www.infoglobe.cz » Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny

Publikováno: 28.12.2022
Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Zimní čtení vám přináší:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

Každé roční období má své kouzlo, ale zima a zejména období zimních dovolených patří k mým nejoblíbenějším částem roku. Zpravidla si zimní dovolenou s rodinou či přáteli sháníme až na poslední chvíli, ale tentokrát jsme udělali výjimku. Chtěli jsme si totiž zalyžovat ve špičkové rakouské lyžařské oblasti Nassfeld, která sama o sobě nepatří k těm nejlevnějším, a to navíc během top sezóny v době školních prázdnin.

lyžařské středisko Nassfeld

Proto jsme už několik měsíců dopředu sedli k internetu a v předstihu si vyhledali ubytování v soukromí, ze kterého jsme sice museli autem několik minut do centra dojíždět, ale přesto se nám zdál poměr ceny vůči kvalitě a nabízeným službám příznivý. Z Bratislavy je to do zmíněné lokality přibližně 450 kilometrů, což se dá s kratšími přestávkami autem pohodlně zvládnout za 6 hodin. Takže ani cesta tam a zpět nebyla příliš únavná, a tak si třídenní lyžovačku již od prvního dne mohli spolu s námi ostatními pořádně vychutnávat i "naši řidiči".
lyžovačka ve středisku Nassfeld

Nassfeld - lyžovačka s krásnými výhledy

Hned v úvodu musím přiznat, že lyžování v regionu Nassfeld-Pressegger See v rakouské spolkové zemi Korutany, která sem každoročně přiláká obrovské množství vyznavačů zimních sportů, splnila všechna naše očekávání a nabídla nám dokonce i něco navíc.
lyžařské středisko Nassfeld

Už po příjezdu na parkoviště bylo vidět, že ani zdaleka nejsme jediní, kteří se rozhodli strávit zimní dovolenou právě v tomto středisku. Obrovské parkovací plochy, které byly kvůli lepší orientaci rozděleny na menší parkoviště, řídili šikovní navigátoři, kteří nás nasměrovali k nejbližším volným parkovacím místům. Z parkoviště se dalo k pokladnám a nástupní stanici na lanovku dostat buď vláčky, které zde během provozní doby lanovek a vleků neustále jezdily, nebo také na lyžích po boční cestičce, která však byla poměrně mělká, a tak pro snowboardisty méně vhodná. U pokladen nás čekal jeden menší šok, který však do konce dovolené z našich pamětí úspěšně vymazala mnohá další, příjemná překvapení.
vláček z parkoviště k pokladnám a nejdelší kabinkové lanovce v Alpách - Millennium Expres

Jedna menší nepříjemnost, jinak samá pozitiva

Než se nám podařilo koupit permanentky, museli jsme v řadě před pokladnou strávit více jak hodinu. Když jsme se konečně dočkali a vyžádali si skipasy od jedenácti hodin, paní za okénkem nás odbyla, že to bychom si museli počkat ještě 20 minut, neboť ty se přece prodávají až přesně v jedenáct! Když jsme se jí snažili vysvětlit, že než se nám podaří vystát frontu na turniket k první lanovce, která nás vyveze nahoru, bude dávno po jedenácté, pouze si něco zamumlala a už chtěla obsluhovat dalšího. Tak jsme se tedy rozhodli, že nervy máme jen jedny, a koupili jsme si rovnou vícedenní jízdenku, přestože jsme věděli, že dnes se na lanovku před jedenáctou nedostaneme.
lyžování v rakouském středisku Nassfeld

Po ne zrovna nejpříjemnějším úvodu, který nám na chvilku ubral z našeho nadšení, na nás až do konce dovolené čekala jen samá pozitiva. Perfektně upravené sjezdovky, které měří celkem až 110 kilometrů, uspokojí opravdu všechny milovníky lyžování a snowboardingu. Na svazích jezdí 30 bezpečných a moderních lanovek i vleků, takže kromě prvotního vyčkávání v údolní stanici kabinové lanovky jsme navzdory top sezóně nikde nemuseli čekat ve frontě déle než pár minut. Na děti a začátečníky zde čeká několik cvičných areálů, kde mohou využít i služeb zkušených lyžařských instruktorů.

údolní stanice nejdelší kabinové lanovky v Alpách - Millennium Expres

Na své si zde přijdou i party mladých, které sem kromě dobrého lyžování přitahují především horské bary, ve kterých hraje hlasitá muzika, a kde se o zábavu nejednou stará zkušený DJ nebo jiný skvělý bavič. I ti nejnadšenější lyžaři, kteří zde mohou bez přestávky prolyžovat celý den, aniž by se dvakrát ocitli na stejném svahu, či dokonce milovníci freeride zón, kteří si zde na více místech mohou do sytosti užít prašanu, nebudou z návštěvy Nassfeldu rozhodně zklamáni.
na své si zde přijdou i nejmenší

Jedno z nejlepších lyžařských středisek v Evropě - Nassfeld, které se nachází v nadmořské výšce 610 až 2200 metrů, je výjimečné i svou garancí sněhu. V celém Rakousku nenajdeme místo, kde si můžeme být jistí takovou kvalitou a množstvím sněhu. Díky geografické poloze, která středisku Nassfeld zajišťuje bohaté srážky od Jadranu, dosahuje pravidelná průměrná zimní sněhová pokrývka až 180 cm. A to ještě není všechno! Středisko Nassfeld, které patří do první desítky nejlepších rakouských lyžařských středisek, je zároveň i jedním z nejslunečnějších. Pokud máte rádi opravdu dlouhé sjezdy, tak i pro vás je toto středisko ideální. Sjezd do údolí, který můžete absolvovat bez zastavení, dosahuje úctyhodných 7,6 km. No, pokud můžu říct sama za sebe, úplně mi stačilo, když jsme se přesouvali kratšími sjezdy od jedné lanovky ke druhé a vychutnávali si neskutečně krásné výhledy a úžasné lyžařské terény.

Nassfeld

Dalšími "nej" této oblasti jsou např. nejdelší osvětlená sjezdovka v Alpách či nejdelší kabinková lanovka v Alpách (známá jako Millennium Express). Za zmínku také stojí množství příjemných bufetů, horských barů či restaurací přímo na svahu. Ty kromě kvalitního občerstvení často nabízejí i slunečné terasy s lehátky, které jsme s oblibou vyhledávali zejména během oddechových přestávek. Milou samozřejmostí pobytu je i množství aktivit, společenských akcí a další zábava, která na návštěvníky Nassfeldu čeká přímo na svazích.

GPS: 46°33'48.2"N 13°16'29.0"E

Text a foto: O. Maňáková. Pixabay.com

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SVET: Ocenění World Ski Awards jsou rozdané!
Publikováno: 6.12.2022
Nejprestižnější ocenění „lyžařskeho průmyslu“ byla odevzdána. V pořadí 10. ročník oceňování toho nejlepšího z oblasti zimního turismu se uskutečnil v rakouském Kitzbühelu. V následujících řádcích se dozvíte, které je nejlepší lyžařské středisko světa i jak dopadly naše domácí lyžařské areály.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 25.1.2023
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko: Lyžování v Alpách II. – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Saalbach
Publikováno: 2.1.2023
V minulém článku jsme si představili lyžařské středisko rodinného typu. Pokud vám jeho červené sjezdovky nestačily a pro kvalitní požitek z jízdy potřebujete pořádné černé sjezdovky, popojeďte například o sto kilometrů jihozápadně do malebného lyžařského městečka Saalbach (460 km z Prahy).

Rakousko, Lyžování v Alpách III. – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm
Publikováno: 9.1.2023
Po projetí sjezdovek v okolí městečka Saalbach se nacházíme na severním hřebeni na hoře Wildenkarkogel a vydáváme se po směru šipky s titulkem Leogang.

Rakousko, Lyžování v Alpách IV: Unikátní středisko Hintertux
Publikováno: 16.1.2023
Je mnoho velmi kvalitních středisek, která lákají příznivce zimních sportů, proto je vždy dobré, když mají něco extra v nabídce. Zimní středisko Hintertuxer Gletscher, lidově řečeno Hintertux, jednu mimořádnou nabídku má – a ne jen tak ledajakou.

Rakousko: Lyžování v Alpách I – lyžařské středisko vesnického typu Dachstein West
Publikováno: 26.12.2022
Zima je v plném proudu a sněhu je bohužel v naší zemi rok od roku méně. Pokud se nespokojíte s velikostí našich svahů a jejich umělým sněhem, nezbývá než se vydat do Alp.

Rakousko: Skvělá lyžovačka za rohem
Publikováno: 18.12.2016
Upravené svahy, zasněžená krajina s nádherným výhledem, horský vzduch a útulné chaty – to vše jsou ingredience na nezapomenutelnou zimní dovolenou.

Rakousko, Ischgl – ráj lyžařské turistiky a skialpinismu
Publikováno: 22.1.2022
Dnes se vydáme do malebné rakouské obce Ischgl ve spolkové zemi Tyrolsko (okres Landeck), která se rozprostírá přímo pod úpatím světoznámého lyžařského střediska Silvretta Arena Ischgl-Samnaun v Paznaunském údolí.

SR: Bezplatná aplikace SKIALP TÚRY
Publikováno: 15.3.2020
Pro všechny milovníky skialpinismu máme dobrou zprávu. Před pár dny spatřila světlo světa nová skialpinistická aplikace, která vám pomůže při orientaci v terénu a zároveň vás upozorní před možným uvolněním laviny.

Rakousko, Korutansko – dovolená u sousedů
Publikováno: 24.6.2020
Přinášíme vám několik rekreačních tipů a nápadů na aktivní dovolenou v Korutanech na slunném jihu Rakouska.

Rakousko, Korutany: Aktivní dovolená na slunečné straně Alp
Publikováno: 20.6.2021
Příroda byla ke Korutanům, slunečnému jihu Rakouska, velmi štědrá. Nachází se zde moře čistých a teplých jezer uprostřed Alp. Nechybí zde ani hory sahající od majestátních třítisícovek a oblé kopce pohoří Nockberge. Charakteristická je i kulturní rozmanitost alpsko-jadranské oblasti a obyvatelé, kteří vás přivítají s otevřenou náručí.

Rakousko: Pasterze – nejdelší ledovec Východních Alp
Publikováno: 5.8.2015
Ledovce patří k neodmyslitelným a charakteristickým prvkům velehor, tvoří jejich přirozenou součást. Svou erozivní činností výrazně přispívají k utváření vysokohorského reliéfu, jsou také bohatým vodním zdrojem. V rakouské části Alp se také nachází množství různých menších i větších ledovců. Nejdelším a nejznámějším rakouským ledovcem je Pasterze, který se nachází v pohoří Vysoké Taury.

Itálie: Val di Fiemme a středisko Latemar - VIDEO
Publikováno: 14.4.2015
Právem jedna z nejoblíbenějších oblastí italských Dolomit a v posledních letech také doslova magnet pro české lyžaře. Val di Fiemme je totiž naprosto ideálním místem k pohodové dovolené téměř v jakoukoliv část roku, a to i pro ty Čechy, kteří si nejsou příliš jistí cizími jazyky.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Rakousko: Mariazell – nejen poutní místo
Publikováno: 31.1.2011
Maličké městečko Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Mariazell jsou zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko, pro svoji dostupnost v posledních letech navštěvované stále více i lyžaři ze Slovenska a z Čech.

Rakousko: Kouzelné Korutany
Publikováno: 19.2.2014
Na slunném jihu Rakouska, v jeho nejjižnější spolkové zemi Korutany, se nachází jedinečný zimní ráj s výborně upravenými sjezdovkami, výbornými sněhovými podmínkami a jedinečnou atmosférou, která si dokáže získat srdce všech milovníků lyžování a panenské přírody.

Rakousko, Korutany - Petzen: aktivní dovolená v zimě i v létě
Publikováno: 13.4.2014
Letošní zima byla velmi skromná na sníh, a tak měli milovníci zimních sportů více práce s vyhledáním míst, které by jim poskytly vhodné podmínky pro aktivní zimní dovolenou.

Rakousko: Zima v dovolenkové oblasti Murtal
Publikováno: 15.1.2014
Po návštěvě hornaté krajiny Vysokého Štýrska se dnes přesuneme více jihozápadním směrem do oblasti Murtal, která nabízí skvělou zábavu, perfektní lyžování, adrenalinové zážitky a nepopsatelné přírodní scenérie.

Rakousko: městečko Vent v náruči Ötztalských Alp
Publikováno: 16.4.2014
Dnes se vydáme do malého rakouského městečka Vent, které je od roku 1854 součástí obce Sölden ve spolkové zemi Tyrolsko. Navštívíme známé lyžařské středisko a vydáme se i po stopách legendárního ledového muže Ötziho.

Rakousko, Ötztalské Alpy – po stopách ledového muže
Publikováno: 23.4.2014
Minulý týden jsme na toulkách Ötztalskými Alpami navštívili městečko Vent a jeho rodinné lyžařské středisko. Dnes budeme ve výletě po tyrolském pohoří pokračovat a naším cílem bude legendární ledový muž Ötzi.

Rakousko: Dovolená v lyžařském středisku Serfaus-Fiss-Ladis
Publikováno: 24.1.2011
Lyžařské středisko a prázdninový region v jednom se nachází na náhorní plošině v Tyrolsku, v nadmořské výšce 1200 – 1400 m n.m., nad údolím řeky Inn. Obklopen je lyžařskou oblastí Samnau a Ötztalskými Alpami. Patří k nejslunečnějším místům v Tyrolsku. Moderní a zároveň příjemný region zimní i letní dovolené tvoří tři historické vesničky: Serfaus, Fiss a Ladis.

Rakousko: Stubai – výjimečná zima ve výjimečném údolí
Publikováno: 26.2.2014
Region Stubai má mnoho zajímavých míst vhodných k vidění. K těm nejnavštěvovanějším patří údolí Stubaital, v němž se nacházejí lyžařské oblasti Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders a Elferlifte.

Rakousko: Ischgl - lifestylová metropole Alp
Publikováno: 5.3.2014
Lyžařské středisko Ischgl je už léta považováno za lifestylovou metropoli Alp. Tento přívlastek si zasloužilo nejen díky prvotřídním sněžným radovánkám, které si zde mohou milovníci zimních sportů vychutnávat, ale i díky množství organizovaných zábavných akcí.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: Ráj vyznavačů vysokohorské turistiky
Nízké Taury (Niedere Tauern) jsou rozsáhlým pohořím, které se nachází ve střední části Rak...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko, Korutany – obec Kötschach-Mauthen
Zablouděte spolu s námi alespoň na chvilku prostřednictvím fotogalerie do malebné horské obce Köt...

Rakousko: Lyžovačka v 8 lyžařských střediscích
Během zimních dnů není lepší zábavy, než jít na rodinnou lyžovačku. V této týdenní fotogalerii mů...

Rakousko: Zima na štajerský způsob
Zimní dovolenkové dny s sebou přinášejí skvělou zábavu během lyžovačky, ale i adrenalinové zážitk...

Rakousko: Tauplitz – nejstarší lyžařská oblast
Přeneste se prostřednictvím naší dnešní fotogalerie do malebné rakouské obce Tauplitz, nad kterou...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...

Rakousko: Murtal - dovolená snů
Ve spolkové zemi Štýrsko v Rakousku se nachází lyžaři, turisty a milovníky oddechu vyhledávaná do...

Rakousko: Erlaufsee a Gemaindealpe - Mitterbach
Nad malebnou horskou vesnicí Mitterbach se do nadmořské výšky 1626 metrů vypíná nádherný vrch Gem...

Rakousko: Mariazell a Mariazeller – Bürgeralpe
Maličké městečko Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Zároveň to j...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Souvisejicí videa

 
Itálie: Val di Fiemme a středisko Latemar
Val di Fiemme je jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejdostupnějších oblastí v celých italských ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Barvy jara

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
připravujeme...
2. cena:
připravujeme...
3. cena:
připravujeme...
1. cena redakce:
připravujeme...
2. cena redakce:
připravujeme...
3. cena redakce:
připravujeme...

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.1.2023
Klub učitelů geověd SGS vás zve na přednášky RNDr. Dalibora Výberčiho: Daleké výhledy - kdy "začínají" a kde "končí " a RNDr. Jána Košiara: Putování Nepálem, které se uskuteční dne 15. února 2023 o 15-té hodině prezenční v místnosti B1 PLUS na Přírodovědecké fakultě UK v Bratislavě.
24.1.2023
Specifikum slovenských cestovatelů? Nejvíce jich podle údajů Kiwi.com odlétá ze sousedního Rakouska. Důvodů je více – kromě geografické blízkosti vídeňského letiště také mohou významně ušetriť, a to hlavně při dálkových letech. Některé aerolinie totiž létají přímo z Vídně i do vzdálených destinací.
21.1.2023
Nádherný zámecký komplex Schloss Hof s rozlehlým areálem, kterému dominuje idylický statek, je skvělou volbou jak efektivně využít volný čas i v období zimních měsíců.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 27. 1. 2023
svátek:Ingrid
dnes:
pátek 27.1.
-2 °C
zítra:
sobota 28.1.
-1 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X