www.infoglobe.cz » SR, Orechová Potôň – kouzelný Malkia Park

SR, Orechová Potôň – kouzelný Malkia Park

Publikováno: 14.7.2019
Nedaleko Dunajské Stredy (u známého motoristického okruhu Slovakiaring) se nachází královské útočiště nejen kočkovitých šelem – Malkia Park. V dnešním článku vás pozveme na procházku tímto unikátním parkem, který je především záchrannou stanicí pro zvířata, která byla umístěna v nevhodných podmínkách.

Dostupnost autem je výborná z každého směru, avšak pokud preferujete autobusovou či vlakovou dopravu, konečnou zastávkou vám bude Dunajská Streda. Vlakové spojení je zajištěno i do samotné vesničky Orechová Potôň, ale park je od stanice vzdálen bezmála 5 kilometrů, proto doporučujeme využití místních taxislužeb. Toto je asi jediná překážka, kterou se však vyplatí překonat.

Malkia Park

Malkia Park je otevřen sezonně během sobot a nedělí. Setkat se se skutečnou divočinou můžete od 4. června 2016. Zvířata pocházejí většinou ze zajetí, z cirkusů nebo z nevhodných podmínek, pečlivý personál se jim ale snaží vytvořit důstojný život bez trápení. A že to je vidět, jsme se přesvědčili na vlastní oči!

Malkia Park

Malkia Park  Malkia Park
Hned po vstupu na vás čekají zvědavé surikaty, úžasní papoušci, sovy a další ptačí obyvatelé. Díky proskleným výběhům i malému látkovému oplocení u vodní plochy si bezprostřední kontakt užijí nejen dospělí, ale i ti nejmenší. Každý výběh je tematický a udělaný tak, aby se zvířátka cítila co nejpříjemněji. Po zakoupení vstupenky můžete koupit i krmivo pro více druhů zvířat a obohatit se o unikátní zážitek.

Malkia Park

Malkia Park  Malkia Park

Zvířata jsou velmi aktivní, hravá a neschovávají se, jak jsme většinou zvyklí z klasických zoologických zahrad. Od „ptačího poloostrova“ se dostáváme do skutečného království šelem. Zděné i prosklené výběhy jsou plné lvů, tygrů, leopardů, jaguárů, rysů, pum i gepardů, všichni si zde užívají relativní volnost pohybu v krásném prostředí džungle. Nechybí jim ani vyhlídky, plochy na odpočinek či prolézačky. O kousek dál vás už očekávají opice (lemuři, gibboni, malpy), obrovské želvy či pávi.

Malkia Park

Malkia Park   Malkia Park

Svůj domov zde našli i kopytníci (zebry, velbloudi, osli, lamy, ovce), které jsou vděčnými strávníky, za odměnu vám velmi rádi zapózují při focení. Dobrou vychytávkou jsou dezinfekční stojany, kde si očistíte ruce.

Malkia Park

Malkia Park  Malkia Park

Závěr okruhu je věnován dětem. Najdou zde hračky, hřiště, houpačky i trampolíny. V případě nepříznivého počasí je k dispozici i krytý dětský koutek. Nechybí zde ani suvenýry či dvě restaurace (bufety) s nabídkou výborných jídel i nápojů.

Malkia Park
V Malkia Parku najdete i medvědy, vlky, kozy, klokany, velbloudy, bizony a další zvířátka. Všude vládne pořádek a krása. Skvělá jsou také komentovaná krmení, při kterých se dozvíte spoustu zajímavostí. Park nabízí i večerní prohlídku či ubytování, kde máte jedinečnou možnost zažít atmosféru blízkosti exotických zvířat během celého dne.

Malkia Park
Na závěr naší procházky musíme vzdát hold tomuto jedinečnému místu, které poskytuje domov pro velké kočkovité šelmy a jiná zvířata. Všechny získané finance ze vstupného či z jiných aktivit jsou určeny na zvelebování parku, který nemá na Slovensku obdoby. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se tu zastavte.

GPS: 48°02'47.6"N 17°33'48.8"E

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Plovoucí mlýn v Kolárově
Publikováno: 30.12.2010
Na okraji městečka Kolárovo, u ramene řeky Váh, zakotvila unikátní technická památka – poslední z plovoucích mlýnů. Z městečka k němu vede další zajímavost – pravděpodobně nejdelší krytý dřevěný most ve střední Evropě.

SR, Šamorín: starobylé i moderní městečko - VIDEO
Publikováno: 23.10.2022
Bezmála 14-tisícové město Šamorín je situované na západním Slovensku necelých 25 kilometrů jihovýchodně od Bratislavy. Žitnoostrovní městečko obklopuje Podunajská nížina a územně je členěné na pět částí, a to Šamorín, Bučuháza, Čilistov, Královianky, Mliečno a dvě historické části Gančháza a Šámot.

SR, Dunajská Streda: klenot Žitného ostrova  - VIDEO
Publikováno: 29.5.2022
V středu největšího říčního ostrova v Evropě - Žitného ostrova se nachází přes 23 tisícové okresní město Dunajská Streda. Toto nádherné město ležící v Podunajské nížině se může pochválit okolní přírodou bohatou na vzácné druhy rostlin i živočichů a zároveň v podzemí ukrývá největší zásobárnu kvalitní pitné vody ve Střední Evropě.

SR, Malinovo – procházka kolem zámku
Publikováno: 28.10.2020
Minulý týden jsme navštívili vesničku Zálesie, jejímž hlavním turistickým lákadlem je dřevěná promenáda na Malém Dunaji. Dnes se přesuneme do obce Malinovo (historicky Eberhard), kde máme naplánovanou procházku po místním parku.

SR, Zálesie – vesnička u Malého Dunaje
Publikováno: 21.10.2020
Vyrazte spolu s námi na výlet. Vydáme se kousek za Bratislavu, přesněji do obce Zálesie (historicky Gessayov), která nabízí zajímavé dějiny, ale hlavně přírodní atrakci lákající tisíce návštěvníků.

SR, Trnavský kraj – region vinařství, historie a umění III
Publikováno: 3.6.2020
Po týdnu se opět vracíme do Trnavského kraje, přesněji do okolí Skalice. Navštívíme turisticky vyhledávanou lodní cestu, také se vydáme k jedinečnému automotodromu a procházku tímto regionem ukončíme na vinné (cyklo) cestě.

SR, Velký Meder – termální srdce Žitného ostrova
Publikováno: 3.11.2019
Dnes vás zavedeme do okresu Dunajská Streda, přesněji do obce Velký Meder v jižní části Žitného ostrova. Provedeme vás dějinami, navštívíme pár památek a samozřejmě nevynecháme snad největší atrakci městečka – termální aquapark.

SR, Jelka - Vodní kolový mlýn
Publikováno: 13.6.2013
Dnes se spolu vydáme navštívit mimořádně zajímavou technickou památku, vodní kolový mlýn v Jelce, který se nachází v jihozápadní části Slovenska, v lůně překrásné přírody na břehu Malého Dunaje.

SR, Tomášikovo: obec s vodním mlýnem i zámkem – VIDEO
Publikováno: 27.11.2022
V Podunajské nížině mezi řekami Čierna voda a Malý Dunaj se rozprostírá obec Tomášikovo. Okolí rovinaté země tvoří převážně lužní lesy a úrodná pole. První písemná zmínka o tehdejší osadě zvané Tarlos pochází z roku 1590.

SR: Nové Zámky – město, které se vyplatí navštívit
Publikováno: 30.8.2012
Okresní město Nové Zámky, původně vybudované na močálech, se nachází na břehu řeky Nitra a kromě městských kulturních památek nabízí svým obyvatelům či návštěvníkům množství sportovních a oddechových center, která jsou pro něj charakteristická.

Slovensko: Šaľa - město na Váhu
Publikováno: 24.2.2011
Obec Šaľa ve svém více než tisíciletém vývoji překonala mnohé změny. Ve středověku byla centrem řemesel, později, díky své výhodné poloze na Podunajské rovině, měla výlučně zemědělský charakter. Změna nastala až po druhé světové válce, kdy na podporu zemědělské produkce padlo rozhodnutí vybudovat velký chemický závod Duslo Šaľa, a.s., přímo v katastru obce.

Senec: Sluneční jezera
Publikováno: 21.5.2012
Sluneční jezera v Senci jsou jednou z nejvyhledávanějších letních turistických oblastí v jižní části západoslovenského regionu. Oficiální zahájení sezony se plánuje na 16. června, v případě dobrého počasí možná i dříve.

Jižní Slovensko: Komárno – hraniční město na levém břehu Dunaje I.
Publikováno: 8.3.2012
V nejjižnější a zároveň nejteplejší oblasti Slovenska leží malebné město Komárno, ve kterém žije okolo 36 000 obyvatel.

Jižní Slovensko: Komárno – hraniční město na levém břehu Dunaje II.
Publikováno: 15.3.2012
Komárno a jeho okolí je ideálním místem na strávení příjemného víkendu. První jarní dny jsou jako stvořené pro poznávání míst. Když sluníčko už krásně svítí, ale stále "zubatě", nastává to nejvhodnější období na procházku za historií a kulturou tohoto hraničního města.

Maďarsko: Komárom – město na pravém břehu Dunaje
Publikováno: 23.10.2013
Kdysi jedno město na Dunaji, dnes dvě samostatná města, ve dvou různých státech. Jedno na Slovensku - Komárno a jedno v sousední Maďarské republice - Komárom. A právě do města Komárom se dnes vydáme za poznáním jeho krás a bohaté historie.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Nové Zámky  – městečko, které překvapí
Na břehu Nitry se nachází okresní město Nové Zámky, které návštěvníkům nabízí kulturní památky, s...

SR, Kolárovo - Plovoucí vodní mlýn
Plovoucí vodní mlýn v Kolárově původně stával na zcela jiném místě. Jde o rekonstrukci původního ...


Souvisejicí videa

SR, Tomášikovo - obec s vodním mlýnem i zámkem
Mezi toky Černá voda a Malý Dunaj se rozprostírá obec Tomášikovo, která kromě velkolepého  Zámku ...

SR, Šamorín - starobylé i moderní městečko
Necelých 25 kilometrů jihovýchodně od Bratislavy se na Žitném ostrově rozprostírá bezmála 14-tisí...

SR, Dunajská Streda: perla Žitného ostrova
Uprostřed  největšího říčního ostrova v Evropě - Žitného ostrova se nachází okresní město Dunajsk...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.6.2023
V sobotu 10. června 2023 se v prostorách Akademie Policejního sboru na Sklabinské ulici v Bratislavě uskuteční Den Ministerstva vnitra Slovenské republiky i pro nejmenší odkud si odnesete skvělé zážitky i hodně nových informací.
2.6.2023
Nenechte si ujít akci,  která dává lidem možnost poznat oblíbená místa zahradního umění naší republiky novým způsobem nebo nahlédnout do běžně nepřístupných parků a zahrad.
31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 6. 6. 2023
svátek:Norbert
dnes:
úterý 6.6.
14 °C
zítra:
středa 7.6.
14 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X