www.infoglobe.cz » SR: Pieniny – Rafting na Dunajci

SR: Pieniny – Rafting na Dunajci

Publikováno: 18.7.2013
Rafting je adrenalinový vodní sport na divoké vodě, kde se dvou-až šestičlenná posádka plaví na gumových nafukovacích člunech. I na Slovensku si tento sport získal množství příznivců a každým rokem se k ním přidávají další.

Na Slovensku se dají sjíždět několikeré řeky a umělé kanály. Mezi ty nejoblíbenější rozhodně patří Váh, Hron, Belá, Orava a v neposlední řadě nádherná horská řeka Dunajec, která tvoří přirozenou státní hranici s Polskem v délce 18 kilometrů. Dravá horská řeka Dunajec si prorazila v pieninských bradlech pozoruhodnou pokroucenou soutěsku, dlouhou necelých 9 km, přičemž její začátek a konec je od sebe vzdušnou čarou vzdálený jen 2,5 km. Průlom Dunajce patří k turisticky nejatraktivnějším oblastem Slovenska. Nádhernou dolinu můžete projít pěšky po červeně značeném turistickém chodníku, který spojuje Červený Kláštor s polskými lázněmi Szczawnica, nebo obdivovat nádherné bělostné vápencové soutěsky, pozoruhodné skalní útesy během plavby na voru, nebo ještě lépe - na raftovém člunu. Mnohá romantická zákoutí, jakož i názvy samotných přírodních útvarů jsou opředené lidovými pověstmi.

  Rafting na DunajciRafting na Dunajci
Rafting Pieniny - zážitek na celý život
Pokud jste ještě nikdy neseděli na raftu, jistě nemusíte mít strach. Máme pro vás skvělý tip. Vyzkoušejte si rafting na Dunajci pod vedením zkušených instruktorů z Pieniny sport centra, kteří vás budou provázet během tohoto jedinečného zážitku. Obrovský zážitek to jistě bude i pro vaše neposedné ratolesti. Záchranná vesta pro každého člena posádky a opravdu léty prověření zkušení instruktoři jsou zárukou nejen bezpečnosti, ale i skvělé zábavy.

Rafting na Dunajci
Délku splavu jakož i jeho trasu si můžete vybrat z několika variant. Od kratších, které vám zaberou přibližně 2 hodiny, až po několikadenní, které vám zaručí nezapomenutelné zážitky na celý život.

Rafting na DunajciRafting na Dunajci
Na konci splavu je možnost zabezpečení pikniku v přírodě pod srubovým přístřeškem, ve kterém si u lidové hudby pochutnáte na goralských specialitách. Zpět na nástupiště se můžete vydat buď pěšky po naučné stezce podél řeky, na horském kole, které si můžete zapůjčit opravdu za velmi rozumnou cenu, nebo také autobusem.

Pieniny sport centrum vám dokáže připravit kvalitní program šitý přesně na míru. Od vytyčení trasy splavu, přes zapůjčení vodácké výbavy ale také kol, až po zajištění kvalitního ubytování či chutného pikniku. Tak co? Přijdete si rafting na Dunajci vyzkoušet i vy? Stačí se zapojit do naší fotosoutěže, kterou najdete na slovenské verzi našeho portálu a možná sjíždění řeky Dunajec na raftových člunech pro 2 osoby od rafting-pieniny.sk vyhrajete právě vy!

Text: redakce
Zdroj a foto: wwPieniny sport centrumw.rafting-pieniny.sk 

Rafting Pieniny

Pieniny sport centrum
Červený Kláštor 45, 059 06
Tel.č.: 00421 907 477 412

 

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Romantika Malého Dunaje
Publikováno: 15.9.2007
Dunaj je evropským veletokem a celá řeka je vodáky, kteří dávají přednost klidnému a rychlému proudu před obtížnými peřejemi, sjížděna téměř od pramenů až do dunajské delty. Na svém toku Dunaj tvoří, ať již dobrovolně nebo uměle, ramena, z nichž nám nejbližší jsou Mosoni Duna (maďarské rameno) a Malý Dunaj na Slovensku.

SR, Pieniny – turistická vycházka na Vysoké Skalky
Publikováno: 18.10.2020
Toulavé boty nás dnes zavedou do Pieninského národního parku, který je sice nejmenším národním parkem na Slovensku, ale svou krásou a jedinečností patří k těm nejkrásnějším. Cílem naší turistické vycházky bude nejvyšší vrch zdejšího pohoří – Vysoké Skalky.

SR: Nový cyklookruh Poloniny a rekonstrukce Pieninské cesty
Publikováno: 26.2.2021
Pro všechny milovníky cyklistiky máme dobré zprávy. V národním parku Poloniny vzniká více než 90kilometrový cyklookruh, jehož cílem je propojit nejvýznamnější atrakce nebo přírodní scenerie parku a podpořit tak rozvoj turismu.

SR: Červený Kláštor – lázně pod křídly legendárního mnicha Cypriána
Publikováno: 9.1.2019
Dnes vás zavedeme do klidného prostředí Zamaguria, které se rozprostírá na severovýchodě Slovenska. Navštívíme lázně Červený Kláštor Smerdžonka, kde od nepaměti vyvěrá zdravá minerální voda. Zvěsti o této léčivé vodě pod Třemi Korunami (982 m n. m.) se začaly šířit již na počátku 14. století, kdy ji ve své léčitelské praxi využívali kartuziánští a později kamaldulští mniši z nedalekého kláštera.

SR, Červený Kláštor: kouzelné splavování Dunajce – VIDEO
Publikováno: 18.9.2018
Podzim je nejbarevnějším obdobím roku a zároveň jedním z nejvhodnějších pro poznávání krás Slovenska. Tentokrát vás zavedeme do obce Červený Kláštor, kde zažijeme úžasné dobrodružství v podobě splavu zurčící řeky.

SR: Léto na vodě – zábava pro všechny, kteří mají odvahu
Publikováno: 31.7.2014
Milujete léto, slunce, vodu a nechybí vám odvaha? Tak právě pro vás máme jeden skvělý tip na trávení aktivního odpočinku. Zavolejte přátelům, sbalte rodinu a vyjeďte společně na nezapomenutelný splav. O krásné zážitky jistě nebudete mít nouzi.

SR, Litmanová – hora Zvir
Publikováno: 8.11.2017
V dnešním článku se vydáme do okresu Stará Lubovňa. Navštívíme obec Litmanová, která je známá lyžařským areálem, ale hlavně nedalekým poutním místem, kde se údajně zjevovala Panna Marie.

Zorbing – stále vyhledávanější adrenalinový zážitek
Publikováno: 21.7.2011
Zorbing by se ve všeobecnosti dal představit jako snadnější adrenalinový outdoorový sport, při kterém si užijete množství zábavy. Existuje více druhů zorbování. Ve velké nafouklé plastové kouli se můžete pohybovat po vodní hladině, v tom případě se jedná o aquazorbing, nebo se můžete koulet střemhlav dolů travnatým kopcem. V dnešním článku si můžete přečíst něco blíže o zorbingu na souši.

SR: Vysoké Tatry – prodloužený víkend plný dobrodružství IV.
Publikováno: 9.6.2011
V poslední části našeho vyprávění o nezapomenutelném prodlouženém víkendu ve Vysokých Tatrách se zaměříme na jeden z mnoha adrenalinových sportů, který má i u nás stále více příznivců. Powerkiting je sportovní aktivita, při níž se využívá síla větru a jezdec je s pomocí tažného draka (kiteu) posouván směrem dopředu, ať už na bugině, mountainboardu, snowboardu, lyžích nebo bruslích.


Souvisejicí fotogalerie

SR, Pieniny – procházka Vysokými Skalkami
Vydejte se spolu s námi na turistickou vycházku nejvyšším vrchem pohoří Pieniny. Jsou jím Vysoké ...

SR: Podzimní splavování Dunajce
Pokud plánujete na podzimní období rodinné výlety, určitě navštivte i oblast Pienin, přesněji mal...

SR, Litmanová – jednodenní lyžovačka
Obec Litmanová není známá jen díky údajným zjevením Panny Marie, které se měly odehrát na hoře Zv...

SR: Dunaj – splav největšího evropského veletoku
Parta kamarádů nás s manželem zlákala vyzkoušet si víkendový splav Dunaje. I přesto, že před vodo...


Souvisejicí videa

SR, Červený Kláštor: kouzelné splavování Dunajce
Pro všechny, co mají rádi Slovensko, jsme připravili malou ochutnávku splavu průlomu Dunajce. Vyc...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.6.2023
V sobotu 10. června 2023 se v prostorách Akademie Policejního sboru na Sklabinské ulici v Bratislavě uskuteční Den Ministerstva vnitra Slovenské republiky i pro nejmenší odkud si odnesete skvělé zážitky i hodně nových informací.
2.6.2023
Nenechte si ujít akci,  která dává lidem možnost poznat oblíbená místa zahradního umění naší republiky novým způsobem nebo nahlédnout do běžně nepřístupných parků a zahrad.
31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 6. 6. 2023
svátek:Norbert
dnes:
úterý 6.6.
14 °C
zítra:
středa 7.6.
14 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X