www.infoglobe.cz » USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada

USA, Ohio: Columbus – zoo a botanická zahrada

Publikováno: 19.7.2019
V minulém díle o ohijském hlavním městě Columbus jsme vás zavedli do parku růží, prošli se po nábřeží Scioto Mile a navštívili srdce místní umělecké scény.

Velmi oblíbeným a vděčným místem, pokud cestujete s dětmi, je zcela jistě místní zoo a akvárium – Columbus Zoo and Aquarium. Zoologická zahrada, která pokrývá plochu téměř 300 hektarů, je domovem pro mnoho zvířat. Uvidíte zde zástupce všech kontinentů, dohromady přes neuvěřitelných 10 tisíc zvířat.

Svoji návštěvu můžete okořenit o bohatý doprovodný program. Abychom vám výběr trochu usnadnili, nedá nám to nevyzdvihnout pohled do zákulisí, kde se obeznámíte s prací chovatelů zvířat. Uvidíte třeba ošetřovnu a dozvíte se, co se dělá, když třeba takového tygra bolí zub nebo když má had rýmu. Dostanete se do špičkově vybavené ordinace, kde se umí postarat o téměř jakékoliv zvíře.

Columbus Zoo and Aquarium

Pokud vyhledáváte netradiční zážitky, doporučujeme v zoo přenocovat. Večer je tady mnohem méně lidí a hlavně můžete vidět zvířata, jak se chovají po západu slunce. Nechybí ani večerní svačinka, komentovaná noční prohlídka, snídaně a komentovaná prohlídka v ranních hodinách. Zoo vás určitě překvapí ještě nějakými dalšími aktivitami.

Columbus Zoo and Aquarium

Až se nabažíte zoo, zkuste botanickou zahradu/park The Franklin Park Conservatory and Botanical Gardens. Tady na vás čekají myriády květin stovek druhů ze všech koutů světa. Ve velkých sklenících najdete tropický deštný les, sbírku orchidejí nebo pouštní flóru. Často se zde konají různé výstavy jako třeba Blooms and Butterflies (Květy a motýli) na jaře.

Náš poznávací výlet dále budeme směřovat do Centra vědy a průmyslu (The Center of Science and Industry), které ve vás znovu probudí dětský úžas nad světem vědy. Dozvíte se o vesmíru, energii, dinosaurech a dalších mnoha oblastech. Snad nejlepší na tom všem je gigantické planetárium, kde se budete cítit jako byste byli v noci kdesi na poušti a pozorovali hvězdy.

Franklin Park Conservatory

Dnešek zakončíme lahodnou zastávkou na trhu North Market. Kromě toho, že si zde nakoupíte něco na zub, je to skvělý způsob, jak blíže poznat místní každodenní život. Těšit se můžete na pestrou paletu domácích chlebů či malá bistra s indickou, vietnamskou, německou, nepálskou nebo japonskou kuchyní.

North Market

GPS: 40°09'24.5"N 83°07'02.4"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Ryan Lintelman, Adolphus79, Drex Rockman, Analogue KidDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Ohio – Cleveland: moderní i lidový
Publikováno: 21.6.2019
Nedávno jsme spolu podnikli krátkou procházku po Cincinnati a dnes se podíváme na další místa, která byste v tomto státě neměli minout. Nejprve se podíváme do Clevelandu, druhého největšího ohijského města, v jehož aglomeraci žije okolo 2 milionů lidí.

USA, Ohio – nejlepší zážitky pod otevřeným nebem
Publikováno: 5.7.2019
Dnes se v Ohiu vydáme do přírody. Můžete vyrazit jak na krátké a nenáročné procházky po asfaltových chodnících, tak na výpravy do divočiny.

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).

USA, Ohio: Cleveland – věda a lodě
Publikováno: 28.6.2019
Minulý týden jsme už Cleveland navštívili, dnes však od Muzea umění popojdeme o několik set metrů dál, konkrétně do Muzea přírodních věd (Cleveland Museum of Natural History), které od svého založení v roce 1920 shromáždilo pozoruhodné množství vzácných exponátů, mezi nimiž jsou jednoznačným klenotem odlitky pozůstatku kostry hominida Lucy, staré přibližně 3,2 milionu let.

USA, Ohio: Columbus – město umění
Publikováno: 12.7.2019
V ohijském městě Columbus můžete dělat kdeco. Možná budete mít dokonce chvíli problém se rozhodnout, kde vůbec začít. Navštívit všechna muzea, různé festivaly a další turisticky zajímavá místa vám dá dost zabrat. My vám ale zkusíme vaše cestování trochu usnadnit tím, že jsme sami pár tipů vybrali.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.
20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 8. 2019
svátek:Johana
dnes:
středa 21.8.
22 °C
zítra:
čtvrtek 22.8.
20 °C