www.infoglobe.cz » USA, Texas: Fort Worth – za uměním

USA, Texas: Fort Worth – za uměním

Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

Mezi další z nejoblíbenějších turistických atrakcí ve Fort Worth bezesporu patří botanická zahrada založená v roce 1934, která je domovem pro více než 2500 druhů rostlin. Je rozdělena na 23 menších zahrad a mezi nejzajímavější jednoznačně patří zahrada růží, zahrada vůní nebo deštný prales. Určitě si ihned zamilujete japonskou zahradu, kde se v obklopení magnolií, třešní, bambusů a další tradiční flóry skvěle uvolníte. Doporučujeme si také ověřit, jestli se v botanické zahradě během vaší plánované návštěvy nebude konat nějaký zajímavý program.

Sundance Square

Až budete mít za sebou návštěvu úžasných botanických zahrad, vydejte se k Sundance Square, což je čtvrť v centru města, která je mixem rezidenčních budov, kanceláří, obchodů a různých podniků, kam se chodí za zábavou. Jmenuje se po známém psanci Sundance Kidovi. Čtvrť si projděte pěšky, protože můžete potkat nějakou příjemnou kavárnu, butik, ve kterém si nakoupíte oblečení, nebo objevíte zajímavou uměleckou galerii. Kromě toho je tu živá kulturní scéna včetně mnoha muzeí, například Muzeum Sida Richardsona.

Sid Richardson Museum

Srdce muzejních sbírek tvoří sbírky maleb nejdůležitějších malířů amerického západu, které znázorňují tento region v jeho syrové i romantické podobě. Vidět tak můžete díla u nás spíše neznámých autorů, jako jsou Charles F. Browne, Edwin W. Deming nebo William G. Gaul. Muzeum bylo založeno ropným magnátem a filantropem Sidem W. Richardsonem, který sám mnohé malby shromáždil do sbírky během let 1942 až 1959.

Sid Richardson Museum

Muzeum moderního umění se nachází v úchvatném futuristickém komplexu budov. Sestává z pěti pavilonů, stavebním materiálem byl beton a sklo. Muzejní komplex z jedné strany uvozuje umělé jezero, v jehož hladině se budova krásně odráží. Kolem dokola je pak zahrada se sochami – mimo jiné je tu i nádherná kovová socha stromu. Vstupné je poměrně přijatelné. Dospělí zaplatí 16 dolarů, studenti 10.

Muzeum moderního umění   Muzeum moderního umění

V blízkosti tohoto muzea se pak nachází ještě další, která jsou rovněž zaměřena na umění. Jmenovitě jde o Muzeum amerického umění Amona Cartera a Kimbellovo muzeum umění.

GPS: (Sundance Square) 32°45'17.5"N 97°19'52.9"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Towerguy, Andreas Praefcke, Joe Mabel, Michael Barera, Michael Barera (2), Michael Barera (3)Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění
Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 12. 7. 2020
svátek:Bořek
dnes:
neděle 12.7.
20 °C
zítra:
pondělí 13.7.
21 °C