www.infoglobe.cz » SR, Orechová Potôň – kouzelný Malkia Park

SR, Orechová Potôň – kouzelný Malkia Park

Publikováno: 14.7.2019
Nedaleko Dunajské Stredy (u známého motoristického okruhu Slovakiaring) se nachází královské útočiště nejen kočkovitých šelem – Malkia Park. V dnešním článku vás pozveme na procházku tímto unikátním parkem, který je především záchrannou stanicí pro zvířata, která byla umístěna v nevhodných podmínkách.

Dostupnost autem je výborná z každého směru, avšak pokud preferujete autobusovou či vlakovou dopravu, konečnou zastávkou vám bude Dunajská Streda. Vlakové spojení je zajištěno i do samotné vesničky Orechová Potôň, ale park je od stanice vzdálen bezmála 5 kilometrů, proto doporučujeme využití místních taxislužeb. Toto je asi jediná překážka, kterou se však vyplatí překonat.

Malkia Park

Malkia Park je otevřen sezonně během sobot a nedělí. Setkat se se skutečnou divočinou můžete od 4. června 2016. Zvířata pocházejí většinou ze zajetí, z cirkusů nebo z nevhodných podmínek, pečlivý personál se jim ale snaží vytvořit důstojný život bez trápení. A že to je vidět, jsme se přesvědčili na vlastní oči!

Malkia Park

Malkia Park  Malkia Park
Hned po vstupu na vás čekají zvědavé surikaty, úžasní papoušci, sovy a další ptačí obyvatelé. Díky proskleným výběhům i malému látkovému oplocení u vodní plochy si bezprostřední kontakt užijí nejen dospělí, ale i ti nejmenší. Každý výběh je tematický a udělaný tak, aby se zvířátka cítila co nejpříjemněji. Po zakoupení vstupenky můžete koupit i krmivo pro více druhů zvířat a obohatit se o unikátní zážitek.

Malkia Park

Malkia Park  Malkia Park

Zvířata jsou velmi aktivní, hravá a neschovávají se, jak jsme většinou zvyklí z klasických zoologických zahrad. Od „ptačího poloostrova“ se dostáváme do skutečného království šelem. Zděné i prosklené výběhy jsou plné lvů, tygrů, leopardů, jaguárů, rysů, pum i gepardů, všichni si zde užívají relativní volnost pohybu v krásném prostředí džungle. Nechybí jim ani vyhlídky, plochy na odpočinek či prolézačky. O kousek dál vás už očekávají opice (lemuři, gibboni, malpy), obrovské želvy či pávi.

Malkia Park

Malkia Park   Malkia Park

Svůj domov zde našli i kopytníci (zebry, velbloudi, osli, lamy, ovce), které jsou vděčnými strávníky, za odměnu vám velmi rádi zapózují při focení. Dobrou vychytávkou jsou dezinfekční stojany, kde si očistíte ruce.

Malkia Park

Malkia Park  Malkia Park

Závěr okruhu je věnován dětem. Najdou zde hračky, hřiště, houpačky i trampolíny. V případě nepříznivého počasí je k dispozici i krytý dětský koutek. Nechybí zde ani suvenýry či dvě restaurace (bufety) s nabídkou výborných jídel i nápojů.

Malkia Park
V Malkia Parku najdete i medvědy, vlky, kozy, klokany, velbloudy, bizony a další zvířátka. Všude vládne pořádek a krása. Skvělá jsou také komentovaná krmení, při kterých se dozvíte spoustu zajímavostí. Park nabízí i večerní prohlídku či ubytování, kde máte jedinečnou možnost zažít atmosféru blízkosti exotických zvířat během celého dne.

Malkia Park
Na závěr naší procházky musíme vzdát hold tomuto jedinečnému místu, které poskytuje domov pro velké kočkovité šelmy a jiná zvířata. Všechny získané finance ze vstupného či z jiných aktivit jsou určeny na zvelebování parku, který nemá na Slovensku obdoby. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se tu zastavte.

GPS: 48°02'47.6"N 17°33'48.8"E

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Plovoucí mlýn v Kolárově
Publikováno: 30.12.2010
Na okraji městečka Kolárovo, u ramene řeky Váh, zakotvila unikátní technická památka – poslední z plovoucích mlýnů. Z městečka k němu vede další zajímavost – pravděpodobně nejdelší krytý dřevěný most ve střední Evropě.

Orechová Potôň: Velká cena Slovenské republiky 2019
Publikováno: 21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.

SR: Nové Zámky – město, které se vyplatí navštívit
Publikováno: 30.8.2012
Okresní město Nové Zámky, původně vybudované na močálech, se nachází na břehu řeky Nitra a kromě městských kulturních památek nabízí svým obyvatelům či návštěvníkům množství sportovních a oddechových center, která jsou pro něj charakteristická.

Slovensko: Šaľa - město na Váhu
Publikováno: 24.2.2011
Obec Šaľa ve svém více než tisíciletém vývoji překonala mnohé změny. Ve středověku byla centrem řemesel, později, díky své výhodné poloze na Podunajské rovině, měla výlučně zemědělský charakter. Změna nastala až po druhé světové válce, kdy na podporu zemědělské produkce padlo rozhodnutí vybudovat velký chemický závod Duslo Šaľa, a.s., přímo v katastru obce.

Senec: Sluneční jezera
Publikováno: 21.5.2012
Sluneční jezera v Senci jsou jednou z nejvyhledávanějších letních turistických oblastí v jižní části západoslovenského regionu. Oficiální zahájení sezony se plánuje na 16. června, v případě dobrého počasí možná i dříve.

Jižní Slovensko: Komárno – hraniční město na levém břehu Dunaje I.
Publikováno: 8.3.2012
V nejjižnější a zároveň nejteplejší oblasti Slovenska leží malebné město Komárno, ve kterém žije okolo 36 000 obyvatel.

Jižní Slovensko: Komárno – hraniční město na levém břehu Dunaje II.
Publikováno: 15.3.2012
Komárno a jeho okolí je ideálním místem na strávení příjemného víkendu. První jarní dny jsou jako stvořené pro poznávání míst. Když sluníčko už krásně svítí, ale stále "zubatě", nastává to nejvhodnější období na procházku za historií a kulturou tohoto hraničního města.

Maďarsko: Komárom – město na pravém břehu Dunaje
Publikováno: 23.10.2013
Kdysi jedno město na Dunaji, dnes dvě samostatná města, ve dvou různých státech. Jedno na Slovensku - Komárno a jedno v sousední Maďarské republice - Komárom. A právě do města Komárom se dnes vydáme za poznáním jeho krás a bohaté historie.

Maďarsko: městečko Mosonmagyaróvár I.
Publikováno: 18.2.2013
Na soutoku Mošonského Dunaje a řeky Litavy, nedaleko hranic Slovenska, leží krásné městečko s domy postavenými převážně v barokním a klasicistním stylu. Toto městečko nese jméno Mosonmagyaróvár. Vzniklo v roce 1939 spojením sídel Moson a Magyaróvár.

Maďarsko: městečko Mosonmagyaróvár II.
Publikováno: 11.3.2013
Zatímco v minulé části jsme se zahloubali do historie města ležícího v krásné oblasti Podunají, dnes si povíme více o historických dominantech, nebo až ikonách města. Pozornost zaměříme i na cestovní ruch. Mosonmagyaróvár každoročně navštíví mnoho turistů z blízkého i širokého okolí.

SR, Jelka - Vodní kolový mlýn
Publikováno: 13.6.2013
Dnes se spolu vydáme navštívit mimořádně zajímavou technickou památku, vodní kolový mlýn v Jelce, který se nachází v jihozápadní části Slovenska, v lůně překrásné přírody na břehu Malého Dunaje.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Nové Zámky  – městečko, které překvapí
Na břehu Nitry se nachází okresní město Nové Zámky, které návštěvníkům nabízí kulturní památky, s...

SR, Kolárovo - Plovoucí vodní mlýn
Plovoucí vodní mlýn v Kolárově původně stával na zcela jiném místě. Jde o rekonstrukci původního ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.
20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 8. 2019
svátek:Johana
dnes:
středa 21.8.
22 °C
zítra:
čtvrtek 22.8.
20 °C