www.infoglobe.cz » SR, Piešťany – domov zdraví a krásy VII

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy VII

Publikováno: 9.7.2017
Poslední týdny jsme si představovali památky, přírodní zákoutí a pozoruhodná místa lázeňského města Piešťany. Dnes naše procházky pomalu ukončíme, a to návštěvou osobního přístavu na pravém břehu řeky Váh, odkud vyrazíme na dobrodružnou plavbu.

Malý přístav, který se nachází pod Kolonádním mostem, je domovem výletní loďky Trajan. Na tu se vejde bezmála šedesát pasažérů, kteří se mohou usadit v uzavřené palubě, na otevřené terase nebo před kormidelním můstkem. V nabídce jsou dva typy plaveb – krátký a dlouhý okruh. Oba směřují k přehradnímu jezeru Sĺňava, ale delší vás zavede i přes Ratnovskou zátoku nebo k Drahovskému jezu. Samozřejmě vše je závislé na počasí a aktuálním stavu hladiny.

malý přístav

My jsme plavbu vůbec neplánovali, bylo to spíše spontánní rozhodnutí. Na přístavní tabuli jsme si našli termíny plaveb a v určený čas jsme dorazili na nalodění. Přednost měla poměrně početná skupinka lázeňských hostů. Ti měli místa rezervovaná předem, ale i tak jsme se vešli a vydali se vstříc dobrodružství.

Krajinský most

Krajinský most   Loděnice

Vyjeli jsme od Kolonádního mostu, podpluli jsme Krajinský most a namířili jsme směrem k rekreační zóně. Cestou se město vzdalovalo, vyčnívaly už jen paneláky místního sídliště Florea. Zanedlouho jsme se již ocitli u lesoparku a rekreační zóny Loděnice, kde se nachází areál kempu, restaurace, bufety, tenisové kurty nebo středisko vodních sportů, jako je např. windsurfing, jachting, skif nebo jízdy na kajacích. Zároveň je Loděnice místem konání několika významných celostátních a mezinárodních závodů, jakož i největšího festivalu country a folkové hudby na Slovensku.

Loděnice

Loděnice   Sĺňava

Plavba pokračovala dál a nás zaujala zvláštní stavba se slaměnou střechou. Až později jsme se dozvěděli, že se jedná o hotel Rybářský dvůr. O pár desítek metrů dál jsme viděli místní „Siesta pláž“ s bufety a atrakcemi pro děti. Za ní už byl jen jez vodní nádrže.

Siesta pláž

hotel Rybářský dvůr   jez Drahovce

Otočili jsme se na přehradním jezeře Sĺňava a naskytly se nám nádherné výhledy na zalesněné kopce Považského Inovce. Jak již samotný název jezera prozrazuje, jedná se o oblast s vysokým počtem slunečných dní v roce. I tento fakt přispěl k vytvoření umělého ostrova Čajka, který se stal obrovským hnízdištěm rybáře říčního, racků a jiných ptáků nebo zimovištěm arktických a teplomilných druhů ptactva. Ostrov je zařazen do seznamu vzácných ptačích území Evropy. Nádrž prý slouží jako zásobárna vody pro jadernou elektrárnu v Jaslovských Bohunicích.

Piešťany - ptačí ostrov Čajka   Piešťany - Považský Inovec

Při pohledu na hejna ptáků jsme přestali vnímat břehy a chvílemi jsme se cítili jako na moři. Pomalu jsme se vraceli do města a vychutnávali si nezapomenutelné pohledy. Podobnou trasu lze absolvovat i pěšky (3 hod.), na kole nebo  na bruslích (cca 45 min), kolem přehrady je totiž dvanáctikilometrová asfaltová trasa. Celý okruh je přístupný od dubna do října.

Kolonádní most

Výlet byl skvělým zpestřením našeho pobytu v Piešťanech. Toto lázeňské městečko jsme si zamilovali a určitě se sem budeme rádi vracet. Zároveň doufáme, že jsme vás inspirovali k jeho návštěvě.

malý přístav

GPS: 48°33'14.5"N 17°49'36.4"E

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Piešťany – uzdravující město
Publikováno: 18.1.2017
Navštivte spolu s námi jedno z nejvýznamnějších lázeňských měst na Slovensku, kde si můžete užít nejen přírodní bohatství, ale i kulturu či úchvatné památky. Tím místem jsou Piešťany.

SR, Vrbové: městečko proslavené Šikmou věží – VIDEO
Publikováno: 5.6.2022
Více než 5 a půl tisícové městečko Vrbové se nachází u úpatí Malých Karpat na Trnavské pahorkatině a od lázeňského města Piešťany je vzdálené jen 10 km západně. Zajímavostí je, že statut města získalo Vrbové v roce 1967 a tím se stalo jen druhým městem v Piešťanském okrese.

SR, Piešťany – nezapomenutelný zážitek v Eko Parku
Publikováno: 11.10.2020
Tentokrát vás zavedeme do malého zvířecího ráje, který našel své místo nedaleko Piešťan, u břehu vodní nádrže Sĺňava. Zdejší Eko Park v sobě snoubí kontaktní zoo, neobvyklé ubytování i příjemné posezení.

SR, Radošina: přírodní památka Čertova pec – VIDEO
Publikováno: 12.12.2017
Podzimní období nám pomalu vrcholí. Než ho nahradí zima, vydáme se do okresu Topolčany, přesněji do obce Radošina, kterou proslavilo vyhlášené Radošinské naivní divadlo. Nicméně naším cílem nebude samotná obec, ale přírodní památka Čertova pec.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy I
Publikováno: 28.5.2017
Začátkem tohoto roku jsme navštívili Piešťany, které nás okouzlily natolik, že jsme se sem museli vrátit. Avšak tentokrát na několik dní. Postupně jsme objevovali přírodní zákoutí, památky a historii tohoto lázeňského městečka...

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy II
Publikováno: 4.6.2017
Minulý týden jsme začali s poznáváním lázeňského města Piešťany. Navštívili jsme Kolonádu, městský park i Kursalon. Dnes bude naší první zastávkou Dům umění.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy III
Publikováno: 11.6.2017
Od bývalého luxusního hotelu Grand Hotel Royal jsme se vydali na ulici Sad A. Kmeťa, resp. Winterovu ulici, která nás provede historickým centrem města. Hned po prvních krocích se ocitáme v zástavbě tzv. penzionů Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy IV
Publikováno: 18.6.2017
Minulý týden jsme začali poznávat krásy a památky piešťanské pěší zóny. Dnes v podobných toulkách budeme pokračovat. První naší zastávkou je most zamilovaných, který se nachází pár kroků od nemocnice, resp. informačního centra.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy V
Publikováno: 25.6.2017
Minulý týden jsme se procházeli historickým centrem lázeňského města Piešťany a skončili jsme u funkcionalistického Kolonádového mostu, který je nazýván také jako Skelný most.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy VI
Publikováno: 2.7.2017
Po procházce po Kolonádním mostě jsme přišli na Lázeňský ostrov. Tato oáza zdraví je zahalena do upravené zeleně, kterou protínají chodníčky a malá náměstí. Ta jsou obklopena krásnými historickými stavbami, které ukrývají poklady.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Piešťany – procházka po Eko Parku
Kousek od lázeňského města Piešťany, u přehradního jezera Sĺňava, vyrostla nová atrakce pro rodin...

SR, Piešťany – město rodu Winterů
Dnes prostřednictvím naší fotogalerie navštívíme město Piešťany, které je spjato s rodinou Winter...

SR, Trenčianské Teplice – lázně s orientálním nádechem
Nedaleko královského města Trenčín se rozprostírá lázeňské městečko Trenčianské Teplice, které je...

SR, hrad Beckov – dominanta Pováží
Region Pováží nabízí množství hradů, ale jen málo z nich je tak dominantních, že už z dálky ohrom...

SR, Trenčínský hrad – monument středního Považí
Nepřehlédnutelná dominanta města Trenčín, která odedávna hlídala obchodní trasy spojující středom...

SR, Trnava: Tradiční trnavský jarmark
I letos se konal Tradiční trnavský jarmark, který je zároveň nejstarším jarmarkem na Slovensku. N...

Město Trnava
Město Trnava je jedním z historicky nejzajímavějších měst Slovenska. Rozkládá se v centrální část...


Souvisejicí videa

SR: Jeskyně Čertova pec
Nedaleko obce Radošina se nachází přírodní památka Čertova pec. Jedná se o krasovou jeskyni, kter...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 11. 8. 2022
svátek:Zuzana
dnes:
čtvrtek 11.8.
18 °C
zítra:
pátek 12.8.
16 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X