www.infoglobe.cz » Německo: prodloužený víkend II. - zámky Ludvíka II.

Německo: prodloužený víkend II. - zámky Ludvíka II.

Publikováno: 30.12.2013
Prohlídku norimberské zoo máme za sebou, i počasí nám celkem přálo, a tak pokračujeme do cíle - alpského hotelu ve městě Holz v Rakousku.

Hotel je bezvadně umístěný, a to jak pro letní, tak zimní sezónu. V zimě je to lyžařská oblast Reutte a v létě skvělá příležitost navštívit nádherné zámky v okolí.

alpský hotel, Rakouskookolí hoteluokolí hotelu

panorama hotelu, Rakousko

Jsou to zámky, které nechal vybudovat Ludvík II. – zvaný pohádkový král. První z nich Neuschwanstein, patří jistě k těm nejkrásnějším! Zámek byl prvním ze tří zámků, jejichž stavba započala v roce 1869, a zcela dokončen vlastně nebyl nikdy. Exteriér zámku je doslova kouzelný, ale interiér není o nic méně úchvatný – hedvábí, brokát, lazurit, majolika, zlacení, porcelán, krásné kazetové stropy, vyřezávané a vykládané dřevo – skutečně zážitek! Tento pohádkový zámek nejspíše inspiroval Walta Disneyho při tvorbě jeho kreslených pohádek.

zámek Neuschwanstein

Zámek je otevřen celoročně a když jsme byli na místě my, dokonce jsme na pokladnězámek Linderhof zastihli česky hovořící personál. Druhý nádherný zámek, který je skutečně jen kousek od toho prvního, je zámek Linderhof. Byl navržen jako královská vila, ale vzhledově je velmi podobný Versailles. Ludvík II. Versailles velmi zbožňoval a toužil „postavit vlastní“. Zámek má čtvercový půdorys a ze všech stran „je stejný“. Barokní interiér je fascinující, je plný zlata a zářivě modré, což byly oblíbené královy barvy. Motiv, který se zde stále opakuje představuje jeho nejoblíbenější živočichy, labutě a pávy. V okolí zámku jsou vybudovány malé stavby, jejichž realizací si král plnil své fantazie – Maurský pavilon, Marocký dům, Lovecká chata a Venušina jeskyně s Modrou jeskyní. Okolí zámku rovněž dotváří nádherné zahrady a soustava fontán. Oba patří k opravdovým skvostům. Je třeba zde zmínit ještě ten třetí zámek, který však není v blízkém okolí hotelu, je to zámek Herrenchiemsee – opravdu famózní a jeho návštěvu mohu jen doporučit. My ale pokračujeme k našemu cíli:

Rakousko, Holz - výhled na vrcholky

V hotelu nás vítá česky hovořící personál. Jak se záhy dozvídáme, majitelem hotelu je Čech. Hotel má 4 podlaží, ubytování je opravdu pěkné, prostorné s nádherným výhledem na okolní horstva. Kousek od hotelu (asi 300 m) je lanovka, která vás doveze na nejvyšší horu v okolí Hahnenkamm. V nabídce jsou dvě trasy - kabinky, mířící k panoramatické restauraci, asi uprostřed trasy je mezizastávka, kde lyžováníchtiví turisté mohou přestoupit a pokračovat až na vrchol. Nebo zůstanete v kabince a vystoupíte u restaurace, kde je skvělý výhled na okolní velikány. Vzhledem k tomu, že jsme vyrazili bez lyží, pouze si odpočinout, použili jsme kabinkovou lanovku, zpáteční jízdenka za EUR 5,- na osobu.

Rakousko, HolzV oblasti je také mnoho příležitostí ke koupání. Přímo v městečku Reutte, asi 15 minut od hotelu, jsou otevřené termální lázně Alpen Therme. V městečku Schwangau, které je kousek od zámku Neuschwanstein, jsou královské lázně Kristalltherme-Schwangau, z těchto lázní můžete sledovat pohádkový zámek ze všech jeho částí. V létě je báječnou příležitostí koupání v ohromném a krásném jezeře Plansee s křišťálově čistou vodou.

zámek Schleissheim

Pro cestu zpět jsme zvolili trasu přes Mnichov, se zastávkou na zámku Schleissheim. Zámek je asi 20 km od Mnichova. Jedná se o velkolepý barokní komplex, který je tvořen dvěma paláci a nádhernou zahradou ve francouzském stylu. První je známý jako Starý zámek, jehož vybavení není nijak velkolepé, bohužel byl velmi zničen za druhé světové války. Druhý - Nový zámek byl dostavěn okolo roku 1848 a jeho přepychové zařízení se podařilo z velké části zachovat. Na zámku se nachází barokní galerie (Barockgalerie), která obsahuje nejvýznamnější sbírku barokních obrazů v Německu. Palác si můžete prohlédnout samostatně i bez průvodce. V zahradách jsou nádherné fontány, které ještě více dodávají kouzlo celému prostoru.

 zámek Schleissheimzámek Schleissheimzámek Schleissheimzámek Schleissheim

Text a foto: Magdaléna Radostová

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Německo: Herrenchiemsee – zámek krále, který chtěl prodat Bavorsko
Publikováno: 4.4.2019
V druhé polovině 19. století vládl Bavorsku král Ludvík II., po němž našim sousedům na ostrově Chiemsee zůstal nedokončený zámek projektovaný jako kopie francouzského Versailles. Vůbec nevadí, že jde jen o torzo původních plánů. Dokonalé spojení krásné přírodní lokality, opulentního zámku a zahrad se vzrušujícím příběhem excentrického panovníka přitahuje právem pozornost.

Německo, Heilbronn – víno na řece Neckar
Publikováno: 28.9.2015
Začíná období vinařské kultury. Světlé i tmavé hrozny se pnou na keřích v německém městečku Heilbronn. Podzimní dny tak lákají k ochutnání prvního Rieslingu (Ryzlink rýnský) z letošního sběru. Bude víno sladké nebo trpké?

Německo, ostrov Poel – divoká a neupravená krása pobřeží Baltu
Publikováno: 29.6.2015
Meklenbursko-Přední Pomořansko je šestou největší spolkovou zemí Německa. Na jejím severním cípu leží ostrovy Rujána a Usedom s hejny fotografujících turistů. Baltským tajemstvím stále zůstává ostrov Poel.

Německo: Berlín - kavárny a hipster
Publikováno: 22.12.2014
Berlín se za posledních několik let stal uměleckým centrem Evropy a místem, kde vyrostla (a stále roste) velice silná alternativní kultura. Jeho "turistickou" stránku jsem již znal, rozhodl jsem se proto podívat se i do míst, kam běžný turista nechodí. Do míst, která mají "šťávu" a kde se pořád něco zajímavého děje.

Německo: Saské Švýcarsko - cestou do Haagu
Publikováno: 11.4.2014
Nedávno jsem se vydal na výlet do Haagu, města, které jste mohli částečně poznat v jednom z našich minulých článků. Cesta z Česka vede přes německé sousedy a já zvolil variantu směrem na Drážďany přes Saské Švýcarsko.

Německo: Kolín nad Rýnem – kolínské památky
Publikováno: 14.3.2014
Prastaré město, které je dnes největším městem Severního Porýní-Vestfálska, začínalo původně jako oppidum germánského kmene Ubiů. V průběhu prvního století našeho letopočtu během územní expanze římské říše se osada stala součástí římské provincie Germania Inferior a dostala také nové, latinské jméno Colonia, které se stalo hlavním městem této provincie.

Německo: Günzburg – Legoland
Publikováno: 19.1.2014
LEGOLAND Günzburg se nachází v Německu, a to mezi Mnichovem a Stuttgartem. Rozkládá se na ploše 17,6 hektarů. Z Prahy je to asi 470 km a cesta trvá asi 4–5 hodin (celá po dálnici).

Německo: prodloužený víkend I. - zoo Norimberk
Publikováno: 22.12.2013
Dostala se mi do rukou nabídka na pobyt v Rakousku – hotel Fürstenhof, kousek od německých hranic. Hotel je bezvadně umístěný, a to jak pro letní, tak zimní sezónu. V zimě je to lyžařská oblast Reutte a v létě skvělá příležitost navštívit nádherné zámky v okolí. Jedeme z Čech přes Německo směr Rakousko.

Německo: Řezno - výlet do středověku
Publikováno: 31.1.2014
Toto 150tisícové město se nachází v nedaleké německé spolkové zemi Bavorsko. Z Prahy se do Řezna známého také jako Regensburg dostanete během přibližně dvou hodin jízdy autem.

Německo: Dovolená ve vesnických regionech Bavorska a Saska
Publikováno: 7.4.2013
Německá turistická centrála spustila novou webovou prezentaci ve čtyřech jazykových verzích (SK, CZ, HU, DE), která slouží k propagaci aktivní dovolené v nedalekých venkovských regionech Bavorska a Saska.


Souvisejicí fotogalerie

Německo: Zoo Norimberk
Zoologická zahrada v Norimberku přitahuje především svým delfináriem a hlavně venkovním otevřeným...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

18.8.2019
Košice vás zvou 24. srpna na workshop Svět modře, jehož prostřednictvím odhalíte tajemství modrotisku.
17.8.2019
Do konce září bude v pražských ulicích kampaň zaměřená na pravidla, která musí turisté v hlavním městě dodržovat. Soustředí se na chování turistů noční Prahy v problematických lokalitách.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 19. 8. 2019
svátek:Ludvík
dnes:
pondělí 19.8.
22 °C
zítra:
úterý 20.8.
20 °C