Tipy a rady

SVĚT: Je na čase vybrat si dovolenou!
Publikováno: 3.2.2019
Cesta letadlem se týká pouze byznysmenů a těch, kteří se někam daleko stěhují. Tak to už dávno neplatí. Letadlo je stále častějším prostředkem, který nás přepraví za odpočinkem. A je jedno, jestli je cílem naší cesty poměrně blízké Chorvatsko, nebo třeba Singapur. A co cesta za klokany?

SR: Poznávejte svět i Bratislavu (dětskýma očima)
Publikováno: 13.1.2019
Dnes vám představíme naučně-vědomostní společenskou hru Poznáš svet? (Znáš svět?) i unikátní knížku Bratislava pro deti (Bratislava pro děti), kde poznáte ty nejkrásnější výlety. Pokud dočtete následující řádky do konce, zjistíte, že uvedenou hru i knížku budete moci i vyhrát.

Knižní novinka: Slovensko v Československu
Publikováno: 6.1.2019
Ke 100. výročí vzniku Československé republiky se uplynulý rok konalo množství akcí a vyšlo několik zajímavých publikací. Jednou z nich je i historicko-geografická kniha, která prostřednictvím starých pohlednic představuje malebná zákoutí Slovenska a život jeho obyvatel v letech 1918 až 1939.

SR: Příběhy vrchů aneb poznávání jejich těla a duše...
Publikováno: 30.12.2018
"Tam ve vrších, vysoko ve vrších, kde je blízko k modravé obloze, ale bohužel daleko od úrodné země, tam, kde je začátek vody a konec chleba, mají lidé málo na majetku, ale hodně na cti, jak to již obyčejně bývá, když se člověk po celý život Bohu do očí dívá."

SR, Bratislava – retro procházka městem
Publikováno: 23.12.2018
Zveme vás na retro obrazově-textovou procházku po Bratislavě, kterou přináší knižní novinka. Přeneseme se do let 1948 až 1989. Obraz hlavního města v období socialismu budeme poznávat prostřednictvím tehdy vydaných pohlednic. Ty vám připomenou, jak vypadalo a čím žilo město před ještě relativně krátkou dobou.

SR, Trnava: známá – neznámá očima Mateje Bela
Publikováno: 19.12.2018
Přijměte pozvání na procházku historickou Trnavou, kterou nás provede „slavná ozdoba Uherska“ – Matej Bel. Objevme spolu s ním neznámá zákoutí města a jeho dějin a nechme se unášet atmosférou trnavských ulic v osmnáctém století.

Polsko, Lodž: bývalá textilní velmoc II.
Publikováno: 17.10.2014
Dnes se ještě jednou vracíme do třetího největšího polského města, do Lodže.

Řeka Mže: nový kajakářský playspot
Publikováno: 3.8.2010
Na řece Mži od neděle funguje nový kajakářský playspot. U Kalikovského mlýna ho pro všechny vyznavače moderních vodních sportů otevřeli tamní vodáci.

Splouvání horního toku Vltavy
Publikováno: 28.5.2009
Od 1. května 2009 se opět trochu zpřísnila pravidla pro splutí horního toku Vltavy. Zatím toto bylo omezeno buď časem, to jest bylo umožněno pouze určitou část roku a část dne a podle vodního stavu. Kdy na řeku se buď mohlo, nebo naopak bylo splutí zakázáno.

Východní Čechy na jaře
Publikováno: 26.4.2008
Popis několika řek, které stojí za navštívení.

Boof, aneb spásný záběr
Publikováno: 14.8.2007
Když se vydáme pádlovat na řeku, předpokladem je dobré zvládnutí všech základních záběrů. Když chceme jezdit dále a zlepšovat svoje jezdecké schopnosti, k základním záběrům přibude ještě spousta dalších věcí.

Ochrana přírody a řek
Publikováno: 12.7.2007
Ochrana přírody je problémem celosvětovým. Přehrady ano či ne? Zásahy do říčních koryt? V minulosti i u nás bylo mnoho toků „narovnáno“, čímž řeka přišla o svůj přirozený půvab, odtok vody se zrychlil. Pro vodáka to má význam v tom, že voda v takovém toku vydrží jen krátkou dobu a počet dní, kdy je řeka sjízdná, je nižší.

Co si zabalit na vodu
Publikováno: 12.7.2007
Balení … není jen extravagantní výraz pro získání partnera, ale dost důležitá aktivita, která často předchází vlastní cestě. Pokud tedy necestujeme jen s kreditní kartou. Mnoho z nás má zkušenosti s tím, co si vzít na dovolenou k moři, co si zabalit na týden do Krkonoš na lyže, ale to už chce trochu zkušeností, někteří mají svůj seznam věcí, které si berou na vodu, do hor, na kolo či jinam.

Výběr řeky na výlet
Publikováno: 12.7.2007
Závisí to na zkušenosti, času, vybavení a naší touze....

Bezpečnost jízdy na vodě
Publikováno: 5.6.2007
Předpoklad, že se na vodu vydají jen lidé dostatečně poučení o nebezpečí řeky a alespoň částečně znalí ovládání plavidla, se ukazuje jako poněkud lichý. Na vodu se dnes vypraví i naprostý začátečník. A to v některých případech naprosto sám, bez kamarádů, například jen s děvčetem, kterému chce ukázat, jak zvládne dobrodružství. Proto si dovolujeme uvést i informace úplně základní.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
13.8.2022
Evropská letiště jsou tuto dovolenkovou sezónu nevídaně vyťížená! Nápor, který zažívají je způsobený rekordní poptávkou cestujících, nedostatkem personálu a rušením letů ze strany aerolínií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 18. 8. 2022
svátek:Helena
dnes:
čtvrtek 18.8.
20 °C
zítra:
pátek 19.8.
20 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X