www.infoglobe.cz » USA, Florida: Orlando – zábavní parky

USA, Florida: Orlando – zábavní parky

Publikováno: 26.7.2019
Floridské město Orlando jednoznačně patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších světových destinací. Každoročně sem přijedou desítky milionů lidí. To nejzajímavější na tomto městě jsou místní zábavní parky. Do některých z nich jsme vás již vzali – Islands of Adventure, Walt Disney World nebo Universal Orlando.

Mnoho zábavních parků přilákalo investory, kteří zde začali stavět ubytovací zařízení, takže se nebojte, že neseženete dobré ubytování. Krom toho budete mít na výběr z téměř neomezeného množství restaurací a velkého množství dalších atrakcí.

Připravte se však na to, že podnebí Orlanda je subtropické. Očekávejte horké a deštivé počasí především od května do října. Chladnější období přichází od listopadu do dubna. Nicméně musíme podotknout, že to je také období největšího výskytu hurikánů.

Orlando

Vynecháme tedy parky, které už známe, a vydáme se do těch, kde jsme ještě nebyli. Určitě se vám zalíbí naše první zastávka, jíž je vodní svět SeaWorld. Bohužel už není možné krmit delfíny, ale stále si můžete tato nádherná a inteligentní zvířata pohladit. To samé můžete zažít i v případě tučňáků a z blízka uvidíte třeba i žraloky nebo lachtany.

V parku se konají také exkurze, které vám představí zákulisí. Takže uvidíte rehabilitační centrum pro kapustňáky a delfíní školku. Kromě toho se můžete těšit na spoustu mořských tvorů a samozřejmě na atrakce jako horské dráhy, a to včetně vlajkové lodi parku o délce 1 450 metrů. Vlak vás vyveze až do výšky 61 metrů a dosahuje rychlosti až 117 km/h.

SeaWorld

Počítejte s tím, že vstup do parku vás vyjde na 105 dolarů. Pokud natrefíte na slevu, pak zaplatíte o něco méně. K lístku si můžete přikoupit nějaké doplňkové služby jakoSeaWorld například All-Day Dining Deal, jenž vám zajistí možnost občerstvení každou hodinu po celý den.

Hned vedle SeaWorld můžete zajít do Discovery Cove, další z fantastických atrakcí Orlanda, která je zaměřena na podmořský život. Vyzkoušet si můžete třeba šnorchlování podél korálového útesu nebo zkoumat mořské dno, kde kromě barevných tropických ryb budete moci pozorovat například i rejnoky. Také uvidíte exotické ptactvo nebo si zalenošíte na písečné pláži. Pokud se chystáte přijet během sezony, vstupenky určitě nepodceňte a kupte si je dopředu. Denní vstup vás vyjde na přibližně 150 dolarů, nicméně si můžete pořídit zvýhodněný balíček, který zahrnuje plavání s delfíny.

Discovery Cove   Discovery Cove 

GPS: (Discovery Cove) 28°24'20.0"N 81°27'41.6"W

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Adog104, Adog104 (2), Ardo191, Michael Lowin, Bill DickinsonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy I
Publikováno: 6.5.2016
V posledních týdnech jsme se věnovali zábavním parkům v Kalifornii. Dnes se ale přesuneme tisíce kilometrů na východ – do slunné Floridy, která je další Mekkou zábavního průmyslu.

Nejoblíbenější zábavní parky 2019
Publikováno: 12.8.2019
Známý cestovatelský portál i letos sestavil žebříček nejoblíbenějších zábavních parků světa, v němž dominují zábavní parky z USA a Evropy.

USA, Florida – Dobrodružné ostrovy III
Publikováno: 20.5.2016
Marvelovští superhrdinové, Jurský park... Zatím se zdá, že zábavní park Islands of Adventure je zhmotněním převážně klučičích snů. I když mnozí často vystřízliví (a to rychle) během hodin ve frontách pro dvou nebo tříminutovou srandu.

USA, Florida – národní park Everglades – domov krokodýlů
Publikováno: 8.2.2018
Na jihu Floridy se rozprostírá národní park Everglades, kam míří mnoho turistů. My nejsme výjimkou. Celá oblast je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Je to jeden z parků s nejnižší nadmořskou výškou. Pro Everglades jsou typické rozlehlé mokřady, které pokrývají většinu plochy, dále především aligátoři a krokodýli, kterým mokřady poskytují přirozený domov.

USA, Florida – Ráj kostiček
Publikováno: 27.5.2016
Opustili jsme Dobrodružné ostrovy (Islands of Adventure), abychom se vydali do dalšího z mnoha zábavních parků, které obklopují floridské Orlando. Výběr je vskutku velký, ale my se podíváme do místa, které je nám svým způsobem bližší.

USA, Florida – Ráj kostiček II
Publikováno: 3.6.2016
Vracíme se do floridského Legolandu, abychom se podívali na některé z jeho nejzajímavějších atrakcí.

USA, Florida – výlet na Key West
Publikováno: 15.2.2018
Miami a národní park Everglades jsou první dva body, kam se turisté na jihu Floridy vydají. Dalším lákadlem je pak souostroví Florida Keys (název nikoliv anglického, ale španělského původu – Cayo = malý ostrov). Pod tímto názvem se skrývá přes tisíc ostrovů, které se táhnou od jihovýchodního cípu floridského poloostrova v mírném levotočivém oblouku až ke Key West.

USA, Florida: Dobrodružné ostrovy II
Publikováno: 13.5.2016
Jak jsme zmínili minule, jedna z částí velkého zábavního parku Islands of Adventure je zasvěcena superhrdinům marvelovského univerza. Pomyslně jsme se svezli na horské dráze Neuvěřitelný Hulk (The Incredible Hulk), která je podobně jako samotný Hulk zelená a na které můžete na chvíli zažít i pocit beztíže.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.
20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 8. 2019
svátek:Johana
dnes:
středa 21.8.
22 °C
zítra:
čtvrtek 22.8.
20 °C