www.infoglobe.cz » USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu II

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu II

Publikováno: 20.11.2020
Dnes pokračujeme v objevování malých měst státu New Jersey. Nejprve vás zavedeme do milého městečka Red Bank, kde žije něco málo přes 10 tisíc obyvatel. Angličtí kolonisté zde žijí od začátku 17. století a z města udělali poměrně významný přístav.

Později se město soustředilo na textilní výrobu a vydělávání kůží. Dlouhou dobu byl Red Bank ekonomickým centrem svého kraje, nicméně začátkem ekonomické recese na konci 80. let 20. století začal jeho význam upadat, a to natolik, že město bylo spíše známé jako Dead Bank.

Red Bank   Red Bank

Od toho však uběhla dlouhá doba, dnes jej známe hlavně pro svou uměleckou scénu, kvůli které patří mezi nejoblíbenější letní destinace mezi milovníky hudby, divadla a příjemné atmosféry. Vůbec nejznámnější místo ve světě umění je Count Basie Center for the Arts. Centrum nese jméno po jednom z nejznámějších jazzových interpretů Williamovi „Count“ Bassiemu. Na tomto významném jevišti vystupují pravidelně známí i méně známí hudebníci, hrají se zde divadelní hry nebo se zde pořádají různé semináře a workshopy.

Red Bank

V Riverside Gardens Park si můžete udělat krásnou procházku, v létě se zde konají různé akce. A je to taky hezké místo pro piknik. Pokud byste s sebou měli děti, nechte je vyřádit se v nedalekém Marine Park, kde jsou skvělé prolézačky.

Red Bank ale už opustíme a vydáme se dále, do Lambertville. Dřívějšího hlavního města New Jersey, které leží na břehu řeky Delaware, přímo na hranici s Pensylvánií.

Hned přes řeku leží New Hope Pennsylvania, v podstatě takové sesterské město. Obě jejich centra dělí pouze řeka a most, takže jsou skutečně na dosah. Lambertville je domovem mnoha obchodů se starožitnostmi, galerií, řemeslných obchůdků nebo kaváren. Atmosféru umocňují skvěle zachované domy z 18. a 19. století.

Lambertville

V Lambertville jsou dvě prvotřídní muzea, která vám umožní prožít doby dávno minulé. Holcombe-Jimison Farmstead Museum je domovem několika rekonstruovaných domů a ukázek z každodenního života 18. a 19. století. Nechybí tu kovářská dílna, lékařská ordinace, koloniál, tiskárna nebo výstava farmářského náčiní tehdejší doby. Uvidíte také, jak se vyráběly svíčky.

Lambertville

Druhým muzeem je Howell Living History Farm, který je zaměřen na farmářský život v 19. století. Zde uvidíte, jak se třeba oralo v době, kdy hlavní tažnou silou byli koně, spatříte také nějaká klasická řemesla a často se zde konají různé tematické události.

Do třetice vás nasměrujeme do James Wilson Marshall House, což je vila postavená na začátku 19. století. Jsou zde vystaveny fotografie a různé další předměty spojené s historií města.

GPS: 40°21'08.7"N 74°04'02.7"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Zeete, JTFeldmus, Wikijazz, Luigi Novi, Jared KofskyDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA: Záhadná místa
Publikováno: 9.10.2020
Záhady lidstvo odjakživa fascinovaly. Člověk chce bádat, zkoumat, poznat nepoznané, odhalit neodhalené. Bojíme se strachu, ale přitom ho vyhledáváme. Kdo z vás neviděl alespoň jeden hororový film nebo si nevyslechl alespoň jeden strašidelný příběh?

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu III
Publikováno: 27.11.2020
Dnes se už po třetí vydáme do New Jersey, kde budeme pokračovat v návštěvní šňůře po maloměstech.

USA, New Jersey – nejhezčí a nejzajímavější místa státu
Publikováno: 4.12.2020
Stát New Jersey jsme společně už trochu prozkoumali, a pokud jste sledovali náš nejnovější seriál, víte, že míst k navštívení je opravdu mnoho. Proto jsme se rozhodli, že vám dnes představíme to nejlepší, co ve státě můžete vidět. A máte se na co těšit.

USA, New Jersey – malebná městečka amerického severovýchodu I.
Publikováno: 13.11.2020
Dnes vyrazíme na průzkum malých měst v New Jersey. Pro místní naskýtají příjemný odpočinek od ruchu velkoměsta, kromě toho objevíte řadu historických památek, které se vážou na nejranější dějiny USA. Mnoho z těchto městeček se pyšní velmi aktivními uměleckými komunitami a kromě muzeí nabízejí spoustu galerií a dalších kulturních atrakcí.

USA, New Jersey – Cape May
Publikováno: 6.11.2020
Už plánujete, kam vyrazíte, až pomine celosvětová pandemie koronaviru? V případě, že byste měli chuť zažít nefalšovanou americkou dovolenou na pláži, máme pro vás perfektní místo.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 15. 1. 2021
svátek:Alice
dnes:
pátek 15.1.
-3 °C
zítra:
sobota 16.1.
-5 °C