www.infoglobe.cz » USA: Záhadná místa

USA: Záhadná místa

Publikováno: 9.10.2020
Záhady lidstvo odjakživa fascinovaly. Člověk chce bádat, zkoumat, poznat nepoznané, odhalit neodhalené. Bojíme se strachu, ale přitom ho vyhledáváme. Kdo z vás neviděl alespoň jeden hororový film nebo si nevyslechl alespoň jeden strašidelný příběh?

Těžko bychom takového člověka našli, protože nás fascinuje to, co neznáme, což v nás vyvolává strach nebo alespoň malé obavy. Tyto důvody motivují cestovatele navštěvovat zapomenutá místa a města, která čas proměnil na záhadná, nebo dokonce až strašidelná, místa, která jsou zahalena rouškou tajemství.

záhadná místa

My vám v tomto článku představíme ta nejzáhadnější místa Spojených států amerických, která vás možná ještě více zlákají k cestování po USA.

Osamělé metro v Cincinnati

S metrem jako takovým se nespojují žádné legendy, kdy vám hned po první větě začne běhat mráz po zádech. I přesto ale metro v Cincinnati působí záhadně a tajuplně. Může za to jeho temná atmosféra. Metro má totiž síť nedokončených tunelů a stanice bývají často liduprázdné. To, co je prázdné a opuštěné, automaticky vyvolává strach. S jeho výstavbou se začalo již na počátku 20. století a dodnes není dokončeno.

Cincinnati

Strašidelné městečko Centralia

Pensylvánské město Centralia působí už na první pohled strašidelně, a to kvůli šachtám s uhlím, které již od 50. let pod povrchem města neustále hoří. Není to místo, kde byste si vysnili pohádkový život. Kvůli jeho pověsti a vzhledu se stalo slavné a mohli jste ho vidět v hororovém filmu Silent Hill. Zatímco v minulosti bylo město obydlené, dnes zde téměř nikdo nežije, protože je to prostě nebezpečné. Původ „věčného“ požáru sahá do dob, kdy hasiči chtěli spálit místní skládku, ale oheň se rozšířil až do štol, kde se těžilo uhlí. Tento oheň se už uhasit nedal, a tak zem začala pukat a propadat se, místní obyvatelé se tedy museli vystěhovat.

Centralia

Hrůzostrašná cesta smrti v New Jersey

11kilometrová cesta je opředena mnohými strašidelnými legendami. A jedna legenda je strašidelnější než druhá. Nejznámější jsou tři. První je o ženě, která se zde zabila skokem do jezera, a proto je v noci nad jezerem obloha podivně světlá. Druhá je o muži, který tudy projížděl na koňském povozu a byl zavražděn loupežníky. Dodnes je zde prý slyšet dusot koní a řinčení řetězů. A třetí legenda je o indiánském kmeni, který danou oblast využíval na pořádání obětních obřadů a nacházel se zde jejich hřbitov. Na této cestě a v okolí se dodnes zjevují všelijaké paranormální jevy.

New Jersey

Kdysi slavné, dnes téměř zapomenuté město Bodie

Město, které v období zlaté horečky mělo svou největší slávu, je dnes už jen přízrakem. Kalifornský vítr proudí mezi prázdnými domy a umocňuje opuštěný dojem města. Zatímco v dobách své největší slávy (v roce 1876) mělo město 2000 obydlených domů, v roce 1943 tu žili už jen tři obyvatelé. Dnes je město historickou památkou a je navštěvované množstvím turistů nejen z USA, ale také ze zemí, kde je potřeba na vycestování cestovní povolení ESTA.

Bodie

Husí kůži vyvolávající město Hell Town

Město se nachází ve státě Ohio a i s ním se spojuje hned několik legend. Kdysi bylo plné lidí a výstavba se soustřeďovala zejména na mlýny a papírny. Když ale začalo docházet k občanským nepokojům ohledně znečištění okolních lesů, prezident Ford se rozhodl danou oblast přetvořit na národní park. Obyvatelům po tomto rozhodnutí nezbývalo než se vystěhovat, a tak se živé městečko přeměnilo na město duchů. Začalo se říkat, že se zde testovaly různé chemikálie, po kterých zmutovala místní zvířata. Legendou je opředen i místní hřbitov nebo cesta, která se nazývá dálnice do pekel.

Hell Town

Tak co, zalekli jste se? Nebo vás příběhy pohltily natolik, že už plánujete cestu do USA? Pokud ano, nezapomeňte na cestovní povolení ESTA, bez kterého se sem nedostanete.

GPS: Bodie 38°12'43.2"N 119°00'45.2"W

 

Zdroj: PR

Foto: Pixabay.com

Překlad: Stanislava Waniová Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Záhadná místa Slovenska
Publikováno: 22.7.2018
Pokud rádi cestujete po Slovensku a kromě notoricky známých památek chcete poznávat i méně známá místa s mystickou či tajemnou atmosférou, nenechte si ujít následující řádky. Představíme vám totiž knižní novinku Záhadná místa.

SR, Záhadná místa – 160 tajemných výletů
Publikováno: 9.9.2020
Slovensko nabízí množství nejrůznějších tajemství a záhad. Po prvním a druhém dílu knih Záhadná místa od rodinného vydavatelství Dajama, které se věnují tajemným jevům a událostem západního a severního Slovenska, je tu třetí díl o záhadách východního Slovenska.

USA, Ohio: Cincinnati – za uměním a historií
Publikováno: 14.6.2019
Ohio je sedmý nejlidnatější stát USA. Bydlí zde okolo 11 milionů lidí, přičemž 2 miliony žijí v aglomeraci Cincinnati. Díky své poloze se město v aglomeraci rozkládá na území tří států (kromě Ohia ještě v Kentucky a Indianě).


Souvisejicí fotogalerie

USA, Baltimore – hlavní město památek
Navštivte spolu s námi největší město státu Maryland – Baltimore. Přístavnímu městu dominují lodě...

USA, Altoona – Pelsylvánske železničné mesto
V severovýchodní Pelsylvánii se rozprostírá město Altoona, které je ve Spojených státech americký...

USA, Colorado – velkolepé hory a města
Colorado – stát nacházející se v jihozápadní části Spojených států amerických – nabízí rozsáhlé s...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 10. 2020
svátek:Nina
dnes:
sobota 24.10.
13 °C
zítra:
neděle 25.10.
11 °C