www.infoglobe.cz » Rakousko: Do Vídně v době adventu II – největší a nejromantičtější vánoční trh

Rakousko: Do Vídně v době adventu II – největší a nejromantičtější vánoční trh

Publikováno: 12.12.2018
Minulý týden jsme se prošli centrem hlavního města Rakouska, navštívili jsme několik vánočních trhů i různé kulturní a historické zajímavosti v jejich blízkosti, ale procházka po Vídni by určitě nebyla kompletní, kdybychom nenavštívili ten největší a zároveň nejromantičtější vánoční trh. Ptáte se, který? Odpověď najdete v následujících řádcích.

Pohádková atmosféra vídeňských vánočních trhů sem každoročně přitáhne statisíce návštěvníků. Atmosféru zimních svátků si zde vychutnává i množství lidí z celého světa. Je to ideální výlet na zakončení cestovatelského roku. Zajímavostí je i fakt, že nejstarší trhy (kdysi nazývané prosincové) se konaly právě v tomto městě. Zasloužil se o to panovník Albrecht I., který vydal povolení pro rakouské občany, aby v prosinci 1298 mohli uspořádat vůbec první prosincový trh Krippenmarkt. Snad nikdo v té době netušil, že se z trhů stane tradice, která přetrvá staletí a bude se rozrůstat.

Rathausplatz, Vídeň 

Centrem města jsme přes různé trhy přišli až na ten nejznámější, největší, nejkomerčnější a nejnavštěvovanější vídeňský vánoční trh před radnicí – na Rathausplatz. Přes 150 stánků nabízí různé dobroty a něco na zahřátí, suvenýry, hračky či vánoční výrobky. Celý park je osvětlen světelnými řetězy umístěnými na stromech. Abyste se zabavili a trochu rozhýbali, můžete využít velké kluziště, děti zas potěší vláček či kolotoč. A vší té třpytivé kráse dominuje obrovský vánoční stromeček. Je třeba tu ale počítat s davy lidí a do klidné vánoční idylky, kterou nabízeli ostatní trhy, to tu má daleko. Proto pokud hledáte méně ruchu, představíme vám i jiné trhy.

vánoční trhy, Vídeň

Trošku dál od centra je nejoriginálnější vánoční trh. Nachází se v kampusu Vídeňské univerzity. Romantická vánoční vesnička v Altes AKH je známá a milovaná svou útulnou a klidnou atmosférou a vyhledávaná zejména mladšími návštěvníky. 

Za vánoční atmosférou se však vydáme ještě dál za hranice centra města. I zde se nachází mnoho zajímavých a povšimnutí hodných vánočních trhů. 

vánoční trhy, Vídeň 

Každé dítě to ve Vídni táhne do zábavního parku Prater, který je jedním ze symbolů hlavního města Rakouska. A proč jim tuto radost neudělat i v době adventu a příchodu nového roku? Zde se pod nejznámější a první atrakcí parku, 65 metrů vysokým ruským kolem Wiener Riesenrad (1897) s výhledem na Vídeň, konají zimní trhy. Dokud se děti budou oddávat zábavě na kolotočích, vy si můžete vychutnat kulinářské speciality a tradiční výrobky s hudebním programem.

Schönbrunn, Vídeň 

Pokud toužíte po barokní a královské atmosféře Vánoc, navštivte trh před některým z vídeňských paláců. Jižně od centra, přímo před druhým největším vídeňským palácovým komplexem Belvedere (1714–1723), se rozkládá vánoční vesnička. Rozlehlé zahrady a barokní palác jsou ideálním romantickým místem na vychutnání vánoční atmosféry. I zde si můžete užít vánoční trhy s řemeslnými i gastronomickými lahůdkami, tvořivými aktivitami a poznáváním umění, protože zámek je sídlem galerie. K vidění je tu obraz Polibek (1907–1908) od rakouského secesního malíře a grafika Gustava Klimta.

Schönbrunn, Vídeň

Vrcholem trhů je však ten nejromantičtější, který najdete před největším palácem metropole Rakouska, na nádvoří císařského zámku Schönbrunn. Za rozzářeným vánočním stromkem a betlémem se vypíná barokní zámek Schönbrunn. Umíte si představit ideálnější kulisu pro romantickou vánoční atmosféru? O pohádkový zážitek z císařské Vídně se postará kulturní program, koncerty vážné hudby a bohatá nadílka akcí pro nejmenší. Nechybí tu samozřejmě ani stánky s vonícími pamlsky. Perníky, punč, pečené kaštany a tradiční rakouské pochoutky omámí vaše chuťové i čichové smysly. 

Schönbrunn, Vídeň

Kromě vánočních trhů si můžete návštěvu zpestřit i prohlídkou samotného zámku, který sloužil jako letní sídlo Habsburků. Kromě zámku se v areálu nachází i rozlehlý park se zámeckými zahradami, nejstarší zoologickou zahradou na světě či muzeem kočárů.

Rathausplatz, Vídeň

Při návštěvě adventní Vídně si určitě nakupte pár suvenýrů. Mohou to být vánoční dekorace na stromeček či vánoční stůl nebo praktický dárek do domácnosti. My doporučujeme například hrnek z vánočního punče, protože každý trh má svůj vlastní. Návštěvu si v tomto období vychutnáte všemi smysly.

GPS: 48°12'38.3"N 16°21'33.8"E

 

Text a foto: Mgr. Anna Nociarová

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Vídeň I.
Publikováno: 16.10.2010
Hlavní město Rakouska patří mezi turisticky nejatraktivnější evropská města. Bohatost historických památek, množství architektonicky zajímavých pamětihodností i současných pozoruhodností – to vše spojené se slavnými jmény a jejich příběhy či legendami dělá z Vídně příjemný a stále jiný cíl pro návštěvníka.

Rakousko: Vídeň II. - vše za jediný den
Publikováno: 23.10.2010
V první části našeho putování po Vídni jsme se prošli pěšky centrem města. Dnes nabízíme několik tipů, jak z rakouské metropole uvidět v krátkém čase co nejvíce.

Rakousko: Vídeň III. - startujeme od nádraží
Publikováno: 30.10.2010
V předcházejících dvou částech jsme připomenuli nejvýznamnější pamětihodnosti v centru rakouské metropole a v jeho okolí. Dnešní část věnujeme hlavně těm, kdo do Vídně zavítají po železnici.

Rakousko: Vídeň – Albertina
Publikováno: 26.3.2009
Vídeň je bezesporu klenotnicí umění – od vznešeného baroka až po secesní budovy či typické vídeňské kavárny z konce 19. století, kdy Vídni vtiskl její součastnou podobu architekt Hoffmann. Centrum města, tedy cíl většiny turistů, má jednu zásadní výhodu.

Rakousko, Vídeň – za Marií Terezií
Publikováno: 11.1.2018
Rakouská arcivévodkyně, královna uherská a česká – Marie Terezie. Byla bohatá, nadaná a zřejmě i krásná, měla vše, po čem ostatní toužili a zřejmě i vše, co sama chtěla. Ač jí postavení, ambice a okolnosti stavěly do cesty dnes těžko představitelné překážky a potkaly ji mnohé osudové rány, byl její život naplněný a dlouhý. Jak ale doopravdy žila? Dá se ještě někde zahlédnout něco opravdového z jejího života?

Rakousko: Vídeň IV. - Dóm svatého Štěpána
Publikováno: 24.1.2011
K nejnavštěvovanějším památkám Vídně patří jeho dominanta – Dóm svatého Štěpána. V dalším pokračování našeho volného cyklu, věnovanému rakouské metropoli, se dnes zastavíme u této pamětihodnosti, jež kromě jiného nabízí i jedinečný výhled na město.

Rakousko: Vídeň V. - Bahnorama
Publikováno: 10.2.2011
Po návštěvě historické věže Dómu svatého Štěpána dnes pohlédneme na rakouskou metropoli z podobné výšky, avšak z vyhlídky, která se zřejmě nedožije stáří katedrály.

Rakousko: Vídeň – zámek Belvedere
Publikováno: 24.10.2011
Vídeň je jedním z míst, které turisté rádi vyhledávají. Pro jeho atraktivitu i půvab. Nabízí mnoho, nudit se tam určitě nebudete. Kdo však touží cítit se jako v pohádce a oddechnout si v nádherně upraveném parku plném fontán, neměl by obejít barokní zámek Belvedere.

Rakousko: Zámek Schönbrunn – vídeňský Versailles
Publikováno: 13.11.2013
Vídeň, jedna z nejkrásnějších metropolí Evropy nabízí návštěvníkům bohatou historii, překrásnou architekturu i nevšední gastronomické požitky. My se opět vydáme na návštěvu tohoto císařského města a projdeme se po snad nejkrásnějším zámku v celém Rakousku, který je svým nádherným zjevem přirovnáván k francouzskému Versailles.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Schönbrunn  – císařské sídlo  
Vídeň jako jedna z nejkrásnějších metropolí Evropy nabízí mnoho zajímavých míst, která byste si n...

Rakousko: Vídeň – procházka po městě
Hlavní město Rakouska patří mezi turisticky nejatraktivnější evropská města. Bohatost historickýc...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

7.12.2019
Vánoční atmosféru ve vsetínském zámku ode dneška navodí výstava s názvem Skleněné Vánoce. Představí současné i historické skleněné vánoční ozdoby a dekorativní i umělecké sklo. Výstava potrvá do 19. ledna 2020.
6.12.2019
SNM – Přírodovědecké muzeum vás zve na výstavu TRITRI – Tatry očima geologů. Ta prostřednictvím fotografií přináší pohled na práci geologů snažících se různými výzkumnými metodami dešifrovat a pochopit složitou geologickou historii vytvářející unikátní přírodní klenot.
5.12.2019
Chvíle klidu a pohody zažijete ve dnech 7. a 8. prosince v souboru lidových staveb v Zubrnicích, nejmladším skanzenu v Čechách. Od 9 do 16 hodin si zde připomenete vánoční zvyky z přelomu 19. a 20. století.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ANDORRA a VATIKÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 7. 12. 2019
svátek:Benjamín
dnes:
sobota 7.12.
4 °C
zítra:
neděle 8.12.
7 °C