www.infoglobe.cz » USA, Aljaška: Anchorage – brána na Aljašku

USA, Aljaška: Anchorage – brána na Aljašku

Publikováno: 29.5.2020
Dnes vás vezmeme na nespoutanou Aljašku, do jejího největšího města Anchorage, které se chlubí velmi poetickou přezdívkou – Město světel a květin.

Anchorage leží na jižním pobřeží nejrozlehlejšího amerického státu a je postaveno v poměrně moderním duchu, což je dáno především tím, že v roce 1964 jej postihlo ničivé zemětřesení o síle 9,2 stupně Richterovy škály, vůbec druhé nejsilnější, jaké kdy bylo zaznamenáno. Zemětřesení trvalo téměř pět minut a zkázu dokončila následná vlna tsunami. Po zemětřesení muselo být město postavené téměř celé nanovo.

Anchorage

Město je obklopeno horami Chugach Mountains a je především důležitým bodem, odkud se turisté vydávají na prozkoumání blízkých i vzdálenějších přírodních lokalit, například do národního parku Denali nebo na fjordy. Pokud by si někdo chtěl zalyžovat, nejlepší celoroční lyžovačku patrně zažije v resortu Mount Alyeska Resort, na ledovci Portage Glacier nebo na poloostrově Kenai.

Anchorage

Nicméně i v samotném městě se najdou místa hodná průzkumu. Jedním z nich je rozlehlé muzeum Anchorage Museum, které se zaměřuje na dějiny a umění regionu. V muzeu nechybí ani planetárium a výstavy různých cestovatelských expedicí z celého světa. Když byste náhodou do Anchorage zavítali během léta, park před muzeem stojí za několik chvil, během nichž si můžete vychutnat jeden z aljašských dlouhých letních dnů.

Anchorage Museum 

Nemusíte patřit mezi fandy letectví, abyste si oblíbili restaurovaná historická letadla v místním leteckém muzeu Alaska Aviation Heritage Museum. Kromě nádherných strojů, vládců oblak, si budete moci prohlédnout řadu fotografií a dalších artefaktů, které se nějakým způsobem pojí s dějinami létání a jeho největšími osobnostmi. Největším tahákem však je samotná lokace muzea, které leží u jezera Lake Hood a je tudíž jednak blízko nejrušnějšího letiště hydroplánů na světě a také mezinárodního letiště Ted Stevens Anchorage International Airport, takže o dobrou podívanou nebudete mít určitě nouzi.

návštěvnické centrum v Anchorage

V Alaska Zoo pak můžete vidět zástupce místní fauny – hnědé medvědy, vlky, pižmoně severní nebo soby. Zoo je také útočištěm pro nějaké exotické druhy zvířat jako tygři ussurijští nebo velbloudi dvouhrbí. Instituce pořádá také různé akce pro veřejnost. Mezi ty nejlákavější patří krmení vlků.

Posledním místem, které vám dnes doporučíme, je Alaska Native Heritage Center. Toto centrum zkoumá jedenáct kmenů původních obyvatel. Uvidíte tradiční příbytky, indiánské sochy a další různé předměty pojící se s původními obyvateli. Příslovečnou třešničkou na dortu jsou ukázky indiánských tanců nebo umění.

GPS: 61°12'59.9"N 149°53'01.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Frank K., Jack Connager, Dinker022089, Bernt Rostad, Harvey BarrisonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Aljaška - divoká a krásná I.
Publikováno: 22.10.2012
Moje cesta na Aljašku začala dávno před odjezdem. Proč právě Aljaška, když krásných míst je opravdu spousta? Splnit si sen o cestování mi pomohl realizovat můj otec, vášnivý myslivec, který během 20 let procestoval skoro celý svět. Rozhodla jsem se, že se vydám po jeho stopách, zkusím navštívit místa, kde si užíval svou loveckou vášeň, i já budu lovit, ale jen fotografie!

USA, Aljaška – Juneau
Publikováno: 5.6.2020
Do hlavního města Aljašky – Juneau – nevede žádná silnice. Už jen proto se jedná o poměrně netradiční lokalitu. Můžete sem vyrazit buď na lodi, nebo letadlem. Nachází se na pevninském výběžku na jihu státu a od Tichého oceánu ho dělí síť ostrovů. Navzdory své odlehlosti je Juneau vyhledávaným a lákavým turistickým cílem s velkou nabídkou zajímavých přírodních lokalit, kterým jednoznačně dominuje ledovec Mendenhall (asi 20 kilometrů severozápadně od Juneau).

USA, Aljaška: Juneau – za ledovci
Publikováno: 12.6.2020
Dnes navážeme na procházku z minulého týdne, kdy jsme se vydali do hlavního města největšího amerického státu.

USA: Aljaška - divoká a krásná II.
Publikováno: 29.10.2012
Druhý den vyrážíme k přístavnímu městečku Seward, cestou se zastavíme u divoké řeky a den zakončíme prohlídkou výzkumného střediska mořského ekosystému Aljašky. Celý následující den je věnován skalnaté krajině ledu - NP Kenai Fjords.

USA: Aljaška - divoká a krásná III.
Publikováno: 5.11.2012
Dálnicí, která navazuje na Seward Highway - hlavní silnici tohoto poloostrova, směřujeme do chráněné oblasti divočiny Kenai National Wildlife Refuge. Nejprve ale návštěva v rodině musherů a jejich huňatých tažných psů. Další den věnujeme poznáním orla bělohlavého a hnědého.

USA: Aljaška - divoká a krásná IV.
Publikováno: 12.11.2012
Několik pokusů o zahlédnutí dalších orlů bylo málo úspěšné, ale směrem do sedla zelených kopců nám zkřížila cestu losí dáma. Další den nás čeká zlatokopecký ráj a farmy sobů a pižmoňů.

USA: Aljaška - divoká a krásná V.
Publikováno: 19.11.2012
Dnes máme před sebou dlouhý přejezd z Hatcher Pass do Národního parku Denali, pokud bychom jeli bez zastávky, potřebujeme minimálně 4 hodiny.

USA: Aljaška - divoká a krásná VI.
Publikováno: 26.11.2012
Dnešní prohlídka Denali parku zabere celý den (resp. i několik dnů). Vstupenky máme zajištěny předem, ubytováni jsme poblíž parku, abychom na místě byli včas, nejlépe v první řadě, ať máme vhodné sedadlo pro nejlepší výhled.

USA: Aljaška - divoká a krásná VII.
Publikováno: 3.12.2012
Podle původního plánu odpočinkový den, nicméně po dohodě se všemi účastníky se program mění, přes Fairbanks pouze projedeme, budeme pokračovat na Yukon, a pokud se zadaří, pokoříme severní polární kruh.


Souvisejicí fotogalerie

USA: Aljaška - fauna
Jedno z míst na světě, kde v opravdové divočině potkáte plno predátorů tváří v tvář. Cestu vám zk...

USA: Aljaška - příroda
Země plná přírodní krásy, rezervací a národních parků. Členité pohoří a ledovce střídá arktická t...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Objevujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.5.2022
U pozvánek na zajímavé akce v rámci Východní Moravy budeme pokračovat i dnes. Nenechte si ujít Víkend otevřených zahrad (11. - 12. 6.) v Květné a Podzámecké zahradě v Kroměříži.
25.5.2022
Turistická sezóna 2022 bude pro návštěvníky Východní Moravy mimořádně bohatá. Programová nabídka přitom neoplývá jen mnohými, časem prověřenými trumfy. Region opírající se o staletou lidovou kulturu, stále živou folklorní tradici a gastronomii, o početné přírodní nebo duchovní památky bude nyní díky novinkám turisticky ještě atraktivnější.
24.5.2022
Po dvouleté a místy až tříleté pauze znovu ožívají kulturní akce na severovýchodě Slovenska. Region okresů Bardějov a Svidník je známý především osobitostmi rusínské kultury, nebo až do středověku sahající tradice Bardějovského jarmarku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST ve Spojeném království:

Spojené království

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Londýn – „pupek světa” na Temži

Southampton – lodě, lodě, lodě

Oxford – vzdělanost na každém kroku

Seaford – výlet k Sedmi sestrám

Brighton and Hove – nejlepší místo pro život

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 27. 5. 2022
svátek:Valdemar
dnes:
pátek 27.5.
14 °C
zítra:
sobota 28.5.
12 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X