www.infoglobe.cz » SR, Hniezdne: Nestville Park – vlastní whisky, pivo a čokoláda

SR, Hniezdne: Nestville Park – vlastní whisky, pivo a čokoláda

Publikováno: 30.8.2020
Spišský region patří mezi nejatraktivnější místa na Slovensku i díky čtyřem národním parkům, které ho obklopují. Výjimečný je i svou tradicí lihovarnictví.

degustační program Whisky Tour Limited

První zmínky o lihovaru na tomto území sahají až do poloviny 18. století. V současnosti si tradici lihovarnictví můžeme připomenout v podivuhodném areálu nazvaném Nestville Park, který najdete ve vesničce Hniezdne, vzdálené jen 5 km od Staré Lubovně.

Expozice Nestville Distillery spojuje tradiční s moderním

Prohlídka je unikátním spojením expozice lihovarnictví s tradičními lidovými řemesly. Celá prohlídka je složena ze 3 částí, přičemž každá se detailně věnuje jedné oblasti – historické, moderní a tradiční.

Historická část sestává z ukázek lidových řemesel, které přímo souvisejí s lihovarnictvím. V ostrém kontrastu s historickým blokem je druhá, moderní část, která vás přenese do současnosti. Věnuje se moderním technologiím a nejmodernější rafinérii na výrobu lihu v Evropě.

tradiční část expozice Nestville Distillery

Poslední, třetí část, mají v oblibě oblibě zejména páni. Mluvíme o degustační místnosti, v níž se degustuje první slovenská Nestville Whisky, a také o skladech, v nichž whisky destilát zraje. Degustační místnost se pyšní zajímavým prvenstvím. V jejích prostorách se nachází jeden z největších ručně vyřezávaných dřevěných obrazů ve střední Evropě.

sklady, ve kterých zraje Nestville Whisky

Pivovar s restaurací i čokoládovna

Na své si přijdou i pivaři a milovníci sladších chutí. V areálu Nestville Parku najdete řemeslný pivovar s restaurací Nestville Taberna. Svou soběstačnou produkci přináší unikátní koncept „z farmy přímo na stůl“, který umocňuje radost a kulinářský požitek ze zrajících steaků, legendárních burgerů a jiných specialit připravovaných rukama a srdcem prominentního šéfkuchaře. V pivovaru s neopakovatelnou atmosférou ochutnáte nepasterizované poctivé pivo Nestville Beer, vařené z těch nejkvalitnějších surovin.

poctivé řemeslné pivo Nestville Beer

Pokud jste spíše na sladké, zastavte se v Nestville Chocolate, které spojuje výrobnu čokolády s příjemnou čokoládovnou. Vyzkoušet můžete i degustaci belgické čokolády – mléčné, hořké i bílé. V nabídce naleznete i pralinky, tabulkové čokolády, bonboniéry, pomazánky, zákusky nebo dorty domácí výroby, ale i originální čokoládové likéry. Součástí čokoládovny je venkovní dětské hřiště.

ochutnávka čokolády v Nestville Chocolate

Pomyslnou třešničkou na dortu je v Nestville Park jezdecký areál Nestville Horses, který sestává ze dvou moderních stájí s kapacitou 10 až 14 boxů. Poznejte okolí z koňského sedla, děti ať se vyřádí na hřišti a příjemně unaveni si dopřejte výborné jídlo a kvalitní pití.

koně v jezdeckém areálu Nestville Horses

Nestville Park toho nabízí více, než dokážete za jeden den stihnout. Možností, jak nepřijít o žádný z nabízených zážitků, je ubytování ve stylových Nestville Apartments. Apartmány s celkovou kapacitou 16 lůžek uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Nestville Apartments v jedinečném venkovském stylu

Více info o Nestville Parku naleznete zde.logo - Nestville Park

 

Nahlédnout do Nestville Parku prostřednictvím

videa můžete zde.

 

GPS: 49°18'06.8"N 20°38'23.2"E

Zdroj a foto: PR, BGV, s.r.o.

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Hniezdne – Nestville Park
Publikováno: 1.11.2017
Dnes nás čeká výlet na severovýchodní Slovensko, kde se jen pár kilometrů od Staré Lubovně rozprostírá vesnička Hniezdne. Obec nabízí jednu unikátní turistickou atrakci, kterou byste široko daleko nenašli.

Slovensko: Lázně Vyšné Ružbachy
Publikováno: 15.9.2011
Na Slovensku existují dvě desítky lázní, z nichž většina je založena na léčivých pramenech. Mnohá tato vřídla a jejich léčivé účinky znali lidé už v dávné historii a patří k nim i dnešní Kúpele (Lázně) Vyšné Ružbachy.

SR: Kežmarok – hrad Černé paní I.
Publikováno: 9.1.2014
Jak jsme v minulém článku slíbili, dnes naše putování po královském městě Kežmarok ukončíme na hradě. Kežmarský hrad, který patří k jedněm z mála pevností na světě, které nestojí na kopci, skrývá mnoho zajímavých a tajuplných zákoutí, které společně v následujících řádcích navštívíme.

SR: Kežmarok – království pod Tatrami
Publikováno: 19.12.2013
Dnes naše kroky nasměrujeme na východ Slovenska, konkrétně do královského města Kežmarok, které je nejen významným historickým centrem regionu Spiše, ale i místem různorodé kultury a jedinečných osobností.

SR: Kežmarok – památky na každém kroku I.
Publikováno: 26.12.2013
Minulý týden jsme byli na toulkách královským městem pod Tatrami - Kežmarkem a dnes budeme v jeho návštěvě pokračovat. Tentokrát se vydáme do ulic historického centra, kde se společně seznámíme s architektonickými dominantami a skvosty.

SR, Stará Ľubovňa: Strážný hrad a skanzen lidové architektury – VIDEO
Publikováno: 2.10.2018
V severovýchodní části Slovenska v Prešovském kraji najdete nenápadné město Stará Ľubovňa, nad kterým se tyčí majestátní hrad stejného jména. Pojďme ho nyní společně navštívit a zastavit se i v přilehlé expozici Muzea lidové architektury.

SR, Poprad - Tatry: Tatranská železnice I.
Publikováno: 18.10.2012
Tatranské elektrické železnice, jak je známe dnes, zachycují jen kousek z bohaté historie této unikátní památky. V následujících řádcích se podíváme na vývoj od prvního trolejbusu na světě až po současnou elektrifikovanou železnici.

SR, Poprad: tatranská křižovatka - VIDEO
Publikováno: 18.12.2012
Ze seznamu měst, kterými jsme z Prahy projížděli cestou do Vysokých Tater, se zdá být Poprad jedním z nejkrásnějších, už kvůli kulise Vysokých Tater, která nad městem visí jako plakát.

SR, Poprad – Tatry: Tatranská železnice II.
Publikováno: 25.10.2012
V první části článku o tatranské železnici jsme si řekli o začátcích její historie a dozvěděli jsme se o světovém technickém unikátu - "tatranském meziměstském trolejbusu". Dnes se zaměříme na novodobou historii železnice od počátku 20. století po současnost.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Nestville Park – ráj vyznavačů whisky
Jen pár kilometrů od Staré Lubovně se rozprostírá vesnička Hniezdne, která nabízí jednu unikátní ...

SR: Kežmarok – královské město východu
Vydejte se s námi prostřednictvím fotogalerie do okresního města Kežmarok. Toto královské mě...

SR, Poprad – vstupní brána do Tater
Okresní město Poprad se nachází na severovýchodě Slovenska a již od nepaměti je považováno za vst...

SR: Bardějov – Muzeum lidové architektury
Expozice lidové architektury v lázních Bardějovské kúpele, která je součástí Šarišského muzea, by...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 9. 8. 2022
svátek:Roman
dnes:
úterý 9.8.
16 °C
zítra:
středa 10.8.
16 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X