www.infoglobe.cz » Rakousko: Stubai – výjimečná zima ve výjimečném údolí

Rakousko: Stubai – výjimečná zima ve výjimečném údolí

Publikováno: 26.2.2014
Region Stubai má mnoho zajímavých míst vhodných k vidění. K těm nejnavštěvovanějším patří údolí Stubaital, v němž se nacházejí lyžařské oblasti Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders a Elferlifte.

Možná se vám bude na první pohled zdát, že tyto lyžařské oblasti působí stejně, ale ve skutečnosti je každá z nich jiná a jedinečná. Tato lyžařská centra jsou postavena tak, aby vyhovovala opravdu každému nadšenci zimních radovánek. Kromě sportovního vyžití nabízejí i tradiční či kulinářskou gastronomii a pestré akce.

TVBStubaiTirol_Fulmpes_mit_Elfer & StubaierGletscher

Ráj milovníků zimy

Údolí Stubaital se nachází nedaleko hlavního města Tyrolska - Innsbrucku. Díky této fantastické poloze je vyhledáváno návštěvníky z celého světa. Vždyť uznejte sami! Díky 59 špičkově upraveným sjezdovkám a lyžařským trasám, na kterých si lze od října až do června užívat skvělé lyžování, je tato lokalita opravdovým královstvím sněhu. Tato největší ledovcová oblast Rakouska je navíc nejlepší adresou pro milovníky freestylové a freeridové zábavy. Pro vyznavače rodinné atmosféry je přímo stvořené středisko Skizentrum Schlick 2000. Neméně zajímavé jsou lyžařské oblasti Serlesbahnen v Mieders a Elferlifte ve středisku Neustift. Obě nabízejí přes den, ale i v noci, nezapomenutelné sáňkování celkem až na šesti drahách. Pro zimní turisty zas údolí nabízí jedinečné kulisy vrcholku Serles a masivu Elfer, z nichž lze nepopsatelně obdivovat krajinu tohoto malebného regionu.

StubaiGlacier_AndreSchoenherr

Zážitky mimo sjezdovky

Region Stubai nabízí pestré aktivity i mimo sjezdovky. Sáňkování, zimní turistika, túry na sněžnicích, běh na lyžích či létání, to vše je součástí úžasné zimy, kterou zde každoročně prožívají tisíce turistů a rekreantů. O nevšední zábavu se postarají přírodní sáňkařské dráhy různých kategorií, idylické zimní turistické stezky a sněžnicové trasy v hlubokém sněhu. Příznivci radovánek na ledě se mohou na bruslích prohánět po upravených plochách kluzišť, nadšenci adrenalinové zábavy mají možnost poznávat okolí z ptačí perspektivy díky paraglidingu a závěsnému létání, nebo slézat pomocí cepínů a maček zamrzlé vodopády a ledovou věž na ledovci Stubaier Gletscher.

TVBStubaiTirol_Glacier_Iceclimbing

Výše jmenovaných možností nabízí region hned několik. Tak například, věděli jste, že největší sáňkařská aréna Tyrolska se nachází právě v regionu Stubai, resp. v údolí Stubaital? Dohromady je zde 11 drah s celkovou délkou přes 40 kilometrů! Navíc se nemusíte na start sáňkovačky trmácet pěšky. Místní lanovky nabízejí pohodlnou přepravu spolu s půjčením sáněk. Čtyři sáňkařské dráhy umožňují i ​​noční sáňkování.

Schlick2000_AndreSchoenherr

Nádherné zimní stezky v údolí Stubaital potěší srdce každého zimního turisty. Trasy, některé v podobě okruhů, vedou idylicky zasněženou krajinou a nabízejí impozantní zážitky a výhledy. Běžkařské stopy se naopak zřetelně vinou celým alpským údolím s jeho bohatou nabídkou. Příznivci severských sportů zde mají k dispozici 72 kilometrů tratí s úzkými stopami pro klasickou a širokými pro volnou techniku, které jsou většinou vedeny souběžně. Rodiče a děti jistě nevynechají možnost pohybu na hlaďounkém ledu. Ideální možnosti nabízejí dvě umělá kluziště v obcích Neustift a Fulpmes, kde si lze zahrát i curling nebo se pobavit na diskotéce na ledě. Mimořádně odvážní alpinisté nevynechají lezení ani v zimě. Například na 20 metrů vysokou ledovou věž na ledovci Stubaier Gletscher, v blízkosti vrcholové stanice Gamsgarten, nebo podle možnosti na zamrzlých vodopádech. Lezení na ledové věži je dokonce bezplatné, podmínkou je však ovládání potřebné techniky jištění. Ještě výše, až nad vrcholky hor pokryté sněhem, lze vystoupat prostřednictvím paraglidingu či závěsného létání. Paraglidisté ​​mohou odstartovat z vrcholových stanic lanovek v oblasti Elfer a Schlick 2000 a vychutnat si během letu třpytící se kulisu hor, obklopujících Stubaital.

TVBStubaiTirol_Elferlifte_Paragliding

Zažijte skvělé akce

Na závěr pár tipů na skvělé akce. Masopust se slaví i na horách, a proto byste si neměli nechat ujít například sněžnou olympiádu, malování na obličej, stavění sněžného hradu či běhání po ledovci s cukrovou vatou ve středisku Stubaier Gletscher, nebo protahování se lanem, grilování marshmallownů, házení bonbonů či aplikování si masopustního makeupu v lyžařském středisku Schlick 2000, a to již 4. března 2014. Za pár dní nato čeká návštěvníky výjimečný koncert pod širým nebem (16. března 2014). Jednou z posledních akcí zimní sezóny bude tzv. Slavnost závěru zimy (19. dubna 2014), která rozproudí skvělou zábavu a budete na ni ještě dlouho vzpomínat.

Text: Oskár Mažgút

Zdroj a foto: Tourismusverband Stubai Tirol, Stubai.at, © AndreSchoenherr, © TVBStubaiTirol

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko, Stubaital – zimní potěšení pro celou rodinu
Publikováno: 1.1.2020
Dnes zavítáme do vysokohorského údolí Stubaital, které se rozprostírá v rakouské spolkové zemi Tyrolsko, přesněji nedaleko města Innsbruck. Více než 35kilometrové údolí nabízí několik špičkových lyžařských středisek, pestré zimní dobrodružství a zajímavé akce.

Rakousko: Vrcholy Stubaiského údolí a Wilde Wasser Weg
Publikováno: 16.10.2017
Údolí Stubaital se nachází v Tyrolsku ve Stubaiských Alpách. Turistům je tu k dispozice rozsáhlá síť turistických stezek a velké množství vysokohorských chat. Mimo turistiku sem lidé jezdí za cyklistikou, paraglidingem, horolezectvím, za zajištěnými cestami a lyžováním na ledovci.

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny
Publikováno: 18.2.2015
Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 4.2.2015
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko: Dachstein – horský masiv Severních vápencových Alp
Publikováno: 21.1.2015
Rakousko je typickou hornatou krajinou, jejíž většinu území tvoří četné horské masivy Východních Alp. Rozsáhlé horské komplexy oddělené hlubokými údolími a vysoké hory klesající strmě do údolí tvoří charakteristický ráz alpské krajiny Rakouska.

Rakousko, Korutany - Petzen: aktivní dovolená v zimě i v létě
Publikováno: 13.4.2014
Letošní zima byla velmi skromná na sníh, a tak měli milovníci zimních sportů více práce s vyhledáním míst, které by jim poskytly vhodné podmínky pro aktivní zimní dovolenou.

Rakousko: Nezapomenutelná jarní lyžovačka v lokalitě Skicircus
Publikováno: 2.4.2014
Pokud i vy patříte k milovníkům zimních sportů, jistě není třeba představovat lyžařskou lokalitu známou jako Skicircus, patří totiž k tomu nejlepšímu, co vám sousední Rakousko v rámci lyžařských terénů dokáže nabídnout.

Rakousko, Tauplitz – nezapomenutelná lyžovačka
Publikováno: 22.1.2014
V zeleném srdci Rakouska dnes navštívíme malebné městečko Tauplitz, které má více než stoletou lyžařskou tradici. Řadí se tak mezi nejstarší lyžařské oblasti ve Štýrsku.

Rakousko, Štýrsko: Hora zážitků - Erzberg
Publikováno: 13.3.2013
Poslední zastávkou na našem putování přes tři státy byla hora Erzberg, ležící ve Štýrsku. Ta je známa jako jedno z nejbohatších evropských nalezišť železné rudy a patří k největším turistickým atrakcím celého regionu.

Rakousko: Vysoké Štýrsko – hornatá krajina plná dobrodružství
Publikováno: 8.1.2014
Dnes se vydáme do sousedního Rakouska, kde navštívíme hornatou krajinu Vysokého Štýrska. Představíme vám ji, jako oblast idylické přírody, sportovně-rekreačního vyžití a chybět nebude ani tip na zajímavé akce.

Rakousko: Kouzelné Korutany
Publikováno: 19.2.2014
Na slunném jihu Rakouska, v jeho nejjižnější spolkové zemi Korutany, se nachází jedinečný zimní ráj s výborně upravenými sjezdovkami, výbornými sněhovými podmínkami a jedinečnou atmosférou, která si dokáže získat srdce všech milovníků lyžování a panenské přírody.

Rakousko: Zima v dovolenkové oblasti Murtal
Publikováno: 15.1.2014
Po návštěvě hornaté krajiny Vysokého Štýrska se dnes přesuneme více jihozápadním směrem do oblasti Murtal, která nabízí skvělou zábavu, perfektní lyžování, adrenalinové zážitky a nepopsatelné přírodní scenérie.

Rakousko: Štýrsko - Dovolenková oblast Murtal
Publikováno: 17.4.2013
Rekreační oblast Murtal se nachází západně od města Graz v regionu Štýrsko. Skrývá v sobě vrcholy Taur, Zirbitzkogelu, Seetalských a Seckauských Alp a také kopcovité zvlněné pohoří Nockberge.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko: Tauplitz – nejstarší lyžařská oblast
Přeneste se prostřednictvím naší dnešní fotogalerie do malebné rakouské obce Tauplitz, nad kterou...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...

Rakousko: Murtal - dovolená snů
Ve spolkové zemi Štýrsko v Rakousku se nachází lyžaři, turisty a milovníky oddechu vyhledávaná do...

Rakousko: Vysoké Štýrsko – ráj dovolenkářů
Pojďte se společně s námi vydat do hornaté krajiny Vysokého Štýrska, která je rájem turistů. Idyl...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.6.2021
Stejně jako vloni podpoří hlavní město Praha cestovní ruch programem V Praze jako doma. A jak to funguje?
16.6.2021
Král Zikmund krátce po nástupu na uherský trůn musí zachránit svou manželku královnu Marii z chorvatského zajetí.  Vybíráním výkupného pověří svého věrného vévodu Stibora ze Stiboríc. Pomozte Stiborovi i vy. Vyrazte na čtyři jeho hrady Uhrovec, Beckov, Čachtice a Plavecký hrad. Razte Zikmundovy dukáty a osvoboďte královnu Marii ze zajetí.
15.6.2021
Sedačková lanová dráha Solisko Expres na Štrbském plese ve Vysokých Tatrách se stala první osobní lanovkou na Slovensku vybavenou speciálními ochrannými prvky, které by měly zabránit kolizím s prolétající ptactvem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 20. 6. 2021
svátek:Květa
dnes:
neděle 20.6.
32 °C
zítra:
pondělí 21.6.
31 °C