www.infoglobe.cz » Aktuality » Za Bratislavou vyroste Metropolis

Za Bratislavou vyroste Metropolis

Publikováno: 15.10.2009
Přibližně za rok začnou nedaleko Bratislavy stavět malé evropské Las Vegas. Se slovenskou vládou se na tom dohodla developerská skupina TriGránit a americký provozovatel hotelových sítí s kasiny Harrah´s. Projekt nesoucí název Metropolis vyroste v blízkosti rakousko-slovenského hraničního přechodu Kittsee – Jarovce, nedaleko hranic s Maďarskem.

MetropolisV první etapě do roku 2012 tam chtějí postavit velké nákupní centrum, akvapark – největší ve střední Evropě a první hotely s kasinem. V následující etapě by měly přibýt další hotely s kongresovým centrem, golfový areál a pravděpodobně i objekty apartmánového bydlení vyššího standardu. Kromě návštěvníků z okolních zemí, projekt počítá i se zámožnou klientelou zejména zámořských důchodců, kteří vyhledávají rozptýlení v podobě zábavy a hazardu. CentropeLokalita v samotném srdci regionu Centrope byla už dávněji vytipovaná několika analýzami jako nejperspektivnější v Evropě z hlediska potenciálu dalšího rozvoje. V jejím sousedství se už připravuje nová bratislavská obytná čtvrť South City, plánována je výstavba dálnice, jež vytvoří okruh okolo Bratislavy a existují i úvahy o částečném obnovení zdejších bývalých ramen řeky Dunaj, jež by jednak pomohla řešit protipovodňovou ochranu slovenské metropole a současně by zatraktivnila celou zónu na bydlení i oddech.Metropolis Skupina TriGránit už v Bratislavě realizovala první nákupní a zábavní centrum na Slovensku Polus City Center se dvěma administrativními věžemi Millenium Tower a dále kancelářský projekt Lakeside Park. Výstavbu podobného komplexu ve střední Evropě Harrah’s zvažoval už déle, původně se hovořilo o Slovinsku, nakonec však vyhrála slovenská Bratislava, údajně díky euru a ochotě slovenské vlády podpořit tuto investici. Po dokončení by malé Las Vegas u Bratislavy mělo přilákat okolo 5 milionů návštěvníků ročně, zaměstnávat na 9 000 lidí a do slovenského rozpočtu přinést nejméně půl miliardy eur ročně.

(jv)

foto: TriGranitDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.10.2019
Praha nechala zrekonstruovat kobky v nábřežních zdech pražské náplavky. Vzniklý prostor obsadí nájemci. Dny otevřených dveří na Rašínově nábřeží se pro veřejnost uskuteční 23. a 24. října už za provozu.
21.10.2019
Ve čtvrtek 7. listopadu otevře v Trenčíně své brány čtrnáctý ročník festivalu dobrodružných filmů HoryZonty. Akce bude probíhat v kině Hvězda a v klubu Paprsek.
20.10.2019
Martinský cestovatelský festival Bez hranic se již po deváté uskuteční 6.–9. listopadu. Festival opět přinese zajímavé přednášky o cestování, lidech, kultuře i přírodě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 22. 10. 2019
svátek:Sabina
dnes:
úterý 22.10.
13 °C
zítra:
středa 23.10.
14 °C