www.infoglobe.cz » USA, Texas: Houston – dotek vesmíru

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru

Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

Houston je totiž i městem kultury, užijete si tu nákupy a získáte spoustu dalších zážitků. Jde o čtvrté největší město ve Spojených státech, takže tu je vidět leccos, mimo jiné i Johnsonovo vesmírné středisko.

Houston

Jedná se o jeden z nejvíce fascinujících komplexů na světě. Odehrává se zde trénování pilotů na cesty do vesmíru, probíhá související výzkum a je zde i řídící středisko pro vesmírné lety. Středisko se jmenuje po bývalém prezidentovi L. B. Johnsonovi, který se v Texasu narodil.

Celý komplex, který byl otevřen v roce 1963, se skládá ze sta budov zabírajících celkovou plochu 660 hektarů. Právě v roce 1963 odtud odstartovala raketa Gemini IV a poté i rakety programu Apollo, který byl založen, aby dostal lidi na Měsíc. Právě letos je to přesně 50 let, co astronauti vesmírné lodi Apollo 11 jako první lidé stanuli na Měsíci a Neil Armstrong pronesl památná slova: „Je to malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo.“

Space Center Houston

Pro návštěvníky je v rámci Johnsonova vesmírného centra otevřeno Space Center Houston. Za branami tohoto návštěvnického centra například spatříte repliku raketoplánu Independence a gigantického letadla, na němž je usazeno. Uvnitř centra na vás také čeká replika první americké vesmírné stanice, která nesla označení Skylab. Určitě si nenechte ujít ani možnost sáhnout si na měsíční kámen.

kosmické rakety

Kromě toho se zde dozvíte například o plánovaných misích NASA, a to včetně očekávané, ale bohužel oddalované mise na Mars. Pokud budete mít možnost se sem Skylabdostat nějaký pátek kolem poledne, potkáte se dokonce s astronautem.

Můžete se nechat svézt zdarma přímo do Johnsonova vesmírného střediska a do Rocket Park, kde patrně nejednomu z vás spadne čelist při pohledu na monumentální vesmírné rakety. Vstupné je bezplatné, ale doporučujeme vám si zarezervovat lístek dopředu, abyste se vyhnuli frontám. Navíc počet návštěvníků je omezený.

Kromě toho vám musíme doporučit Level 9 Tour, což je prohlídka, která vás zavede do zákulisí vesmírného střediska. Uvidíte třeba řídící středisko vesmírné stanice ISS nebo laboratoře, kde probíhají simulace. Nicméně buďte připraveni, že dostat se na tuto čtyř- až pětihodinovou prohlídku bude velmi obtížné, protože na den je vymezeno pouhých 12 lístků.

GPS: 29°33'34.1"N 95°05'24.6"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Alex Ruddick, Pi3.124, Pi3.124 (2), Jujutacular, Katie Haugland BowenDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí
Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.
20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 8. 2019
svátek:Johana
dnes:
středa 21.8.
22 °C
zítra:
čtvrtek 22.8.
20 °C