www.infoglobe.cz » Egua - Italská perla

Egua - Italská perla

Publikováno: 13.8.2007
Tato krásná řeka se nachází v oblasti Piemont - severozápadní část Itálie. Řeka bývá sjízdná většinou na jaře za tání sněhu. Je problém zde narazit na ideální vodu.

Řeka nabízí nepřeberné množství skoků, slidů (kamenný skluz) a technického ježdění. Je to poměrně těžká voda ww 4, při větší vodě ww 5. Ale za to vás odmění krásným pocitem po jejím zdolání.

Řeka je po celé délce přístupná ze silnice, která se vine okolo. Vše se dá bezpečně prohlédnout a odjistit. Nástupní místo je pod malým mostem a začíná slidem a následným skokem do laguny. A pak to přijde, stálý kolotoč hupů, skoků a zatáček. Neuvěřitelné je, když sjedete kousek níž a podíváte se nahoru na to "schodiště" za vámi. Střední část je mírnější, ale pak to zase přijde. Před koncem (končí se pod druhým mostem) je jeden z největších slidů vůbec, má převýšení 7m. Můžete ho jet vpravo, nebo z leva doprava, záleží na vodním stavu. Potom následuje relativně nejtěžší místo a to legendární Zkumavka. Je to šikmý, asi 7 metrový vodopád. Právě to, že není kolmý, ho dělá zrádným. Voda se zde zasouvá pod hladinu a je tu velmi silný válec, a toto vše je uzavřené ze tří stran skálou. Pro toho, kdo si zde dobře nenačasuje poslední záběr, je toto místo osudným. Ano, můžete zde zkusit bojovat, ale doporučuji šetřit síly na plavání, které určitě přijde. Záchrana je možná ze břehu, možná je i samozáchrana po vyplivnutí válcem do laguny.

Na této řece se každoročně konají závody Teva Outdoor games v extremním kajakkrosu. Okolní řeky poskytují také luxusní svezení. Přítoky Gronda a Sorba též určitě za to stojí, ale pozor, je to kvalitní ww 4 - 5. Okolní údolí poskytují také možnosti pádlování. Tuto řeku (Egua) lze doporučit nejenom kvůli ní samotné, ale i kvůli krásné okolní přírodě, levnému vínu a pohodovým lidem. Pozor, fotky jsou za velmi malého vodního stavu.

Text: Pavel Faustus foto: Olivan/V.Bareš

zpětDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Itálie: Benátky
Publikováno: 15.11.2010
Město plné turistů, kteří neustále přicházejí, aby obdivovali jeho krásy za dne i v noci. Hlavní náměstí s bazilikou, úzké uličky, neutichající městský ruch, veselí Italové, ale hlavně Canale Grande s množstvím výletních lodí a gondol jsou největšími lákadly pro ty, kdo se rozhodli navštívit toto pohádkově romantické místo.

SR: Léto na vodě – zábava pro všechny, kteří mají odvahu
Publikováno: 31.7.2014
Milujete léto, slunce, vodu a nechybí vám odvaha? Tak právě pro vás máme jeden skvělý tip na trávení aktivního odpočinku. Zavolejte přátelům, sbalte rodinu a vyjeďte společně na nezapomenutelný splav. O krásné zážitky jistě nebudete mít nouzi.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Podzim v Dolomitech
Ti, kdo už dávno objevili Dolomity a kraj Alta Badia vědí, že kromě vynikajících podmínek na ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

10.8.2022
V době 11., 18. a 25. srpna 2022 se můžete zúčastnit noční prohlídky Kutné Hory a poznávat tak její romantické nebo až mystické uličky a zákoutí. Dozvíte se nejen to, jak to vlastně bylo s kutnohorským stříbrem, ale i to jestli zde byla nebo nebyla pekelná pobočka a kolik práce umí udělat jeden kostlivec z Neškaredic.
9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 12. 8. 2022
svátek:Klára
dnes:
pátek 12.8.
14 °C
zítra:
sobota 13.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X