www.infoglobe.cz » Řecko, Skiathos – ostrov nádherných pláží

Řecko, Skiathos – ostrov nádherných pláží

Publikováno: 20.9.2017
Naše cestování po Řecku končí návštěvou ostrova Skiathos, který leží v Egejském moři a spolu s ostrovy Skopelos a Alonissos tvoří souostroví nazývané Sporady. Pokud milujete muzikál Mama Mia, bude jeho návštěva pro vás povinnou jízdou.

Nádherné přírodní scenerie souostroví se ne až tak dávno staly kulisou pro natáčení hollywoodského muzikálu Mama Mia a přinesly do zdejších vod nevídaný cestovní ruch. Při procházkách budete nasávat atmosféru slavného filmu a přitom si odpočiňte na jedné ze 60 pláží.

pozvánky na muzikál Mama mia   Skiathos

Skiathos je 12 kilometrů dlouhý a 6 kilometrů široký ostrov, který nabízí členité pobřeží, romantické zátoky, převážně borové lesy a již zmíněné úchvatné pláže. Jeho hlavní město je pojmenováno jako samotný ostrov. Žije zde přibližně 6 000 obyvatel, ale během turistické sezony je tu téměř 100 000 lidí. Díky mezinárodnímu letišti Papadiamantis je středisko výborně dostupné. Letiště je zároveň atrakcí, protože v jeho těsné blízkosti se nachází pláž, odkud se dají sledovat přistání i vzlety letadel.

hlavní město

Hlavní město se rozprostírá v jihovýchodní části ostrova a kromě škol, pošty, bank, hotelů, obchodů, butiků, vinárniček a typické bílé domovní zástavby nabízí i památky v podobě katedrály Tří biskupů (Treis Ierarches) se zázračnou ikonou, kostelíky, kláštery, které jsou od samotného města trošku vzdálenější (např. Panaghia Kounistra – na jihu ostrova, Evangelístria – ve vnitrozemí), ale i dům řeckého spisovatele Alexandra Papadiamantisa, středověké osídlení Kastro (na severu ostrova) či malý poloostrov Bourtzi, kde kdysi stála pevnost, ale dnes slouží toto místo jako kulturní centrum. Městečko má také bohatý noční život a můžete se zde potkat s několika řeckými celebritami. Díky kaskádové výstavbě a úzkým uličkám nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Za přírodními památkami vám doporučujeme vydat se na sever ostrova, kde se u pláže Lalaria ukrývá několik „vodních“ jeskyní (Galazia, Spilia, Chalkini nebo Skotini).

kostel sv. Mikuláše a hodinová věž

V hlavním městě se nachází přístav, který nejen chrání menší lodě před nástrahami otevřeného moře, ale zároveň je i trajektovým meziostrovním propojením s jinými ostrovy či pevninou.

hlavní město

Skiathos – bývalá pevnost Bourtzi   hlavní město 

Pokud nahlédneme do historie, její významná část se odehrála v období perských válek, kdy na ostrovním pobřeží Skiathos kotvily poškozené lodě perského krále Xexesa. Později Makedoňané ostrov napadli a zpustošili. V roce 1207 zde byla vybudována již zmíněná pevnost Bourtzi v benátském stylu a v roce 1807 se v klášteře Evangelístria zrodila první řecká vlajka. Během 19. století byl Skiathos důležitým loďařským centrem a z novodobé historie se zapsal rok 1964, kdy byl ostrov zařazen do rozvojové zóny pro cestovní ruch. Od té doby zde vyrostlo mnoho hotelů, restaurací a atrakcí, které se staly vyhledávaným turistickým cílem.

přístav

Snad nejvyhledávanějším letoviskem ostrova je středisko Koukounaries. Pyšní se snad nejkrásnější pláží nejen v Egejském moři, ale i v tom Středozemním. Její délka dosahuje 700 metrů, má jemný zlatý písek, který z moře vychází až k borovicím. Spojení mezi hlavním městem a pláží je zajištěno pravidelnou autobusovou linkou, takže přibližně 15km trasu absolvujete v pohodlí. Kromě vylehávání na lehátkách a plavání v teploučkém moři zde můžete ochutnat místní speciality v tavernách a bufetech nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů.

Koukounaries

Neméně krásná jsou i střediska Agia Paraskevi, Troulos či pláže Banana beach, Krifi Amos, Lalaria nebo Kastro beach, která navíc nabízí k vidění i zříceniny bývalého hlavního města. Pro nudistické nadšence doporučujeme pláž Xanemas.

Koukounaries   Koukounaries

Ostrov Skiathos je ideálním místem pro letní dovolenou. Kromě rušných ulic, výborné kuchyně či všelijakých atrakcí nabízí i nedotčená místa panenské přírody, jedinečné zážitky z návštěvy okolních ostrůvků, které poskytují skoro soukromou rekreaci, jakož i nekonečné a různorodé pláže.

Koukounaries

GPS: 39°09'48.2"N 23°29'23.6"E

Text: Oskár Mažgút

Foto: Roman Tvarožka

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Nejlepší pláže na světě pro rok 2019
Publikováno: 24.3.2019
Milujete moře a sluncem zalité pláže? Celosvětově známý cestovatelský portál sestavil žebříček těch nejoblíbenějších pláží na světě a my vám přinášíme jejich přehled.

Řecko, ostrov Thassos – Limenaria, Potos
Publikováno: 11.8.2018
Ostrov s historií sahající do mladší doby kamenné byl turisty objeven teprve v 70.–80. letech 20. století. Dnes je vyhledávanou dovolenkovou destinací nejen pro Řeky z pevniny, Rumuny, Bulhary a obyvatele států bývalé Jugoslávie, kteří to sem mají takřka přes vodu, ale Thassos uvízl v hledáčku turistům až za hranicemi Evropy. K nejoblíbenějším místům patří jižní Limenarie a Potos.

Řecko, ostrov Thassos – smaragd v Egejském moři
Publikováno: 4.8.2018
Zelený ostrov Thassos územně spadá do východní Makedonie. Zelený proto, že hornaté vrcholky pokrývají piniové a olivové háje. Jeho skalnaté břehy omývá klidné Egejské moře. Nenajdete zde letiště ani průmyslové zóny. O to je tu lepší ovzduší. Díky mramorovému podloží se zde těží jeden z nejlepších mramorů na světě.

Řecko, Lefkada: Jak zažít nezapomenutelnou dovolenou na nejkrásnějším řeckém ostrově
Publikováno: 3.8.2017
Tato perla Jónských ostrovů je známá mezi cestovateli nejen díky nádherným plážím, ale také díky kouzlu řeckého venkova, které můžete plnými doušky nasávat ve vnitrozemí ostrova. Lefkada se nachází jižně od Korfu a severně od Kefalonie.

Řecko, Kréta – ostrov památek, hor a moře I
Publikováno: 21.3.2016
Jak už název napovídá, Kréta je ostrov poskytující hned několik turistických lákadel. Na své si zde přijdou jak milovníci kultury, dávné historie a přírody, tak plážoví turisté, kteří si chtějí dopřát jen pasivní odpočinek. Jelikož je historie Kréty velmi bohatá, byla by velká škoda strávit dovolenou jen ležením na pláži.

Řecko, Litochoro – mystické horské městečko
Publikováno: 30.8.2017
Tentokrát jsme se rozhodli vyrazit za objevováním řeckých měst a malebných zákoutí. Jednou z našich prvních zastávek je „kamenné“ městečko Litochoro, které se nachází v těsné blízkosti pohoří Olymp.

Řecko, ostrov Rhodos: Lindos – chrám bohyně Athény
Publikováno: 9.5.2014
Jedním z nejpřitažlivějších míst východního pobřeží ostrova Rhodos je do skály zasazené město Lindos s antickou akropolí a chrámem bohyně Athény Lindské. Dominantu na nejvyšší plošině skály zde zanechali Johanité - též rytíři rhodští.

Řecko, Panteleimonas – hory, pláže a památky
Publikováno: 6.9.2017
Po návštěvě Litochora jsme se přesunuli o pár kilometrů dál. Naší další zastávkou byla typická řecká vesnička, která nabízela nádhernou přírodu, zajímavou architekturu a nevšední výhledy.

Řecko, Paralia – letovisko plné života
Publikováno: 13.9.2017
Ve slunečném Řecku zůstaneme i tento týden. Navštívíme snad nejrušnější turistické letovisko na Olympské riviéře – Paraliu. Přímořské letovisko je vzdálené od hlavního města prefektury Pieria necelých 8 km a je ideálním místem pro relax a zábavu.

Řecko, Soluň – krásný kout Řecka I.
Publikováno: 4.9.2015
Dnes v našem cestování zamíříme do jednoho z méně známých koutů Řecka.

Řecko: Kos - po stopách Hippokrata I.
Publikováno: 29.9.2014
Dnes se vydáme na výlet na řecký ostrov Kos. Potkala jsem tu jednu fajn Češku Ivu, takže jedeme spolu. Na lodi je mezinárodní osazenstvo Francouzů, Italů, Němců, Angličanů, Maďarů a nás - Čechů! Je úsměvné, že jim skoro všem rozumím a oni o tom nemají ani tušení. Cesta je příjemná a trvá cca 50 minut.

Řecko: Samos – rodiště matematika Pythagora
Publikováno: 11.5.2015
K nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím Evropy v posledních letech patří řecký ostrov Samos, rodiště slavného matematika Pythagora. Z jakého důvodu sem zejména od června do poloviny září míří stále více turistů? Je jich hned několik!

Řecko: Zakynthos - cestou želvím ostrovem I.
Publikováno: 19.9.2011
Místní neřeknou ostrovu jinak než Zante. Tento domov obřích želv, není asi typickým řeckým ostrovem s nespočtem historických památek, ale i tak je dovolená zde velmi příjemně stráveným časem, na který jistě budete rádi vzpomínat.


Souvisejicí fotogalerie

Řecko – Skiathos a letovisko Koukounaries
Řecko je rozmanitá země plná zážitků. Jedním z mnoha kouzelných míst je ostrov Skiathos, který na...

Řecko – návštěva přímořských letovisek
V naší dnešní fotogalerii se ohlédneme za létem a navštívíme nejrušnější turistické středisko na ...

Řecko, Litochoro – městečko bohů
V naší dnešní fotogalerii vás zavedeme do řeckého horského městečka Litochoro, které se nachází n...

Řecko: kouzelný ostrov Korfu
Pojďte se s námi alespoň na pár okamžiků podívat na jeden z nejkrásnějších ostrovů v Jónském...

Řecko: Město Rhodos
Rhodos - město na stejnojmenném ostrově v Egejském moři. Ať už ostrov vznikl podlé té či jiné leg...

Řecko - malý výlet po řeckých ostrovech
Řecko je známé svou antickou historií i tím, že ho obklopují spousty ostrovů a ostrůvků, tonoucíc...

Řecko, Lefkada
Jeden z mnoha ostrovů patřící k Řecku. Svoji rozlohou nijak ohromující, obvod pobřeží měří k...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.6.2019
Všichni, kteří mají rádi přírodu, dobrou hudbu a nevšední zážitky, by si neměli nechat ujít 9. ročník akce Zelená Modrá, která se uskuteční 29. a 30. června.
25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 26. 6. 2019
svátek:Adriana