www.infoglobe.cz » USA, Texas: Houston – návštěva muzeí

USA, Texas: Houston – návštěva muzeí

Publikováno: 9.8.2019
Fascinující návštěvě Johnsonova vesmírného střediska se máloco vyrovná. I tak se ale podíváme dál.

Asi nejlepším místem, kde začít, je Museum District neboli Muzejní čtvrť, v níž se nachází celkem devatenáct muzeí, do jedenácti dokonce máte vstup zdarma. Mezi ta nejlepší muzea se jednoznačně řadí Muzeum umění (Museum of Fine Arts, Houston), Přírodovědné muzeum (Museum of Natural History), Muzeum dětí (Children’s Museum of Houston), Muzeum holokaustu (Holocaust Museum) nebo Muzeum současného umění (Contemporary Arts Museum Houston).

Muzeum umění

Muzeum umění je jedno z vůbec největších muzeí v celých Spojených státech. Jeho stálá sbírka obsahuje 6 000 let lidské historie a na 64 tisíc děl shromážděných na šesti kontinentech, výstavní plocha má neuvěřitelných 28 tisíc m2. V popředí všeho musíme zmínit předkolumbovské umění, které vám dá poznat původní kultury Střední a Jižní Ameriky před tím, než je pro Evropany objevil mořeplavec Kryštof Kolumbus roku 1492.

Velká pozornost je rovněž věnována původním obyvatelům Severní Ameriky. Sbírky zahrnují keramiku, panenky, textilie, košíky, masky nebo stříbrné šperky. Stáří předmětů se pohybuje od 2. tisíciletí př. n. l. po 50. léta 20. století. Zastoupeny jsou zde kultury Apačů, Kwakwaka’wakwů a Tlingitů.

Muzeum umění

Je klidně možné, že v Muzeu umění strávíte celý den. Zbydou-li vám však síly, nevynechejte ani Muzeum přírodních věd. To bylo založeno přesně před 110 lety, a to s bohulibým záměrem vytvořit instituci, která by zdarma seznamovala obyvatele Houstonu se vzděláním a vědou.

Muzeum přírodních věd

Pokud náhodou do Houstonu pojedete ještě letos, určitě si muzeum nenechte ujít už jen z důvodu, že se zde koná unikátní výstava na počest prvního přistání na Měsíci. Jejím centrálním bodem je model měsíce o měřítku 1 : 500 000 s projektovanými fotografiemi měsíčního povrchu o vysokém rozlišení 120 dpi. Uvidíte například místo přistání lunárního modulu Apollo 11 i odvrácenou stranu Měsíce.

Muzeum přírodních věd

Muzeum je velmi úspěšné a populární. Každý rok jej navštíví na dva miliony lidí. Kromě výstavních prostor se zde nachází obrovský kinosál s plátnem o rozměru 18 × 24 metrů. Promítá se zde například skvělý dokument o přistání na měsíci nebo dokument o Velkém bariérovém útesu.

Předtím, než se sem vydáte, mějte na paměti, že obzvláště o víkendech zde mohou být dost velké davy, takže návštěvu raději plánujte na všední den. Jinak co se vstupenek týče, dospělí zaplatí 25 dolarů za vstup a studenti, děti a lidé ve věku 62+ 16 dolarů.

GPS: 29°43'23.5"N 95°23'18.3"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Hequals2henry, Judson Dunn, Wolfgang Manousek, Agsfw, EflonDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

USA, Texas: Houston – dotek vesmíru
Publikováno: 2.8.2019
Dnes pokračujeme v naší tour po amerických městech. Z floridského Orlanda, které jsme navštívili minule, zamíříme daleko směrem na západ, a to až do města Houston v Texasu, o němž se mimo jiné tvrdí, že místní kulinářská scéna je vůbec nejlepší v USA. Ale to není to jediné, na co se můžete těšit.

USA, Texas: Fort Worth – ráj kovbojů
Publikováno: 16.8.2019
Město leží pouhých 50 kilometrů západně od známého Dallasu (u nás především kvůli stejnojmennému seriálovému hitu 90. let), který jej možná poněkud neprávem zastiňuje.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.8.2019
Všichni milovníci rychlých aut se mohou těšit na výjimečné závody silničních automobilů na okruhu Slovakia ring, které se uskuteční 24. a 25. srpna.
20.8.2019
Další ročník letos už 46. nejnavštěvovanější zemědělské výstavy začíná na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 22. srpna a potrvá do úterý 27. srpna. Konec srpna je pro všechny zemědělce oslavou a svátkem sklizně. Národní dožínky doprovodí lidé v krojích, mažoretky, živá hudba, myslivci s dravci a loveckými psy.
19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 21. 8. 2019
svátek:Johana
dnes:
středa 21.8.
22 °C
zítra:
čtvrtek 22.8.
20 °C