www.infoglobe.cz » USA, Illinois: Rockford – muzea a laserové bludiště

USA, Illinois: Rockford – muzea a laserové bludiště

Publikováno: 15.5.2020
V prvním díle o Rockfordu jsme společně zavítali do místních zahrad, kde nejzajímavější byly asi ty v japonském stylu. Na začátku dnešního dílu vás nejprve zavedeme do muzea umění Rockford Art Museum.

Muzeum sousedí s řekou Rock River přímo v centru města. Už více než století představuje návštěvníkům umělecká díla vskutku širokého mixu, a to od 19. do 21. století. Především nechybí díla místních umělců, která jinde neuvidíte.

katedrála sv. Petra

K dalším muzeím, která vám vřele doporučujeme, se jednoznačně řadí skanzen Midway Village Museum, jenž se soustředí na dějiny Rockfordu a okolí. Hlavním tahákem je obrovská výstavní plocha v Main Museum Center. Ta sousedí s viktoriánskou vesničkou s 26 historickými budovami a tisíci historickými artefakty. Právě tady budete mít dojem, že jste se přesunuli o nějaké století a půl hluboko do minulosti. Navštívíte tehdejší koloniál, policejní stanici nebo uvidíte, jak vypadaly školy v 19. století. Společnost vám nezřídka budou dělat herci v dobových kostýmech.

Rockford okolo roku 1890

Robert Hall Tinker. Tento muž byl v 70. letech 19. století starostou Rockfordu a výrazně se zasadil o rozvoj tehdejšího města. Dnes je nejviditelnějším dědictvím jeho úřadování vila ve švýcarském stylu, která se tyčí nad potůčkem Kent Creek. Tinkerova rodina začala se stavbou vily hned po konci občanské války v roce 1865.

Tinker Swiss Cottage

Inspiraci pro vizuální podobu domu rodina našla při výletu do Evropy. Dnes toto významné místo slouží veřejnosti jako muzeum a je zaneseno na seznamu historických památek. Návštěvníci si mohou tuto impozantní vilu projít.

Rockford

V Rockfordu působí Švédská historická společnost, která provozuje další zajímavé muzeum – Erlander Home Museum, které reprezentuje historický vliv švédské kultury na Rockford. Vila byla postavena na začátku 70. let 19. století. Uvnitř jsou k vidění mnohé původní předměty a nábytek. Nicméně dům má být především výpovědí o vlivu a dědictví švédské kultury v Rockfordu. Prostory si můžete projít s komentovanou prohlídkou průvodce, který vám řekne mnoho perliček.

Rockford

Až budete nasyceni historie, určitě se vyplatí trochu vypustit páru. Máme pro vás skvělý tip – zábavní park Volcano Falls Adventure. Místní atrakce zaimponují spíše mladším návštěvníkům, ale dospělí si mohou zkusit staré videoherní automaty, které jistě u mnohých vyvolají vlnu nostalgie, nebo navštívit laserové bludiště.

GPS: 42°15'52.4"N 89°06'08.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Rattis irrittiss, Unknown author, Teemu08, AlexbaumgarnerDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákoutími
Publikováno: 8.5.2020
Dnešním cílem je město Rockford, které je oceňováno pro svůj šarm. Rockfordem protéká řeka Rock River. Na jejím pravém břehu se nachází například Riverfront Museum Park, jehož součástí je přírodovědecké muzeum Burpee Museum of Natural History, které vřele doporučujeme. Bylo otevřeno v roce 1942.

USA: Chicago – větrné město plné zeleně I
Publikováno: 23.2.2017
Když jsme se s kamarády rozhodovali, které místo na severovýchodě USA navštívíme, Chicago pro nás byla jasná volba.

USA: Chicago - větrné město plné zeleně II
Publikováno: 2.3.2017
Je večer a my jsme poměrně zklamaní z prosklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde výhled nebyl tak dobrý, jak jsme předpokládali. Náladu nám ale vylepšil jiný nevšední zážitek, který byl mnohem intenzivnější a doporučuji ho všem, kteří do Chicaga míří.

USA, Indiana: Fort Wayne – věda a historie
Publikováno: 20.3.2020
Dnešní výlet nás zavede do amerického státu Indiana. Naším cílem je Fort Wayne, druhé největší město tohoto státu, které překypuje místy, kam jít.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Dárkový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Dárkový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

4.12.2020
Už 6. prosince k vám přijde Mikuláš v podobě dětského festivalu, který vám přinese on-line koncerty a vystoupení Spievankova, Fíha Tralala, Smejka a Tanculienky, Paci Pac, Dúhalky i Tárajka a Popletajka nebo Majka Spirita.
2.12.2020
Nově vydaná fotopublikace představuje kouzlo Turčianské kotliny a jejího nezaměnitelného okolí. Úchvatné záběry zachycují krásu tohoto kousku ráje, ve kterém se v minulosti přelévaly vlny prehistorického moře.
30.11.2020
Horská střediska Jasná a Vysoké Tatry odstartovala nedávno předprodej jedno- a vícedenních skipasů na zimní sezonu 2020/21. Také začal předprodej skipasů do horských středisek u nás (Špindlerův Mlýn), v Polsku (Szczyrk) a sezonní nabídka se rozšířila i na 6 zajímavých středisek v Rakousku a Itálii.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - OMÁN, JORDÁNSKO, PALESTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 4. 12. 2020
svátek:Barbora
dnes:
pátek 4.12.
0 °C
zítra:
sobota 5.12.
4 °C