www.infoglobe.cz » USA, Illinois: Rockford – muzea a laserové bludiště

USA, Illinois: Rockford – muzea a laserové bludiště

Publikováno: 15.5.2020
V prvním díle o Rockfordu jsme společně zavítali do místních zahrad, kde nejzajímavější byly asi ty v japonském stylu. Na začátku dnešního dílu vás nejprve zavedeme do muzea umění Rockford Art Museum.

Muzeum sousedí s řekou Rock River přímo v centru města. Už více než století představuje návštěvníkům umělecká díla vskutku širokého mixu, a to od 19. do 21. století. Především nechybí díla místních umělců, která jinde neuvidíte.

katedrála sv. Petra

K dalším muzeím, která vám vřele doporučujeme, se jednoznačně řadí skanzen Midway Village Museum, jenž se soustředí na dějiny Rockfordu a okolí. Hlavním tahákem je obrovská výstavní plocha v Main Museum Center. Ta sousedí s viktoriánskou vesničkou s 26 historickými budovami a tisíci historickými artefakty. Právě tady budete mít dojem, že jste se přesunuli o nějaké století a půl hluboko do minulosti. Navštívíte tehdejší koloniál, policejní stanici nebo uvidíte, jak vypadaly školy v 19. století. Společnost vám nezřídka budou dělat herci v dobových kostýmech.

Rockford okolo roku 1890

Robert Hall Tinker. Tento muž byl v 70. letech 19. století starostou Rockfordu a výrazně se zasadil o rozvoj tehdejšího města. Dnes je nejviditelnějším dědictvím jeho úřadování vila ve švýcarském stylu, která se tyčí nad potůčkem Kent Creek. Tinkerova rodina začala se stavbou vily hned po konci občanské války v roce 1865.

Tinker Swiss Cottage

Inspiraci pro vizuální podobu domu rodina našla při výletu do Evropy. Dnes toto významné místo slouží veřejnosti jako muzeum a je zaneseno na seznamu historických památek. Návštěvníci si mohou tuto impozantní vilu projít.

Rockford

V Rockfordu působí Švédská historická společnost, která provozuje další zajímavé muzeum – Erlander Home Museum, které reprezentuje historický vliv švédské kultury na Rockford. Vila byla postavena na začátku 70. let 19. století. Uvnitř jsou k vidění mnohé původní předměty a nábytek. Nicméně dům má být především výpovědí o vlivu a dědictví švédské kultury v Rockfordu. Prostory si můžete projít s komentovanou prohlídkou průvodce, který vám řekne mnoho perliček.

Rockford

Až budete nasyceni historie, určitě se vyplatí trochu vypustit páru. Máme pro vás skvělý tip – zábavní park Volcano Falls Adventure. Místní atrakce zaimponují spíše mladším návštěvníkům, ale dospělí si mohou zkusit staré videoherní automaty, které jistě u mnohých vyvolají vlnu nostalgie, nebo navštívit laserové bludiště.

GPS: 42°15'52.4"N 89°06'08.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Rattis irrittiss, Unknown author, Teemu08, AlexbaumgarnerDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákoutími
Publikováno: 8.5.2020
Dnešním cílem je město Rockford, které je oceňováno pro svůj šarm. Rockfordem protéká řeka Rock River. Na jejím pravém břehu se nachází například Riverfront Museum Park, jehož součástí je přírodovědecké muzeum Burpee Museum of Natural History, které vřele doporučujeme. Bylo otevřeno v roce 1942.

USA: Chicago – větrné město plné zeleně I
Publikováno: 23.2.2017
Když jsme se s kamarády rozhodovali, které místo na severovýchodě USA navštívíme, Chicago pro nás byla jasná volba.

USA: Chicago - větrné město plné zeleně II
Publikováno: 2.3.2017
Je večer a my jsme poměrně zklamaní z prosklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde výhled nebyl tak dobrý, jak jsme předpokládali. Náladu nám ale vylepšil jiný nevšední zážitek, který byl mnohem intenzivnější a doporučuji ho všem, kteří do Chicaga míří.

USA, Indiana: Fort Wayne – věda a historie
Publikováno: 20.3.2020
Dnešní výlet nás zavede do amerického státu Indiana. Naším cílem je Fort Wayne, druhé největší město tohoto státu, které překypuje místy, kam jít.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 3. 6. 2020
svátek:Tamara
dnes:
středa 3.6.
20 °C
zítra:
čtvrtek 4.6.
21 °C