www.infoglobe.cz » Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny

Publikováno: 18.2.2015
Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Každé roční období má své kouzlo, ale zima a zejména období zimních dovolených patří k mým nejoblíbenějším částem roku. Zpravidla si zimní dovolenou s rodinou či přáteli sháníme až na poslední chvíli, ale tentokrát jsme udělali výjimku. Chtěli jsme si totiž zalyžovat ve špičkové rakouské lyžařské oblasti Nassfeld, která sama o sobě nepatří k těm nejlevnějším, a to navíc během top sezóny v době školních prázdnin. Proto jsme už několik měsíců dopředu sedli k internetu a v předstihu si vyhledali ubytování v soukromí, ze kterého jsme sice museli autem několik minut do centra dojíždět, ale přesto se nám zdál poměr ceny vůči kvalitě a nabízeným službám příznivý. Z Bratislavy je to do zmíněné lokality přibližně 450 kilometrů, což se dá s kratšími přestávkami autem pohodlně zvládnout za 6 hodin. Takže ani cesta tam a zpět nebyla příliš únavná, a tak si třídenní lyžovačku již od prvního dne mohli spolu s námi ostatními pořádně vychutnávat i "naši řidiči".
lyžovačka ve středisku Nassfeld

Nassfeld - lyžovačka s krásnými výhledy

Hned v úvodu musím přiznat, že lyžování v regionu Nassfeld-Pressegger See v rakouské spolkové zemi Korutany, která sem každoročně přiláká obrovské množství vyznavačů zimních sportů, splnila všechna naše očekávání a nabídla nám dokonce i něco navíc.
lyžařské středisko Nassfeld            lyžařské středisko Nassfeld

Už po příjezdu na parkoviště bylo vidět, že ani zdaleka nejsme jediní, kteří se rozhodli strávit zimní dovolenou právě v tomto středisku. Obrovské parkovací plochy, které byly kvůli lepší orientaci rozděleny na menší parkoviště, řídili šikovní navigátoři, kteří nás nasměrovali k nejbližším volným parkovacím místům. Z parkoviště se dalo k pokladnám a nástupní stanici na lanovku dostat buď vláčky, které zde během provozní doby lanovek a vleků neustále jezdily, nebo také na lyžích po boční cestičce, která však byla poměrně mělká, a tak pro snowboardisty méně vhodná. U pokladen nás čekal jeden menší šok, který však do konce dovolené z našich pamětí úspěšně vymazala mnohá další, příjemná překvapení.
vláček z parkoviště k pokladnám a nejdelší kabinkové lanovce v Alpách - Millennium Expres       údolní stanice nejdelší kabinové lanovky v Alpách - Millennium Expres

Jedna menší nepříjemnost, jinak samá pozitiva

Než se nám podařilo koupit permanentky, museli jsme v řadě před pokladnou strávit více jak hodinu. Když jsme se konečně dočkali a vyžádali si skipasy od jedenácti hodin, paní za okénkem nás odbyla, že to bychom si museli počkat ještě 20 minut, neboť ty se přece prodávají až přesně v jedenáct! Když jsme se jí snažili vysvětlit, že než se nám podaří vystát frontu na turniket k první lanovce, která nás vyveze nahoru, bude dávno po jedenácté, pouze si něco zamumlala a už chtěla obsluhovat dalšího. Tak jsme se tedy rozhodli, že nervy máme jen jedny, a koupili jsme si rovnou vícedenní jízdenku, přestože jsme věděli, že dnes se na lanovku před jedenáctou nedostaneme.
lyžování v rakouském středisku Nassfeld

Po ne zrovna nejpříjemnějším úvodu, který nám na chvilku ubral z našeho nadšení, na nás až do konce dovolené čekala jen samá pozitiva. Perfektně upravené sjezdovky, které měří celkem až 110 kilometrů, uspokojí opravdu všechny milovníky lyžování a snowboardingu. Na svazích jezdí 30 bezpečných a moderních lanovek i vleků, takže kromě prvotního vyčkávání v údolní stanici kabinové lanovky jsme navzdory top sezóně nikde nemuseli čekat ve frontě déle než pár minut. Na děti a začátečníky zde čeká několik cvičných areálů, kde mohou využít i služeb zkušených lyžařských instruktorů. Na své si zde přijdou i party mladých, které sem kromě dobrého lyžování přitahují především horské bary, ve kterých hraje hlasitá muzika, a kde se o zábavu nejednou stará zkušený DJ nebo jiný skvělý bavič. I ti nejnadšenější lyžaři, kteří zde mohou bez přestávky prolyžovat celý den, aniž by se dvakrát ocitli na stejném svahu, či dokonce milovníci freeride zón, kteří si zde na více místech mohou do sytosti užít prašanu, nebudou z návštěvy Nassfeldu rozhodně zklamáni.
na své si zde přijdou i nejmenší

Jedno z nejlepších lyžařských středisek v Evropě - Nassfeld, které se nachází v nadmořské výšce 610 až 2200 metrů, je výjimečné i svou garancí sněhu. V celém Rakousku nenajdeme místo, kde si můžeme být jistí takovou kvalitou a množstvím sněhu. Díky geografické poloze, která středisku Nassfeld zajišťuje bohaté srážky od Jadranu, dosahuje pravidelná průměrná zimní sněhová pokrývka až 180 cm. A to ještě není všechno! Středisko Nassfeld, které patří do první desítky nejlepších rakouských lyžařských středisek, je zároveň i jedním z nejslunečnějších. Pokud máte rádi opravdu dlouhé sjezdy, tak i pro vás je toto středisko ideální. Sjezd do údolí, který můžete absolvovat bez zastavení, dosahuje úctyhodných 7,6 km. No, pokud můžu říct sama za sebe, úplně mi stačilo, když jsme se přesouvali kratšími sjezdy od jedné lanovky ke druhé a vychutnávali si neskutečně krásné výhledy a úžasné lyžařské terény. Dalšími "nej" této oblasti jsou např. nejdelší osvětlená sjezdovka v Alpách či nejdelší kabinková lanovka v Alpách (známá jako Millennium Express). Za zmínku také stojí množství příjemných bufetů, horských barů či restaurací přímo na svahu. Ty kromě kvalitního občerstvení často nabízejí i slunečné terasy s lehátky, které jsme s oblibou vyhledávali zejména během oddechových přestávek. Milou samozřejmostí pobytu je i množství aktivit, společenských akcí a další zábava, která na návštěvníky Nassfeldu čeká přímo na svazích.

Text a foto: O. Maňáková

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko, Ischgl – ráj lyžařské turistiky a skialpinismu
Publikováno: 27.1.2019
Dnes se vydáme do malebné rakouské obce Ischgl ve spolkové zemi Tyrolsko (okres Landeck), která se rozprostírá přímo pod úpatím světoznámého lyžařského střediska Silvretta Arena Ischgl-Samnaun v Paznaunském údolí.

Itálie: Val di Fiemme a středisko Latemar - VIDEO
Publikováno: 14.4.2015
Právem jedna z nejoblíbenějších oblastí italských Dolomit a v posledních letech také doslova magnet pro české lyžaře. Val di Fiemme je totiž naprosto ideálním místem k pohodové dovolené téměř v jakoukoliv část roku, a to i pro ty Čechy, kteří si nejsou příliš jistí cizími jazyky.

Rakousko: Pasterze – nejdelší ledovec Východních Alp
Publikováno: 5.8.2015
Ledovce patří k neodmyslitelným a charakteristickým prvkům velehor, tvoří jejich přirozenou součást. Svou erozivní činností výrazně přispívají k utváření vysokohorského reliéfu, jsou také bohatým vodním zdrojem. V rakouské části Alp se také nachází množství různých menších i větších ledovců. Nejdelším a nejznámějším rakouským ledovcem je Pasterze, který se nachází v pohoří Vysoké Taury.

Rakousko: Otevření lyžařské sezony v údolí Stubaital
Publikováno: 18.10.2015
V údolí Stubaital začíná v těchto dnech nová lyžařská sezona. Nacházejí se zde čtyři špičková lyžařská střediska s osobitým charakterem, která díky své poloze a povaze nabídnou i tuto zimu každému turistovi něco výjimečného.

Korutany: Na lyžích za zimní zábavou
Publikováno: 26.10.2015
Málokde člověk cítí takovou „chuť do života“ jako právě v Korutanech. Zimní dovolená v nejjižnější spolkové zemi Rakouska je synonymem jak aktivního požitku a čisté radosti ze života, tak širokých, zaručeně zasněžených svahů na jedné straně a snowparků a freeride areálů na druhé straně.

Rakousko: Lyžování v Alpách I – lyžařské středisko vesnického typu Dachstein West
Publikováno: 31.1.2016
Zima je v plném proudu a sněhu je bohužel v naší zemi rok od roku méně. Pokud se nespokojíte s velikostí našich svahů a jejich umělým sněhem, nezbývá než se vydat do Alp.

Rakousko: Lyžování v Alpách II – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Saalbach
Publikováno: 7.2.2016
V minulém článku jsme si představili lyžařské středisko rodinného typu. Pokud vám jeho červené sjezdovky nestačily a pro kvalitní požitek z jízdy potřebujete pořádné černé sjezdovky, popojeďte například o sto kilometrů jihozápadně do malebného lyžařského městečka Saalbach (460 km z Prahy).

Rakousko, Lyžování v Alpách III – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm
Publikováno: 14.2.2016
Po projetí sjezdovek v okolí městečka Saalbach se nacházíme na severním hřebeni na hoře Wildenkarkogel a vydáváme se po směru šipky s titulkem Leogang.

Rakousko, Lyžování v Alpách IV: Unikátní středisko Hintertux
Publikováno: 21.2.2016
Je mnoho velmi kvalitních středisek, která lákají příznivce zimních sportů, proto je vždy dobré, když mají něco extra v nabídce. Zimní středisko Hintertuxer Gletscher, lidově řečeno Hintertux, jednu mimořádnou nabídku má – a ne jen tak ledajakou.

Rakousko: Skvělá lyžovačka za rohem
Publikováno: 18.12.2016
Upravené svahy, zasněžená krajina s nádherným výhledem, horský vzduch a útulné chaty – to vše jsou ingredience na nezapomenutelnou zimní dovolenou.

Rakousko: Mariazell – nejen poutní místo
Publikováno: 31.1.2011
Maličké městečko Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Mariazell jsou zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko, pro svoji dostupnost v posledních letech navštěvované stále více i lyžaři ze Slovenska a z Čech.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 4.2.2015
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko: Kouzelné Korutany
Publikováno: 19.2.2014
Na slunném jihu Rakouska, v jeho nejjižnější spolkové zemi Korutany, se nachází jedinečný zimní ráj s výborně upravenými sjezdovkami, výbornými sněhovými podmínkami a jedinečnou atmosférou, která si dokáže získat srdce všech milovníků lyžování a panenské přírody.

Rakousko, Korutany - Petzen: aktivní dovolená v zimě i v létě
Publikováno: 13.4.2014
Letošní zima byla velmi skromná na sníh, a tak měli milovníci zimních sportů více práce s vyhledáním míst, které by jim poskytly vhodné podmínky pro aktivní zimní dovolenou.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Rakousko: Zima v dovolenkové oblasti Murtal
Publikováno: 15.1.2014
Po návštěvě hornaté krajiny Vysokého Štýrska se dnes přesuneme více jihozápadním směrem do oblasti Murtal, která nabízí skvělou zábavu, perfektní lyžování, adrenalinové zážitky a nepopsatelné přírodní scenérie.

Rakousko: městečko Vent v náruči Ötztalských Alp
Publikováno: 16.4.2014
Dnes se vydáme do malého rakouského městečka Vent, které je od roku 1854 součástí obce Sölden ve spolkové zemi Tyrolsko. Navštívíme známé lyžařské středisko a vydáme se i po stopách legendárního ledového muže Ötziho.

Rakousko, Ötztalské Alpy – po stopách ledového muže
Publikováno: 23.4.2014
Minulý týden jsme na toulkách Ötztalskými Alpami navštívili městečko Vent a jeho rodinné lyžařské středisko. Dnes budeme ve výletě po tyrolském pohoří pokračovat a naším cílem bude legendární ledový muž Ötzi.

Rakousko: Dovolená v lyžařském středisku Serfaus-Fiss-Ladis
Publikováno: 24.1.2011
Lyžařské středisko a prázdninový region v jednom se nachází na náhorní plošině v Tyrolsku, v nadmořské výšce 1200 – 1400 m n.m., nad údolím řeky Inn. Obklopen je lyžařskou oblastí Samnau a Ötztalskými Alpami. Patří k nejslunečnějším místům v Tyrolsku. Moderní a zároveň příjemný region zimní i letní dovolené tvoří tři historické vesničky: Serfaus, Fiss a Ladis.

Rakousko: Stubai – výjimečná zima ve výjimečném údolí
Publikováno: 26.2.2014
Region Stubai má mnoho zajímavých míst vhodných k vidění. K těm nejnavštěvovanějším patří údolí Stubaital, v němž se nacházejí lyžařské oblasti Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders a Elferlifte.

Rakousko: Ischgl - lifestylová metropole Alp
Publikováno: 5.3.2014
Lyžařské středisko Ischgl je už léta považováno za lifestylovou metropoli Alp. Tento přívlastek si zasloužilo nejen díky prvotřídním sněžným radovánkám, které si zde mohou milovníci zimních sportů vychutnávat, ale i díky množství organizovaných zábavných akcí.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: Ráj vyznavačů vysokohorské turistiky
Nízké Taury (Niedere Tauern) jsou rozsáhlým pohořím, které se nachází ve střední části Rak...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko, Korutany – obec Kötschach-Mauthen
Zablouděte spolu s námi alespoň na chvilku prostřednictvím fotogalerie do malebné horské obce Köt...

Rakousko: Lyžovačka v 8 lyžařských střediscích
Během zimních dnů není lepší zábavy, než jít na rodinnou lyžovačku. V této týdenní fotogalerii mů...

Rakousko: Zima na štajerský způsob
Zimní dovolenkové dny s sebou přinášejí skvělou zábavu během lyžovačky, ale i adrenalinové zážitk...

Rakousko: Tauplitz – nejstarší lyžařská oblast
Přeneste se prostřednictvím naší dnešní fotogalerie do malebné rakouské obce Tauplitz, nad kterou...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...

Rakousko: Murtal - dovolená snů
Ve spolkové zemi Štýrsko v Rakousku se nachází lyžaři, turisty a milovníky oddechu vyhledávaná do...

Rakousko: Erlaufsee a Gemaindealpe - Mitterbach
Nad malebnou horskou vesnicí Mitterbach se do nadmořské výšky 1626 metrů vypíná nádherný vrch Gem...

Rakousko: Mariazell a Mariazeller – Bürgeralpe
Maličké městečko Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Zároveň to j...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Souvisejicí videa

Itálie: Val di Fiemme a středisko Latemar
Val di Fiemme je jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejdostupnějších oblastí v celých italských ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.11.2019
Vydejte se s Jakubem Frankem trekovat po Nepálu a neutraťe ani korunu. Poutavá přednáška vás čeká už 24. listopadu v cestovatelské kavárně na Vajnorské 3 v Bratislavě.
19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 20. 11. 2019
svátek:Nikola
dnes:
středa 20.11.
7 °C
zítra:
čtvrtek 21.11.
9 °C