www.infoglobe.cz » USA, Jižní Karolína – Columbia

USA, Jižní Karolína – Columbia

Publikováno: 23.10.2020
Dnešní den strávíme v Jižní Karolíně, kde se podíváme do města Columbia. Je zajímavé svou historií, ale také krásnými parky, prvotřídními muzei a outdoorovými aktivitami. Columbia je hlavním městem Jižní Karolíny, a to od konce 18. století.

Město je dnes domovem University of South Carolina, díky studentům je tedy velmi živé. Sídlí tu farmaceutické společnosti a probíhá zde průmyslová výroba.

Za památkami se nejprve vydáme do jihokarolínského kapitolu South Carolina Statehouse. Jedná se o nejpopulárnější památku ve městě, která se nese v neoklasicistním stylu a jejíž výstavba začala na začátku 50. let 19. století, nicméně dostavěna byla až po americké občanské válce (1861–1865). Věž se tyčí do výšky 55 metrů a završuje ji kupole s poměděnou střechou. V okolí najdete například pomník generálům z americké války o nezávislost, pomník americko-mexické válce, pomník věnovaný Afroameričanům nebo občanské válce. Uvnitř se můžete těšit na bezplatnou prohlídku, která vás zavede chodbami plnými historických obrazů do místností, kde zasedá místní senát a sněmovna reprezentantů.

Columbia

Pod pokličku místních dějin můžete nahlédnout také během návštěvy muzea South Carolina Confederate Relic Room and Military Museum, což je jedno z nejstarších muzeí státu a mapuje především vojenské dějiny od války za nezávislost až po aktuální boj proti terorismu. Zaměřuje se ale převážně na americkou občanskou válku. Uvidíte skvěle zachované uniformy, zbraně, zdravotnické vybavení a další předměty jako dopisy nebo deníky, které dokumentují tento dlouhý konflikt.

Columbia

Columbia   Columbia

Dále vás zavedeme do muzea umění Columbia Museum of Art, které pokrývá pět tisíc let dějin umění v 25 galeriích. Jde o jednu z vůbec nejrespektovanějších institucí svého druhu na americkém jihovýchodě a rovněž je držitelem několika ocenění. Za zmínku stojí obzvlášť sbírka renesančního a barokního umění. Naleznete tu však i díla Clauda Moneta nebo amerických autorů, jako jsou Charles Willson Peale nebo Frederic S. Remington.

dům, ve kterém bydlel prezident Wilson

Nakonec jsme si pro vás nechali muzeum, které potěší ty nejmenší – EdVenture Children's Museum. Tady na děti čeká skvělé dobrodružství, protože si mohou osahat a vyzkoušet různé exponáty. Centrem muzea je dvanáctimetrová socha největšího desetiletého chlapce na světě.

GPS: 34°00'22.7"N 81°02'11.1"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Akhenaton 06, Calliopejen1, Akhenaton06 (2), Akhenaton06 (3), Isis4563, Dr. BlazerDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Jižní Karolína – cestou necestou po malebných městečkách
Publikováno: 2.10.2020
Dnes opět navštívíme Jižní Karolínu, tentokrát jsme pro vás vybrali několik nejzajímavějších městeček.

USA, Jižní Karolína – Hilton Head Island
Publikováno: 25.9.2020
Tento pátek vás zavedeme na ostrov Hilton Head Island, který patří k relativně novým dovolenkářským objevům v USA. K pevnině byl připojen mostem teprve v polovině 50. let 20. století a v posledním desetiletí zaznamenalo místní obyvatelstvo populační boom, protože počet obyvatel ostrova se zdvojnásobil. Dnes se na tomto výběžku pobřeží Jižní Karolíny vystřídá více než dva a půl milionu turistů ročně.

USA, Jižní Karolína: Beaufort
Publikováno: 18.9.2020
Nejromantičtější město v Jižní Karolíně. Tak lidé s oblibou říkají šarmantnímu Beaufortu. Město nabízí například nádhernou architekturu 18. století.

USA, Jižní Karolína: Charleston – místní muzea
Publikováno: 3.4.2020
V minulém díle jsme společně prozkoumali místa odkazující na plantážnictví, které po dlouhou dobu tvořilo významný segment hospodářství amerického Jihu.

USA, Jižní Karolína: Charleston – prvenství
Publikováno: 10.4.2020
Dnes navštěvujeme Charleston už potřetí. Než vyrazíme do ulic, řekneme si ještě několik zajímavostí.

USA, Jižní Karolína: Charleston – romantický závan amerického Jihu
Publikováno: 27.3.2020
Dnes se přesuneme ze středozápadu do Jižní Karolíny, konkrétně do města Charleston, kde okusíme romantický závan amerického Jihu.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

30.11.2020
Horská střediska Jasná a Vysoké Tatry odstartovala nedávno předprodej jedno- a vícedenních skipasů na zimní sezonu 2020/21. Také začal předprodej skipasů do horských středisek u nás (Špindlerův Mlýn), v Polsku (Szczyrk) a sezonní nabídka se rozšířila i na 6 zajímavých středisek v Rakousku a Itálii.
27.11.2020
Jedním z nejvýznamnějších hradů na severovýchodě Slovenska je zřícenina Zborov. V letošní turistické sezoně, poznamenané dvěma vlnami koronaviru, se stal oblíbeným náhradním výletním cílem.
25.11.2020
Klub Slovenských turistů, sdružující více než 16 000 milovníků výletů do přírody, sestavil hlavní turistické akce pro rok 2021, avšak jejich aktuálnost bude záviset na epidemiologické situaci.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - OMÁN, JORDÁNSKO, PALESTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 1. 12. 2020
svátek:Iva
dnes:
úterý 1.12.
-1 °C
zítra:
středa 2.12.
-3 °C