www.infoglobe.cz » SR: Vysoké Tatry – prodloužený víkend plný dobrodružství III.

SR: Vysoké Tatry – prodloužený víkend plný dobrodružství III.

Publikováno: 2.6.2011
Vysoké Tatry svou krásnou přírodou a svěžím horským vzduchem každý rok přilákají množství turistů. Bez ohledu na nedávnou silnou vichřici, která opět polámala mnoho stromů, mají Tatry stále své neopakovatelné kouzlo. Navštěvují je rovněž lidé s různými zdravotními problémy. Základní léčebnou metodou je klimatoterapie (pobyt pacientů na čerstvém vzduchu), většinou doplňovaná rehabilitací.

Vysoké TatryMy jsme však ve Vysokých Tatrách nebyli ani na léčení, ani jako lyžaři, kteří si v době našeho pobytu vychutnávali poslední dny letošní lyžařské sezóny. Přišli jsme zažít prodloužený víkend plný dobrodružství. Jak jsem už popsala v předcházejících částech, první noc našeho pobytu jsme strávili na Lomnickém štítu v nejvýše položeném apartmánu ve střední Evropě, co rozhodně patřilo k nejhezčím cestovatelským zážitkům, jaké jsme doposud zažili. Ani pátek nebyl špatný. Setkali jsme se s přáteli, které jsme už delší dobu neviděli a ještě jsme si stihli prohlédnout i město Poprad. Navečer jsme se přesunuli do podtatranské obce Batizovce, v níž jsme si už předem rezervovali ubytování v soukromí na dvě noci. Po rychlé večeři jsme vyběhli na pivko do místního pohostinství, kde nás kromě milé obsluhy překvapilo i to, že za biliard nebo stolní kopanou se tam neplatí. Pro hosty jsou tyto zábavy zadarmo. Večer jsme si dali už jen rychlou sprchu a zcela vyčerpáni jsme padli do postele.

Ze Štrbského na Popradské pleso

UkazatelRáno nás sice nevítalo sluníčko, jak bychom si přáli, ale ani to nás neodradilo od pěkné procházky, kterou jsme si den předtím dohodli s našimi popradskými kamarády. Kolem deváté nás vyzvedli a společně jsme se autem přesunuli na Štrbské pleso. Odtamtud to podle turistického průvodce mělo být na Popradské pleso hodinku a půl pohodlnou chůzí, tak jsme si mysleli, že naším svižným tempem to do hodinky krásně stihneme. Mýlili jsme se. Celou cestou nám sluníčko vykouklo z mraků jen párkrát. Silné mrholení se střídalo se slabým sněžením. Popradské plesoZe Štrbského na Popradské pleso jsme se vydali po turistickém chodníku, který je součástí naučné stezky Štrbské pleso – Popradské pleso – Hincovo pleso. Po červené turistické značce jsme mírným stoupáním šlapali do zalesněného svahu Trigan. Čím jsme byli výše a hlouběji v lese, tím více jsme pod nohama cítili kluzký terén z udupané vrstvy starého sněhu, z níž tu a tam trčely kořeny stromů. Pohodová procházka se rázem stala náročným turistickým výletem. Byli jsme rádi, že jsme měli pevnou turistickou obuv. Zimní uzávěra turistického chodníkuNa rozcestí nad Popradským plesem (1499 m n. m.) jsme sešli z červené značky a dál pokračovali po zelené, tzv. zimní cestě. Pokud se však sem vydáte v letním období, určitě pokračujte dál po červené, protože na ní se vám naskytnou neopakovatelně krásné scenérie Mengusovské doliny. Obě značky, červená – v době našeho výletu sezónně uzavřená, i zelená, po níž jsme pokračovali, vás přivedou k Chatě na Popradském plese (1494 m n. m.) na západním břehu stejnojmenného jezera. V horském hotelu jsme navštívili samoobslužnou restauraci, kde jsme s chutí pojedli a zanedlouho jsme se stejnou cestou vydali zpátky, protože už ve tři odpoledne nás čekal v Batizovcích další zajímavý program – seznámení s kiteboardingem.

Horský hotel na Popradském plese

Pokud navštívíte Popradské pleso a nebudete pospíchat, určitě se od chaty vydejte po žlutě značeném chodníku na Symbolický hřbitov – pietní místo v lesním limbovém háji na západním svahu vrchu Ostrva, věnované památce obětem Vysokých Tater. Z turistické stezky můžete obdivovat krásný výhled na jezero, chatu i okolní tatranské štíty.

Co to vlastně je kiteboarding, komu je určen a jak probíhalo naše první seznámení s tímto sportem si můžete přečíst už za týden.

Text a foto: O. Kubáčková

Překlad: Jiří VýbornýDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Vysoké Tatry: všechny tváře přírody - VIDEO
Publikováno: 16.12.2009
Krása i bolest, takový je nynější obraz nejvyšších slovenských hor. Vichřice, která se prohnala nad Tatrami vryla do známé horské krajiny na desetiletí nesmazatelný vzkaz.

SR, Štrbské pleso: ledovcová chlouba Slováků - VIDEO
Publikováno: 11.12.2012
Na Štrbském plesu byl snad každý správný Čechoslovák. Tohle přírodou přísně vymezené místečko ve Vysokých Tatrách je opravdovou chloubou. Nežádá po turistech žádnou fyzickou zdatnost. I když chladné, je útulné a otevřené všem, kteří ho přijedou navštívit.

SR: Vysoké Tatry - zapomenuté Bystré sedlo
Publikováno: 9.2.2014
Jako málokteré místo ve Vysokých Tatrách stojí Bystré sedlo (2314 m n. m.) stranou pozornosti běžného návštěvníka hor. Snad proto, že přímo na trase není žádná chata, která by nabízela jakékoliv osvěžení během celodenní túry, nebo proto, že cesta nedobývá jediný vrchol, potkáme tu jen minimum lidí. O to více si však pobyt v srdci nedotčené tatranské přírody vychutnáme.

Vysoké Tatry: Výstup na Veĺkou Svišťovku
Publikováno: 17.2.2014
Ačkoli je zima v plném proudu a přívaly sněhu lákají spíše k obutí lyžáků než pohorek, je pomalu na čase naplánovat výlety na letní sezónu. Kdo se chystá do Vysokých Tater, může vystoupat například na jeden z nejvýchodnějších štítů pohoří, Veľkou Svišťovku (2037 m n. m.). A jelikož lze přilehlou Dolinu Kežmarskej Bielej vody projít také v době, kdy se na nás z nebe budou zvolna snášet sněhové vločky, následující tip na túru ocení v tomto čase i mnozí zimní horalové.

SR, Vysoké Tatry: romantický výlet vlakem
Publikováno: 5.1.2015
Ve Vysokých Tatrách jsem se zastavil na dva dny po cestě z Košic a východního Slovenska. Měl jsem štěstí - podařilo se mi chytit zrovna jedny z nejkrásnějších podzimních dnů, a i když slunko svítilo vždy jen dopoledne, celkově mi počasí velice přálo. Nepršelo, nesněžilo, nebyla zima ani příliš horko. Do hor ideál.

Štrbské pleso
Publikováno: 19.8.2010
Lokalita jezera s jedinečným panoramatem tatranských štítů patří tradičně k nejvyhledávanějším cílům turistů ve Vysokých Tatrách a ne náhodou se dostala mezi 77 kandidátů v celosvětovém internetovém hlasování o nových sedmi divech světa.

SR: Vysoké Tatry – prodloužený víkend plný dobrodružství I.
Publikováno: 19.5.2011
Ještě koncem minulého roku jsem se s kamarádem dohodla, že na letošního Valentýna přichystáme našim polovičkám neopakovatelný zážitek v podobě prodlouženého víkendu ve Vysokých Tatrách. Neměl to však být obyčejný pobyt v horách, plný namáhavé turistiky a propoceného prádla, ale naopak romantický víkend bohatý na zážitky, krásné výhledy a se závanem dobrodružství.

SR: Vysoké Tatry – prodloužený víkend plný dobrodružství II.
Publikováno: 26.5.2011
Lomnický štít byl dlouho považován za nejvyšší vrchol nejmenších velehor světa – Vysokých Tater. Dnes už ale víme, že nejvyšší je Gerlachovský štít (2655 m n. m.). Lomnický štít (2634 m n. m.) však patří k nejkrásnějším tatranským štítům a díky lanovce, která vás tam pohodlně vyveze, je oblíbeným cílem výletů i pro méně zdatné turisty, rodiny s dětmi nebo osoby s omezenou schopností pohybu.

SR: Vysoké Tatry – prodloužený víkend plný dobrodružství IV.
Publikováno: 9.6.2011
V poslední části našeho vyprávění o nezapomenutelném prodlouženém víkendu ve Vysokých Tatrách se zaměříme na jeden z mnoha adrenalinových sportů, který má i u nás stále více příznivců. Powerkiting je sportovní aktivita, při níž se využívá síla větru a jezdec je s pomocí tažného draka (kiteu) posouván směrem dopředu, ať už na bugině, mountainboardu, snowboardu, lyžích nebo bruslích.

Školení, semináře a teambuildingy uprostřed golfového areálu BLACK STORK
Publikováno: 1.10.2019
Pokud hledáte výjimečné prostředí s výhledy na tatranské štíty, možnosti outdoorového sportovního vyžití a teambuildingových aktivit, nejlepší volbou je Hotel International a resort Black Stork ve Velké Lomnici.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Vysoké Tatry - zimní šat
Slovenské malé velehory nabízejí nevšední vizuální zážitek po celý rok, ale snad nejzajímavější p...

SR: Tatranský fotomaratón 2011
První tatranský fotomaratón se úspěšně uskutečnil v sobotu, 1.10.2011. Akci otevřel primátor měst...

SR: Vysoké Tatry – Lomnický štít
Lomnický štít (2634 m n. m.) byl dlouho považován za nejvyšší ze všech tatranských štítů. Dnes vš...

SR: Vysoké Tatry – Ze Štrbského na Popradské pleso
Tatry jsou krásné v každém ročním období. Přestože během naší procházky ze Štrbského na Popr...

Vysoké Tatry: hory, které vás uchvátí
Fotografie byly pořízeny na podzim v roce 2009. Tehdy bylo těsně po konci letní sezony a počasí z...

Pohoří Vysoké Tatry
Vysoké Tatry jsou jednou z nejhezčí a turisty vyhledávanou oblastí cestovního ruchu ve Slovenské ...


Souvisejicí videa

SR: Vysoké Tatry - ničivý rok 2004
Podívejte se s námi jak vypadaly Vysoké Tatry po ničivé vichřici, která se v roce 2004 touto obla...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

13.8.2022
Evropská letiště jsou tuto dovolenkovou sezónu nevídaně vyťížená! Nápor, který zažívají je způsobený rekordní poptávkou cestujících, nedostatkem personálu a rušením letů ze strany aerolínií.
10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 15. 8. 2022
svátek:Hana
dnes:
pondělí 15.8.
18 °C
zítra:
úterý 16.8.
19 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X