka Audi, která zaměstnává nejen celý Ingolstadt, ale i lidi z okolních měst. Rozloha areálu odpovídá ploše, kterou by pokrylo 300 fotbalových hřišť. Je to doslova město ve městě. Pro turisty je nejzajímavější muzeum Audi museum mobile, ve kterém se dozvíte více o historii podniku a můžete si prohlédnout jak se postupně vyvíjel vzhled a technologie výroby aut, kol a motorek .

náměstí Paradeplatz – fontána se sochou císaře Ludvíka Bavorského

Po stopách Frankensteina
Křížová bránaIngolstadt byl pro Mary Shelley natolik zajímavý, že děj své knihy zasadila právě do tohoto prostředí. Mladý Viktor Frankenstein zde studoval přírodní vědy, když mu hlavou prolétla myšlenka uměle vytvořit život, a tak začal se svými pokusy. Tento příběh je pro turisty velkým lákadlem, proto město organizuje i speciální prohlídky, které následují chodníčky tohoto fiktivního šíleného vědce.

Ingolstadt je velmi živé město s obrovským množstvím muzeí a památek, které se vyplatí vidět. Kromě toho sem zavítá hodně lidí na nákupy, aby tak spojili příjemné s užitečným.

Text a foto : Lucia Kériová

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Berlín: dva světy jednoho města
Publikováno: 27.7.2010
Dnes dnem i nocí pulsující německá metropole. Kdysi jeden z hlavních stanů Führera Hitlera nebo město, které mělo pevnou hranici mezi východem a západem. Historie je z ulic Berlína cítit téměř na každém kroku.

Německo, Wernigerode – město na úpatí nejvyššího vrchu pohorí Harz
Publikováno: 6.7.2014
Německé městečko Wernigerode, jehož návštěva potěší nejen milovníky historie, krásné architektury, okouzlující přírody, ale i zanícené milovníky vlaků, protože se zde nachází konečná stanice úzkokolejky a nabízí se zde také možnost jízdy vlakem taženým parní lokomotivou, je často právem označováno jako "pestré město Harzu "(Die Bunte Stadt am Harz).

Německo: Wiesbaden - lázně Viléma II.
Publikováno: 2.5.2014
Německo je velká a lidnatá země, ve které je mnoho měst, jež jsou našincům více či méně známá. Často se v případě Německa věnujeme významným regionálním i celonárodním centrům a dnešek nebude výjimkou.

Německo: Klášter Weltenburg
Publikováno: 6.11.2013
Klášter Weltenburg je opatství benediktinů, které se nachází na poloostrově u známého průlomu Dunaje mezi Weltenburgem a Kelheimem. Je to nejstarší bavorský klášter, založili ho skotští mniši, a jeho vznik se datuje do roku 620 našeho letopočtu.

Německo: Rothenburg ob der Tauber - typické německé město
Publikováno: 16.10.2013
Rothenburg ob der Tauber leží na severozápadě Bavorska, na břehu řeky Tauber. Je to středověké opevněné město s množstvím úzkých uliček, romantických zákoutí a malých náměstí. Před městskou branou se nachází velká zahrada s výhledem na protější část města.

Německo: Eichstätt - historické město na řece Altmühl
Publikováno: 30.10.2013
Eichstätt je historické město na řece Altmühl přibližně ve středu Bavorska. Obklopují ho kopce přírodního parku Altmühltal a vládne tam naprostý klid a pohodová atmosféra. Možná to bude tím, že je jakoby odříznuté od okolního světa. Leží totiž mimo hlavní železniční tratě, z rychlíku musíte vystoupit na zastávce uprostřed ničeho a do města se dovézt "osobákem".

Německo: Fascinující Sasko
Publikováno: 5.3.2012
Sasko je území s bohatou historií, s překrásnými městy, drahocennými sbírkami v muzeích, či proslulými kulturními podniky. Kulturní bohatství Svobodného státu Sasko, jednoho ze 16 spolkových zemí Německa, nese status jedničky v oblasti cestovního ruchu.

Německo, Trier – město římských památek a paláců
Publikováno: 9.6.2021
Po týdnu se opět vracíme do města Trier (Trevír). Po seznámení se s jeho historií se vydáváme za pamětihodnostmi. Naší první zastávkou je nejzachovalejší římská městská brána severně od Alp – Porta Nigra.

Německo, spolková země Durynsko: Jena – město mladých
Publikováno: 12.12.2012
Jena je druhým největším městem spolkové země Durynsko. Leží na řece Sála, asi 50 kilometrů východně od Erfurtu. Od nepaměti byla průmyslovým centrem východního Německa. Po celém světě se proslavila především výrobou skla.

Německo, spolková země Durynsko: Weimar – Mekka německé literatury
Publikováno: 19.12.2012
Pomyslnou třešničkou na dortu našeho putování Durynskem je Weimar, město s nesmírně bohatým kulturním dědictvím. Leží na řece Ilm, přesně ve středu úsečky, která spojuje Erfurt a Jenu.

Německo, Erfurt: Rande v srdci Durynska
Publikováno: 24.10.2012
Spolková země Durynsko, plná honosných hradů, zámků, starobylých klášterů a kostelů, leží uprostřed Německa. Durynská města lákají svou atmosférou v úzkých uličkách i na otevřených náměstích, kde lze na každém kroku narazit na stánek s místními specialitami, jakou je například pečená klobása Thüringer Bratwurst.

Bayreuth – město Richarda Wagnera
Publikováno: 3.1.2011
Bayreuther Festspiele, Markgräfliches Opernhaus a další zajímavá místa a aktivity nabízí toto německé město všem svým návštěvníkům i místním obyvatelům. Město, ležící v severním Bavorsku na řece Roter Main (Červený Mohan), je lehce přístupné autem nebo vlakem, ale spojení má i s letištěm v nedalekém Norimberku.


Souvisejicí fotogalerie

Německo - Sasko, Drážďany: staronové město
Drážďany jsou poslední dobou Čechy stále častěji vyhledávanou destinací. Druhé největší město Sas...

Německo: Zugspitze – nezapomenutelné lyžování
Víkendové lyžování na Zugspitzu (2962 m n. m.), nejvyšší hoře Německa, rozhodně stálo za to. Krom...

Německo: Mnichov - světová výstava minerálů ...
Poslední říjnový víkend se konala v německém Mnichově největší komplexní výstava minerálů, zkamen...
Souvisejicí videa

Německo: Berlín kulturní a umělecký
Video: Katka Konečná-Rivera


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Hra barev

1. 9. – 31. 10. 2022
1. cena:
Podzimní balíček plný barev
2. cena:
Podzimní balíček plný barev
3. cena:
Podzimní balíček plný barev
1. cena redakce:
Podzimní balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Podzimní balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Podzimní balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.9.2022
K příležitosti Mezinárodního roku jeskyní se 1. října 2022 můžete mimořádně zúčastnit Dne otevřených dveří (dále jen DOD) Císařské jeskyně v Moravském krasu. Jeskyně je situovaná v Ostrovním žlabu na severovýchodním okraji Ostrova u Macochy.
27.9.2022
Podzimní číslo časopisu Krásy Slovenska přináší zajímavý rozhovor s horským vůdcem a aktuálně ředitelem Horské záchrané služby Marekem Biskupičem, pozve vás přes kopce od Váhu k Váhu, poodhalí tajemství záhadných skalních hamburgrů a představí zručnosti syslů.
21.9.2022
Oslavy sběru úrody a vína probíhají už v plném proudu. V následujících řádcích vám přinášíme přehled hodových slavností i vinobraní, které by jste si určitě neměli nechat ujít.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 29. 9. 2022
svátek:Michal
dnes:
čtvrtek 29.9.
5 °C
zítra:
pátek 30.9.
9 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X