www.infoglobe.cz » SR: Bardějovské lázně – oáza zdraví a oddechu

SR: Bardějovské lázně – oáza zdraví a oddechu

Publikováno: 13.7.2014
Bardějovské lázně, které se řadí mezi nejstarší a nejkrásnější lázně na Slovensku, najdete uprostřed malebné přírody horního Šariše. Léčivá voda a nedotčená příroda jsou hlavním bohatstvím, pro které je ročně vyhledávají tisíce domácích i zahraničních klientů.

Bardějovské lázně nacházející se jen 5 kilometrů od historického města Bardějov, které bylo tři roky po sobě zvoleno za nejkrásnější město na Slovensku (2010 - 2012), jsou přímo ideálním místem na váš odpočinek a načerpání nových sil.
Bardějov
Lázně pro všechny
Bardějovské lázně poskytují komplexní léčebnou péči nejen pro dospělé, ale také pro dětské pacienty, i příspěvkovou léčbu pojištěnců všech zdravotních pojišťoven. Na své si zde přijdou i zcela zdraví klienti (samoplátci), kteří si mohou vybrat ze zajímavých relaxačních, víkendových, wellness či jiných pobytů bez lékařské prohlídky, které budou ušité přesně na míru. Lázeňští hosté si mohou vybrat ze široké škály ubytování různé kategorie. Na své si tak přijdou nejen nejnáročnější klienti, ale také rodiny s dětmi, či dokonce party mladých lidí. Kompletní seznam ubytovacích kapacit si můžete prohlédnout ZDE.
František ***  Dětská léčebna Valentina   Diana ***
Léčivé minerální prameny
V Bardějovských lázních najdete lázeňskou kolonádu až s osmi léčivými minerálními prameny. Pramen Herkules, který se obsahem minerálních látek a kysličníku uhličitého řadí k nejsilnějším na Slovensku, se výborně osvědčil při nemocech žaludku a dvanácterníku, u nemocí dýchacích cest, nebo při léčbě cukrovky. Pramen Hlavní je kyselé povahy a používá se zejména při chorobách žaludku a dvanáctníku, při stavech po operacích žaludku, při nemocích jater, nedostatku žaludeční šťávy, při poruchách a tvorbě krve. Pramen Lékařský je alkalické povahy a vysoce mineralizovaný. Osvědčil se u nemocí žaludku a dvanáctníku,  chronickém zánětu průdušek, u zánětů sliznice horních cest dýchacích, jako i při rozšířených průduškách a při léčení astmatu. Pramen Alžběta má malý obsah sodíku, a tak se využívá zejména při léčbě jaterních chorob. Pramen Klára má železnatou, uhličitou vodu se stopami sirovodíku a používá se k inhalacím pro nemoci dýchacích cest a pro revmatické choroby shybů. Voda z pramene Napoleon je hydrouhličitanová, chloridová, sodná, železnatá, uhličitá se zvýšeným obsahem kyseliny borité. Je velmi prospěšná pro léčení nemoci žlučových cest, nemoci colitis a chronické poruchy jater. Pramen Anna je vhodný při léčbě žaludeční dyspepsie, chronických nemocí slinivky břišní a nemocí horních cest dýchacích. Jeho voda je hydrouhličitanová, chloridová, sodná se zvýšeným obsahem kyseliny metabolity. Posledním z pramenů je Kolonádní pramen, který je vhodný při léčbě anémie, při deficitu žaludeční kyseliny a zánětech žaludku.
Přírodní léčivá minerální voda
Lázeňská léčba
V Bardějovských lázních poskytují klientům opravdu zcela komplexní škálu léčebných procedur počínaje rehabilitacemi, přes masáže, léčebné inhalace, vodoléčbu, teploléčbu, elektroléčbu, uhličité terapie, baňkování, haloterapie (solná jeskyně), až po pivní přísadovou koupel. Jejich bližší popis naleznete ZDE. Pro klienty s obtížemi cév nebo po onkologickém onemocnění, ale nejen pro ně, nabízejí Bardějovské lázně i nové Lymfocentrum.
Léčebné procedury   Léčebné procedury
Wellness Spa
Poměrně nedávno, v roce 2012, zpřístupnili Bardějovské lázně i nový Wellness Spa komplex, který slouží na celkovou regeneraci těla i duše. Své wellness služby nabízejí nejen lázeňským hostům, ale také návštěvníkům a hostům z celého regionu, či dokonce ze zahraničí. Na co všechno se můžete těšit ve Wellness Spa Ozon se dočtete ZDE.
wellness spa   wellness spa
Doplňkové služby
Ke spokojenosti návštěvníka slouží i velmi široká škála doplňkových služeb. Mimořádné oblibě se těší například Beauty studio, které nabízí nejmodernější dermatokosmetické přístroje a portfolio produktů zaměřených na kosmetické ošetření. Pokud jste se rozhodli zorganizovat pro své obchodní partnery nebo zaměstnance pracovní setkání, školení, konferenci, seminář, recepci, teambuilding, workshop, prezentaci, nebo "akci šitou na míru", i v tomto vám budou Bardějovské lázně jistě vyhovovat. Disponují totiž pěknými prostorami, které jsou vynikajícím místem pro pracovní a pracovně-relaxační pobyty. Velmi krásné vzpomínky na jeden z nejkrásnějších dnů v životě si můžete z Bardějovských lázní odnést i v případě, že se tu rozhodnete zpečetit svou lásku s vaší milovanou polovičkou, nebo oslavit nějaké kulaté jubileum v kruhu svých nejbližších.
          Bardějovské lázně
V Bardějovských lázních se nikdy nebudete nudit
Během léta 2014 se můžete těšit na jubilejní 60. ročník Mezinárodního hudebního léta, který přinese celkem 11 koncertů slovenských a zahraničních interpretů. Kromě toho probíhají i oblíbené pravidelné promenádní koncerty klasické hudby (1. července až 31. srpna 2014), které se konají denně, kromě pondělí, před lázeňskou kolonádou. Milovníci tance by si neměli nechat ujít každodenní taneční zábavy s živou hudbou. Právě v těchto dnech probíhá i 11. ročník Bardějovských Lázeňských dnů (12. a 13. července 2014). Na počest císařovny Sisi se 31. srpna 2014 uskuteční Alžbětinský den. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na výstavu fotografií - vítězů soutěže Krása okamžiku (19. července až 2. září 2014). Milovníky piva čeká 7. září 2014 druhý ročník pivního festivalu spojeného s prohlídkou dechových hudebních nástrojů. Bardějovské lázně připravují i ​​výstavy květin, obrazů, plastik a mnohé další aktivity. Více informací nejen o kulturních aktivitách naleznete ZDE.
Bardějovské lázně  Bardějovské lázně
Soutěž o pobyt v lázních!
Chtěli byste i vy zkusit jedinečnost Bardějovských lázní? Pak neváhejte a zapojte se do právě probíhající fotosoutěže. Stačí zaslat soutěžní fotografii a jste ve hře o atraktivní ceny. Jednou z nich je i Wellness relax pobyt s plnou penzí a procedurami v hotelu Ozón *** v Bardějovských lázních pro 2 osoby. Zapojit se do fotosoutěže můžete ZDE.

Bardějovské lázně a.s.Textová úprava: redakce Zdroj a foto: Bardějovské lázně, a.s.                                

Foto: O.Maňáková a Bardějovské lázně, a.s.

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

K Lázeňský byznys se pomalu rozbíha, zatím jde na poloviční plyn
Publikováno: 17.5.2021
Ubytovací a léčebné kapacity v BARDĚJOVSK7CH LÁZNÍCH, a.s. se pomalu zaplňují a začátkem června by mohly prolomit 50% z celkové kapacity 1100 lůžek. Počátkem května 2021 byly lázně obsazeny na 35%, zatímco v prvním čtvrtletí to bylo pouze na 17%. Běžnou obsazenost, podobnou jako loni, očekávají lázně po předpokládaném kontinuálním růstu až koncem léta.

Zborov: Obnovený hrad se stal oblíbeným cílem výletů  
Publikováno: 27.11.2020
Jedním z nejvýznamnějších hradů na severovýchodě Slovenska je zřícenina Zborov. V letošní turistické sezoně, poznamenané dvěma vlnami koronaviru, se stal oblíbeným náhradním výletním cílem.

SR, Prešovský kraj – region majestátních štítů
Publikováno: 2.5.2021
Po Prešově i středověkém Šarišském hradu se dnes vydáme do přírody. Odhalíme vám místo těžby drahého (Slovenského) opálu, projedeme na kole Lopušnou dolinu a absolvujeme turistický přechod Tatranskou magistrálou.

SR, Bardejov – turistika v okolí II
Publikováno: 28.4.2021
Nejen notoricky známé Vysoké a Nízké Tatry či Velká a Malá Fatra, ale i menší pohoří na severovýchodě Slovenska se pyšní přírodou, chráněnými živočichy a rostlinami, ale i krásnými výhledy ze sítě obnovených rozhleden. Využijte proto příležitost mírného uvolňování opatření a poznejte tento méně navštěvovaný kout Slovenska.

SR, Bardejov – turistika v okolí
Publikováno: 21.4.2021
Po týdnu vás opět pozveme na nenáročnou procházku méně navštěvovanými lokalitami, tentokrát v okolí historického města Bardejov. Postupně vás zavedeme na nejvyšší vrch pohoří Čergov – Minčol, na jedinou horskou chatu daného pohoří i na rozhlednu na vrchu Žobrák.

SR, Svidník – turistika v okolí
Publikováno: 14.4.2021
Během zákazů vycházení a omezení souvisejících s koronavirovou pandemií se přesunulo těžiště turistiky do jednodenních vycházek v okolí svého bydliště. Obyvatelé měst a obcí tak znovu objevují krásu hor, lesů a přírody. My vás dnes zavedeme na severovýchodní Slovensko, přesněji do okolí okresního města Svidník.

SR: Zimní dovolená na severovýchodě Slovenska
Publikováno: 19.1.2020
Vydejte se spolu s námi do severovýchodního Slovensko, které je atraktivní během celého roku. Zimní období však nabízí kouzelnější pohledy na krajinu, naskýtají se možnosti sjezdového lyžování i běžkování, ale můžete i relaxovat.

Bardějov: Obnovená Stará synagoga
Publikováno: 21.6.2022
Po letech chátrání se Stará synagoga v Bardějově dočkala komplexní obnovy a zrestaurování. Vylepšená stavba je přeměněná na víceúčelový reprezentativní prostor a místo pro kulturu.

Bardějov: Komínek - Mihaľov má obnovený altánek s ohništěm
Publikováno: 12.3.2022
V rekreačně-turistické oblasti zvané “Komínek” Mihaľov v Bardějově obnovili dřevěný altánoe s ohništěm. Při tom se rekonstrukce dočkali i poškozené dřevěné prvky na některých stanovištích Kyslíkové cesty Mihaľov nacházející se v blízkosti.

SR, Bardějov - historický skvost zapsaný v UNESCO
Publikováno: 17.10.2021
Dnes navštívíme nejzachovalejší historické centrum na Slovensku, kterým sa právem chlubí město Bardějov. Dohromady 46 kamenných domů situovaných na úzkých středověkých parcelách s prevážně gotickým vzhledem dodává tomuto městu nejen historickou autenticitu, ale bylo zároveň impulzem na jeho zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO.

SR: Výlet za lákadly severovýchodu Slovenska
Publikováno: 11.7.2021
V letních vedrech jsou snad nejlepšími místy pro odpočinek i zábavu koupaliště nebo hory. Proto se dnes vydáme za vodním osvěžením na severovýchod Slovenska a nevynecháme ani procházku zdejšími lesy či historickými místy.

Bardějov: Oživování zapomenuté historie na Kláštorisku
Publikováno: 23.11.2021
Oblastná organizace cestovního ruchu ,,ŠARIŠ“- Bardějov, ve spolupráci s místními sdruženími a aktivisty, dokončila obnovu turistické infrastruktury v lokalitě Kláštorisko – Mníchovský potok. Na tomto zrevitalizovaném archeologickém nalezišti přibyl altánek a informační tabule.

Bardějovské lázně: nová naučná stezka Sisi a její zastavení
Publikováno: 28.7.2019
Letošní novinkou v Bardějovských lázních je již skoro dokončená naučná stezka „Sisi a její zastavení“, která je věnována císařovně Alžbětě. Ta ve zdejších lázních strávila tři týdny.

SR: Bardějovské Kúpele – nejstarší skanzen na Slovensku
Publikováno: 28.4.2011
Světoznámé Bardějovské Kúpele leží na severovýchodě Slovenska v Ondavské vrchovině nedaleko historicky významného města Bardějov. Léčivé minerální prameny, mikroklima, ale i nádherné přírodní prostředí – to vše má blahodárný vliv na pacienty při léčbě trávicího a oběhového ústrojíí, onemocnění ledvin a močových cest, dýchacích cest, nemocí z povolání nebo gynekologických onemocnění.

Region Šariš: ráj pro cykloturistiku, cvičení, pěší túry a procházky
Publikováno: 31.5.2017
Okolí Bardějova a Bardějovských lázní se stalo atraktivní lokalitou pro cykloturisty, běžce i pěší turisty, o čemž svědčí relativně nově vybudované trasy.

SR, Bardějovské lázně – deset důvodů k návštěvě
Publikováno: 21.5.2017
Při rozhodování se, kde si má člověk dát do pořádku zdraví nebo kvalitně strávit volný čas, má dnes neomezený výběr. Jak si tedy vybrat to nejlepší z nejlepšího? Přinášíme vám 10 důvodů, proč byste měli zvolit právě Bardějovské lázně.

SR: Zahrajte si GEOFUN hry na severovýchodě krajiny
Publikováno: 20.4.2022
Oblastní organizace cestovního ruchu (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardějov představila veřejnosti novinku v podobě geofun her, které si můžete zahrát přes mobilní aplikaci. Dostupné jsou pro lokality Svidníka, Bardějova a pracuje se na dokončení oblasti Bardějovských lázní.

Bardějov: Turistický singletrack HERKULES poslouží pro cyklisty i pěší
Publikováno: 22.10.2018
Plynulé propojení Bardějovských lázní s městem Bardějov přinese nový turistický singletrack HERKULES pro cyklisty i pěší. V těchto dnech ho dokončují místní oblastní organizace cestovního ruchu.

Bardějovské lázně: obnovení turistické infrastruktury rekreačního jezírka
Publikováno: 30.1.2019
V areálu rekreačního jezírka v Bardějovských lázních byla ukončena obnova drobné turistické infrastruktury – dřevěného můstku, laviček, stolů, směrových tabulí, ohniště a dřevěných altánků.

Bardějov – rozhledna Kamenná hora se dočkala obnovy
Publikováno: 3.1.2018
Novou atrakci pro turisty dokončují v těchto dnech mezi Bardějovskými lázněmi a městem Bardějov. Na kopci vyrůstá dřevěná rozhledna vysoká 9,6 m, ze které je vynikající výhled na město a okolní lesy.

SR, Bardějov – rozhledna Kamenná hora
Publikováno: 4.3.2018
V turisticky oblíbeném regionu Šariš přibyla nová atrakce – obnovená rozhledna na Kamenné hoře, kterou dnes navštívíme. Vychutnáme si nádherný výhled především na město Bardějov, řekneme si něco o jejím vzniku a inspirujeme vás dalšími tipy na výlety v jejím okolí.

Bardejovské lázně a císařovna Sisi
Publikováno: 1.3.2018
Rakouská císařovna a uherská královna Alžběta (zvaná Sisi) byla známá množstvím manýrů a rozmarů – od neškodných až po ty zdraví ohrožující a etiketě se příčící. Snad nejneškodnější z jejích zálib byla vášeň pro fialkové bonbony. Tuto zvláštní dobrotu si mohou návštěvníci rakouské metropole dopřát i dnes.

SR, Zborov – obnovená perla severovýchodu Slovenska
Publikováno: 28.7.2019
Vedle historických památek města Bardějov a Bardějovských lázní se stále častějším cílem návštěvníků severovýchodního Slovenska stává hrad Zborov (Makovica). Je národní kulturní památkou a stejně jako vesnice na úpatí si nese zajímavou historii.

SR, Bardějov – výjimečné město i jeho okolí
Publikováno: 15.6.2016
Kdo chce zažít neotřelou krásu a objevit mistrovská umělecká díla, ale i relax ve výjimečném přírodním prostředí, měl by navštívit město Bardějov nebo blízké Bardějovské lázně. Severovýchod Slovenska ukrývá překvapení a skvosty, jaké nemají obdoby ani v těch nejvyhlášenějších turistických a rekreačních destinacích. V následujících řádcích si je představíme.

SR, ČR: Co dělat, když je všude smog? Odjet do lázní!
Publikováno: 8.2.2017
V závěru ledna vyhlásil Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) první stupeň smogové situace pro město Martin, Žilinu, Ružomberok, Banskou Bystrici, Košice atd. Naměřené hodnoty znečištění ovzduší v některých lokalitách překonaly 20leté rekordy. V České republice je tuto zimu podobná situace.

Slovensko: Bardějov - město dýchající historií
Publikováno: 17.2.2011
V minulém roce se stal šarišský Bardějov vítězem soutěže o nejkrásnější slovenské město. Již v roce 1986 byl oceněn prestižní evropskou cenou nadace ICOMOS při UNESCU a v roce 2000 byl jako druhé slovenské město zařazen do Seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Bardějov je okresním městem na východě Slovenska, ve kterém na vás na každém kroku dýchá historie.

SR: Lázně jak je neznáme
Publikováno: 6.2.2014
Koncem minulého roku se na pulty našich knihkupectví dostala velmi zajímavá knižní publikace, která mapuje slovenské lázně na starých pohlednicích. Prostřednictvím těchto jedinečných pohlednic přibližuje specifickou oblast přírodního a kulturního bohatství Slovenska široké veřejnosti.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Bardějovské lázně
Bardějovské lázně jsou známé hlavně díky léčivým přírodním minerálním pramenům, kterých je dohrom...

SR: Bardějov – Muzeum lidové architektury
Expozice lidové architektury v lázních Bardějovské kúpele, která je součástí Šarišského muzea, by...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Velká Vánoční soutěž

27. 11. – 15. 1. 2023
1. cena:
Vánoční balíček plný překvapení
2. cena:
Vánoční balíček plný překvapení
3. cena:
Vánoční balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Vánoční balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Vánoční balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Vánoční balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

30.11.2022
Portál Infoglobe a společnost Viago organizuje v pořadí pátý ročník mezinárodního cestovatelského festivalu infofest, který se i tento rok uskuteční jen ve virtuální podobě. Současně se po více 6. leté přestávce vrací festival umělecké tvorby o horách Horalfest.
29.11.2022
Pomalu již zimní číslo časopisu Krásy Slovenska přináší zajímavý rozhovor s odborníkem  z oblasti obnovy památek a ochrany nehnutelného kulturního dědictví Ing. arch. Pavlem Ižvoltem, PhD., pozve vás do fascinujícího světa mechu, představí filmový Žitný ostrov i nahlédnete na pozoruhodný jev v Občasné vyvíračce.
26.11.2022
Slovenská horská střediska i v této mimořádné situaci plánují nabídnout služby v co největším rozsahu. Zimní resorty jsou připravené přivítat zimní návštěvníky, pro které nachystala víceré novinky, aby si pobyt na horách co nejvíce užili.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 3. 12. 2022
svátek:Svatoslav
dnes:
sobota 3.12.
0 °C
zítra:
neděle 4.12.
3 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X