www.infoglobe.cz » Řecko, Skiathos – ostrov nádherných pláží

Řecko, Skiathos – ostrov nádherných pláží

Publikováno: 20.9.2017
Naše cestování po Řecku končí návštěvou ostrova Skiathos, který leží v Egejském moři a spolu s ostrovy Skopelos a Alonissos tvoří souostroví nazývané Sporady. Pokud milujete muzikál Mama Mia, bude jeho návštěva pro vás povinnou jízdou.

Nádherné přírodní scenerie souostroví se ne až tak dávno staly kulisou pro natáčení hollywoodského muzikálu Mama Mia a přinesly do zdejších vod nevídaný cestovní ruch. Při procházkách budete nasávat atmosféru slavného filmu a přitom si odpočiňte na jedné ze 60 pláží.

pozvánky na muzikál Mama mia   Skiathos

Skiathos je 12 kilometrů dlouhý a 6 kilometrů široký ostrov, který nabízí členité pobřeží, romantické zátoky, převážně borové lesy a již zmíněné úchvatné pláže. Jeho hlavní město je pojmenováno jako samotný ostrov. Žije zde přibližně 6 000 obyvatel, ale během turistické sezony je tu téměř 100 000 lidí. Díky mezinárodnímu letišti Papadiamantis je středisko výborně dostupné. Letiště je zároveň atrakcí, protože v jeho těsné blízkosti se nachází pláž, odkud se dají sledovat přistání i vzlety letadel.

hlavní město

Hlavní město se rozprostírá v jihovýchodní části ostrova a kromě škol, pošty, bank, hotelů, obchodů, butiků, vinárniček a typické bílé domovní zástavby nabízí i památky v podobě katedrály Tří biskupů (Treis Ierarches) se zázračnou ikonou, kostelíky, kláštery, které jsou od samotného města trošku vzdálenější (např. Panaghia Kounistra – na jihu ostrova, Evangelístria – ve vnitrozemí), ale i dům řeckého spisovatele Alexandra Papadiamantisa, středověké osídlení Kastro (na severu ostrova) či malý poloostrov Bourtzi, kde kdysi stála pevnost, ale dnes slouží toto místo jako kulturní centrum. Městečko má také bohatý noční život a můžete se zde potkat s několika řeckými celebritami. Díky kaskádové výstavbě a úzkým uličkám nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Za přírodními památkami vám doporučujeme vydat se na sever ostrova, kde se u pláže Lalaria ukrývá několik „vodních“ jeskyní (Galazia, Spilia, Chalkini nebo Skotini).

kostel sv. Mikuláše a hodinová věž

V hlavním městě se nachází přístav, který nejen chrání menší lodě před nástrahami otevřeného moře, ale zároveň je i trajektovým meziostrovním propojením s jinými ostrovy či pevninou.

hlavní město

Skiathos – bývalá pevnost Bourtzi   hlavní město 

Pokud nahlédneme do historie, její významná část se odehrála v období perských válek, kdy na ostrovním pobřeží Skiathos kotvily poškozené lodě perského krále Xexesa. Později Makedoňané ostrov napadli a zpustošili. V roce 1207 zde byla vybudována již zmíněná pevnost Bourtzi v benátském stylu a v roce 1807 se v klášteře Evangelístria zrodila první řecká vlajka. Během 19. století byl Skiathos důležitým loďařským centrem a z novodobé historie se zapsal rok 1964, kdy byl ostrov zařazen do rozvojové zóny pro cestovní ruch. Od té doby zde vyrostlo mnoho hotelů, restaurací a atrakcí, které se staly vyhledávaným turistickým cílem.

přístav

Snad nejvyhledávanějším letoviskem ostrova je středisko Koukounaries. Pyšní se snad nejkrásnější pláží nejen v Egejském moři, ale i v tom Středozemním. Její délka dosahuje 700 metrů, má jemný zlatý písek, který z moře vychází až k borovicím. Spojení mezi hlavním městem a pláží je zajištěno pravidelnou autobusovou linkou, takže přibližně 15km trasu absolvujete v pohodlí. Kromě vylehávání na lehátkách a plavání v teploučkém moři zde můžete ochutnat místní speciality v tavernách a bufetech nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů.

Koukounaries

Neméně krásná jsou i střediska Agia Paraskevi, Troulos či pláže Banana beach, Krifi Amos, Lalaria nebo Kastro beach, která navíc nabízí k vidění i zříceniny bývalého hlavního města. Pro nudistické nadšence doporučujeme pláž Xanemas.

Koukounaries   Koukounaries

Ostrov Skiathos je ideálním místem pro letní dovolenou. Kromě rušných ulic, výborné kuchyně či všelijakých atrakcí nabízí i nedotčená místa panenské přírody, jedinečné zážitky z návštěvy okolních ostrůvků, které poskytují skoro soukromou rekreaci, jakož i nekonečné a různorodé pláže.

Koukounaries

GPS: 39°09'48.2"N 23°29'23.6"E

Text: Oskár Mažgút

Foto: Roman Tvarožka

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Nejlepší pláže na světě pro rok 2020
Publikováno: 23.3.2020
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.

Řecko, ostrov Thassos – Limenaria, Potos
Publikováno: 11.8.2018
Ostrov s historií sahající do mladší doby kamenné byl turisty objeven teprve v 70.–80. letech 20. století. Dnes je vyhledávanou dovolenkovou destinací nejen pro Řeky z pevniny, Rumuny, Bulhary a obyvatele států bývalé Jugoslávie, kteří to sem mají takřka přes vodu, ale Thassos uvízl v hledáčku turistům až za hranicemi Evropy. K nejoblíbenějším místům patří jižní Limenarie a Potos.

Řecko, Lefkada: Jak zažít nezapomenutelnou dovolenou na nejkrásnějším řeckém ostrově
Publikováno: 3.8.2017
Tato perla Jónských ostrovů je známá mezi cestovateli nejen díky nádherným plážím, ale také díky kouzlu řeckého venkova, které můžete plnými doušky nasávat ve vnitrozemí ostrova. Lefkada se nachází jižně od Korfu a severně od Kefalonie.

Řecko, Kréta – ostrov památek, hor a moře I
Publikováno: 21.3.2016
Jak už název napovídá, Kréta je ostrov poskytující hned několik turistických lákadel. Na své si zde přijdou jak milovníci kultury, dávné historie a přírody, tak plážoví turisté, kteří si chtějí dopřát jen pasivní odpočinek. Jelikož je historie Kréty velmi bohatá, byla by velká škoda strávit dovolenou jen ležením na pláži.

Řecko, Santorini – perla Kykladského souostroví
Publikováno: 5.8.2019
Santorini (řecky Thira) je svou rozlohou poměrně nepatrnou součástí Kykladského souostroví, na šířku má pouhých 6 km a na délku něco přes 25 km. Jeho rozlohu však silně vyvažuje zeměpisné a geologické umístění ostrova a také jeho bohatá historie. Thira se nachází 220 km od Athén a 110 km od Kréty, byla tedy vždy důležitou a mnohdy nezbytnou zastávkou na trase mezi těmito významnými obchodními centry. Díky tomu jsou na ostrově dochovány stopy po největším minojském osídlení mimo Krétu.

Řecko, Athény – po stopách antiky
Publikováno: 19.8.2019
Pro milovníky starověkého Řecka není asi návštěva žádného jiného města takovou „povinností“. Vždyť se jedná o nejvýznamnější řecký městský stát a centrum helénského obchodu, umění a politiky. Město je dnes rušnou metropolí, která si však dokázala zachovat většinu svého historického odkazu, a tak nám nic nebrání v procházce, na které se mísí nové se starým.

Řecko, ostrov Thassos – smaragd v Egejském moři
Publikováno: 4.8.2018
Zelený ostrov Thassos územně spadá do východní Makedonie. Zelený proto, že hornaté vrcholky pokrývají piniové a olivové háje. Jeho skalnaté břehy omývá klidné Egejské moře. Nenajdete zde letiště ani průmyslové zóny. O to je tu lepší ovzduší. Díky mramorovému podloží se zde těží jeden z nejlepších mramorů na světě.

Řecko, Litochoro – mystické horské městečko
Publikováno: 30.8.2017
Tentokrát jsme se rozhodli vyrazit za objevováním řeckých měst a malebných zákoutí. Jednou z našich prvních zastávek je „kamenné“ městečko Litochoro, které se nachází v těsné blízkosti pohoří Olymp.

Řecko, ostrov Rhodos: Lindos – chrám bohyně Athény
Publikováno: 9.5.2014
Jedním z nejpřitažlivějších míst východního pobřeží ostrova Rhodos je do skály zasazené město Lindos s antickou akropolí a chrámem bohyně Athény Lindské. Dominantu na nejvyšší plošině skály zde zanechali Johanité - též rytíři rhodští.

Řecko, Panteleimonas – hory, pláže a památky
Publikováno: 6.9.2017
Po návštěvě Litochora jsme se přesunuli o pár kilometrů dál. Naší další zastávkou byla typická řecká vesnička, která nabízela nádhernou přírodu, zajímavou architekturu a nevšední výhledy.

Řecko, Paralia – letovisko plné života
Publikováno: 13.9.2017
Ve slunečném Řecku zůstaneme i tento týden. Navštívíme snad nejrušnější turistické letovisko na Olympské riviéře – Paraliu. Přímořské letovisko je vzdálené od hlavního města prefektury Pieria necelých 8 km a je ideálním místem pro relax a zábavu.

Řecko, Soluň – krásný kout Řecka I.
Publikováno: 4.9.2015
Dnes v našem cestování zamíříme do jednoho z méně známých koutů Řecka.

Řecko: Kos - po stopách Hippokrata I.
Publikováno: 29.9.2014
Dnes se vydáme na výlet na řecký ostrov Kos. Potkala jsem tu jednu fajn Češku Ivu, takže jedeme spolu. Na lodi je mezinárodní osazenstvo Francouzů, Italů, Němců, Angličanů, Maďarů a nás - Čechů! Je úsměvné, že jim skoro všem rozumím a oni o tom nemají ani tušení. Cesta je příjemná a trvá cca 50 minut.

Řecko: Samos – rodiště matematika Pythagora
Publikováno: 11.5.2015
K nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím Evropy v posledních letech patří řecký ostrov Samos, rodiště slavného matematika Pythagora. Z jakého důvodu sem zejména od června do poloviny září míří stále více turistů? Je jich hned několik!

Řecko: Zakynthos - cestou želvím ostrovem I.
Publikováno: 19.9.2011
Místní neřeknou ostrovu jinak než Zante. Tento domov obřích želv, není asi typickým řeckým ostrovem s nespočtem historických památek, ale i tak je dovolená zde velmi příjemně stráveným časem, na který jistě budete rádi vzpomínat.


Souvisejicí fotogalerie

Řecko – Skiathos a letovisko Koukounaries
Řecko je rozmanitá země plná zážitků. Jedním z mnoha kouzelných míst je ostrov Skiathos, který na...

Řecko – návštěva přímořských letovisek
V naší dnešní fotogalerii se ohlédneme za létem a navštívíme nejrušnější turistické středisko na ...

Řecko, Litochoro – městečko bohů
V naší dnešní fotogalerii vás zavedeme do řeckého horského městečka Litochoro, které se nachází n...

Řecko: kouzelný ostrov Korfu
Pojďte se s námi alespoň na pár okamžiků podívat na jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jónském...

Řecko: Město Rhodos
Rhodos - město na stejnojmenném ostrově v Egejském moři. Ať už ostrov vznikl podlé té či jiné leg...

Řecko - malý výlet po řeckých ostrovech
Řecko je známé svou antickou historií i tím, že ho obklopují spousty ostrovů a ostrůvků, tonoucíc...

Řecko, Lefkada
Jeden z mnoha ostrovů patřící k Řecku. Svoji rozlohou nijak ohromující, obvod pobřeží měří k...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mezi květy

1. 3. – 30. 4. 2020
1. cena:
Kniha Krkonoše zámé i neznámé z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Putování českou přírodou z Knižního klubu
Cena redakce:
Víkendový pobyt pro 2 osoby se snídaní a neomezeným vstupem do wellness v hotelu Zlatý Lev**** v Žatci!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.4.2020
Před pár dny jsme vám přinesli informace o virtuálních procházkách po muzeích nebo galeriích a dnes budeme v tomto trendu pokračovat. Tentokrát vám představíme vizuálně i poslechově úžasnou virtuální turistiku po amerických národních parcích.

4.4.2020
Přinášíme vám pár tipů, kam se vydat v Jihočeském kraji do přírody, když památky, muzea a galerie zůstávají zavřené. Rozlohou druhý největší kraj České republiky pokrývají šumavské lesy, vodní plochy, vyhlídky a naučné stezky.
3.4.2020
Pohyb na čerstvém vzduchu posiluje imunitu a je jednou z mála smysluplných činností, které lze v současné době provozovat. Proč nespojit pobyt v přírodě s jejím úklidem?
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - BRAZÍLIE a SALVADOR:

Brazília, Salvádor

TIPY NA VÝLETY V BRAZÍLII a SALVADORU:

 

BRAZÍLIE:

Paraty – bez aut

Rio de Janeiro – divoký karneval a krásné pláže (I., II.)

Amazonie – cesta do pralesa

Manaus: Paříž Jižní Ameriky

Z Uruguaye do Porto Alegre

SALVADOR:

Alegría – cesta k laguně

Joya de Cerén a San Salvador

 

Všechno důležité, co byste o Brazílii měli vědět, najdete ZDE a o Salvadoru ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 5. 4. 2020
svátek:Miroslava
dnes:
neděle 5.4.
15 °C
zítra:
pondělí 6.4.
18 °C