www.infoglobe.cz » Rakousko: Nezapomenutelná jarní lyžovačka v lokalitě Skicircus

Rakousko: Nezapomenutelná jarní lyžovačka v lokalitě Skicircus

Publikováno: 2.4.2014
Pokud i vy patříte k milovníkům zimních sportů, jistě není třeba představovat lyžařskou lokalitu známou jako Skicircus, patří totiž k tomu nejlepšímu, co vám sousední Rakousko v rámci lyžařských terénů dokáže nabídnout.

Už od útlého dětství jsme spolu s rodiči a mladší sestrou jezdívali alespoň jednou ročně výborně zalyžovat do našich krásných slovenských hor. Jak jsme však rostly, spolu s námi rostly i naše sny a stále více a více jsme toužily poznávat i zahraniční lyžařské oblasti. V té době jsme si vůbec neuměly představit 100, 200 či dokonce 300 a více kilometrů sjezdovek na jednom místě.

Jarní lyžování v Alpách

Lyžování v Alpách

Poprvé jsem se na lyžovačku do Alp dostala ještě jako studentka střední školy v rámci lyžařského zájezdu. Bylo to něco úžasného. Okouzlily mě nejen samotné sjezdovky, kterých tam bylo nespočet, ale také fakt, že zde vše bezchybně fungovalo a obsluhující personál se ke všem choval opravdu velmi přívětivě (což bohužel ještě ani dnes není ve slovenských lyžařských střediscích samozřejmostí). Rodičům jsem byla nesmírně vděčná, že se jim navzdory naší společné rodinné dovolené na lyžích podařilo našetřit i na tuto mou - první zahraniční. Od té doby se lyžování a snowboarding, s kterým jsem se pomalu, ale jistě v té době začala seznamovat, staly pro mě ještě větším koníčkem než tomu bývalo. Dnes si už ani nedokážu představit, že bychom se s manželem alespoň jednou ročně nevydali minimálně na pár dní na lyžařské svahy i někam za hranice Slovenska. Tímto však jistě nechci říct, že bychom na lyžování na Slovensku zanevřeli, to jistě ne. Jen nás prostě lákají ty nesčetné kilometry sjezdovek, které toužíme zdolávat. Dnes však už ne na lyžích jako kdysi, ty jsem totiž před pár lety definitivně vyměnila za snowboard.

Skicircus - nezapomenutelná lyžovačka v Alpách

Lyžařská lokalita známá jako Skicircus

O lyžařské lokalitě Skicircus rozprostírající se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang v rakouské spolkové zemi Salcburk jsme snili už déle, ale navštívit se nám ji podařilo až toto jaro. Přes internet jsme si už několik týdnů předem zarezervovali velmi slušný apartmán za výbornou cenu (necelých 20 € za osobu na noc i s místním poplatkem), který byl vybaven kuchyňkou, takže nám odpadly i v Rakousku o něco dražší náklady na stravu. Nějaké základní jídlo na snídaně a večeře jsme si  s sebou přivezli už z domova. Obědy jsme jako vždy plánovali strávit v bufetu či restauraci někde na svahu. Pokud člověk chvíli hledá na internetu, v současnosti už dokáže najít ubytování v rakouských alpách za srovnatelnou cenu jako na Slovensku, takže dnes už lyžování v zahraničí opravdu není jen pro "vyvolené".

Lyžování v Alpách

Samá příjemná překvapení

Do obce Hinterglemm jsme přicestovali pozdě odpoledne a několik minut tam bloudili, protože naše GPSka neuměla najít přesnou adresu i s číslem domu. Ulice byly plné lidí, ale ne domácích. Všude to byl samý lyžař nebo jiný návštěvník, a tak jsme se nakonec pro radu vydali do místního hotelu. Přesto, že jsme nebyli jejich hosté, velmi ochotně nám poradili a orientovali nás správným směrem. Bydleli jsme kousek výše, v odlehlejší části obce. Bylo to super! Kromě soukromí jsme měli také parádní výhled na celou obec, i na osvětlenou sjezdovku, na které právě začínalo večerní lyžování.

výhled z apartmánu

Vybalili jsme si, převlékli do lyžařského a opět nasedli do auta. Nechtěli jsme ztrácet ani minutu a vydali se rovnou k sjezdovce. U pokladny jsme zažili první šok. A hned příjemný. Když si nyní koupíme celodenní lístek na zítra, můžeme na něj jezdit už i dnes na večerním lyžování, následně zítra celý den i na večerním. A to stále za běžnou cenu celodenního lístku! No a v takovém duchu příjemných překvapení se nesl celý náš pobyt v této perfektně vybavené lyžařské lokalitě.

v dolní části tohoto domu byl náš apartmán  Nezapomenutelná lyžovačka v Alpách

Labyrint sjezdovek

První večer jsme se pouze rozjezdili. Opravdová zábava začala až druhý den. Dali jsme si totiž za cíl, že za tři dny pokoříme všechny otevřené sjezdovky. A tady musím zmínit, že jich bylo opravdu nepočítaně. I začátkem jara byly sjízdné přes tři čtvrtiny z celkové délky cca 200 kilometrů sjezdovek . Nakonec se nám to i tak nepodařilo, neboť některé sjezdovky jsme si prostě museli sjíždět vícekrát, tak moc jsme si jízdu na nich užívali. Dost času jsme "zabili" i vysedáváním na slunných terasách místních restaurací přímo na sjezdovkách, protože s plným břichem se nám po vydatné svačinové polévce většinou jen tak snadno zvednout z křesla nechtělo. Ještě abych nezapomněla, i kyvadlová doprava pro lyžaře, která je v ceně lyžařského lístku fungovala bezchybně. Ať už jste skončili, v kterékoliv obci dole pod svahem, vždy jste se během několika minut dokázali dostat k autu, respektive k vašemu ubytování. Důležité je však mít u sebe vždy mapu. V tom množství sjezdovek se jednak můžete poměrně snadno ztratit a také je dobré odpoledne při přesunech pomalu pokukovat po takových sjezdovkách, které vás přivedou k nějakému skibusu.

Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang

Pár čísel na závěr

My jsme si lyžování v lokalitě Skicircus nesmírně užili a určitě se sem plánujeme ještě někdy vrátit. Pro ty z vás, kteří zde však nikdy nebyli, bych ráda zmínila pár technických údajů, které by vám mohly pomoci při rozhodování, kam se příště vydáte lyžovat. V lokalitě Skicircus (od Bratislavy je vzdálena přibližně 470 km) na vás čeká kolem 200 kilometrů sjezdovek, které obsluhuje celkem 55 lanovek a vleků. Sněhu zde bývá dostatek, přesto přírodě dopomáhá kolem 500 sněhových děl, které čerpají vodu až z devíti akumulačních nádrží, a tak máte jistotu, že všechny hlavní sjezdové trasy budou v průběhu celé lyžařské sezóny, která zde zpravidla trvá až do pozdního jara, vždy kvalitně zasněžené. Najdete zde až 5 snowparků, které jistě rozbuší srdce nejednomu freestylerovi, ale také přihlížejícímu obecenstvu. Jeden z nich je v provozu dokonce i během večerního lyžování. Nejen děti, ale jistě všichni milovníci bláznivé zábavy ocení svižnou večerní jízdu na některé z osvětlených sáňkařských drah.

ze svahu rovnou do baru

Text a foto: O. Maňáková

Překlad: Stanislava Waniová



Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko, Korutany - Petzen: aktivní dovolená v zimě i v létě
Publikováno: 13.4.2014
Letošní zima byla velmi skromná na sníh, a tak měli milovníci zimních sportů více práce s vyhledáním míst, které by jim poskytly vhodné podmínky pro aktivní zimní dovolenou.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 4.2.2015
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko: Otevření lyžařské sezony v údolí Stubaital
Publikováno: 18.10.2015
V údolí Stubaital začíná v těchto dnech nová lyžařská sezona. Nacházejí se zde čtyři špičková lyžařská střediska s osobitým charakterem, která díky své poloze a povaze nabídnou i tuto zimu každému turistovi něco výjimečného.

Rakousko: Lyžování v Alpách I – lyžařské středisko vesnického typu Dachstein West
Publikováno: 31.1.2016
Zima je v plném proudu a sněhu je bohužel v naší zemi rok od roku méně. Pokud se nespokojíte s velikostí našich svahů a jejich umělým sněhem, nezbývá než se vydat do Alp.

Rakousko: Zima v dovolenkové oblasti Murtal
Publikováno: 15.1.2014
Po návštěvě hornaté krajiny Vysokého Štýrska se dnes přesuneme více jihozápadním směrem do oblasti Murtal, která nabízí skvělou zábavu, perfektní lyžování, adrenalinové zážitky a nepopsatelné přírodní scenérie.

Rakousko: městečko Vent v náruči Ötztalských Alp
Publikováno: 16.4.2014
Dnes se vydáme do malého rakouského městečka Vent, které je od roku 1854 součástí obce Sölden ve spolkové zemi Tyrolsko. Navštívíme známé lyžařské středisko a vydáme se i po stopách legendárního ledového muže Ötziho.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Rakousko: Lyžování v Alpách II – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Saalbach
Publikováno: 7.2.2016
V minulém článku jsme si představili lyžařské středisko rodinného typu. Pokud vám jeho červené sjezdovky nestačily a pro kvalitní požitek z jízdy potřebujete pořádné černé sjezdovky, popojeďte například o sto kilometrů jihozápadně do malebného lyžařského městečka Saalbach (460 km z Prahy).

Rakousko, Lyžování v Alpách III – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm
Publikováno: 14.2.2016
Po projetí sjezdovek v okolí městečka Saalbach se nacházíme na severním hřebeni na hoře Wildenkarkogel a vydáváme se po směru šipky s titulkem Leogang.

Rakousko, Lyžování v Alpách IV: Unikátní středisko Hintertux
Publikováno: 21.2.2016
Je mnoho velmi kvalitních středisek, která lákají příznivce zimních sportů, proto je vždy dobré, když mají něco extra v nabídce. Zimní středisko Hintertuxer Gletscher, lidově řečeno Hintertux, jednu mimořádnou nabídku má – a ne jen tak ledajakou.

Rakousko: Mariazell – nejen poutní místo
Publikováno: 31.1.2011
Maličké městečko Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Mariazell jsou zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko, pro svoji dostupnost v posledních letech navštěvované stále více i lyžaři ze Slovenska a z Čech.

Rakousko: Skvělá lyžovačka za rohem
Publikováno: 18.12.2016
Upravené svahy, zasněžená krajina s nádherným výhledem, horský vzduch a útulné chaty – to vše jsou ingredience na nezapomenutelnou zimní dovolenou.

Rakousko: Vysoké Štýrsko – hornatá krajina plná dobrodružství
Publikováno: 8.1.2014
Dnes se vydáme do sousedního Rakouska, kde navštívíme hornatou krajinu Vysokého Štýrska. Představíme vám ji, jako oblast idylické přírody, sportovně-rekreačního vyžití a chybět nebude ani tip na zajímavé akce.

Štýrsko – kolébka zimních sportů
Publikováno: 29.11.2010
Jako Zelené srdce Rakouska (Das grüne Herz Österreichs) nazývají spolkovou zemi Štýrsko. Vděčí za to zejména velkým plochám zeleně, lesů, ale i podmínkám pro zdravý životní styl. Není divu, že jeho střediska patří k turistickým cílům na rodinnou dovolenou i sportovní vyžití po celý rok.

Rakousko: Ischgl - lifestylová metropole Alp
Publikováno: 5.3.2014
Lyžařské středisko Ischgl je už léta považováno za lifestylovou metropoli Alp. Tento přívlastek si zasloužilo nejen díky prvotřídním sněžným radovánkám, které si zde mohou milovníci zimních sportů vychutnávat, ale i díky množství organizovaných zábavných akcí.

Rakousko: Stubai – výjimečná zima ve výjimečném údolí
Publikováno: 26.2.2014
Region Stubai má mnoho zajímavých míst vhodných k vidění. K těm nejnavštěvovanějším patří údolí Stubaital, v němž se nacházejí lyžařské oblasti Stubaier Gletscher, Schlick 2000, Serlesbahnen Mieders a Elferlifte.

Rakousko: Kouzelné Korutany
Publikováno: 19.2.2014
Na slunném jihu Rakouska, v jeho nejjižnější spolkové zemi Korutany, se nachází jedinečný zimní ráj s výborně upravenými sjezdovkami, výbornými sněhovými podmínkami a jedinečnou atmosférou, která si dokáže získat srdce všech milovníků lyžování a panenské přírody.

Rakousko, Tauplitz – nezapomenutelná lyžovačka
Publikováno: 22.1.2014
V zeleném srdci Rakouska dnes navštívíme malebné městečko Tauplitz, které má více než stoletou lyžařskou tradici. Řadí se tak mezi nejstarší lyžařské oblasti ve Štýrsku.

Rakousko: Zell am See - ledovec, hory a jezero
Publikováno: 6.1.2013
Na 138 kilometrech sjezdovek v Zell am See-Kaprun se třemi lyžařskými oblastmi Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel si užijí rodiny, začátečníci i zkušení lyžaři. Zell am See-Kaprun ale nabízí rozmanité možnosti také pro všechny, kteří hledají zážitek mimo sjezdovky. Od výletů na běžkách, pěšky nebo se sněžnicemi až po sporty na přírodní ledové ploše jezera Zeller See.

Rakousko: Freeridové Salcbursko
Publikováno: 30.12.2012
Jízda hlubokým sněhem na nedotčených svazích a perfektní podmínky v terénu představují pro mnoho zimních sportovců vrchol zážitků. Salcbursko je známé jako ideální oblast pro freeride a některé salcburské regiony, jako například Kitzsteinhorn Kaprun Zell am See, Gasteinertal nebo Dachstein-West se stále více specializují na rostoucí požadavky freeriderů.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Rakousko: Dovolená v lyžařském středisku Serfaus-Fiss-Ladis
Publikováno: 24.1.2011
Lyžařské středisko a prázdninový region v jednom se nachází na náhorní plošině v Tyrolsku, v nadmořské výšce 1200 – 1400 m n.m., nad údolím řeky Inn. Obklopen je lyžařskou oblastí Samnau a Ötztalskými Alpami. Patří k nejslunečnějším místům v Tyrolsku. Moderní a zároveň příjemný region zimní i letní dovolené tvoří tři historické vesničky: Serfaus, Fiss a Ladis.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: Ráj vyznavačů vysokohorské turistiky
Nízké Taury (Niedere Tauern) jsou rozsáhlým pohořím, které se nachází ve střední části Rak...

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko: Tauplitz – nejstarší lyžařská oblast
Přeneste se prostřednictvím naší dnešní fotogalerie do malebné rakouské obce Tauplitz, nad kterou...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...

Rakousko: Murtal - dovolená snů
Ve spolkové zemi Štýrsko v Rakousku se nachází lyžaři, turisty a milovníky oddechu vyhledávaná do...

Rakousko: Vysoké Štýrsko – ráj dovolenkářů
Pojďte se společně s námi vydat do hornaté krajiny Vysokého Štýrska, která je rájem turistů. Idyl...

Rakousko: Erlaufsee a Gemaindealpe - Mitterbach
Nad malebnou horskou vesnicí Mitterbach se do nadmořské výšky 1626 metrů vypíná nádherný vrch Gem...

Rakousko: Mariazell a Mariazeller – Bürgeralpe
Maličké městečko Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Zároveň to j...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...

Mayrhofen a okolí
Obec Mayrhofen se nachází v Rakouské spolkové zemi Tyrolsko v údolí řeky Ziller. Vesnička je situ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

20.11.2019
Vydejte se s Jakubem Frankem trekovat po Nepálu a neutraťe ani korunu. Poutavá přednáška vás čeká už 24. listopadu v cestovatelské kavárně na Vajnorské 3 v Bratislavě.
19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 20. 11. 2019
svátek:Nikola
dnes:
středa 20.11.
7 °C
zítra:
čtvrtek 21.11.
8 °C