www.infoglobe.cz » Rakousko, Klagenfurt: Minimundus - Zmenšený svět architektonických skvostů

Rakousko, Klagenfurt: Minimundus - Zmenšený svět architektonických skvostů

Publikováno: 6.3.2013
V poznávací dovolené přes 3 státy pokračujeme i dnes. Naše kroky vedou do Rakouska, poslední země, kterou jsme kromě Slovinska a Chorvatska během 10 denní poznávací cesty navštívili. V dnešním článku nahlédneme do zmenšeného světa nejvýznamnějších architektonických skvostů, který se nachází ve známém tematickém parku Minimundus, v rakouském Klagenfurtu.

DuhaZe Slovinska jsme vyrazili v odpoledních hodinách. Cesta do hlavního města rakouské spolkové země Korutany, do města Klagenfurt, kterému se už pár let k názvu přidává i přívlastek am Wörthersee, jsme však došli mnohem později, než jsme předpokládali. Ze slovinské osady Ukanc nám podle GPS měla cesta trvat okolo hodiny a půl, avšak nejen kvůli špatnému počasí, ale také kvůli uzavřené části cesty v důsledku vážné dopravní nehody, se nám cesta prodloužila na neuvěřitelné čtyři hodiny.

Do Klagenfurtu jsme vjížděli ve večerních hodinách, a tak nám bylo jasné, že hledat otevřenou turistickou informační kancelář by už bylo v těchto večerních hodinách zbytečné. Začali jsme se tedy poohlížet po nějakém levnějším ubytování sami. Netrvalo to dlouho, a u hlavní silnice jsme spatřili malou reklamu na rodinný hotel s restaurací, který leží nedaleko našeho cíle - tematického parku Minimundus. Po příjezdu nás přivítal starší pán domácí, který nám velmi ochotně nabídl hned dva pokoje. Oba byly útulně zařízené a měly i vlastní sociální zařízení. Rozhodli jsme se proto pouze podle ceny. Vybrali jsme si jednoduše ten levnější. Ani tato cena sice nebyla úplně podle našich představ, ale protože zahrnovala i bohaté snídaně a hlídané parkoviště, nakonec jsme zůstali.

Po dlouhém sezení v autě jsme byli celí rozlámaní, proto jsme se večer, když se počasí trochu umoudřilo, vydali na procházku po okolí. V břiše nám už hlady vyhrávali muzikanti, nakoukli jsme tedy do nevelkého hostince, ve kterém nabízeli výbornou gulášovou polévku a k tomu čerstvé housky. Objednali jsme si také pivo, a tak nám ke štěstí už nic nechybělo. Cestou zpět do hotelu jsme únavou téměř usnuli. Z města jsme toho sice moc neviděli, ale to ani nebylo cílem našeho výletu.

Ráno nás probudilo sluníčko, které nám svými paprsky přes okno nakukovalo do pokoje. Konečně den bez deště! Dali jsme si snídani, byla opravdu znamenitá, a autem se přesunuli k našemu dopolednímu cíli - k branám Minimundusu.

Minimundus

Minimundus - zmenšené architektonické poklady světa
Přesto, že Klagenfurt leží u jednoho z největších a nejteplejších alpských jezer v Evropě - u jezera Wörthersee, mnoho návštěvníků sem zavítá hlavně kvůli známému parku miniatur Minimundus. My jsme sice měli původně v plánu navštívit i jezero, ale čas nás bohužel neúprosně tlačil, a tak jsme byli rádi, že jsme za pár hodin stihli obejít alespoň tento unikátní park. Přesto, že během zimní sezóny jsou brány Minimundusu zavřené, ročně ho navštíví přes čtvrt milionu návštěvníků.

MinimundusMinimundus

Otevírací dobu Minimundusu naleznete ZDE. Ceny vstupného najdete ZDE.

Kromě zmenšených modelů světoznámých staveb, zde můžete obdivovat i funkční modely železnic nebo známých lodí z celého světa. Všechny modely jsou vyhotoveny v měřítku 1:25. Z nejkrásnějších a nejznámějších staveb světa zde můžete obdivovat například Chrám sv. Petra, jehož originál stojí v Římě, přičemž jeho model stavěli skoro šest let. Každého určitě okouzlí něco jiného. Vyfotit se zde můžete například u baziliky Sagrada Familia (Barcelona), Eiffelovky (Paříž), nebo Sochy svobody (USA). Někoho zas mohou více zaujmout technické modely, jako například Atomium z Bruselu či americký raketoplán. Během několika hodin strávených v Minimundusu získá návštěvník pocit, že už viděl celý svět.
MinimundusMinimundus
Nás však ještě odpoledne čekala návštěva hory Erzberg ležící ve Štýrsku, která je známa jako jedno z nejbohatších evropských nalezišť železné rudy, o které si více povíme už za týden. Prohlídku úžasného Minimundusu jsme proto pomalu ukončili. V bufetu jsme si koupili něco malého na zub, v obchodě se suvenýry už tradičně magnetku, a pak jsme opět sedli do auta a vydali se na cestu.

Hora Erzberg ve Štýrsku -  jedno z nejbohatších ložisek železné rudy
Text a foto: O. Maňáková

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Chorvatsko: Letovisko Baška na ostrově Krk
Publikováno: 26.12.2012
Každý z nás si pod ideální dovolenou představuje něco jiného. Někdo rád leží na pláži, jiný překonává sám sebe během náročných horských výstupů, nebo alespoň přes dovolenou popustí uzdu odpovědnosti a vrhne se do víru bujaré zábavy. Pro mě je to kombinace všeho, od vylehávání na pláži, přes bláznivé sporty, poznávání krás okolí až po ochutnávání místní kuchyně.

Slovinsko: jezero Bohinj a nedaleký vodopád Savica
Publikováno: 20.2.2013
Dnes se opět vydáme obdivovat krásy slovinské přírody. Od jezera Bled se přesuneme k neméně zajímavému jezeru Bohinj, kde navštívíme i nedaleký vodopád Savica.

Slovinsko: Vyjímečně krásná soutěska Vintgar
Publikováno: 13.2.2013
Pokud navštívíte Slovinsko, rozhodně nevynechejte návštěvu překrásné soutěsky Vintgar, která leží jen pár kilometrů od známého městečka Bled.

Slovinsko: Nádherné jezero a stejnojmenné městečko Bled – II. část
Publikováno: 30.1.2013
Dnes se nebudeme nikam přesouvat. Celý den strávíme v městečku Bled, které patří k nejznámějším turistickým centrům celého Slovinska. Vydáme se na návštěvu jedné z jeho nejkrásnějších a nejvzácnějších památek. Zavítáme na majestátný hrad, tyčící se na skalním ostrohu nad stejnojmenným jezerem Bled a navštívíme místní trh.

Rakousko, Štýrsko: Hora zážitků - Erzberg
Publikováno: 13.3.2013
Poslední zastávkou na našem putování přes tři státy byla hora Erzberg, ležící ve Štýrsku. Ta je známa jako jedno z nejbohatších evropských nalezišť železné rudy a patří k největším turistickým atrakcím celého regionu.

Slovinsko: Lanovkou na Vogel
Publikováno: 27.2.2013
A je to tady, náš poslední den ve Slovinsku. Opět jsme se probudili do zamračeného rána, ale tentokrát alespoň nepršelo. V plánu jsme měli jednoduchý výlet lanovkou na Vogel a odtud pěšky na vyhlídkový bod Točka.

Slovinsko: Město Postojna
Publikováno: 2.1.2013
Asi je to tím, že jsme vždy spěchali, když jsme jeli do Chorvatska nebo zpět domů na rodnou hroudu, že až dosud jsme přes Slovinsko vždy jen projížděli. I když je pravda, že o jeho krásách jsme již mnoho slyšeli, jaksi jsme si nikdy neuměli najít pár dní, nebo alespoň hodin, abychom se tu zastavili. Konečně jsme to však změnili a část pozdní letní dovolené jsme strávili ve Slovinsku.

Slovinsko: město Postojna – unikátní jeskyně Postojnská jáma
Publikováno: 9.1.2013
Město Postrojna, ležící v jihozápadní části Slovinska, znají milovníci přírody a cestování z celého světa díky unikátnímu systému jeskyní, který se nazývá Postojnská jáma. Nám se tuto unikátní přírodní památku a jednu z hlavních turistických atrakcí celé země podařilo navštívit koncem léta a musím přiznat, že to byl opravdu úchvatný zážitek.

Slovinsko: Hrad Predjama (Predjamski grad)
Publikováno: 16.1.2013
Slovinský hrad Predjama (nebo také Predjamský hrad) jednoznačně patří k najfascinujícím hradům na světě. Ukrývá se ve stejnojmenné obci, vzdálené jen 10 kilometrů od turisticky vyhledávaného města Postojna, které je celosvětově proslulé díky unikátnímu jeskynnímu systému.

Slovinsko: Nádherné jezero a stejnojmenné městečko Bled – I.
Publikováno: 23.1.2013
Jelikož jsme se rozhodli, že ve Slovinsku strávíme několik dní, bylo by hříchem nenavštívit snad nejznámější slovinské jezero Bled, které je považováno za jeden z jeho symbolů. Toto nádherné jezero se nachází na východním okraji Julských Alp, hned vedle rušného městečka se stejným názvem.

Slovinsko: Nádherné jezero a stejnojmenné městečko Bled – III. část
Publikováno: 6.2.2013
Probudili jsme se do pěkného, avšak opět o něco chladnějšího rána. Dali jsme si něco na zub, zkontrolovali batoh, jestli v něm máme vše potřebné, protože opět chceme strávit celý den venku a pomalu jsme se vydali k jezeru. Dnes jsme se rozhodli navštívit kostel na ostrově uprostřed jezera a odpoledne trošku pobíhat po městě.


Souvisejicí fotogalerie

Slovinsko: Pohádkově krásný Bledský hrad
Na 130 metrů vysoké skále se nad jezerem Bled vypíná mohutná pevnost Bledského hradu, ze kterého ...

Slovinsko: Jezero Bled a stejnojmenné městečko
Nádherné křišťálově čisté jezero Bled, na jehož břehu leží stejnojmenné městečko, se nachází na v...

Slovinsko: městečko Postojna a krásy okolí
Nevelké slovinské městečko Postojna, ve kterém žije něco přes 15 000 obyvatel, znají milovníci ce...

Slovinsko: Predjamski grad (Hrad Predjama)
Slovinský hrad Predjama (nebo také Predjamský hrad) jednoznačně patří k nejvíce fascinujícím...

Chorvatsko: Letovisko Baška na ostrově Krk
Známé chorvatské rekreační letovisko Baška, které je díky nádherné architektuře považováno za jed...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 6. 2021
svátek:Květa
dnes:
neděle 20.6.
32 °C
zítra:
pondělí 21.6.
31 °C