www.infoglobe.cz » Lyžování ve Slovinsku

Lyžování ve Slovinsku

Publikováno: 14.2.2008
"Alpské svahy, české ceny", tak lze ve zkratce shrnout lyžování ve Slovinsku, které jinak nepatří k cenové nejpříznivějším destinacím svého regionu. Slovinsko je neprávem opomíjenou lyžařskou zemí, která ne nadarmo poslala do světa již mnoho špičkových profi lyžařů. A není divu, místní střediska si v současnosti se západními resorty v ničem nezadají!

Cesta do Slovinska netrvá více jak sedm hodin a rozhodně se vyplatí, šestidenní skipas zde lze pořídit již od 120 euro, permanentky pak stojí zhruba stejně jako v českých zimních střediscích, někdy i méně, s tím rozdílem, že je zde o lyžaře či snowboardisty a svahy skutečně pečováno. Mezi nejvyhledávanější střediska patří Kranjska Gora, což je jedno z nejznámějších a nejvýznamnějších lyžařských středisek Slovinska v pohoří Julské Alpy. Kranjska Gora, ležící v nadmořské výšce 810 m n.m, je známá především díky každoročnímu pořádání závodu Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Středisko zimních sportů se rozkládá na svazích hory Vitranc (1570 m n.m.)

Najdete zde 30 km dobře upravovaných sjezdových tratí všech druhů náročností, čtyři lanovky a čtrnáct vleků na celkem dvaceti sjezdovkách. Na své si přijdou také vyznavači běhu na lyžích, pro které je připraveno více jak 25km běžeckých tratí. černá 13 červená 4 modrá 3

 

 

Dále doporučujeme navštívit středisko Maribor - Pohorje, které se nachází ve výšce 1375 m.n.m a zjezdaři si budou užívat 19 sjezdovek, chvíli čekat u 14 vleků a vozit se na třech lanovkách. Běžkaři se budou toulat v okolí resortu na 20km síti běžeckých stop. černá 3,5km červená 8km modrá 21,5km

 

A to nej na závěr! Bled je městečko, nacházející se na Slovinském území v podhůří Julských Alp, těsně na hranici Triglavského národního parku, jehož okolí nabízí ideální podmínky zejména pro letní turistiku. V okolí Bledu naleznete mnoho turistických atrakcí, jako je například překrásné stejnojmenné jezero s ostrovním kostelíkem a působivě umístěným hradem. Bledské jezero je jedním z nejoblíbenějších turistických center v celém Slovinsku. Bled není jen klasickým zimním lyžařským a sportovním střediskem, ale je bez nadsázky perlou na korunce alpských hor. Lyžovat zde však můžete a to v reálu Bohinj, které nabídne kabinkovou lanovku a osm svahů v celkové délce 28km. Skutečným  skiresortem je Pokljuka, která je od Bledu vzdálena necelých 20km. Celou oblast okolo nejvyšší hory Slovinska – Triglavu lze považovat skutečný ráj běžkařů a biatlonistů.

Rozhodně tedy tuto lyžařskou velmoc nepodceňujte. Na její návštěvu Vám zbývá ještě dostatek času !   

více info na http://www.kranjska-gora.si , http://www.pohorje.org , http://www.bled.si

 

zpracoval Jan Chaloupka

 

zpětDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí fotogalerie

Slovinsko: městečko Postojna a krásy okolí
Nevelké slovinské městečko Postojna, ve kterém žije něco přes 15 000 obyvatel, znají milovníci ce...

Slovinsko: Predjamski grad (Hrad Predjama)
Slovinský hrad Predjama (nebo také Predjamský hrad) jednoznačně patří k nejvíce fascinujícím...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
11.1.2021
Světoznámé vydavatelství turistických průvodců – Lonely Planet – představilo druhé vydání těch nejzajímavějších míst na naší planetě, která bychom měli určitě navštívit.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 1. 2021
svátek:Drahoslav
dnes:
neděle 17.1.
-6 °C
zítra:
pondělí 18.1.
1 °C