www.infoglobe.cz » Oberstdorf

Oberstdorf

Publikováno: 25.1.2008
Významné lázeňsko-lyžařské centrum Německa na úpatí hory Schattenberg (1798 m). Nadšen bude každý, kdo navštíví alespoň jedno ze sedmi kouzelných údolí v Oberstdorfu. Každé údolí je jiné, ale zároveň každé má svůj nezaměnitelný šarm a kouzlo, celoročně pak tato oblast patří každopádně k nejslunečnějším oblastem v Bavorska. Přiznivci letních a předevších zimních sportů pozor!

Významné lázeňsko-lyžařské centrum je každoročním místem konání skokanského Turné čtyř můstků, které je zároveň zahájením skokanské sezóny. Málokdo sem však jede s cílem létat na lyžích. Příznivci zimních sportů raději využijí jednu z tratí a svahů Fellhornu, Sollrecku či Nebelhornu, jedné z nejsouvislejších lyžařských lokalit v Alpách, která nabídne nejen sport, ale i relaxaci a především zábavu. Nadšen bude tedy každý, kdo navštíví aspoň jedno ze sedmi kouzelných údolí v Oberstdorfu. Každé údolí je jiné, ale zároveň každé má svůj nezaměnitelný šarm a kouzlo, celoročně pak tato oblast patří každopádně k nejslunečnějším oblastem v Bavorsku.

Atraktivní poloha střediska Oberstdorf a s ním sousedící Kleinwalsertal na konci údolí Iller, které se hluboce zařezává do Allgäuských Alp, mu zaručuje popularitu nejoblíbenějšího skiresortu v Německu. Oberaudorf je ideální místo pro dovolenou po celý rok jak pro mladé, tak i pro starší, kteří si budou chtít odpočinout,  tak pro turisty, alpinisty, lyžaře a samozřejmě snowboardisty, v letních měsících si na své přijdou jistě i cyklisté. Kultura se zde harmonicky snoubí s tradicemi alpského koloritu v bavorském stylu. 

Nabídka lyžařských vleků v této německo–rakouské oblasti Fellhorrn/ Kanzelwand byla v posledních letech značně vylepšena zejména po technické stránce. Největším handicapem je absence černé sjezdovky, která by rozšířila škálu využitelných svahů i náročnějším sjezdařům, jelikož většina svahů je pak středně těžká. Na Nebelhornu je terén o poznání náročnější, takže se si každý najde své optimum. Rodiny asi nejvíce využijí  nabídku Sollrecku, ač vlek Hollvieslift nepatří k nejlehčím a začátečníci by mohli mít zpočátku problém se na kopec vydrápat. Snowboardisté si na své přijdou ve Fellhornu, kde jsou pro ně připraveny dva snowparky, dále pak snowpark u Sollreck a populární U-rampa v Nebelhornu. Příznivci bíle stopy pak od roku 2005, kdy zde proběhlo Mistrovství světa v severských disciplínách, mohou využívat 75km dlouhé sítě běžeckých tratí, které se touto vrcholnou sportovní akcí dostaly na světovou úroveň. Některá stoupání jsou rozšířena až na 15m, takže si nebudete překážet, ač jste začátečník či trénující závodník.   

Po lyžování doporučuji navštívit podnik Maximilian´s,  kde ochutnáte vynikající tradiční místní kuchyni, ale i nebavorské speciality. Hotel Traube pak nabídne mimo jiné i hudební doprovod, který Vám pomůže s trávením pochutin. To, že je toto středisko považováno za jedno z nejluxusnějších nejen v Německu , což podtrhuje přítomnost vznešeného kasina. Pakliže budete chtít zažít netradiční sportovně divácký zážitek, určitě navštivte Schattenbergschanze - skokanský areál, který se skládá z velkého „mamutího“ můstku, který je druhým největším na světě, dále středního můstku tří malých izolovaných můstků a jedné divácké tribuny (Erdinger arena) s kapacitou 24 000 míst. Nejznámější je však velký můstek, protože na něm každoročně, od roku 1953, začíná slavné turné čtyř můstků v období těsně před Silvestrem. Pro pěší turisty se stane zážitkem procházka v rokli Breitachklamm. Po procházce či sportovním výkonu můžete relaxovat v rámci klimatických, zdravotních či vzdušných lázních Vital-dorf, ale i většina hotelů dnes nabízí Wellness a Beauty balíčky. Můžete si zde užít též sauny všech typů, teplot i stylů (i exotická aromatická sauna) v rámci Vital-Therme.

 

mapky středisek Sollreck a Nebelhorn

 

 

shrnutí informací:

44 km sjezdových tratí  ( 28% - 64% - 8% )

lanovky:

kabinkové - 7

sedačkové – 8

kotvy - 11

cvičné - 2

nadmořská výška 815 - 2224 m.n.m.

sezóna 11.12. - 1.5.

Vzdálenosti:

od Prahy 573 km, od Brna 780 km

orientační ceny na sezonu 2007/2008

6 dní - dospělí 155 / dětí 73 €

1 den - dospělí 34  / děti 16 € 

Skipas Kleinwalsertal-Oberstdorf

více info o skiresortu a sněhových podmínkách:

http://www.oberstdorf.de/

http://www.fellhorn.de/

 

zpracoval Jan Chaloupka

zpětDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Objevujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.6.2022
V pořadí 67. ročník folklorního festivalu Východná se uskuteční od 29. června do 3. července 2022 v obci Východná. Lákadlem letošního festivalu budou nejen vítězové celostátních soutěží, ale i originální celovečerní programy, profesionální soubor z Budapešti, prezentace dudácké tradice a bohaté interaktívní a vzdělávací programy pro děti a dospělé.
23.6.2022
Ve dnech 25. a 26. června 2022 se v prostorách starého vlakového depa Bratislava východ uskuteční v pořadí již 22. ročník celoslovenského srazu historických železničních vozidel - Rendez 2022. Návštevníky čeká nejen více než třicet provozuschopných historických hnacích vozidel, ale i bohatý doprovodný program.
22.6.2022
Všichni závodnící nadšenci a příznivci automobilismu se již určitě nemůžou
dočkat unikátní akce a závodů 500km slovenských, které se uskuteční od 29. června do 2. července 2022. Součástí závodů bude i skvost na kolejnicích, vlak Slovenská strela.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 27. 6. 2022
svátek:Ladislav
dnes:
pondělí 27.6.
19 °C
zítra:
úterý 28.6.
21 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X