www.infoglobe.cz » SR: 5 úchvatných tipů na zimní turistiku II – VIDEO

SR: 5 úchvatných tipů na zimní turistiku II – VIDEO

Publikováno: 31.12.2021
Jelikož je Slovensko rozmanitá země plná přírodních krás, nabízí nám mnoho možností zimního vyžití. I dnes vám proto přineseme 5 tipů na zimní turistické výlety, které nás oslovily.

Lyžařské středisko Bezovec

Dnes začneme ve střední části pohoří Považský Inovec, kde se rozprostírá jedno sice nevelké, ale o to malebnější lyžařské středisko Bezovec. Od města Piešťany je vzdáleno přibližně 20 kilometrů. Milovníkům sněhu nabízí šest sjezdovek, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší lyžaře. Kromě skvělého lyžování je vhodné i na turistiku, můžete vystoupat na stejnojmenný vrchol, ze kterého se naskýtá pohled na oblast Pováží, hřeben Bílých Karpat, Tribeč či Ponitří.

Lyžařské středisko BezovecLyžařské středisko Bezovec

Haluzice

Když se země ponoří do bílého objetí, určitě navštivte malou obec Haluzice, která se nachází nedaleko okresního města Nové mesto nad Váhom. Zimní příroda Bošácké doliny, které dominuje vrch Hajnice (341 m n. m.), je vskutku neskutečná. Na zmíněném vrcholu stojí rozhledna, která nabízí krásné pohledy na přírodu Považského Inovce. Objevte také Haluzickou soutěsku s tajemnými zbytky zdí Haluzického kostela.

Haluzice (rozhledna)

Haluzice (kostel)   Haluzice (soutěska)

Velká Fatra

Dalším tipem bude jedno z nejúchvatnějších pohoří na Slovensku, které je zároveň i jedním z nejrozsáhlejších. Asi už tušíte, že řeč bude o Velké Fatře. Toto pohoří nabízí přehršel turistických stezek, přírodních krás a tajemných zákoutí. Je domovem vzácných živočichů a dodnes patří mezi málo narušené přírodní prostředí. Vydejte se na noční i denní zimní vycházku, vychutnávejte si pohledy na východ slunce, okolní hory i světýlka v údolích.

Velká Fatra

Velká Fatra   Velká Fatra

Západní Tatry

Minulý týden jsme navštívili Vysoké a Nízké Tatry, dnes vás pozveme do Západních Tater. Konkrétně do Žiarské doliny, která je ideálním výchozím bodem i během zimního období. V Žiarské dolině můžete podnikat krásné skialpinistické túry nebo turistické výstupy na nedaleký Smrk (2 072 m n.m.), Baranec (2 185 m n.m.) i na vrch Plačlivé (2 125 m n.m.), který leží na hlavním hřebeni pohoří v oblasti Roháčů. V horní části Žiarské doliny se nachází Žiarska chata, která návštěvníkům poskytuje odpočinek, občerstvení, případně přenocování. Žiarska dolina je krásnou a jedinečnou lokalitou Západních Tater, v zimním období obzvlášť. Proto neváhejte a jeďte si užít zimní turistiku, nebo absolvujte nezapomenutelnou skialpinistickou túru v lůně nádherné vysokohorské přírody.

Západní Tatry

Západní Tatry   Západní Tatry

Kozie chrbty (Kozí hřbety)

Posledním naším tipem na výlet budou okouzlující zimní krásy vrchu Kozí kameň. Tento 1 255 metrů nad mořem vysoký vrch je nejvyšším bodem pohoří Kozie chrbty. Rozprostírá se v podcelku Dúbrava a je součástí hlavního hřebene Kozích chrbtů v oblasti mezi Svitem a Vikartovcemi. O vysoké turistické atraktivnosti svědčí především nezapomenutelné výhledy. Jako první vás jistě zaujmou Vysoké Tatry, které před vámi leží jako na dlani. V dálce uvidíte několik známých tatranských vrchů, jako jsou např. Kriváň, Velké Solisko, Satan, Vysoká, Končistá, Gerlachovský štít, Slavkovský štít nebo Lomnický štít. Výhledy do podtatranské kotliny, na Západní Tatry i na hory Nízkých Tater jsou také působivé a okouzlující. Zejména pohled na široký Hołny hřeben Královy hole vás při pohledu směrem na jih určitě zaujme jako první.

Kozie chrbty (Kozí hřbety)

GPS: 48°39'55.9"N 17°57'55.3"E (Bezovec)

GPS: 48°49'17.7"N 17°52'13.4"E  (Haluzice)

GPS:  48°56'01.4"N 19°07'00.3"E (Ploská)

GPS:  49°10'52.2"N 19°43'10.6"E (Žiarska chata)

GPS: 49°00'58.5"N 20°09'44.4"E (Kozí kameň)

 

Text: Oskár Mažgút, Radoslav Biskupič

Foto: Jozef Dovičin, Radoslav Biskupič, Karol Kobella

Video: Jozef Dovičin

Hudba: Why? by Savfk  

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Bezovec: lyžařské středisko s dalekým výhledem – VIDEO
Publikováno: 19.12.2017
Lyžařská sezona se nám pomalu ale jistě rozjíždí, a proto navštívíme jedno malebné lyžařské středisko nacházející se ve střední části pohoří Považský Inovec.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy I
Publikováno: 28.5.2017
Začátkem tohoto roku jsme navštívili Piešťany, které nás okouzlily natolik, že jsme se sem museli vrátit. Avšak tentokrát na několik dní. Postupně jsme objevovali přírodní zákoutí, památky a historii tohoto lázeňského městečka...

Slovensko: Bezpečně na hory VI. – Malá a Velká Fatra
Publikováno: 20.2.2012
V dosavadních částech našeho seriálu jsme se věnovali převážně vysokohorským pohořím. Dnes se zaměříme na pohoří téměř o 1000 m níže. Budeme se věnovat Malé a Velké Fatře. Tento výškový rozdíl se projevuje na klimatickém charakteru daných pohoří a tím i na jemně odlišných rizicích pohybu v tomto území.

SR, Gaderské údolí – klenotnice přírody
Publikováno: 1.4.2015
Na našich toulkách po Slovensku jsme opět zavítali do Turčianské zahrádky. Tentokrát jsme si za cíl zvolili krásné a jedno z nejznámějších údolí Slovenska - Gaderské údolí.

SR, Svit: Přírodní rezervace Baba
Publikováno: 27.8.2015
Není to tak dávno, co jsme navštívili městečko Svit, které je známé např. tzv. baťovskými cihlovými domy. Už tehdy jsme se loučili se slovy, že se sem musíme znovu vrátit. A toto léto se také tak stalo. Ale místo obdivování městské zástavby jsme se vydali do přírody.

SR: Kozie chrbty – zimní túra na vrch Kozí kámen
Publikováno: 25.2.2018
Kozie chrbty (Kozí hřbety) jsou pro některé milovníky trekingu možná méně známou oblastí. Je to však pohoří, ve kterém můžete objevit turisticky velmi zajímavou a překvapivě atraktivní lokalitu nabízející snad nejkrásnější výhledy na Tatry. V následujícím článku vás provedeme zimní krajinou nejvyššího vrchu tohoto pohoří.

SR, Západní Tatry – Žiarska chata
Publikováno: 18.4.2013
Dnes vystřídáme Vysoké Tatry za Západní a společně navštívíme Žiarskou dolinu, kde stojí turisty oblíbená Žiarska chata (1324 m n. m.), která je vynikajícím výchozím bodem pro turistiku do oblastí Baníkova a Baranca.

SR: Západní Tatry – hřebenová túra na Ostrou a Sivý vrch
Publikováno: 28.10.2018
Turistika v Západních Tatrách se těší velké oblibě a popularitě. Toto pohoří vděčí za svou atraktivnost i možnosti absolvování krásných hřebenových treků s výstupy na jednotlivé vrchy. V tomto článku vás zveme na neobyčejnou túru po jednom z vedlejších hřebenů Západních Tater, který nás zavede až na Sivý vrch – horu ležící na hlavním hřebeni pohoří.

SR: Západní Tatry – túra do sedla Predúvratie
Publikováno: 28.3.2018
Západní Tatry jsou turisticky atraktivním pohořím. Jsou známé zejména náročnými, ale krásnými hřebenovými túrami, přechody přes sedla či zážitkovými výstupy na exponovaný hřeben Roháčů. Pokud si však v tomto pohoří chcete dopřát spíše nenáročnou, ale zároveň pěknou hřebenovou túru, jednou z možností je i výstup do sedla Predúvratie.

SR: Západní Tatry – zimní túra na Holý vrch
Publikováno: 24.2.2019
Západní Tatry jsou kouzelným pohořím, které milovníkům zimních outdoorových aktivit dokážou nabídnout vícero možností vyžití. Pěší turistiku i čím dál víc populárnější skialpinistické túry je možné absolvovat jen v určitých oblastech tohoto pohoří. Zajímavou lokalitou, kterou je možné navštívit i v zimě, je Holý vrch.

SR: Západní Tatry – zimní výstup na vrch Plačlivé
Publikováno: 31.1.2018
Zimní turistika má bezpochyby své neobyčejné kouzlo. Mrazivá krása zimní přírody láká stále více návštěvníků. Náročnější túry můžeme absolvovat i ve slovenských velehorách – v Nízkých, Západních, jakož i Vysokých Tatrách. Vrch Plačlivé v Západních Tatrách patří k turisticky dostupným lokalitám i během sezonní zimní uzávěry.

SR, Haluzice: kostel, soutěska i rozhledna - VIDEO
Publikováno: 17.3.2015
Slovensko je krásná země, o tom jsme se opět mohli přesvědčit na našem jednodenním výletě, který jsme začali v malé obci Haluzice, která se nachází nedaleko okresního města Nové Město nad Váhem.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Velká Fatra – turistický výstup na Tlstú
Absolvujte spolu s námi turistický výstup na majestátní velkofatranský vrchol Tlstá. Naším výchoz...

SR: Velká Fatra – velkolepá hora Lysec
Přijměte pozvání na dominantní velkofatranský vrchol Lysec, který rozpoznáte podle typických lučn...

SR: Velká Fatra – úchvatné pohoří
Jedno z nejrozsáhlejších jádrových pohoří na Slovensku – Velká Fatra nabízí přehršel turistických...

SR: Západní Tatry – přes Žiarskou dolinu až na hřeben Roháčů
Žiarska dolina v Západních Tatrách je velmi populární a hojně navštěvovanou oblastí během celého ...

SR: Západní Tatry – podzimní hřebenový trek od Babek až po Sivý vrch
Vedlejší jižní hřeben Západních Tater, který se táhne od vrchu Babky směrem na sever až po Sivý v...

SR: Západní Tatry –  podzimní výstup na vrch Baranec
Vrch Baranec je turisticky oblíbenou lokalitou v Západních Tatrách, je třetím nejvyšším vrchem po...

SR: Kozie chrbty –  kouzelné zimní krásy vrchu Kozí kámen
Kozí kámen – vrch vysoký 1 255 m je nejvyšším bodem pohoří Kozie chrbty (Kozí hřbety). Rozprostír...

SR: Lyžařské středisko Bezovec
Ve střední části pohoří Považský Inovec se rozprostírá jedno malé lyžařské středisko Bezovec. Nab...

SR: Západní Tatry – výstup na Ostrý Roháč
Ostrý Roháč (2 088 m n. m.) je jedním z nejatraktivnějších vrchů Západních Tater. Turisté ho rádi...

SR: Západní Tatry – hřebenová túra na Tri kopy a Baníkov
Hřebenové túry v oblast Roháčů v Západních Tatrách patří k vyhledávaným a proslulým trasám, které...

SR, Haluzice – tajemná zima
Do zimního hávu se ponořila příroda Bošáckého údolí, kterému dominuje vrch Hájnice (341 m n. m.),...

SR, Svit: výlet přes Babu
Pokud máte rádi přírodu, tak se určitě vydejte na procházku přírodní rezervací Baba, která se nac...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Mrazivý den

1. 1. – 28. 2. 2022
1. cena:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
1. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
2. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše
3. cena redakce:
Zimní balíček pro potěšení těla i duše

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.12.2021
Už nás dělí jen pár hodin od nového roku 2022, ale díky datumové hranici se vítání na ostrovech Kiribati a Samoa odehraje již o 11té hodině našeho středoevropského času, zatím co neosídlený Bakerův a Howlandův ostrov ho uvítají jako poslední, a to o 13-té hodině následujícího dne (1.1. 2022).
23.12.2021
Vyhlídku s útulnou uvedli do provozu nad bývalým vlekem ve městě Svidník. Stavba v těžko přístupném terénu zpřístupnila jedinečný výhled z věže, nabízející panorama města Svidník od Pamětníka sovětské armády až po lesní komplex Osy.
22.12.2021
Najväčšia databáza leteckých fotografií celého Slovenska bola vytvorená za pomoci fondov EU a je dostupná aj verejnosti. Ako vianočný pozdrav môžete zaslať fotografiu svojej obce z neba, a to komukoľvek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST v Itálii :

Itálie

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Pisa – Campo Santo a skvosty města

Benátky – město mezi vodními kanály

Sardinie – Cagliari a jeho široké okolí

Neapol – hlavní město Kampánie a pizzy

Bari – přístavní městečko na pobřeží Jaderského moře

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 24. 1. 2022
svátek:Milena
dnes:
pondělí 24.1.
4 °C
zítra:
úterý 25.1.
4 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X