www.infoglobe.cz » USA, Texas: Houston – návštěva muzeí

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí

Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

Asi nejlepším místem, kde začít, je Museum District neboli Muzejní čtvrť, v níž se nachází celkem devatenáct muzeí, do jedenácti dokonce máte vstup zdarma. Mezi ta nejlepší muzea se jednoznačně řadí Muzeum umění (Museum of Fine Arts, Houston), Přírodovědné muzeum (Museum of Natural History), Muzeum dětí (Children’s Museum of Houston), Muzeum holokaustu (Holocaust Museum) nebo Muzeum současného umění (Contemporary Arts Museum Houston).

Muzeum umění

Muzeum umění je jedno z vůbec největších muzeí v celých Spojených státech. Jeho stálá sbírka obsahuje 6 000 let lidské historie a na 64 tisíc děl shromážděných na šesti kontinentech, výstavní plocha má neuvěřitelných 28 tisíc m2. V popředí všeho musíme zmínit předkolumbovské umění, které vám dá poznat původní kultury Střední a Jižní Ameriky před tím, než je pro Evropany objevil mořeplavec Kryštof Kolumbus roku 1492.

Velká pozornost je rovněž věnována původním obyvatelům Severní Ameriky. Sbírky zahrnují keramiku, panenky, textilie, košíky, masky nebo stříbrné šperky. Stáří předmětů se pohybuje od 2. tisíciletí př. n. l. po 50. léta 20. století. Zastoupeny jsou zde kultury Apačů, Kwakwaka’wakwů a Tlingitů.

Muzeum umění

Je klidně možné, že v Muzeu umění strávíte celý den. Zbydou-li vám však síly, nevynechejte ani Muzeum přírodních věd. To bylo založeno přesně před 110 lety, a to s bohulibým záměrem vytvořit instituci, která by zdarma seznamovala obyvatele Houstonu se vzděláním a vědou.

Muzeum přírodních věd

Pokud náhodou do Houstonu pojedete ještě letos, určitě si muzeum nenechte ujít už jen z důvodu, že se zde koná unikátní výstava na počest prvního přistání na Měsíci. Jejím centrálním bodem je model měsíce o měřítku 1 : 500 000 s projektovanými fotografiemi měsíčního povrchu o vysokém rozlišení 120 dpi. Uvidíte například místo přistání lunárního modulu Apollo 11 i odvrácenou stranu Měsíce.

Muzeum přírodních věd

Muzeum je velmi úspěšné a populární. Každý rok jej navštíví na dva miliony lidí. Kromě výstavních prostor se zde nachází obrovský kinosál s plátnem o rozměru 18 × 24 metrů. Promítá se zde například skvělý dokument o přistání na měsíci nebo dokument o Velkém bariérovém útesu.

Předtím, než se sem vydáte, mějte na paměti, že obzvláště o víkendech zde mohou být dost velké davy, takže návštěvu raději plánujte na všední den. Jinak co se vstupenek týče, dospělí zaplatí 25 dolarů za vstup a studenti, děti a lidé ve věku 62+ 16 dolarů.

GPS: 29°43'23.5"N 95°23'18.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Hequals2henry, Judson Dunn, Wolfgang Manousek, Agsfw, EflonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

USA, Texas: Fort Worth – za uměním
Publikováno: 23.8.2019
V centru tohoto u nás poměrně málo známého texaského města byste neměli minout zahrady Water Gardens ze 70. let minulého století. Jde o několik nádherných fontán, na které je prostě radost pohledět. V horkých letních dnech se v nich můžete osvěžit.

USA, Texas: Fort Worth – letadla a umění
Publikováno: 30.8.2019
Už v minulém článku jsme se věnovali muzeím v populární čtvrti Sundance Square a dnes jimi budeme pokračovat.

USA, Louisiana: Baton Rouge – dědictví Hueyho Longa
Publikováno: 28.2.2020
Baton Rouge je hlavním městem jižanského státu Louisiana. Město samotné leží na slavné řece Mississippi a kotví v něm americká bitevní loď USS Kidd, která tvoří stejnojmenný válečný památník.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.6.2020
Podpořit cestovní ruch na Slovensku má nová publikace – Kouzelné sakrální památky. Kniha bude vhodnou pomůckou i pro hodiny dějepisu nebo zeměpisu.

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 6. 6. 2020
svátek:Norbert
dnes:
sobota 6.6.
19 °C
zítra:
neděle 7.6.
16 °C