www.infoglobe.cz » SR, Piešťany – nezapomenutelný zážitek v Eko Parku

SR, Piešťany – nezapomenutelný zážitek v Eko Parku

Publikováno: 11.10.2020
Tentokrát vás zavedeme do malého zvířecího ráje, který našel své místo nedaleko Piešťan, u břehu vodní nádrže Sĺňava. Zdejší Eko Park v sobě snoubí kontaktní zoo, neobvyklé ubytování i příjemné posezení.

Přibližně tři kilometry od Piešťan vyrostla relativně nová turistická atrakce v podobě Eko Parku. Leží u pozoruhodné stavby zvané Rybársky Dvor, kterému dominuje slaměná střecha. Jedná se o ubytovací i restaurační zařízení, jehož okolí je více než skvostné. Tvoří ho několik vodních ploch, dokonce i poměrně velké jezero. Množství květin, upravených křovin a přírodní zátiší jsou doslova balzámem na duši.

Rybársky Dvor

Rybársky Dvor (okolí)   Rybársky Dvor (okolí)

Kousek od této nevídané stavby najdete vstup do kontaktní zoo. Dostanete se ke zvířecím obyvatelům z Afriky, Asie, Jižní i Severní Ameriky, Austrálie a samozřejmě Evropy. Více než 180 zvířat se těší na setkání s vámi.

Eko Park – kontaktní zoo

Opravdovým zážitkem je vstoupit do klecí, pohladit si zvířátko nebo ho nakrmit. To, co je v běžné zoologické zahradě zakázané, je zde dovoleno! Čekají vás zde nádherní papoušci, sovy i respekt vyvolávající ptáci emu. Nechybí dravci, nádherné černé labutě či exotičtější pelikáni, plameňáci nebo jeřábi královští.

Eko Park – kontaktní zoo

Kromě ptačích obyvatel se můžete těšit na lamy, králíky, morčata, zebry, rozkošné nosály, veverky i surikaty. Pozoruhodní jsou také klokani či antilopy. Pro děti jsou zde k dispozici také obrovské skákací hrady, motokáry, několik hřišť a dospělí určitě ocení mnoho míst k sezení. Doporučujeme například chvilkový odpočinek u leknínoviště.

Eko Park – kontaktní zoo

Eko Park – kontaktní zoo   Eko Park – kontaktní zoo

Návštěvou Eko Parku také pomůžete k záchraně černých ptáků kakadu v Austrálii, kam putuje část z každého zaplaceného vstupného. Vaše děti můžete přihlásit do Eko kroužku, kde se dozvědí leccos o ochraně i chovu zvířat, o rybolovu, o rostlinách a vyzkouší si různé sportovní aktivity.

Eko Park – velké jezero

Další nevšední atrakcí je prohlížení zoo z vody, a to prostřednictvím eko-elektrických člunů. Eko Park je kromě auta (k dispozici je zde velké bezplatné parkoviště) dostupný i na kole, vedle břehu přehradního jezera Sĺňava je vybudovaná asfaltová cyklostezka. Otevírací hodiny si předem raději zkontrolujte, jelikož provoz Eko Parku není celoroční a do velké míry závisí i na počasí.

vodní nádrž Sĺňava

Eko Park Piešťany je výborným rodinným tipem na výlet, na který budete určitě rádi ještě dlouho vzpomínat.

GPS: 48°33'01.2"N 17°48'46.7"E

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy I
Publikováno: 28.5.2017
Začátkem tohoto roku jsme navštívili Piešťany, které nás okouzlily natolik, že jsme se sem museli vrátit. Avšak tentokrát na několik dní. Postupně jsme objevovali přírodní zákoutí, památky a historii tohoto lázeňského městečka...

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy II
Publikováno: 4.6.2017
Minulý týden jsme začali s poznáváním lázeňského města Piešťany. Navštívili jsme Kolonádu, městský park i Kursalon. Dnes bude naší první zastávkou Dům umění.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy III
Publikováno: 11.6.2017
Od bývalého luxusního hotelu Grand Hotel Royal jsme se vydali na ulici Sad A. Kmeťa, resp. Winterovu ulici, která nás provede historickým centrem města. Hned po prvních krocích se ocitáme v zástavbě tzv. penzionů Berlín (Dr. Cmunt).

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy IV
Publikováno: 18.6.2017
Minulý týden jsme začali poznávat krásy a památky piešťanské pěší zóny. Dnes v podobných toulkách budeme pokračovat. První naší zastávkou je most zamilovaných, který se nachází pár kroků od nemocnice, resp. informačního centra.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy V
Publikováno: 25.6.2017
Minulý týden jsme se procházeli historickým centrem lázeňského města Piešťany a skončili jsme u funkcionalistického Kolonádového mostu, který je nazýván také jako Skelný most.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy VI
Publikováno: 2.7.2017
Po procházce po Kolonádním mostě jsme přišli na Lázeňský ostrov. Tato oáza zdraví je zahalena do upravené zeleně, kterou protínají chodníčky a malá náměstí. Ta jsou obklopena krásnými historickými stavbami, které ukrývají poklady.

SR, Piešťany – domov zdraví a krásy VII
Publikováno: 9.7.2017
Poslední týdny jsme si představovali památky, přírodní zákoutí a pozoruhodná místa lázeňského města Piešťany. Dnes naše procházky pomalu ukončíme, a to návštěvou osobního přístavu na pravém břehu řeky Váh, odkud vyrazíme na dobrodružnou plavbu.

SR, Piešťany – uzdravující město
Publikováno: 18.1.2017
Navštivte spolu s námi jedno z nejvýznamnějších lázeňských měst na Slovensku, kde si můžete užít nejen přírodní bohatství, ale i kulturu či úchvatné památky. Tím místem jsou Piešťany.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Piešťany – procházka po Eko Parku
Kousek od lázeňského města Piešťany, u přehradního jezera Sĺňava, vyrostla nová atrakce pro rodin...

SR, Piešťany – město rodu Winterů
Dnes prostřednictvím naší fotogalerie navštívíme město Piešťany, které je spjato s rodinou Winter...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C