www.infoglobe.cz » SR: Bardějovské lázně – oáza zdraví a oddechu

SR: Bardějovské lázně – oáza zdraví a oddechu

Publikováno: 13.7.2014
Bardějovské lázně, které se řadí mezi nejstarší a nejkrásnější lázně na Slovensku, najdete uprostřed malebné přírody horního Šariše. Léčivá voda a nedotčená příroda jsou hlavním bohatstvím, pro které je ročně vyhledávají tisíce domácích i zahraničních klientů.

Bardějovské lázně nacházející se jen 5 kilometrů od historického města Bardějov, které bylo tři roky po sobě zvoleno za nejkrásnější město na Slovensku (2010 - 2012), jsou přímo ideálním místem na váš odpočinek a načerpání nových sil.
Bardějov
Lázně pro všechny
Bardějovské lázně poskytují komplexní léčebnou péči nejen pro dospělé, ale také pro dětské pacienty, i příspěvkovou léčbu pojištěnců všech zdravotních pojišťoven. Na své si zde přijdou i zcela zdraví klienti (samoplátci), kteří si mohou vybrat ze zajímavých relaxačních, víkendových, wellness či jiných pobytů bez lékařské prohlídky, které budou ušité přesně na míru. Lázeňští hosté si mohou vybrat ze široké škály ubytování různé kategorie. Na své si tak přijdou nejen nejnáročnější klienti, ale také rodiny s dětmi, či dokonce party mladých lidí. Kompletní seznam ubytovacích kapacit si můžete prohlédnout ZDE.
František ***  Dětská léčebna Valentina   Diana ***
Léčivé minerální prameny
V Bardějovských lázních najdete lázeňskou kolonádu až s osmi léčivými minerálními prameny. Pramen Herkules, který se obsahem minerálních látek a kysličníku uhličitého řadí k nejsilnějším na Slovensku, se výborně osvědčil při nemocech žaludku a dvanácterníku, u nemocí dýchacích cest, nebo při léčbě cukrovky. Pramen Hlavní je kyselé povahy a používá se zejména při chorobách žaludku a dvanáctníku, při stavech po operacích žaludku, při nemocích jater, nedostatku žaludeční šťávy, při poruchách a tvorbě krve. Pramen Lékařský je alkalické povahy a vysoce mineralizovaný. Osvědčil se u nemocí žaludku a dvanáctníku,  chronickém zánětu průdušek, u zánětů sliznice horních cest dýchacích, jako i při rozšířených průduškách a při léčení astmatu. Pramen Alžběta má malý obsah sodíku, a tak se využívá zejména při léčbě jaterních chorob. Pramen Klára má železnatou, uhličitou vodu se stopami sirovodíku a používá se k inhalacím pro nemoci dýchacích cest a pro revmatické choroby shybů. Voda z pramene Napoleon je hydrouhličitanová, chloridová, sodná, železnatá, uhličitá se zvýšeným obsahem kyseliny borité. Je velmi prospěšná pro léčení nemoci žlučových cest, nemoci colitis a chronické poruchy jater. Pramen Anna je vhodný při léčbě žaludeční dyspepsie, chronických nemocí slinivky břišní a nemocí horních cest dýchacích. Jeho voda je hydrouhličitanová, chloridová, sodná se zvýšeným obsahem kyseliny metabolity. Posledním z pramenů je Kolonádní pramen, který je vhodný při léčbě anémie, při deficitu žaludeční kyseliny a zánětech žaludku.
Přírodní léčivá minerální voda
Lázeňská léčba
V Bardějovských lázních poskytují klientům opravdu zcela komplexní škálu léčebných procedur počínaje rehabilitacemi, přes masáže, léčebné inhalace, vodoléčbu, teploléčbu, elektroléčbu, uhličité terapie, baňkování, haloterapie (solná jeskyně), až po pivní přísadovou koupel. Jejich bližší popis naleznete ZDE. Pro klienty s obtížemi cév nebo po onkologickém onemocnění, ale nejen pro ně, nabízejí Bardějovské lázně i nové Lymfocentrum.
Léčebné procedury   Léčebné procedury
Wellness Spa
Poměrně nedávno, v roce 2012, zpřístupnili Bardějovské lázně i nový Wellness Spa komplex, který slouží na celkovou regeneraci těla i duše. Své wellness služby nabízejí nejen lázeňským hostům, ale také návštěvníkům a hostům z celého regionu, či dokonce ze zahraničí. Na co všechno se můžete těšit ve Wellness Spa Ozon se dočtete ZDE.
wellness spa   wellness spa
Doplňkové služby
Ke spokojenosti návštěvníka slouží i velmi široká škála doplňkových služeb. Mimořádné oblibě se těší například Beauty studio, které nabízí nejmodernější dermatokosmetické přístroje a portfolio produktů zaměřených na kosmetické ošetření. Pokud jste se rozhodli zorganizovat pro své obchodní partnery nebo zaměstnance pracovní setkání, školení, konferenci, seminář, recepci, teambuilding, workshop, prezentaci, nebo "akci šitou na míru", i v tomto vám budou Bardějovské lázně jistě vyhovovat. Disponují totiž pěknými prostorami, které jsou vynikajícím místem pro pracovní a pracovně-relaxační pobyty. Velmi krásné vzpomínky na jeden z nejkrásnějších dnů v životě si můžete z Bardějovských lázní odnést i v případě, že se tu rozhodnete zpečetit svou lásku s vaší milovanou polovičkou, nebo oslavit nějaké kulaté jubileum v kruhu svých nejbližších.
          Bardějovské lázně
V Bardějovských lázních se nikdy nebudete nudit
Během léta 2014 se můžete těšit na jubilejní 60. ročník Mezinárodního hudebního léta, který přinese celkem 11 koncertů slovenských a zahraničních interpretů. Kromě toho probíhají i oblíbené pravidelné promenádní koncerty klasické hudby (1. července až 31. srpna 2014), které se konají denně, kromě pondělí, před lázeňskou kolonádou. Milovníci tance by si neměli nechat ujít každodenní taneční zábavy s živou hudbou. Právě v těchto dnech probíhá i 11. ročník Bardějovských Lázeňských dnů (12. a 13. července 2014). Na počest císařovny Sisi se 31. srpna 2014 uskuteční Alžbětinský den. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na výstavu fotografií - vítězů soutěže Krása okamžiku (19. července až 2. září 2014). Milovníky piva čeká 7. září 2014 druhý ročník pivního festivalu spojeného s prohlídkou dechových hudebních nástrojů. Bardějovské lázně připravují i ​​výstavy květin, obrazů, plastik a mnohé další aktivity. Více informací nejen o kulturních aktivitách naleznete ZDE.
Bardějovské lázně  Bardějovské lázně
Soutěž o pobyt v lázních!
Chtěli byste i vy zkusit jedinečnost Bardějovských lázní? Pak neváhejte a zapojte se do právě probíhající fotosoutěže. Stačí zaslat soutěžní fotografii a jste ve hře o atraktivní ceny. Jednou z nich je i Wellness relax pobyt s plnou penzí a procedurami v hotelu Ozón *** v Bardějovských lázních pro 2 osoby. Zapojit se do fotosoutěže můžete ZDE.

Bardějovské lázně a.s.Textová úprava: redakce Zdroj a foto: Bardějovské lázně, a.s.                                

Foto: O.Maňáková a Bardějovské lázně, a.s.

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Bardějov: Turistický singletrack HERKULES poslouží pro cyklisty i pěší
Publikováno: 22.10.2018
Plynulé propojení Bardějovských lázní s městem Bardějov přinese nový turistický singletrack HERKULES pro cyklisty i pěší. V těchto dnech ho dokončují místní oblastní organizace cestovního ruchu.

Bardějovské lázně: obnovení turistické infrastruktury rekreačního jezírka
Publikováno: 30.1.2019
V areálu rekreačního jezírka v Bardějovských lázních byla ukončena obnova drobné turistické infrastruktury – dřevěného můstku, laviček, stolů, směrových tabulí, ohniště a dřevěných altánků.

Bardějov – rozhledna Kamenná hora se dočkala obnovy
Publikováno: 3.1.2018
Novou atrakci pro turisty dokončují v těchto dnech mezi Bardějovskými lázněmi a městem Bardějov. Na kopci vyrůstá dřevěná rozhledna vysoká 9,6 m, ze které je vynikající výhled na město a okolní lesy.

SR, Bardějov – rozhledna Kamenná hora
Publikováno: 4.3.2018
V turisticky oblíbeném regionu Šariš přibyla nová atrakce – obnovená rozhledna na Kamenné hoře, kterou dnes navštívíme. Vychutnáme si nádherný výhled především na město Bardějov, řekneme si něco o jejím vzniku a inspirujeme vás dalšími tipy na výlety v jejím okolí.

Bardejovské lázně a císařovna Sisi
Publikováno: 1.3.2018
Rakouská císařovna a uherská královna Alžběta (zvaná Sisi) byla známá množstvím manýrů a rozmarů – od neškodných až po ty zdraví ohrožující a etiketě se příčící. Snad nejneškodnější z jejích zálib byla vášeň pro fialkové bonbony. Tuto zvláštní dobrotu si mohou návštěvníci rakouské metropole dopřát i dnes.

SR: Zimní dovolená na severovýchodě Slovenska
Publikováno: 19.1.2020
Vydejte se spolu s námi do severovýchodního Slovensko, které je atraktivní během celého roku. Zimní období však nabízí kouzelnější pohledy na krajinu, naskýtají se možnosti sjezdového lyžování i běžkování, ale můžete i relaxovat.

SR: Bardějov oslavuje 20. výročí zápisu do seznamu UNESCO
Publikováno: 19.6.2020
Památky historického jádra Bardějova jsou natolik významné, že kvůli nim ročně navštíví toto centrum severovýchodního Slovenska tisíce turistů.

Dukla: Vyhlídková věž láká po znovuotevření
Publikováno: 13.7.2020
Jeden z nejatraktivnějších objektů válečné historie na Dukle – vyhlídková věž – je v současnosti otevřena pouze v expoziční části v přízemí. Ve vyhlídkové části věže probíhají rekonstrukční práce a veřejnosti by měla být jako celek zpřístupněna od 1. srpna 2020.

SR, Zborov – obnovená perla severovýchodu Slovenska
Publikováno: 28.7.2019
Vedle historických památek města Bardějov a Bardějovských lázní se stále častějším cílem návštěvníků severovýchodního Slovenska stává hrad Zborov (Makovica). Je národní kulturní památkou a stejně jako vesnice na úpatí si nese zajímavou historii.

Bardějovské lázně: nová naučná stezka Sisi a její zastavení
Publikováno: 28.7.2019
Letošní novinkou v Bardějovských lázních je již skoro dokončená naučná stezka „Sisi a její zastavení“, která je věnována císařovně Alžbětě. Ta ve zdejších lázních strávila tři týdny.

SR, Bardějovské lázně – deset důvodů k návštěvě
Publikováno: 21.5.2017
Při rozhodování se, kde si má člověk dát do pořádku zdraví nebo kvalitně strávit volný čas, má dnes neomezený výběr. Jak si tedy vybrat to nejlepší z nejlepšího? Přinášíme vám 10 důvodů, proč byste měli zvolit právě Bardějovské lázně.

Region Šariš: ráj pro cykloturistiku, cvičení, pěší túry a procházky
Publikováno: 31.5.2017
Okolí Bardějova a Bardějovských lázní se stalo atraktivní lokalitou pro cykloturisty, běžce i pěší turisty, o čemž svědčí relativně nově vybudované trasy.

SR: Bardějovské Kúpele – nejstarší skanzen na Slovensku
Publikováno: 28.4.2011
Světoznámé Bardějovské Kúpele leží na severovýchodě Slovenska v Ondavské vrchovině nedaleko historicky významného města Bardějov. Léčivé minerální prameny, mikroklima, ale i nádherné přírodní prostředí – to vše má blahodárný vliv na pacienty při léčbě trávicího a oběhového ústrojíí, onemocnění ledvin a močových cest, dýchacích cest, nemocí z povolání nebo gynekologických onemocnění.

SR: Když kongresy, tak v luxusu Bardějovských lázní
Publikováno: 3.8.2016
Jednou z nepřehlédnutelných dominant v areálu Bardějovských lázní se stal luxusní čtyřhvězdičkový kongresový hotel Alexander. Hotel nazvaný po ruském caru Alexandrovi zaznamenává od svého znovuotevření velký zájem veřejnosti.

SR, Bardějov – výjimečné město i jeho okolí
Publikováno: 15.6.2016
Kdo chce zažít neotřelou krásu a objevit mistrovská umělecká díla, ale i relax ve výjimečném přírodním prostředí, měl by navštívit město Bardějov nebo blízké Bardějovské lázně. Severovýchod Slovenska ukrývá překvapení a skvosty, jaké nemají obdoby ani v těch nejvyhlášenějších turistických a rekreačních destinacích. V následujících řádcích si je představíme.

Bardějovské lázně: Zhubněte při atraktivním pobytu
Publikováno: 25.4.2016
Obalily vás v zimě tukové polštářky a toužíte zhubnout do plavek? Zabojujte s tím při atraktivním pobytu ve světoznámých Bardějovských lázních.

Bardějov: Lázně zrekonstruují  hotel ve stylu císařovny Sisi
Publikováno: 10.4.2016
Historický hotel Alžběta z 19. století v Bardějovských lázních, který nese jméno rakouské císařovny Alžběty (zvané Sisi), prochází v současnosti kompletní rekonstrukcí. Znovu bude otevřen v létě tohoto roku.

Bardějovské lázně: Incentivní turistika
Publikováno: 16.9.2016
Incentivní (motivační) turistika je moderní forma odměňování zaměstnanců, manažerů, obchodních partnerů, spolupracovníků nebo top klientů. Netradiční forma přináší netradiční zážitky, motivuje a stimuluje k lepším výkonům.

SR, ČR: Co dělat, když je všude smog? Odjet do lázní!
Publikováno: 8.2.2017
V závěru ledna vyhlásil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) první stupeň smogové situace pro město Martin, Žilinu, Ružomberok, Banskou Bystrici, Košice atd. Naměřené hodnoty znečištění ovzduší v některých lokalitách překonaly 20leté rekordy. V České republice je tuto zimu podobná situace.

Bardějov: Nedaleké lázně si zachovávají léčebný charakter
Publikováno: 23.10.2016
Před několika lety přišla do módy wellness zařízení a ve všech lázních si je také vybudovali. Mnoho návštěvníků si však pletlo pojmy wellness a lázně. Ještě i dnes v tom mnozí nemají úplně jasno.

SR, ČR: Na silvestra je nejlépe v lázních
Publikováno: 23.11.2015
Jeden aforismus říká: „Kdo by nechtěl být bohatý a zdravý, vždyť co už má chudý člověk z toho, že onemocní?“ Udělat něco pro své zdraví a cítit se při tom jako bohatý může každý, kdo stráví závěr roku v lázních.

Levoča: Dny Mistra Pavla 2015
Publikováno: 3.8.2015
Nenechte si ujít vyvrcholení akce Dny Mistra Pavla – Tajemná Levoča, které se uskuteční ve dnech od 13. do 15. srpna v centru města.

SR, ČR: Tipy na léto? Přece hory a voda!
Publikováno: 10.7.2015
Pokud ještě stále nejste rozhodnuti, kam jet na letní dovolenou, určitě vám doporučujeme vsadit na ověřenou kvalitu, tradici a jedinečnost prostředí.

Slovensko: Bardějov - město dýchající historií
Publikováno: 17.2.2011
V minulém roce se stal šarišský Bardějov vítězem soutěže o nejkrásnější slovenské město. Již v roce 1986 byl oceněn prestižní evropskou cenou nadace ICOMOS při UNESCU a v roce 2000 byl jako druhé slovenské město zařazen do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Bardějov je okresním městem na východě Slovenska, ve kterém na vás na každém kroku dýchá historie.

SR: Lázně jak je neznáme
Publikováno: 6.2.2014
Koncem minulého roku se na pulty našich knihkupectví dostala velmi zajímavá knižní publikace, která mapuje slovenské lázně na starých pohlednicích. Prostřednictvím těchto jedinečných pohlednic přibližuje specifickou oblast přírodního a kulturního bohatství Slovenska široké veřejnosti.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Bardějovské lázně
Bardějovské lázně jsou známé hlavně díky léčivým přírodním minerálním pramenům, kterých je dohrom...

SR: Bardějov – Muzeum lidové architektury
Expozice lidové architektury v lázních Bardějovské kúpele, která je součástí Šarišského muzea, by...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.8.2020
Každou prázdninovou sobotu můžete zažít nevšední večerní prohlídku v Muzeu loutkářských kultur a hraček na hradě Modrý Kameň. Prohlídky začínají v 19, 20 a 21 hodin.

10.8.2020
Veškerý oficiální program Chodských slavností s výjimkou poutní mše bude letos virtuální. Z budovy Městského kulturního centra – Pivovaru Domažlice budou ve dnech 15.–16. srpna vysílány premiéry předtočených pořadů a medailonů chodských souborů a dva živé přenosy.
8.8.2020
Státní hrad a zámek si letos připomíná kulaté výročí osmi set let od své první písemné zmínky. K této příležitosti uspořádal zámek netradiční prohlídky v denních i nočních hodinách, obohatil je o unikátní exponáty a pro veřejnost otevřel kostel sv. Jakuba s černínskou hrobkou. Bonusem je cenově zvýhodněná slosovatelná výroční vstupenka.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 12. 8. 2020
svátek:Klára
dnes:
středa 12.8.
29 °C
zítra:
čtvrtek 13.8.
30 °C