www.infoglobe.cz » USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákoutími

USA, Illinois: Rockford – za malebnými zákoutími

Publikováno: 8.5.2020
Dnešním cílem je město Rockford, které je oceňováno pro svůj šarm. Rockfordem protéká řeka Rock River. Na jejím pravém břehu se nachází například Riverfront Museum Park, jehož součástí je přírodovědecké muzeum Burpee Museum of Natural History, které vřele doporučujeme. Bylo otevřeno v roce 1942.

Návštěvníky lákají zejména restaurované kostry dinosaurů či působivý „uhelný les“ z období karbonu. Uhelný les je totiž pozůstatkem kdysi rozsáhlých mokřadů, jež pokrývaly tropické pásy Země. Enormní množství rašeliny postupem času vytvořilo uhlí. Nechybí ani expozice přibližující místní divokou faunu nebo život původních obyvatel. Kromě toho muzeum chystá pravidelné doprovodné akce, například každoroční hledání velikonočních vajec pro rodiče s dětmi a různé přednášky.

Rockford

To samé platí pro kino Coronado Performing Arts Center, které nabízí různé druhy představení. Kino poprvé otevřelo své brány, rozhrnulo oponu a promítalo filmy v roce 1927. Na přelomu milénia se kino dočkalo masivní rekonstrukce, která mu vrátila zašlý lesk. Diváci si mohou kromě promítání filmů například zajít na nějaký slavný muzikál z Broadwaye nebo na hudební koncert. Do sálu se vměstná úctyhodných 2400 diváků.

Coronado Theatre

Rockfordu se mimochodem přezdívá Město zahrad. A je to přiléhavá přezdívka, což můžete sami posoudit např. po návštěvě místní japonské zahrady Anderson Japanese Gardens nebo zahrady Nicholas Conservatory and Gardens.

Anderson Japanese Gardens

Japonské zahrady jsou místem, kde si užijete klid. Za podobou zahrad stojí Hoichi Kurisu, renomovaný japonský zahradní architekt, který má na kontě například také japonské zahrady ve městě Portland ve státě Oregon. Atmosféru dotvářejí vodopády, barevné květiny, cestičky, čajový altánek a další prvky. Přes rok se tu samozřejmě konají různé akce a také se tu můžete dobře najíst.

Nicholas Conservatory

Zahrady Nicholas Conservatory and Gardens jsou třetí největší zimní zahrady ve státě Illinois. Doma tu jsou tropické rostliny, po celý rok tu něco kvete. Každoročně se v zahradách koná výstava orchidejí. Pěšinky venkovních zahrad vás provedou zajímavými zákoutími, uvidíte různé sochy nebo se vám naskytnou krásné pohledy, např. na Eclipse Lagoon.

Pokud byste chtěli být v obklopení přírody ještě více, je zde po ruce přírodní park Rock Cut State Park. Díky množství míst, kde je dovoleno kempovat, je velice snadné si sem vzít stan a strávit tu noc.

GPS: 42°16'44.7"N 89°05'22.2"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: IvoShandor, Bryan Lee, Bryan Lee (2), Alexbaumgarner, IvoShandor (2)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Chicago - větrné město plné zeleně II
Publikováno: 2.3.2017
Je večer a my jsme poměrně zklamaní z prosklených kukaní (Skydeck) na Willis Tower, kde výhled nebyl tak dobrý, jak jsme předpokládali. Náladu nám ale vylepšil jiný nevšední zážitek, který byl mnohem intenzivnější a doporučuji ho všem, kteří do Chicaga míří.

USA, Illinois: Rockford – muzea a laserové bludiště
Publikováno: 15.5.2020
V prvním díle o Rockfordu jsme společně zavítali do místních zahrad, kde nejzajímavější byly asi ty v japonském stylu. Na začátku dnešního dílu vás nejprve zavedeme do muzea umění Rockford Art Museum.

USA: Chicago – větrné město plné zeleně I
Publikováno: 23.2.2017
Když jsme se s kamarády rozhodovali, které místo na severovýchodě USA navštívíme, Chicago pro nás byla jasná volba.

USA, Indiana: Fort Wayne – věda a historie
Publikováno: 20.3.2020
Dnešní výlet nás zavede do amerického státu Indiana. Naším cílem je Fort Wayne, druhé největší město tohoto státu, které překypuje místy, kam jít.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 3. 6. 2020
svátek:Tamara
dnes:
středa 3.6.
20 °C
zítra:
čtvrtek 4.6.
21 °C