www.infoglobe.cz » USA, New York: 5 míst, která byste neměli vynechat

USA, New York: 5 míst, která byste neměli vynechat

Publikováno: 14.6.2020
New York je město, které se nachází na cestovatelském seznamu mnoha lidí. Není se čemu divit, je plné historických památek a desítek zajímavých míst. Toužíte navštívit New York a děláte si plán, co všechno chcete vidět? V tom případě nezapomeňte na těchto 5 míst.

Před cestou

Cesta do New Yorku trvá dlouho. Spolu s přestupy lze natáhnout až na 12 nebo 14 hodin. Je proto třeba správně se na ni připravit. Co všechno budete potřebovat?

Základem pohodlné a úspěšné cesty jsou kvalitní kufry. Dávejte si pozor, každá letecká společnost má jiné podmínky. Všechny si je důkladně nastudujte, protože rozdíly mohou být jak ve velikosti kufru, tak v jeho váze. Pokud si chcete koupit kvalitní kufr, ale zároveň nechcete, abyste za něj museli zaplatit několik stovek, zkuste se poohlédnout v Tescu. Pokud máte Tesco daleko, prolistujte si nejdříve Tesco leták, kde takové kufry najdete často v akci. Na výběr tu mají látkové, ale i plastové kufry různých rozměrů.

New York

Kromě kufrů si nezapomeňte koupit dobrou knihu nebo alespoň dva časopisy. Zpříjemní vám pobyt na letišti nebo v letadle.

A posledním důležitým bodem je pohodlné oblečení. Na to myslete například při prohlížení Pepco letáku. V nabídce naleznete pohodlné pánské, dámské i dětské oblečení. Myslete na to, že v tomto oblečení budete během celé cesty, proto musí být lehké a volné.

New York

Když jste na cestu správné vybavení, připravte si svůj seznam a doplňte si těchto pět míst.

Times Square

Začneme jedním z nejznámějších náměstí na světě. Times Square každoročně navštíví miliony turistů. Je známé zejména světelnými reklamami a velkým množstvím obchodů. Má nezaměnitelnou atmosféru, kterou musíte zažít na vlastní kůži. Navštívit byste ho měli během dne i večera.

Times Square

A co tu dělat? Na Times Square máte široké možnosti. Můžete navštívit desítky obchodů nebo si sednout na dobrou kávu. Mnohé podniky mají krásný výhled na celé náměstí.

Na Times Square najdete jeden z nejkrásnějších McDonald's na světě. Je celý prosklený, díky čemuž poskytuje nezaměnitelný výhled.

Central Park

Základem každé návštěvy New Yorku je kromě Times Square i Central Park. Rozloha parku je 3,41 km². Pokud ho chcete projít celý, budete na to potřebovat minimálně jeden den a pohodlné boty.

Central Park 

V parku si skvěle odpočinete. Můžete se v něm procházet, sportovat nebo relaxovat na lavičkách a dekách. Při jeho návštěvě nezapomeňte na slavný Boathouse, velkou Central Park Zoo či Bow Bridge.

Central Park   Central Park 

Top of the Rock / Empire State Building

Výběr je na vás. Obě budovy poskytují velmi podobný výhled na celé město. Cena za vstup je skoro stejná. Mnozí však tvrdí, že Top of the Rock poskytuje o něco hezčí výhled.

New York

Když se rozhodnete New Yorku navštívit, jeden z výhledů byste měli určitě absolvovat. Při rezervaci lístků si můžete vybrat čas, kdy zapadá slunce. Připlatíte si za něj sice 10 $, ale rozhodně to stojí za to.

New York

New York City Hall

City Hall je radnice s nádherným interiérem. Prohlídka trvá přibližně hodinu a půl a je bezplatná. Během ní se dozvíte mnohé zajímavosti z historie New Yorku. Jestliže se v radnici během vaší návštěvy odehrává jednání, můžete se na něj podívat.

New York, City Hall v pozadí

Návštěva City Hall je sice zdarma, ale prohlídky se konají pouze ve středu a ve čtvrtek. Počet lidí ve skupině je také omezený a musíte vyplnit formulář. Následně si dohodnete přesný čas.

Grand Central Terminal

Grand Central Terminal je jednou z nejznámějších a největších železničních stanic. Má až 44 nástupišť, která se nacházejí na dvou patrech. Obě jsou pod zemí.

To, co však dělá stanici zajímavou, je zejména její historický interiér a krásná velká okna. Budova patří od roku 1976 do seznamu amerických památek.

Grand Central Terminal 

Když stanici navštívíte, podívejte se lépe na její velká okna. Je velmi pravděpodobné, že v nich uvidíte procházet člověka. Okna mají dvě vrstvy, mezi nimiž je širší chodba určená pro zaměstnance.

New York

New York je město vhodné pro úplně každého. Poskytuje široké možnosti oddychu, relaxu či zábavy. Pokud ho toužíte navštívit i vy, rozhodně se předtím připravte. Udělejte si seznam památek a atrakcí, abyste na nic nezapomněli.

GPS:40°44'55.3"N 73°59'17.8"W

 

Zdroj: PR

Foto: Pixabay.com

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, New York – nábřežní město Kingston
Publikováno: 21.11.2021
Město Kingston se pyšní zajímavou historií a roztomilými obchůdky. Jedná se o jedno za nejzajímavějších míst, které ve státě New York můžete navštívit. Nachází se přibližně dvě hodiny jízdy autem od Manhattanu. Malebný Kingston leží na severu státu na úpatí rozsáhlého pohoří Catskill Mountains.

USA, Connecticut – Westport
Publikováno: 29.1.2021
Westport v Connecticutu je kouzelné městečko, které se nachází ve Fairfield County, nedaleko od gigantického New Yorku. Právě Westport je skvělý místem, pokud si chcete odpočinout od rušného velkoměsta a zároveň si užít nějaké zábavné aktivity. Na návštěvníky tu čekají pláže jako z pohlednic, tiché uličky s perfektně zastřiženými trávníky a do toho všeho tu teče svým klidným tempem přímo středem města řeka Saugatuck River.

USA, Maryland – Annapolis
Publikováno: 1.1.2021
Dnešní závěr pracovního týdne strávíme u Chesapeakské zátoky. Navštívíme zde krásné historické město s nádherným výhledem na oceán. Annapolis je hlavním městem státu Maryland, tudíž se zde nacházejí jedny z nejlepších muzeí a historických míst.

USA, New York – americký sen
Publikováno: 17.9.2017
Naše několikatýdenní cestování po Spojených státech amerických ukončíme v samém srdci Ameriky – v New Yorku. Ve městě, které je ztělesněním svobodného ducha a kde všechno plyne tak nějak rychle, se podíváme na nejznámější místa a řekneme si pár zajímavostí.

USA, New York – Brooklyn a Queens – VIDEO
Publikováno: 9.1.2018
Největší město Spojených států nejsou jen mrakodrapy, nákupy a socha Svobody. Čtvrtě mimo centrální Manhattan si žijí vlastním životem a navíc v nich bydlí lidi z celého světa. Rozhodně doporučuji alespoň chvíli strávit v uměleckém Brooklynu a v sousední čtvrti Queens. Pojďme do nich společně alespoň na chvíli nahlédnout.

USA, New York – Manhattan – VIDEO
Publikováno: 2.1.2018
Empire State Building, desítky dalších mrakodrapů, Broadway, Central Park, žluté taxíky… O centru New Yorku, čtvrti Manhattan, už někdy slyšel každý. Soustředí se sem obrovské množství světového obchodu, diplomacie, kultury, médií i třeba módy. Však je také New York nejlidnatější město Spojených států a jedno z největších měst světa. Pojďme se do jeho centra alespoň na chvíli společně přenést.

USA, New York – zaostřeno na umění a shopping
Publikováno: 1.6.2015
Co vás napadne jako první, když se řekne „Amerika“? Nejspíš to nebude Yellowstonský národní park ani Hollywood, jakkoliv jsou tato místa turisticky vděčná. Spíš se vám vybaví socha Svobody, Manhattan nebo Central Park. Pravým symbolem Ameriky je totiž New York, nazývaný také „hlavním městem světa”.

USA: New York - mosty
Publikováno: 24.6.2013
New York se skládá z pěti městských částí – Bronx, Manhattan, Brooklyn, Queens a Staten Island. Pouze jedna z čtvrtí – Bronx – se rozkládá na pevnině. Všechny ostatní čtvrti se nacházejí na ostrovech – Manhattan a Staten Island mají každý samostatný ostrov, Queens and Brooklyn leží na jednom společném. Jednotlivé části města, oddělené vodními plochami, spojuje celkem přibližně 60 mostů.

USA: New York I. – The Big Apple 1
Publikováno: 17.6.2013
Téměř dva roky jsem v rámci au-pair progamu pobývala na předměstí tohoto centra celé zeměkoule. Popis všech atrakcí, které stojí za vidění, by vydal na několik článků. New York je nejmonumentálnějším symbolem úrovně světové civilizace. Skládá se z pěti městských obvodů - Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island.

USA: New York II. - The Big Apple 2
Publikováno: 23.6.2013
V dnešním díle si představíme další zajímavosti, které byste při návštěvě New Yorku rozhodně neměli minout.

Víte, že? USA: New York - Muzeum na letadlové lodi
Publikováno: 3.6.2012
Další zastavení v jednom z nejpozoruhodnějších měst světa, nás zavede na palubu letadlové lodi, netradičního muzea letectví, kosmonautiky a námořnictva pod jednou střechou nebo spíše palubou.

Víte, že? USA: New York - na skok v Harlemu
Publikováno: 20.5.2012
Krátké zastavení ve čtvrti, kde se na počátku století rýsovala tvář jazzu a stejně tak kariéry jeho protagonistů Elly Fitzgeraldové či Duka Ellingtona. Místo, které ješte donedávna mělo nálepku zločineckého doupěte, které není radno navštěvovat v noci a za dne pak pouze v uzamčeném voze...

USA: New York - studium angličtiny, skvělý způsob jak poznat toto město a zároveň se zdokonalit v jazyce
Publikováno: 30.11.2012
New York, kterému se také přezdívá Město, které nikdy nespí nebo Velké Jablko, je největší metropolí Spojených států amerických. Mimo to je ale toto město navíc i hospodářským, obchodním a finančním světovým centrem a značný vliv má i v dalších oblastech, například v módě, vzdělání, politice nebo umění.

Víte, že? USA: New York - nej muzea II.
Publikováno: 17.6.2012
Třetím muzejním zastavením bude slavná galerie moderního umění, známá také jako Guggenheimovo muzeum, s rozsáhlou sbírkou především abstraktního umění, architektury, designu i dalších uměleckých směrů.

Víte, že? USA: New York - nej muzea I.
Publikováno: 10.6.2012
Na rozloze přesahující o něco málo přes kilometr a půl čtverečních se nachází největší koncentrace muzeí na světě – vítejte v East Side, čtvrti intelektuálů, umělců a muzeí všeho druhu.

Víte, že? USA: New York - Bronx
Publikováno: 27.5.2012
Drsná čtvrť, alespoň tak ji vykreslují v drtivé většině režiséři filmů, pro které je a byl tento okrsek semeništěm organizovaného zločinu, drogového podsvětí, gangů a vražd. Co je na tom pravdy a odpovídá ona pověst realitě?


Souvisejicí fotogalerie

USA, New York – nejameričtější město
Živým ztělesněním Spojených států amerických je velkoměsto New York. Najdete zde rušné ulice, osl...


Souvisejicí videa

USA, New York – Brooklyn a Queens
New York není jen slavný Manhattan, o kousek dál je třeba nejlidnatější čtvrť Brooklyn a pak také...

USA, New York – Manhattan
Co se vám vybaví, když se řekne Manhattan? Pravděpodobně mrakodrapy, Central Park, Brodway a typi...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
2.8.2022
Léto je v plném proudu a my vás zveme na zajímavý gastrofestival Kmínové (Rascové) chutě Vysočiny, který bude probíhat 6. srpna od 10-té na zámku Žďár nad Sázavou.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 7. 8. 2022
svátek:Lada
dnes:
neděle 7.8.
13 °C
zítra:
pondělí 8.8.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X