www.infoglobe.cz » Cestování

Cestování

Platný pas s minimální platností dalších šest měsíců od data vydání víza. Při příjezdu ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice, je nutno se prokázat mezinárodním očkovacím průkazem s platnou vakcinací proti této nemoci. Pozor! stačí např. několikahodinové překročení hranice do Zambie a při návratu je požadováno očkování.

Návštěvník Zimbabwe může být při vstupu do země požádán, aby prokázal dostačující prostředky na dobu pobytu a zajištění odjezdu ze země (zpáteční letenku, prostředky na její nákup). Pro návštěvníky pobývající v Zimbabwe méně než 6 měsíců, jsou požadavky obvykle minimální.

V souvislosti s dramaticky se zhoršující ekonomickou situací v Zimbabwe, n e d o p o r u č u j e náš Zastupitelský úřad v Harare individuální turistiku do teritoria. Země se potýká s nedostatkem pohonných hmot, základních potravin a elektrické energie. Nefunguje veřejná doprava. Návštěva turisticky atraktivních míst je možná přes tour-operátory, kteří pro své klienty hradí a zajistí veškeré služby, splatné ovšem mimo Zimbabwe.

Občané ČR mohou obdržet turistická víza na hraničních přechodech do Zimbabwe.

Žádosti o jiný druh víza a o novinářskou akreditaci je nutno podat na:

Velvyslanectví Zimbabwe ve Vídni,
Strozzigasse 10/15,
1080 Vienna
tel.: +43/1/407236/7
fax: +43/1/4079238

nebo na

Velvyslanectví Zimbabwe v Berlíně,
Kommandantenstrasse 80,
10117 Berlin
tel.: +49/30/206 22 63
fax: +49/30/206 22 63

Získání víza na zimbabwském velvyslanectví může být občas velice časově zdlouhavé, protože konzulární úředník nemůže vízum vydat bez souhlasu imigrační policie v Harare. Na souhlas se může čekat několik dnů, ale i několik týdnů.

Vízum je také možné obdržet poštou.Vyplněnou žádost společně se dvěma fotografiemi, cestovním pasem, mezinárodně uznávaným šekem na vízový poplatek a předplacenou poukázkou na zpětné odeslání (nejlépe DHL nebo International Reply Coupon) lze zaslat na adresu:

Departement of Immigration Headquaters
Chief Immigration Officer
Private Bag 7717
Causeway
Harare
Zimbabwe

Imigrační úřad si vyhrazuje lhůtu 7 pracovních dnů na vyřízení žádosti, kterou však počítá od data zaregistrování žádosti. Poplatek za udělení zimbabwského víza je 30 USD (55 EUR) za jeden vstup, 45 USD (70 EUR) za dva vstupy a 55 USD za tři a více vstupů. Zaslání cestovního pasu je podmínkou, protože zimbabwské orgány vydávají od 1.1.2001 víza pomocí samolepicího štítku, který je vlepen do pasu.
Žádost o vízum může podat libovolný prostředník. Tento způsob získání víza lze doporučit zájemci, pokud máte v Zimbabwe vhodnou kontaktní osobu (známý, příbuzný, agent cestovní kanceláře), který za Vás žádost vyřídí a pas s vízem odešle zpět. Jinak je možnost ztráty pasu a nevyřízení víza značná.

Při překročení zimbabwských hranic u Viktoriiných vodopádů, ve Victoria Falls, je možné opustit na 14 hodin (pracovní dobu hraničního přechodu) Zimbabwskou republiku a přejít na zambijskou stranu vodopádů. V případě, že návštěvník má pouze jednorázové vízum na zimbabwské území, musí upozornit imigračního úředníka, že se vydává pouze na druhou stranu vodopádů a bude se do uzavření hranic stejným přechodem vracet. Na zambijské straně si pak český občan může zakoupit jednodenní vízum do Zambie za 10 USD. Při dodržení těchto podmínek je návrat na zimbabwskou stranu (téhož dne!) bezproblémový.

Doporučuje se před cestou ověřit u příslušného zimbabwského velvyslanectví, zda se podmínky pro vstup do země nezměnily.

 

zpět

Lokace:

Zimbabwe
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 15. 11. 2019
svátek:
dnes:
pátek 15.11.
22 °C
zítra:
sobota 16.11.
23 °C