www.infoglobe.cz » Velká Británie: Londýn – britský velikán v umění a kultuře

Velká Británie: Londýn – britský velikán v umění a kultuře

Publikováno: 3.5.2017
Pokud se někdy vydáte do Anglie, určitě budete chtít navštívit Londýn. Ale vzápětí si položíte otázku – co kromě legendárních červených autobusů a Big Benu uvidím? Vyplatí se to? Rozhodně ano. A je hned několik důvodů. Londýn je především městem historie, umění a kultury. Pro ty, kteří si rádi vyjedou do muzea či galerie, je jako stvořený.

Camdentown

Velmi známé Přírodopisné muzeum si vás získá už u vchodu svou majestátní vstupní halou, v níž se vyjímá kostra dinosaura. Ostatní prostory se také nedají zahanbit. Najdete zde okolo sedmdesáti tisíc exponátů, nechybí velmi oblíbený sektor dinosaurů, kromě nich tam najdete i zajímavosti o lidském těle, mnoho exponátů ze zvířecí říše (kuriozitou je maketa velryby v životní velikosti) a mnoho jiného.
Přírodopisné muzeum

Každý den zde také skupina vědců zkoumá nové druhy nebo připravuje nové exponáty. Pokud vám nestačí, co je vystaveno veřejnosti, žádný problém. Je zde možnost zaplatit si prohlídku „Behind the scenes“. Tato komentovaná prohlídka vás provede archivem muzea a prozradí vám více o jeho činnosti.

Přírodopisné muzeum   Přírodopisné muzeum

Muzeum disponuje obrovským množstvím zakonzervovaných živočichů, mnoho z nich už vyhynulo. Dále pak uvidíte i laboratoře, v nichž vědci muzea pracují, a dozvíte se několik zajímavostí ze světa přírody.

Trafalgar Square

Na Trafalgar Square se kromě památníku můžete pokochat nádhernou budovou Národní galerie, která je zevnitř ještě krásnější než zvenčí. Sbírka Národní galerie v Londýně je tak bohatá, že tam najdete snad všechna jména, na která si vzpomenete. Od starých mistrů jako Da Vinci přes Rembrandta až po impresionistického génia Van Gogha, jsou tam prostě všichni. V kombinaci s nádhernými prostorami vám galerie nabídne nezapomenutelný zážitek. Pokud jste příznivcem o něco modernějšího umění, pak se zastavte v Tate Modern. Umění tohoto druhu tu skutečně vynikne.

Tower of London

Tower of London   centrum Londýna

Mnozí nadšenci kultury se vydají i do divadla, které má v Londýně dlouholetou tradici. Vyhledávaná jsou zejména představení od Williama Shakespeara, pro mladší ročníky je oblíbený Harry Potter. Pokud jste přece jen lovci památek, které patří k těm nejznámějším, pak zaručeně nevynechejte světoznámý Tower Bridge, při kterém se nachází Tower of London.

London Eye

Je to pevnost v centru Londýna (zapsaná do památek UNESCO). Chcete-li vidět město z výšky, využijte London Eye, je to velké „ruské kolo“ nacházející se na skok od světoznámého Big Benu. Big Ben se ve skutečnosti jmenuje Elizabeth Tower, pojmenovaný je po královně Elizabeth – zvon nacházející se ve věži nese jméno Big Ben. Je součástí Westminsterského paláce.

Elizabeth Tower

Westminster   katedrála sv. Petra

Ulice Londýna jsou samým překvapením. Kteroukoli z nich se vydáte, vždy natrefíte na něco, co vás ohromí. Samozřejmě si nezapomeňte pochutnat na jejich národním „snacku“ – Fish and chips, tedy ryba a hranolky. Opravdu velký kus smažené ryby v těstíčku spolu s nahrubo nakrájenými hranolky s omáčkou si vás získá na první pohled a hlavně chuť. Je to velmi oblíbená pochoutka.

Tower Bridge

Pokud jste s cestou do Londýna zatím váhali, doufáme, že po přečtení tohoto článku si „zabookujete“ hned první let. Máte se totiž na co těšit.

GPS: 51°30'26.2"N 0°07'39.7"W

 

Text a foto: Simona Svanová

Překlad: Stanislava Waniová



Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Londýn
Publikováno: 8.3.2010
Hlavní, velké, důležité, obchodní, historické a kulturní město. I tak můžeme charakterizovat velkolepý Londýn, jenž se v roce 2012 už potřetí stal sídlem letních olympijských her.

Velká Británie, Londýn – „pupek světa” na Temži – VIDEO
Publikováno: 11.7.2017
Londýn kdysi býval největší město na světě. Vládli odsud obrovskému britskému impériu, lodě sem přivážely drahocenné zboží z celého světa, vyplouvaly za novým dobrodružstvím a zase se vracely. Dnes se sem stále sjíždějí lidé z celého světa – ať už za obchodem, za prací, obdivovat honosné památky, nasát trochu zdejší unikátní atmosféry, nebo ochutnat jídla z celého světa v jediném městě.

Velká Británe, Windsor – hrad, ruské kolo a lego
Publikováno: 8.9.2017
Dnes se podíváme do hrabství Berkshire. Naším hlavním cílem je malé městečko Windsor, které leží asi 30 kilometrů západně od Londýna. Jsou pro něj charakteristické polohrázděné domy, klikaté uličky a dlážděné chodníky.

Velká Británie, Stansted – skanzen nedaleko letiště
Publikováno: 18.5.2019
Pokud využíváte lowcostových aerolinek, dříve nebo později vás jistě cesta zavede na letiště Stansted nedaleko Londýna. Právě tady přistávají většinou velmi levné lety. Díky tomu se z letiště stal oblíbený přestupní bod do jiných evropských destinací. Nezůstávejte v letištní hale, okolí Stanstedu je krásné a byla by škoda volného času nevyužít.

Velká Británie, Londýn - Trafalgar Square
Publikováno: 4.7.2014
Minulý týden jsme zavítali do jedné z nejznámějších londýnských čtvrtí, kdysi čtvrti červených luceren, Soho. Dnes se však přesuneme dále.

Velká Británie, Londýn – Piccadilly, Green Park a Haymarket
Publikováno: 11.7.2014
Po návštěvě oslnivého Trafalgar Square pokračujeme dál po známých památkách Londýna.

Velká Británie, Londýn – Soho
Publikováno: 27.6.2014
Po našich toulkách Janovem se tentokráte vydáme na severozápad do Velké Británie a to konkrétně do jejího hlavního města, Londýna.

Velká Británie, Londýn – Whitehall
Publikováno: 18.7.2014
Minulý týden jste okusili něco z jedinečné atmosféry kolem Piccadilly. Dnes se přesuneme do míst, která jsou významná pro samotnou britskou státnost.

Velká Británie: Londýn – Britské muzeum
Publikováno: 28.11.2014
Ze Spojených států, které jsme navštívili minulý týden, se přes Atlantik vrátíme do Evropy, do Velké Británie.


Souvisejicí fotogalerie

Velká Británie, Edinburgh – skotské království
Tajemné přímořské město na jihovýchodě Skotska, kde se zrodily filmové legendy Sherlock Holmes ne...

Anglie: Leeds Castle – sraz krásných veteránů
V přilehlém parku jednoho z nejkrásnějších anglických vodních hradů se pravidelně konají různé sp...

Anglie, Leeds Castle – středověký vodní hrad
Dnes se můžete spolu s námi prostřednictvím fotogalerie přenést do jednoho z nejkrásnějších vodní...

Velká Británie: Dover – hrad a bílé útesy
Když se řekne Lamanšský průliv, mnohým se automaticky vybaví názvy dvou měst – francouzského Cala...

Velká Británie: Muzeum Battle of Britain
Významnou a navštěvovanou atrakcí blízko Lamanšského pobřeží je Muzeum Battle of Britain v obci H...

Velká Británie: Londýn – léto 2011
Každý, kdo navštívil britskou metropoli, si nepochybně odvezl mnoho zážitků. Mně se podařilo nahl...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.7.2019
Do 1. září 2019 máte možnost využít k cestování tradiční vláček Hanička (motorový vůz 810), který jezdí na trati ze Spišského Podhradí do Spišských Vlachů.
21.7.2019
Také toto léto si můžete užít mezinárodní kulturní festival Dny Mistra Pavla v Levoči, který do 28. srpna přináší pouliční vystoupení divadelníků, muzikantů a tanečníků, jakož i poselství kultury.

20.7.2019
Dřevěný kostel svatého Mikuláše z počátku 17. století, jehož oprava trvala téměř tři roky, mohou lidé navštívit v Hradci Králové v Jiráskových sadech až do konce září.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – LAOS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 22. 7. 2019
svátek:Magdaléna
dnes:
pondělí 22.7.
28 °C
zítra:
úterý 23.7.
31 °C